Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

zoncsi 2014.10.09 Creative Commons License 50451

Némi kavarodásnak hála, mégis tudtam nevezni a Bükk Trailre. Így továbbra is fuvart keresek.

B verzió: mehetünk a mi kocsinkkal, csak akkor nem tudom meginni a megérdemelt sörömet a célban, amit fájlalnék.

Előzmény: zoncsi (50448)
Cicóka_ 2014.10.08 Creative Commons License 50450

Azért én megvárom míg kinyitják a kilátó ajtaját :)

Sajnos a kerítés végleg a helyén marad gondolom .

Csóványostól lefelé a zöldet is megtúrták a királyházi elágazásig, nem is lehetett rajta futni sok helyen mert úgy felpuhult és az esőtől tiszta sáros lett

Merre szoktál futni a Börzsönyben?

Én június 13 óta 16* voltam, egyszerűen nem tudok vele betelni, bár nekem elég nagy falat...

Előzmény: ubalika76 (50445)
-samat- 2014.10.08 Creative Commons License 50449

elkelt, köszi!

Előzmény: -samat- (50412)
zoncsi 2014.10.08 Creative Commons License 50448

Már mindegy, átaludtam a nevezési időszakot.

Előzmény: zoncsi (50447)
zoncsi 2014.10.07 Creative Commons License 50447

Valaki megy a Bükk Trailre kocsival, akihez beférünk ketten nejemmel? Én a hosszún mennék.

Most szombaton viszont mi is megyünk a Less Nándorra 2 üres hellyel. Azonban vissza csak másnap jövünk, így a visszafuvart másként kell megoldania esetleges utasainknak. Illetve mi csak 9-kor rajtolunk (26 km), így a 8-as rajtolású 66-osra már nem érünk oda.

MJani01 2014.10.06 Creative Commons License 50446

Ha pihenten szűkebb keresztmetszetet jelez akkor fáradtan azt, hogy gyorsíthatsz még? Nem hiszem :) , ilyenkor ki akar esni az ember szíve amikor növeli a tempót. Másik példa, hidegben alacsonyabb a pulzus, melegben magasabb, ez alapján hidegben jobban kéne haladnia az embernek, én meg melegben haladok jól, hidegben lassú vagyok. Az élénkítők szintén emelik a pulzust, de ez sem azt jelzi, hogy az ember kevesebbet bír aznap. A pulzuszónák folyamatosan vándorolnak a várható teljesítménytől függetlenül is, nálam pl +-5%, ezért nem jó csak rájuk támaszkodni, nagyon jól kell ismernie magát az embernek, hogy nagy edzésmennyiség mellett tudja, hogy az adott pulzusérték éppen mit jelent. Ezért lennék kíváncsi arra, hogy egy ultrázó hogyan küszöböli ki ezt a hatást hiszen nagyobb hőmérsékletingadozás is előfordul egy versenyen.

Előzmény: allez zserzseli! (50444)
ubalika76 2014.10.06 Creative Commons License 50445

Most is be van kerítve, de simán be lehet mászni még drágacuccban is, már elég jól le van taposva a kerítés. A felmászás már nem annyira sima.

Utóbbi 1 hónapban nem jártam a sárgán arrafelé, de ez csak a szokásos vadvédelmi, miután végvágják az erdőt. Az utat is megtúrják a hordás után mindig.

Előzmény: Cicóka_ (50428)
allez zserzseli! 2014.10.06 Creative Commons License 50444

igen, értem ezt és nagyon jó példa. ez velem is többször előfordult és szenvedtem is tőle sokszor. de itt a magasabb pulzus a szűkebb keresztmetszetet jelzi (remélem jól mondom), ami, ha edzett vagy egy idő után "beáll" a normálisra. így fenntarthatóbbá válik megint, nem csapod szét magad az elején, mondván, hogy "ez a kipihentségtől van, mehetek magasabb frekivel" ilyenkor egyébként az a tapasztalatom, hogy a kipihentség sokkal később jelentkezik, a futás során később hálálja meg.. egyébként pedig, ha a tempó a fontos, vagy versenyen vagy, akkor magadnak kell kikísérletezni, hogyan kerülsz ideális állapotba a versenyre.. pl. én egy időben direkt ezért nem pihentem túl magam. ma már nem érdekel :)

a wattos mérés érdekes, de ehhez még ennyire sem értek :)

valaki hozzáértőbbet az egészről én is meghallgatnék..

Előzmény: MJani01 (50440)
lpr 2014.10.06 Creative Commons License 50443

Én HOKA-ra váltottam, azóta kevésbé érzékeny.

Előzmény: CSERMANEK (50433)
femina 2014.10.06 Creative Commons License 50442

Szegény Lacit én küldtem arra és még ott is hagytam...csak meg ne tudja!

Előzmény: zoncsi (50430)
MJani01 2014.10.06 Creative Commons License 50441

Én is a 2008-ban vett wearlink-emet használom, már kezd szétrohadni, de még működik, közben volt két újabb típusú is, egyik sem bírt fél évnél többet.

Előzmény: lpr (50438)
MJani01 2014.10.06 Creative Commons License 50440

Mondok egy példát, hogy értsd mire gondolok becsapás alatt. Ha pihent vagy akkor magasabb a pulzusod az adott tempónál, tehát az előre belőtt zónában lassabban fogsz futni, mintha nem lennél pihent. Ha fáradt vagy akkor ugyanez fordítva. Érzed az ellentmondást? Pl bringán ezért edzenek már watt-mérővel teljesítmény alapon, futásnál sem lenne rossz valamilyen hasonló szerkezet.

Előzmény: allez zserzseli! (50427)
Levus55 2014.10.06 Creative Commons License 50439

A T31c teszi a dolgát. Amikor néha-néha rosszat mér akkor szerencsére nagyon rosszat mér így észreveszem. Olyankor egy kicsit igazítok rajta és rögtön megjavult. Minden használat előtt vizezem az érzékelőt.

Előzmény: zoncsi (50437)
lpr 2014.10.06 Creative Commons License 50438

Az én wearlink-em meg már 5 éves :P

Akkor még tudtak tartós cuccokat gyártani :)

Előzmény: zoncsi (50437)
zoncsi 2014.10.06 Creative Commons License 50437

Kösz az infót!

Nekem Wearlink típusú van az órámhoz, illetve a feleségem régebbi pántja a másik, de szerintem az is az. Mindkettő textil. H1-em még nem volt, de ezek alapján sok bizodalmam abban sem lehet. Az a baj, hogy fél év garancia van rá a Zergében is, így ha 7 hónapra megy tönkre, akkor szúrhatom magam tökön.

Volt korábban Timex órához kemény pántom, bántani nem bántott, de nagyon megbízhatatlanul mért. Lejtőn lefelé - valószínűleg a rázkódástól - képes volt 20-30 ütéssel többet mérni a valósnál. Neked nincs ilyen tapasztalatod a T31c-vel?

Előzmény: Levus55 (50436)
Levus55 2014.10.06 Creative Commons License 50436

Szia Zoncsi!

Ha H1 kódolt textil mellkaspántot használtál akkor az helyettesíthető a T31c mellkaspánttal. Mikor az első órához kapott T31c végleg lemerült textilpánttal egy H1-t vettem. Ezt a pántot sokáig csak ritkán használtam így amikor tönkrement vettem egy újat. A következő pánt fél éven belül tönkrement (helyesen használtam, tisztítottam). Zerge korrekten gariban cserélte. A 2. pánt dettó tönkrement, ugyanígy gariban cserélve. Ekkor vettem egy T31c-t, azt azóta is azt használom hiba nélkül. A 3. cserés textil pánt bontatlanul megvan. Szerencsre nekem a kemény pánt nem kényelmetlenebb mint a teljesen textil. Újabb órákhoz való mérőkkel nem tudom mi a helyzet, de valószínű, hogy a textil pánt mindegyiknél ugyanaz.

Előzmény: zoncsi (50431)
megalkuvó 2014.10.06 Creative Commons License 50435

Én is achilles sérüléssel kínlódok már egy éve, a Sportkórházba járok. 5.ös épület földszint. A legnagyobb szakértőnek Dr. Halasi Tamást tartják, én több hónap után kerültem hozzá. Péntekenként rendel, de nem mindig, mert konferenciákra és mindenhová jár. Most pénteken megyek hozzá, ezen a héten biztosan rendel. Anno előjegyzés nélkül lehetett menni, nem tudom most mi a rendszer. Ne számíts gyors gyógyulásra.

rrroka 2014.10.06 Creative Commons License 50434

Egy ultrás ismerősöm IT szalag sérülésnek félre-öndiagnosztizált gondját itt vették komolyan és kezelték sikeresen. pénzbe került, de nem azt mondták neki, hogy ha futás közben fáj, akkor ne fusson: therapy4u.hu

CSERMANEK 2014.10.06 Creative Commons License 50433

Sziasztok,

Totális és teljes kétségbeesésben vagyok. Nem javul az achillesem. Külső elváltozás nincs, kis fájdalom van csak, de terhelésre növekszik. Tornáztattam, kíméltem, kenegettem, múlt hétre eltűnt, de két óvatos futástól újra előjött.

Hova menjek jó diagnózisért, merre induljak el?

Cs.

-athosz- 2014.10.06 Creative Commons License 50432

Ez ténleg jó volt!

Nincs túlcifrázva.

Van rajt, egy érintőpont Dömösön, oszt viszlát Piliscsabán.

Én is bementem Szántóra és nem bántam meg. Autóval sokat jártam régebben erre és azt hittem, hogy jóval meredekebb a főutca. Hát nem!

Sajnos nem tököltem előzetesen sokat az útvonallal és már most látom, hogy milyen hurkokat tettem bele...

Nem tudom ki szokott a dobogókői sípályán szintes edzést tartani, de tegyétek mert van benne perspektíva. Most szombaton a vizes fű lefelé sem volt rossz, de felfelé elgondolkodtatja az embert.

Meg is fogadtam, hogy Eplénybe ki fogok járni a sípályákra mert ez akkora szívás, hogy nem szabad kihagyni. Lehet, hogy felvételemet kérem az SSC klubba...

A sípálya után tökönbabonát mentem. A térképek persze nem szólnak a Szőke-forrás-völgyben vezető, piros sáv melletti szösszenetnyi patakmederről. Aki megy P85-re, kérem egy laza balra pillantással emlékezzen meg arról a négykézlábas mutatványról amit produkáltam szombaton.

Szóval jó verseny, kedves, lelkes szervezők és tökéletes időpontban.

Előzmény: femina (50422)
zoncsi 2014.10.06 Creative Commons License 50431

Nekem 2 Polar övem van a fiókban és egyik sem működik. :-| Kiad az ember az órájáért egy kisebb vagyont, aztán 1 év alatt beszarik a technika. Azóta dühömben nem használok övet. Szerencsére az óra többi tartozéka és az óra is működik.

Előzmény: barefootman (50429)
zoncsi 2014.10.06 Creative Commons License 50430

Szántó előtt ráálltunk az aszfaltra és azon mentünk Szentkeresztig. Ott egyenesen fel a P--on az aszfaltig, és ott azon mentünk megint vagy 3,5-4 km-t a P--ig. (Ezen a szakaszon értük pl. utól Lacit, aki hegyet mászott a K+, P3 kombóval.) Ott természetesen a völgyön le, de ott is egy darabig inkább a párhuzamos dózerúton, amíg lehetett.

Így utólag utánaszámolva vagy 15-16 km-t aszfalton tettünk meg a 43-ból, ami talán ideológiailag nem helyes :) , de a verseny szempontjából így volt jó.

Egy jó hegyimenőnek lehetett volna itt-ott levágásokat tenni, ott volt pl. Athosz, aki az egész versenyt lehozta 40 km alatt, gondolom sokkal több szinttel, és így is jóval gyorsabb volt, mint mi. :) De minket eléggé lelassít a meredek lejtő is.

Előzmény: femina (50425)
barefootman 2014.10.06 Creative Commons License 50429

Na, engem ez meggyőzött, veszem is elő elempótlásra a sutból az övet.

Előzmény: allez zserzseli! (50427)
Cicóka_ 2014.10.05 Creative Commons License 50428

Bátor vagy :)

Csütörtökön még be volt kerítve, igaz az eső is szakadt, így inkább felhúztam a nyúlcipőt, nem nagyon nézelődtem, de már jó lenne felmenni.

(régebbi kép)

Erre is szoktál futni? (Csánki-kert és Királyháza közötti szakasz)

Három hete még csak ledozerolták egy részét, következő héten már ott voltak a cölöpök, csütörtökön, már a kerítés drót is. Jövő 7végére már körbe lesz kerítve

szomorú :(

Előzmény: ubalika76 (50426)
allez zserzseli! 2014.10.05 Creative Commons License 50427

én nem vagyok a pulzus alapú edzés felkent papja, vannak itt szakavatottabbak..

de a pulzus sosem csap be. pont, hogy a tempó tud félrevezetni. mész, mész, könnyen esik, aztán hirtelen jön a kalapácsos. klasszik maratonos fal..

a pulzus mindig alklamazkodik a napi bioritmusodhoz, formádhoz, időjárás toleranciádhoz stb. tehát a pulzus alapján belőtt menet egyszerűen "fenntarthatóvá" teszi a tempódat, egyenletesebbé a teljesítményedet.

és persze igen, ez nem mindig ugyanaz a tempó, mert egyszer ilyen napod van, másszor olyan, szar az idő, meleg van, nem aludtál stb.

a pulzus annyiban segít, hogy az adott napi körülmények között a legjobbat, vagy még inkább a legegyenletesebbet, leginkább fenntarthatóbbat,  "legbiztonságosabbat" hozza ki belőled. ennek szerintem klasszikusan ultratávon veszed igazán hasznát. 1500 méteren nem kell babrálni ilyenekkel. ing gatya, ami belefér, a végén meg csipesszel szednek le a pályáról.. :)

Előzmény: MJani01 (50421)
ubalika76 2014.10.05 Creative Commons License 50426

sziasztok,

Aki már nagyon kívánja a csóványosi kilátást, annak jó hír, hogy kész a torony.

Rossz hír, hogy még nincs megnyitva. Viszont fel lehet mászni kívül.

Illegális-kilátás.

femina 2014.10.05 Creative Commons License 50425

Igen, én is gondolkodtam átfutni végig a falun, de így még több lett volna az aszfalt, ráadásul a civilizációban, így elvetettem, de időben biztosan jobb döntés volt. Merre mentetek Keresztestől???

Előzmény: zoncsi (50423)
Pinyo 2014.10.05 Creative Commons License 50424

Ez már tetszik, ez a gondos előtérképezés :) Az első novemberi dobogókői hegyifutó versenyem előtt sokat foglalkoztam ilyesmivel én is (elvileg az is freeride jellegű, bár logikusan két-három kisebb helyi variánsra szűkül a választás)

Előzmény: zoncsi (50423)
zoncsi 2014.10.05 Creative Commons License 50423

Mi is ott voltunk! Teljesen egyetértek Edinával, remek kis rendezvény volt! Jó az alapötlet, a verseny előtti este sokat méricskéltünk a térképen, hogy kihozzuk az optimális útvonalat. Végül Ildikó ötletét valósítottuk meg. Amúgy már Pilisszentkeresztig volt különbség az útvonalválasztásban. Szántón többnyire a félmaratonistákkal tartottak a maratonisták is, mi meg inkább egyenesen bementünk a faluba és az aszfalton szaggattunk a falu végéig. Alapvetően nagyon sok aszfaltot tettünk az útba, és ez a verseny szempontjából tökéletes döntésnek bizonyult. Sok gyorsabb ember előzött meg bennünket többször is a Dömös felé vezető úton, mert az aszfalton rendre elébük kerültünk. Én 43 km-t mértem kb 1200 m szinttel.

Tökéletes futóidő volt, 15C hűvös, a rendszert nem engedte túlmelegedni. EGész jól toltuk, Ildikó elhozta az Edina utáni helyezést. 4:43 körüli idővel értünk célba, holott előzetesen bőven 5 óra feletti időt saccoltam magunknak.

Előzmény: femina (50422)
femina 2014.10.05 Creative Commons License 50422

Trans-Pilis Maraton 2014

Erről a versenyről érdemes írni, végre valami más, imádtam. A lényeg fuss el a Piliscsabától Dömösig (kompnál frissítőpont) és vissza tetszőleges útvonalon. Szervezőknek lényegesen kevesebb munka, futóknak meg lehet gondolkodni, merre is gyorsabb. A helyismeret nagy előny, de ennek ellenére nekem nem sikerült az optimális utat kiválasztanom. Pilisszentkeresztig mindenkinek egyértelmű volt, de onnan...volt aki felfutott Dobogókőig nagyobb szintet bevállalva és le a sípályán majd toronyirányt Szőke-forrás-völgyig. Én a hosszabb (részben terep-részben aszfalt), de biztosabb utat választva (Öreg-vágás-hegyen át) Király-kúti-nyeregig, majd onnan le Dömösig. Ami még nagyon érdekes, hogy hiába oda-vissza ugyanazt az utat választottam, de érezhető a különbség a két irány között. Odafelé nagy egybefüggő szint nem volt, de vissza a Dunától majdnem Dobogókőig egy szuszra kellett felfutni, így 15 perccel volt több a vissza, mint az oda. Nyilván némi lassulás is benne van, de nálam ez nem jelentős. Sajnos nagyon kevesen indultunk ezen a távon, a többséget a jól kijelölt félmaraton vonzotta. Szinte végig magányosan futottam, időnként tűntek fel vetélytársak, mikor összefutott az utunk. A célban izgalmas volt egyeztetni ki merre ment, már aki elárulta...

Igazán izgalmas az lenne nekem a jövőben, ha minden évben (vagy félévben) más lenne a fordítópont (frissítő), talán legközelebb Esztergom...

Köszönöm a szervezőknek, nagyon jó hangulatú versenyt sikerült szervezni, a helyszíni nevezést is megoldották, evvel egy alapítványt lehetett támogatni.

Így az én távom kb. 42-43 km 4.27 idő 1420 m szint.