Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Bozótkutya Creative Commons License 2014.10.20 0 0 50546

Na igen, a nevezés gomb megnyomása a fincsi puha fotelból még nem fáj :P   (a bank transzfer már inkább, csak másképp :))

Előzmény: Pinyo (50544)
Pinyo Creative Commons License 2014.10.20 0 0 50545

Spenót, végül mit vittél magaddal?

Előzmény: Spenót (50538)
Pinyo Creative Commons License 2014.10.20 0 0 50544

Oké, a szenvedésnek vannak fokozatai. Ott kezdődik, hogy atom fáradtak vagyunk és a célba vágyunk minden áron. Kettes fokozatú szenvedésnél megfogadjuk hogy legközelebb ide soha többet. Folytatódhat a fájdalmakkal és rosszulléttel, ha a család ilyenkor lát, akkor már nem annyira megértő :). Szerencsére mindegyik probléma közös tulajdonsága, hogy célba érés után tíz perccel már megszépül az emlék.

De jó is lenne végig vidáman és frissen futni, de néztem a La Traversée filmet, ott aztán szintén lehetett szenvedés és morgolódás :-)

Még szerencse hogy a túrák tervezésekor csak a kihívás látszik.

Előzmény: allez zserzseli! (50539)
Pinyo Creative Commons License 2014.10.20 0 0 50543

Azt mondják, a pénz nem boldogít, azt viszont senki nem vitatja, hogy hasznos. Futás után pl. élelemre és buszjegyre lehet cserélni. Az ABC-ből isteni kőműves reggelit vettem. Két zsömle, 15 deka parizer, kőbányai világos. Egy szimpatikus padon, kék kút mellett elfalatoztam. Ez már nem volt szenvedés.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (50537)
Spenót Creative Commons License 2014.10.20 0 0 50542

Nekem sajna pont elmúlt a köd, mire indultam, mert elaludt a család kissé.... 

Egészen robotos lett reggelre a mozgásom, de aminek nagyon örülök, hogy a térdemnek semmi baja nem lett. Azt hiszem, csinálok én még hasonlovakat. :)

Előzmény: Alg (50541)
Alg Creative Commons License 2014.10.19 0 0 50541

Én is voltam

Érdekes volt a ködbe be-ködből ki hullámvasút, főleg hogy fölötte vagy 10 fokkal melegebb volt mint alatta...

20km-nél, valahol a Rózsika-forrás környékén fogyott el a lábam, onnantól még próbálgattam de nagyon nem kívánta a futást (nagyon szétcsapni meg nem akartam magamat, még bútorszerelés volt, most értem haza...).

Kicsit így több lett, jó lett volna azért egy 3 óra körüli nettó idő (ebben volt vagy 20 perc nézelődés most a szép ködtengeres idő miatt).

A zsák nagyon szokatlan, sokkal könnyedebben mozgok nélküle, ennyit számítana az a plusz kb. 2-3 kiló a háton?

Minden lejtő csúszott kegyetlenül, egyszer sikerült is seggre esnem a Csúcs-hegy alatti sárgán. A célból meg nagyon nem volt kedvem hazajönni, fetrengtem volna ott a füvön még vagy 2 órát, olyan szép idő volt :)

Most megyek beszédülök az ágyba, még mindig zsibbad a térdhajlatom... 50-es túrák végére szokott ilyen lenni :D

Előzmény: Spenót (50538)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.19 0 0 50540

Szerintem szintiszta szenvedés, de ha sokáig akarsz élni, akkor kell a genetikának az ilyesféle sokk -ami az izületeket nem bántja, mint pl. az "aszfaltozás"egy párszor, fiatal korban (átl. 25-35 év közt), mivel alakul a DNS (nem angol tudósok szerint is). Allitolag ilyen az éhezés is pl. Az is hosszitja az életet, ha átestél életedben pár stáción.

Előzmény: allez zserzseli! (50539)
allez zserzseli! Creative Commons License 2014.10.19 0 0 50539

á sztem ez nem szenvedés szeretet. nyílván kell hozzá egy talán aránylag magasabb szintű fájdalom, vagy még inkább fáradtság tolerancia küszöb, de ez sztem hasznos az élet más területén is.. mit gondoltok, ez tényleg szenvedés? csak azért, mert ezt már sokszor hallottam, a saját családomban is :)

én nem szenvedésnek érzem.. ez a szenvedés, vagy amit annak hívsz egy idő után átalakul egy olyan állapottá, amikor a cél elérése (akár az éppen akutális hegy megmászása, vagy egy technikás lejtő megfutása) eluralja az érzéseidet, talán fókuszáltabbá válsz, stb..

hmm?

Előzmény: Pinyo (50533)
Spenót Creative Commons License 2014.10.19 0 0 50538

A Kopár Csárdából jelentkezem. Eddig is tiszteltelek titeket, de ma elmélyült bennem ez az érzés. Dömöstől jöttem idáig és ehhez a 25km-hez nekem 4.5 óra kellett. Elég gáz, de.elsőre elmegy. Kár,hogy a sakkhoz tök hülye vagyok, ezért kénytelen vagyok az ilyen fárasztó sportokat erőltetni.

Az elején sajna siettem, túlságosan is, emiatt és a rolling stones részen tapasztalt térdfájdításom miatt mire futható részre értem, már nem nagyon maradt hozzá kedvem. El is tévedtem párszor.. A végére viszont maradt bennem szufla. Legközelebb jobban sikerül.

Köszönöm a sok hasznos tanácsot!

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2014.10.18 0 0 50537

Az egy jó kiszállóhely, jó fekvésű buszmegállóval. :-)

Előzmény: Pinyo (50536)
Pinyo Creative Commons License 2014.10.18 0 0 50536

Igazad van. Kereszt a helyes kifejezés :)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (50535)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2014.10.18 0 0 50535

Akkor te nem bízod a véletlenre! De hogy kerültél Pszentlászlóra, kiugrottál Sikároson? Mert ott egy másik P megy.

Igazából Pszántó határában van a legrondább elkeverési lehetőség, ahol füves ösvényre kell fordulni, és nem nagyon van mire jelezni.

Előzmény: Pinyo (50524)
Alg Creative Commons License 2014.10.18 0 0 50534

Csillebérc - Nagykovácsi végig a sárgán.

Köszi, akkor jön a glove :)

Előzmény: Pinyo (50531)
Pinyo Creative Commons License 2014.10.18 0 0 50533

Ettől függetlenül Ti azért szerettek szenvedni :)

Előzmény: allez zserzseli! (50532)
allez zserzseli! Creative Commons License 2014.10.18 0 0 50532

Na ja, azok boven szintidon tul voltak, nem 50en jottek be akkor, de megadtak nekik a teljesitest, mert brutal sok gixer volt, jelentos elmeres, jelzes keresesek, pontok ossze vissza, stb.

szoval nem volt pofajuk kizarni oket.. Elso rendezes..

Előzmény: Pinyo (50529)
Pinyo Creative Commons License 2014.10.18 0 0 50531

Nem tudom hol lesz a Sárga, Pilisben ma több kerülhető pocsolya volt, dagonya, de még felfröccsenő föld sincs sehol.

Előzmény: Alg (50530)
Alg Creative Commons License 2014.10.18 0 0 50530

Sziasztok!

Holnap megyek a Sárgára, szeretnék minél többet futni.

Az utóbbi 1-2 nap időjárása alapján milyen cipőt vennétek a helyemben? Van egy könnyű Ascend glove meg egy Asics freeze GTX. Nem szeretném a GTX-et vinni, de ha dagonya van az kell... (nem láttam a kiírásban csomagszállítást, váltócipőt nem szeretnék cipelni, elég lesz a váltófelső+nadrág a zsákban)

Pinyo Creative Commons License 2014.10.18 0 0 50529

Durva idők. Az utolsó sok-sok embert ráadásul azonos idővel írták be, de az is 48 óra.

Előzmény: allez zserzseli! (50528)
allez zserzseli! Creative Commons License 2014.10.18 0 0 50528

ez itt az. 180 killa lett végül, 8000+ szint.

a rendezvényfüzet alapján 17 órás menetidőre várták az elsőt. 27 órára jött meg. ennyit a szervezésről még. meg a pálya karakteréről. amúgy egy többszörös top10-es UTMB-s volt a győztes..

Előzmény: Pinyo (50527)
Pinyo Creative Commons License 2014.10.18 0 0 50527

Ügyetlen vagyok, nem találom a versenyt, pedig annyira szeretném látni a köveket. Melyik verseny, bocsánat, őrjárat volt ez? Vagy képlink is jöhet.

(azt mondja, a paraméterek nem durvák. 167km. Ja, leírni nem durva :) )

Előzmény: allez zserzseli! (50521)
Pinyo Creative Commons License 2014.10.18 0 0 50526

Érdekes volt, már a Kevélyt megéreztem, pedig vigyáztam. A másik veszélyes rész a Dömös-Dobogókő volt, ahol nem sokkal, de megint túlmentem a célon. Megjegyezve. Viszont alulfrissítettem, egy liter víz fogyott csak el. Addig is szivacsként szívom tanácsaitokat :)

Előzmény: allez zserzseli! (50525)
allez zserzseli! Creative Commons License 2014.10.18 0 0 50525

a versenyen lassabban menj az első felén szerintem. terepultrán hatványozott a positive split..

Előzmény: Pinyo (50524)
Pinyo Creative Commons License 2014.10.18 0 0 50524

Nagykovácsitól ismertem. Múltkor a Dömös Nagykovácsi szakaszt derítettem fel. Ma pedig az elejét, Pilisszentlászlóig. 39km kicsivel négy óra felett. Pilisszántói végződés is esélyes volt, de amikor megláttam egy abc-t, rögtön nyomtam egy stop-ot, úgyis sajgott mindenem, ami el tud fordulni egy másik valamimen. Ez kétszer meg egy pici, hát szenvedős lesz. Pár emelkedőt megjegyeztem ahol kicsit vissza kellene vennem majd élesben. Gyönyörű idő volt. 

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (50522)
Bozótkutya Creative Commons License 2014.10.18 0 0 50523

Milyen finoman fogalmaztál :) (rude)

Gratu a távhoz, néztem a  képeket a tájról, hát igen combos....

Előzmény: allez zserzseli! (50521)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2014.10.18 0 0 50522

Az elején nincs keverési lehetőség, mondtam volna olyan szakaszt, amit érdemesebb bejárni.

Előzmény: Pinyo (50520)
allez zserzseli! Creative Commons License 2014.10.18 0 0 50521

Les Sztárszky et Ötsch dans les Pyrénnées.

- et voila.. igen. a godfather a hibás. - mondtam Hutch-nak. Miután kicsúszott a kezünk közül, amikor átszeltük az Alpokat nyáron Chamonix-ból Briancon-ig, majd a Hungarian Mátrában is nyomát vesztettük, mikor a göröggel portyázott, most azt a fülest kaptuk, hogy a Pireneusokban fog pénzbegyűjtő körútra indulni..

Will catch ya- mondtam.

Le is szerveztünk mindent a mission-re, repjegy, autóbérlés, hotelek. Erre mi van??!! Godfather cancels. Ohh shit. Na most már mindegy. Ha leszerveztük, akkor nézzük meg a spanyol-francia határvidéket, itt jó patrollozni, a smuggling darázsfészke ez a vidék.

Kazincbarcelona itteni testvérvárosából indultunk autóval. Fel a hegyekbe. Álcának befizettünk egy 100 mérföldes zarándokútra. A beachre kellett eljutni a hegyekből. De rosszul kezdődött minden. Jól megdőltünk idővel. Font Romeu-ban gyülekezett a turistacsoport. Ez valami kultikus hely, egy fiatal katalán vajda származik innen, valami Qui Lion, nagyon lájkolják errefelé, majmolják a cipőit, táskáit, pólóit.

Elkéstünk a meeting point-ról, már alig hagyták, hogy csatlakozzunk a grupetto-hoz.

Az adatok alapján nem ígérkezett brutál nehézségű menetnek. 7600 méternyi hegy, meg 167 km. Pont jó lett volna, hogy nézelődjünk, tapasztalatot gyűjtsünk, megfigyeljünk. Ha ismertük volna a Pireneusokat. Ha felkészültünk volna. Ha nem lett volna csúnyán elmérve a road. Ha négy anyánk lett volna.

Én ezt hamar felmértem és 44-nél mondtam is Hutchnak:

- Hey mate! Today is my birthday, and that's the number of my years. The moment to quit!

- Sürgősen felejtsd el ezt - szólt erélyesen kevésbeszédű társam.

Így folytattuk. Az út egyre nehezebb lett. Jött a rain. Cold rain. Egy régi hegymászós film kockája ugrott. be. Bizonyos Pepito egy filmben kisgatyában mászkál szakadó hideg esőben 2000 méter környékén.. Talán emlékeztek. Csekkoltam, hogy megvan-e a fóliám. Tiszta erővel futottam, de így is rázott a hideg. Végre lejöttünk a platóról. A lefele masszív sár. Estem keltem, mint Johnny baba. Hutch még mindig fázott, így ő ellépett, megvárt a következő village-ben. A night hosszú volt nagyon, fél8-tól fél8-ig tartott. Alig akart véget érni. Közben vagy 30 km kőtenger. Kicsi kő, nagy kő, közepes kő, kerek kő, ovális kő, lapos, kő, négyszögletes kő, raklapnyi kő, pingpongasztalnyi kő, sima, kő, göcsörtös kő, mozgó kő, asztallapnyi kő. 

Mi is úgy éreztük magunkat, mint egy rolling stone.

Minden méterért meg kell kellett küzdeni. Ilyen experience-em nem volt még.

Az idő megállt. Vagy nem haladt. Mintha lelassult volna teljesen. Paranormalitás frankón. Pillanatra Scully és Mulder ügynököket is mintha láttam volna.

Na mindegy is.. alig haladtunk ez a lényeg. Nem láttunk a hegyekből semmit. Egy-két szakadékot sejtettünk csak alattunk. Hajnalban aztán pezsdült picit az élet. Elviharzott egy-pár rossz arcú, üldözték őket úgy tűnt. Köztük a Germanh, őt ismertük hallomásból. Szimpatikus gengszter, még pacsizni is megállt a fakabátokkal.

A nappallal meg jött a meleg. Szomj és még lassabb méterek. pedig God sees our heart, futtottunk, ahogy tudtunk..

Hiába volt nappal, szép részeket nem sokat láttunk, meg emberek sem jöttek nagyon, benne voltunk egy vákumban..

Annyira benne voltunk, hogy belemerevedtünk. Hutch meg is törte a void-ot:

My legs are blocked.

Let's go to bed

- faragta a rímeket a gyűröttarcú. 

Sokat nem kellett győzködnie. Jött a next night, hiányzott a sleep.

Még lett volna 35 km to see the sea.

De inkább hazamentünk. A társasúton lévők 70%-a így döntött egyébként.

A 44-t azért tartottuk, csak hozzácsaptunk egy bő százast egy szűk 30 órán át.

A Pireneusok rude, senkinek nem ajánlom, hogy felkészületlenül 100 mérföldet próbáljon ott futni az év levezetéseként.

Pinyo Creative Commons License 2014.10.18 0 0 50520

Köszi. Azért ezt a rövidebb pirost sem bízom a véletlenre épp megyek megnézni az elejét. Szép időt kapok szerencsére.

Előzmény: mtb (50516)
bárahogy! Creative Commons License 2014.10.18 0 0 50519

Köszi a tippet, sajnos későn olvastam, így a szerpentinen mentem fel, és az szakadékon csúszkáltam le, fordítva kellett volna... de megvolt a Pap-rét és a Vörös-kő is, sajna a kilátást tönkretette az eső.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (50514)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2014.10.18 0 0 50518

Na az az ufós, a Hétvályús. Végig a S jelzésen, az  a futhatóbb szerintem, és visszafelé lehet rombolni a Hétvályús ágán, van hol utántölteni.

Előzmény: avarpapa (50517)
avarpapa Creative Commons License 2014.10.17 0 0 50517

Én felmennék a Vöröskőre a Nagyrét és Hétvályús forrás érintésével. A forrástól nagy szintek jönnek szembe ugyebár!  Majd a Vöröskőről irány a Pálóczki rét, tovább a Paprétre, majd vissza. Ez tán megvan 20 km. Jó utat!

Előzmény: bárahogy! (50513)