Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

mtb szept. 9. Creative Commons License 50202

Na majd összedobok egyet, de én is szívesen olvasnám a miskolci srácok beszámolóit. A ti kis "kirándulásotokról" is elolvastam mindent, amit találtam, gratulálok mindhármótoknak!

Előzmény: allez zserzseli! (50197)
kutyA szept. 8. Creative Commons License 50201

Nem, csak nem látom az alternatívát. De ötlet jöhet :)

Egyébként nemtom hány évvel ezelőtt nézegettem sárcipőket, a mezőny lendületesen kételeműre szűkült: LaSportiva Crosslite és i8 Mudclaw. Akkor - lehet, hogy az ára miatt - a Crosslite nyert, és valami fantasztikus volt. Amíg lehetett kapni, azt használtam. Még van egy pár, amiben talán 200 km tartalék lehet, hát, nagyon ideje nézni valamit.

Előzmény: barefootBushman (50193)
kutyA szept. 8. Creative Commons License 50200

Salomont nem szeretnék többet. Irtózom a gyorsfűzőjétől.

A fellraiser amúgy kép alapján erősen emlékeztet a hajdani speedcrossomra - az is klassz cipő lett volna, ha nem forgatja ki a bokámat... Lehet, hogy az aktuális speedcross is jó lenne már, legalábbis sokkal szélesebbnek, stabilabbnak tűnik, mint a régi, de sajnos már nem bízom benne, nem akarok többet próbálkozni vele.

Mindenesetre köszönöm az ötletet!

Előzmény: allez zserzseli! (50194)
allez zserzseli! szept. 8. Creative Commons License 50199

nem szélesebb, hanem a drop kisebb (talán 4 mm), elég minimál cipő, persze az én értelmezésem szerint, viszont a sárba nagyon jól kapaszkodó kis fogaknak köszönhetően extrém jól tapad, nem csúszik. érdekes módon aszfalton is egész jól viselkedik. mondjuk csak átkötő aszfaltokat futottam benne, szigetkörre azért nem mentem..

Előzmény: barefootman (50198)
barefootman szept. 8. Creative Commons License 50198

Valószínű ennyit utazni csak olyasmiért érdemes, amit Ti csináltatok Olival, vagyis szépnyugodtan, de jó hosszan megtanulmányozni a környéket -hamár ottvan az ember. (Kösz a Salo tippet, még nem is hallottam erről a "földlézerről"- alakja alapján azonban nem lehet külömböző a speedcrossnál, vagy azért annál szélesebb? Néztem 90€rcsi körül van.)

Előzmény: allez zserzseli! (50195)
allez zserzseli! szept. 8. Creative Commons License 50197

Beszámolóért tombol a nép!! A miskolciak is írhatnának! Esküszöm nem adjunk tovább itt 10en!

Előzmény: mtb (50190)
allez zserzseli! szept. 8. Creative Commons License 50196

Pinyo for Ungarische Skyracer President :) Gratula. ez azért nem gyenge idő!!

Előzmény: Pinyo (50191)
allez zserzseli! szept. 8. Creative Commons License 50195

ejnye, nem kell mellre szívni joesentme :). vicces volt szerintem. lehet rájöttek, hogy ennyiért nem érdemes ilyen sokat utazni.. jogosan..

Előzmény: joesentme (50192)
allez zserzseli! szept. 8. Creative Commons License 50194

én nem innovot használok, de, amiket írtál, ahhoz a salomon fellraiser jól illik. én ilyenben szoktam futni inkább rövidebbeket, 80 kiliig nem túl technikás terepen nagyon jó!

Előzmény: kutyA (50188)
barefootBushman szept. 8. Creative Commons License 50193

Nagyon rábeszéltek erre az innovétre, hogy csak ez lehet -vagy valami utalványod van oda(, mert akkor megértem a dilemmád)?

Előzmény: kutyA (50188)
joesentme szept. 8. Creative Commons License 50192

Miért beszélsz így azokról akik a rövid távon akartak indulni? Egyébként többen jelentkeztek, de csak ennyi lett kisorsolva.

Előzmény: Babosi Gyorgy (50182)
Pinyo szept. 8. Creative Commons License 50191

és hogy pörögjön a topik, hadd szóljak kis egyéni szoc.sikeremről, nem nagy dolog, semmi ultra, sőt :). De terep. A libegő alatti ösvényen a régóta ostromolt 11 percen belül felfutottam. Maxpulzust mindenkinek :)!

Előzmény: mtb (50190)
mtb szept. 8. Creative Commons License 50190

Igen, jól látod, de ne felejtsük el megemlíteni Papp Gergő 1. helyét sem a 66 km- es távon ugyanitt:

http://www.festiwalbiegowy.pl/sites/default/files/upload/wyniki%202014/nieoficjalne/festiwal2014_ultra_66km.pdf

(én is a 100- on mentem,  bár az én eredményem kevésbé érdekes, de sikerült, az a lényeg).

Neked pedig gratulálok a sikeres UTMB teljesítéshez!

Előzmény: kissmiki (50189)
kissmiki szept. 7. Creative Commons License 50189

Mindeközben egy messzi-messzi galaxisban.....

Bieg 7 Dolin:  Csabi 2., Carlos 9. Gratuláció !!!!

Legalábbis ha jól látom: 

http://www.festiwalbiegowy.pl/sites/default/files/upload/wyniki%202014/nieoficjalne/festiwal2014_ultra_100km%20%282%29.pdf

kutyA szept. 7. Creative Commons License 50188

Sziasztok!

Néhány inov8 modellel kapcsolatos tapasztalatot keresek. Ha van valakinek, megosztaná?

Olyan cipőt keresek, amiben ugyanúgy tudok futni (leginkább hosszút) nedves, sáros körülményekk közt, mint szárazon. Erre elvileg ideális lenne a 

Mudclaw (300), de sajnos a boltban totyogva igen labilisnak éreztem oldalirányba. Ez pedig nálam nagyon is számít, a Salomon Speedcrosst sem tudtam használni (az első szériát) emiatt, egyszerűen folyton kifordult benne a bokám. Viszont csak a boltban topogtam a cipőben, szóval érdekelne, hogy kint (főleg köves) terepen hogy viselkedik.

A stabilitása miatt kézenfekvő választás lenne a Roclite, sajnos azt nem tudom használni, akárhogy fűzöm, a sarkam minden lépésnél csúszkál ki belőle, felfelé olyan mértékben, hogy teljesen használhatatlan.

Amiben (a boltban) remekül éreztem magam, az a Baregrip 200. Biztos vagyok benne, hogy az bekapaszkodik bárhol, nem is billegett, viszont a tüskéi olyan keskenyek és olyan éles vonalakkal csatlakoznak a talphoz, hogy tartok tőle, hogy köves részeken egy-kettőre letörnének. Márpedig a köves (sőt aszfaltos) részeket nem igazán lehet elkerülni, hacsak az ember nem valami laposabb tájon fut. Én nem. Plusz a 0 csillapítás miatt kérdéses, hogy hosszú távon hogy jönnénk ki egymással.

Szóval a kérdéseim, ha használ valaki ilyen cipőket:

- a Mudclaw mennyire billeg terepen, főleg köves terepen?

- a Baregrip tüskéi mennyire hajlamosak a letörésre, főleg köves terepen?

- a Baregrip mennyire használható hosszú (ultra) távon?

Köszönöm!

csanya. szept. 5. Creative Commons License 50187

Az anti fészbúkosok annyit megtehetnek, hogy néha rápillantanak erre az oldalra ( account nélkül is nézhető):

https://www.facebook.com/TrailRunningHungary

Hirek a MontBlanctól a Kékesig. 

Alg szept. 2. Creative Commons License 50186

Sziasztok!

Ha esetleg valakinek lenne egy tippje eladó Forerunner órára jó áron, megdobna egy e-maillel?

főleg a 210 érdekelne (sajnos a Dekás akcióról későn értesültem :S ), de jó áron jöhet 410, akár 610 is (bár utóbbit csak tényleg nagyon nyomott áron vennék).

Azt hittem a 220 eléggé lenyomja az árát, de sajnos 60 alatt nem látok sehol, ebay sem segít (50 alatt csak USA-ból lenne, az meg az adók miatt gázos).

Hazai aprós oldalakon sincs, csak pár 405 (ennek elvileg nem a legjobb az érintős része), meg hibás 410.

Lehet új, használt, mindegy, csak hibátlan működés fontos, meg a jobbik fajta öv+ANT stick.

Ha találok, akkor ugyanitt Polar RS300x nagyon jutányos áron eladó lesz ;)

Köszönöm! (most megyek vissza read-onlyba)

A.

barefootman szept. 2. Creative Commons License 50185

Szia, kösz!

Előzmény: badile (50183)
barefootman szept. 2. Creative Commons License 50184

:- )

Előzmény: Babosi Gyorgy (50182)
badile szept. 2. Creative Commons License 50183
Babosi Gyorgy szept. 2. Creative Commons License 50182

OCC-n hat magyar volt csak? Megboldogult facebookos koromban pedig emlékszem, amikor bejelentették, hogy van 50 km-s verseny is az UTMB mellett, a sok wannabe terepfutó maga alá élvezett a lehetőségtől. Ott is sorsolás volt ezek szerint?

Előzmény: tv1k (50181)
tv1k aug. 29. Creative Commons License 50181

És persze CCC, UTMB

Hajrá!

tv1k aug. 28. Creative Commons License 50180

FB-n nagy a pörgés, drukkolás, de legyen már itt is valami az UTMB-ról és társairól az antiFB-osok kedvéért.

A TDS-en már van pár beérkezőnk, a PTL-en jól megy a magyar csapat, nemrég indult az OCC.

Grafikonok: PTL, TDS, OCC.

bellone72 aug. 22. Creative Commons License 50179

Egy szövetségnek, szerintem alulról, az utánpótlásból kell építkeznie. Erre sajnos Athos-ékon és a MAHFUSZ-on kívül kevés példát látok.

Ennek ellenére, ha a teljesítményt nézzük nyilvánvaló, hogy vannak amatőrként is kiemelkedő terepfutóink (Manbo, Kiss Miklós, Kovács Ádám), és itt a szövetség válaszút előtt áll. A megoldást nem fogjuk a fórumon megtalálni.:(

Előzmény: manbo (50176)
barefootBushman aug. 21. Creative Commons License 50178

és az elsö hatnak miért van jelentösége (azért kapni némi IAAF-pontot)?

Athosbá aug. 21. Creative Commons License 50177

Nem szabad, hogy mindegy legyen!!! Fel kell már nőni végre!

A véleményem az, hogy a legerősebb magyar csapatot kell elküldeni. Ezt szerintem mindenki tudja, hogy kikből kell állnia. Nem túl nagyszámú a hazai legjobbak mezőnye. Azt pedig csak gyorsan el kell adminisztratíve intézni, hogy hivatalosan indulhassanak. Ennyit megér egy kis papírmunka a szövetségnek. Bízom benne, hogy megteszik!

manbo aug. 21. Creative Commons License 50176

Az alábbi levelet egy francia terepfutó barátomtól kaptam:

Dear trail running friends, The 2015 IAU Trail World Championships will take place on May 30, 2015, during the same weekend as the Tecnica MaXi-Race, an open event that will bring together more than 6000 runners next year. As with all international competitions sanctioned by an Olympic federation, participants in the World Championships must be selected by their country's respective national federation (for trail running: a member of the IAU/IAAF) in order to be able to run with their official national jersey and be eligible to earn the only World Trail Running Champion title recognized by the Olympic movement! Being ranked among the world's best trail runners, you will more than likely be selected by your national federation and thus receive assistance for travel arrangements to the competition. All you need to do is speak directly with your national federation. 
Here is their contact information: titkarsag-masz@masz.hu

If you have any problems or issues please feel free to contact us and we will do everything we can to help you with the process. In the event that you are not selected for the World Championships, we encourage you to run one of the courses during the Tecnica MaXi-Race. Registration starts on December 1, 2014, through our website: www.maxi-race.com.

Best regards, The organizing team Tecnica MaXi-Race and 2015 IAU Trail World Championships

Kíváncsi lennék, hogy ki, mikor és mi alapján dönti el, hogy ki képviseli országunkat.

Vagy csak "lesz valahogy, megy aki ráér", mint általában eddig?

Kár lenne érte, hiszen ez a terep, ez a pálya hasonlít legjobban a magyar terepviszonyokra. Talán így most valós esély nyílna az első hatba kerüléshez mind egyéniben, mind pedig csapatban...

Nem semmi lenne...

De az is lehet, hogy ez tökre nem számít a hazai terepfutásnak...

kgabo74 aug. 18. Creative Commons License 50175

Sziasztok. Fenix fejlámpához alkatrészt nem tudjátok lehet-e venni valahol? (HP11. arra a racsnis fogaskerékszerű részére lenne szükségem. )

barefootBushman aug. 16. Creative Commons License 50174

Vedd meg, ha nem vagy tul nehez es stabil, tartos cipö kell.

Előzmény: Ba_BO (50173)
Ba_BO aug. 14. Creative Commons License 50173

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata ezzel a cipővel

Asics Gel Fuji Trainer 3

Köszi