Keresés

Részletes keresés

nézzatükörbe Creative Commons License 2011.06.21 0 0 2189

Szia fairi1!

Hűűűűha! Ez nehéz lesz most és így. Több pontodra is csak úgy tudnék félreérthetetlenül válaszolni, ha bő szövegkörnyezetet nyomnék hozzá, hogy nálam mi miért van, miből következik, stb. Ez az, amikor azt mondom, hogyezt írásban nem vagyok képes átadni úgy, hogy azt értessem vele meg, amit pontosan szeretnék, s nem mást.

Ez a határvonal, ami miatt így, fórumon már sohasem lehet mélységeiben kitárgyalni érzelmen, szellemiségen, gondolatvilágon alapuló közös témákat.

A terjedelem és az idő miatt.

Ha viszont tőmondatban felelek, egyáltalán nem biztos, hogy úgy éerted, majd, ahogy azt veled megértetni szeretném.

Nincs más, ez van:

- Istenhitem nem tartalmazza sem az álmot, sem a látomást.

Ezek szerintem is léteznek, de nem a hithez, nem Istenhez van közük, hanem az emberhez.

Nem hiszek semmiféle üzenetközvetítésben.

 

- Jaj!!!! Jön a neheze, nem tudom, hogyan írjam le röviden...

A nullpont értelmezése  mintha más lenne számodra, mint nekem...

Az erkölcs teljességgel kapcsolódik Istenhez és egyáltalán nem kell, hogy kapcsolódjon.

Attól függ, kiről van szó.

Egy ateistának lehet önmagában erkölcse, míg egy Istent hívőnek nincs rá szüksége, mert a hite eleve magába foglalja azt. ...de ez így tudom nem érthető pontosan.

Felelősség és -nélküliség... majdnem dettó.

Egy ateista lehet ilyen is, olyan is, de egy Istent őszintén kereső, vagy Őt már megtaláló hívő számára már értelmezhetetlen a felelősségnélküliség, mert egyik kizárja a másikat.

A felelősségre nem lehet azt mondani, hogy Isten felé irányul, mert ez így nem igaz.

Isten nem vár el tőlünk semmit, hanem "csak" vár minket.

A felelősség a miénk! Ne haragudj, de ez olyan összetett és fontos téma, hogy én írásban nem tudom átadni, csak szóban, ha látom, beszélek a másik féllel. Ez itt nehéz és ez egy fontos téma. Hiába definiálom, csakis akkor tudom, hogy egy nyomba kerültünk-e, ha látnálak is közben. nem ismerlek, nem tudom, számodra melyik szó mit jelent.

 

- A nullpont nekem nem a vallás "lecsupaszítása" és sallangmentesítése.

A te értelmezésed szerinti lecsupaszítás után egy vallás már nem az a vallás szerintem.

Az sem biztos, hogy vallás. Ez olyan sokrétű téma, hogy így ezt sem lehet kitárgyalni.

 

- A következő fejezeted szintén zenész, mert nehéz...

Az élet nevű játékban bizonyos értelemben mindenki résztvesz, de bizonyos értelemben meg csak kevesen. meg aztán az élet szó nem mindenkinek ugyanazt az értelmezést jelenti és más-más nagyságrendet képvisel.

Az sem mindegy, hol vagy éppen? Úton, vagy kibicként pihensz a "nullponton"?

Az élet alól bizonyos értelmezések  szerint  vannak pihenők, de még kibúvók is.

A kibic akkor is kibic, ha nem pihen és akkor is, ha pihen. Vagy dumál, vagy hallgat, de így is úgy is kibic, ha a "nullponton" van.

Ezt így nehéz lesz megértetnünk egymással, így nem működik a közös nevező.

 

- Nem választok vallást, hanem Istent választom és abban a pillanatban, hogy rátalálok, értelmét veszíti a vallás.

 

- Én is jó esetben is csak max.egyetlen lehetőséget mondhatok, mint bárki más is, mert mindenki csakis önmagával példálózhat, de minden egyes emberben megvan a lehetőség, hogy a halála előtt rátaláljon, sőt! A halál utáni rátalálás nem létezik.

Jaaaaaj! Ezt így nehéz leírni!

Én -már írtam- sem álmot, sem látomást, stb. nem kötök hitbéli dologhoz, vagy Istenhez.

Ezzel nem azt mondom, hogy más se kössön.

 

- Vannak dolgok, amiket bár tud az ember, de "állítani" nem lehet, mert nem értik, vagy nem úgy értik meg.

Itt az élő példa...

 

- Ez így nem helyes kifejezés, hogy "lecsupaszítottam" és "felépítettem", átépítettem, stb.

Nem! Inkább kaptam. (ezt sem lehet itt, így megbeszélni...)

 

- De igen! Minden ember mindhármat megkapja istentől.

rajtad áll, mit teszel velük.

A csecsemőhalál, a gyermeki lét stádiumai, a szellemi képességek, stb. nem mondanak ennek ellent. Tökéletesen illeszkednek az egészbe, de ez megint egy nagyobb lélegzetet igényelne, mert így nem érthető.

A "minden" szócska úgy igaz, ahogy van.

Semmit nem zavar be. 

 

Előzmény: fairi1 (2186)
bethsabé Creative Commons License 2011.06.21 0 0 2188

(OFF) -Vannak olyanok, akik 38 évesek, és igazán jól érzik magukat ebben a világban. Meg is értem, hisz a hozzászólása is erről tanúskodik.

 

Hozzászólásai: Folyamatos OFFOLÁS.

 

 

Üdv.

 

fairi1 Creative Commons License 2011.06.21 0 0 2187

"-Korántsem, de a jelek mindent világossá tesznek. Ha valaki éber, akkor látja is."

mindig ezt mondják,jelek mindig világosabbak.

Különben nem lehetne világvégét jósolni.:)

ne aggódj 3 milliárd év múlva jelek 100%-osak lesznek. Mikor anap vörös óriássá válik,és az élet megszűnik a Földön. na az lesz a tuti dolog.

magyarul minden év elteltével Világvége egyre biztosabb. Ez teljesen igaz:P

Előzmény: bethsabé (2184)
fairi1 Creative Commons License 2011.06.21 0 0 2186

"- Nem biztos, hogy csak a legvégén."

legvégül=halál,persze vannak olyan emberek akik állítják ők közvetítik az üzenetet,mivel látomás,álom vagy egyéb úton elvileg tudják az igazat. Így alakulnak ki a vallások is.

 

"Rövidtávon hasznos, hosszútávon,  viszont veszélyes belepunnyogni a nullpont hamiskás  felelősségnélküliségébe, mint kibic."

erkölcs nem kapcsolódik istenhez,felelőség-felelőségnélküliség is meg van isten nélkül. Vagy te a felé gyakorolt felelőségről beszélsz? Isten milyen felelőséget vár el tőlem,vagy bárkiről? napi háromszori imát? ha jó történik megköszönni? három hitetlen megtérítése? Ezt én fogom kitalálni,mikor elmozdulok vagy egy nekem tetsző vallást/szektába lépek be.

 

"- Nem értem, hogy mire és hogyan érted azt, hogy "lecsupaszítottad"   (mármint hogy én...)"

legtöbb ember gyerekként kapcsolatba lép egy vallással. vagy elfogadja teljesen és sose fogja egyetlen szavát kétségbe vonni,vagy szép lassan leszedi sallangokat (özönvíz, templombajárás, bekövetkező világvége elragadtatással egyebek, Jézus,Szűz Mária).Így gyakorlailag nullpontig el lehet jutni,és felöltöztetni a dolgot saját elemekkel.

 

Van két szavad ami fura a szövegkörnyezetben:kibic és kibicpihenő

 

kibic az a személy aki nem vesz részt a játékban,de beleszól.

Ám bárhogy nézzük az ÉLET nevű játékban mindenki részt vesz, nincs pihenő és nincs kibúvó, megszületsz folyik egyideig az életed és utána meghalsz. Nem létezik kibicelés

Vallás ott már lehet kibicelni. vallási káoszban nem vagy köteles részt venni (szerencsére nyugati világba szabad ez), és amíg nem csinálsz egyet magadnak felépített szabályokkal,és nem követsz egyet addig kibic vagy. és persze bátran beszólhatsz másoknak.

Kibicpihenőnek nincs is értelme,mert kibic gyakorlatilag "pihen".

 

"Én türelmetlen és időfüggő vagyok itt..."

Innentől kezd zavarosodni mondanivalód.

Mire akarsz felelősséget vállani? Hogy választasz egy vallást,vagy egy hitrendszert és nem az az igazi?

 

"Nem. Jó esetben már akár a halál előtt."

Egy lehetőséget mondj amikor bekövetkezett ez a jó eset? Léteznek álmok,próféták, akik állítják ők haláluk előtt látták az igazat, mert üzentek nekik. Emiatt is van többezer különféle vallás, többezer különféle istennel. Léteznek halál közeli élmények is. Biztos csak a halál után. Előre biztosra vélt(!) dolog is csak halálod után ellenőrződik.

 

"Ezt nekünk kell tudnunk."

ha nem állíthatunk akkor nem is tudhatunk. Mivel ha tudok róla vmit biztosra,akkor állítással is meg lehet próbálkozni.

 

"- Anno én nem innen indultam. Én egy tősgyökeres református családból indultam, ami baromira nem volt a nullpont."

 

Erre írtam korábban,mivel minden ember vhonnan kiindul:

"te is szépen lecsupaszítottad nullpontig, csak utána ráépítettél számodra megnyugtató elemeket."

 

reformatus tanítástkaptál, jó pár elemet elvetettél belőle,és átépítetted.

 

"- Én az én hitemet nem "kigondoltam". Inkább rátaláltam.

Istenre."

 

Azért szoktam mondani ahány ember van annyi isten.

Térjünk vissza a kezdetekhez. Általad talált(!) isten "szerint"

idézve egy korábbi állítás hozzászólásodból

"Ő minden embernek megadja a képességet a gondolkodásra és a szellemi szabadságot a döntésekhez, és hozzá a bölcsességet a felelősség vállalásához. Egyénileg."2011-06-15 11:52:27 (#2121)

minden kitétel messze nem igaz: csescemőhalál,vagy csecsemőgyilkosság. Fiatalkorban se fejlett teljesen gondolkodás,és van olyan hely a világon ahol fiatalok töredéke éri meg felnőtt kort. Valódi szellemi szabadság elég luxus, sokaknak különféle okoból nem adatik meg, mégha felnő is. Jó sok csillagozás és határfeltétel mellett fogadható el! "minden" szócska a legzavaróbb.

 

Előzmény: nézzatükörbe (2170)
újélett Creative Commons License 2011.06.21 0 0 2185

Milyen sokan vannak, akik fáradságos munkával ideírnak, aztán mindenki lesz@rja... :(     :)

bethsabé Creative Commons License 2011.06.21 0 0 2184

2012-Világvége?

 

-Korántsem, de a jelek mindent világossá tesznek. Ha valaki éber, akkor látja is.

 

 "Mert sokan jőnek majd az én nevemben, akik ezt mondják: Én vagyok a Krisztus; és sokakat elhitetnek."

 

-A mai világban számtalan, több ezer vallás hírdeti, hogy Jézust, Isten Fiát követi. Ha követné, akkor nem lenne a világ ilyen zűrzavaros. A mai világban egyre több a "divat vallás". A legtöbb embernek csak az a fontos, hogy tartozzon valahová. Az a helyzet, hogy az újonnan megalakukó vallásközösségek divatból, szórakozásból jönnek létre. Semmi közük a Jézus által megmutatott egyenes ösvényhez. Ezek a vallások nem a Biblián alapulnak. Bizonyíték rá, maga Jézus kijelentése.

 

 "Mert sokan jőnek majd az én nevemben, akik ezt mondják: Én vagyok a Krisztus; és sokakat elhitetnek."

 

-Az éber emberek figyelemmel kísérik ezeket a jeleket.

 

Máté:24:3-14

 

"Mikor pedig az olajfák hegyén ül vala, hozzá menének a tanítványok magukban mondván: Mondd meg nékünk, mikor lesznek meg ezek? és micsoda jele lesz a te eljövetelednek, és a világ végének?

És Jézus felelvén, monda nékik: Meglássátok, hogy valaki el ne hitessen titeket,

Mert sokan jőnek majd az én nevemben, akik ezt mondják: Én vagyok a Krisztus; és sokakat elhitetnek.

Hallanotok kell majd háborúkról és háborúk híreiről: meglássátok, hogy meg ne rémüljetek; mert mindezeknek meg kell lenniök. De még ez nem itt a vég. Mert nemzet támad nemzet ellen, és ország ország ellen; és lésznek éhségek és döghalálok, és földindulások mindenfelé.

Mind ez pedig a sok nyomorúságnak kezdete.

Akkor nyomorúságra adnak majd benneteket, és megölnek titeket; és gyűlöletesek lesztek minden nép előtt az én nevemért. És akkor sokan megbotránkoznak, és elárulják egymást, és gyűlölik egymást.

És sok hamis próféta támad, akik sokakat elhitetnek.

És mivelhogy a gonoszság megsokasodik, a szeretet sokakban meghidegül.

De aki mindvégig állhatatos marad, az idvezül.

És az Isten országának ez az evangyélioma hirdettetik majd az egész világon, bizonyságul minden népnek; és akkor jő el a vég."

 

Máté:24:36-39

 

"Arról a napról és óráról pedig senki sem tud, az ég angyalai sem, hanem csak az én Atyám egyedül.

Amiképpen pedig a Noé napjaiban vala, akképpen lesz az ember Fiának eljövetele is.

Mert amiképpen az özönvíz előtt való napokban esznek és isznak vala, házasodnak és férjhez mennek vala, mind ama napig, amelyen Noé a bárkába méne.

És nem vesznek vala észre semmit, mígnem eljöve az özönvíz és mindnyájukat elragadá: akképpen lesz az ember Fiának eljövetele is.

 

Máté:24:43-44

 

"Azt pedig jegyezzétek meg, hogy ha tudná a ház ura, hogy az éjszakának melyik szakában jő el a tolvaj: vigyázna, és nem engedné, hogy házába törjön.

Azért legyetek készen ti is; mert amely órában nem gondoljátok, abban jő el az embernek Fia."

 

 

Üdv.

Előzmény: bethsabé (2182)
újélett Creative Commons License 2011.06.21 0 0 2183

köszönöm szépen, megvagyok :)

Nem látom a megváltó fénytestét, talán mondtam hogy fogom látni? :)

Bárcsak kórteremről lenne szó, onnan lehet szabadulni ... :)

a szorítás még mindig él :P

Előzmény: Törölt nick (2180)
bethsabé Creative Commons License 2011.06.21 0 0 2182

2012. december 21. - az apokalipszis napja? Mítosz vagy valóság?

 

 

-A világ politikai helyzetéből fakadóan nagyon úgy néz ki, hogy ez a nap mítosz.

 

 

1Thessalonika:5:1-4

  

Az időkről és időszakokról pedig, atyámfiai, nem szükség, hogy írjak néktek;

 Mert igen jól tudjátok ti magatok, hogy az Úrnak napja úgy jő el, mint a tolvaj éjjel.

 Mert amikor ezt mondják: Békesség és biztonság, akkor hirtelen veszedelem jön rájok, mint a szülési fájdalom a terhes asszonyra; és semmiképpen meg nem menekednek.

 De ti, atyámfiai, nem vagytok sötétségben, hogy az a nap tolvaj módra lephetne meg titeket.

 

 

 "Mert amikor ezt mondják: Békesség és biztonság, ......"

 

2012. december 21.-ig nem valószínű, hogy az egész világon "kikiáltaná" a békét az ENSZ. Armageddon előtt az egész világon minden országban demokráciának kell majd lennie. Ezért harcol most jelen pillanatban Afrika jó néhány országa is.

 

"Louis Michel üdvözölte az afrikai „Tavaszi forradalmat”, amely nagyban hozzájárult az egyház és a világi élet szétválasztásához a térségben. Ez pedig alapfeltétele annak, hogy a térség fejlődni tudjon. Nem hiszi, hogy ezt követően megerősödhet az iszlám, és bekövetkezhet bármiféle visszarendeződés, sőt egyéni véleménye szerint további forradalmak várhatók más afrikai országban is."

 

Forrás: http://eumosaic.hu/hirek/hirek-aktualitasok-esemenyek/afrikai-orszagokkoezelebb-demokraciahoz

 

-Látni vélik, hogy az ilyen politikai hozzáálással csak egyre közelebb kerülünk a: Jelenések: 17:16-17 beteljesedéséhez.

 

Jelenések:17:16-17

 

"És a tíz szarv, amelyet láttál a fenevadon, ezek meggyűlölik a paráznát, és kifosztják és mezítelenné teszik, és eszik annak húsát, és megégetik őt tűzzel.

 Mert az Isten adta azoknak szívébe, hogy az ő szándékát cselekedjék, és egy szándékon legyenek, és adják az ő birodalmukat a fenevadnak, míglen betelnek az Isten beszédei."

 

 

-Hamarosan eljön az idő, amikor a világ politikai nagyhatalmai egyetértésével a vallást kizárják (félreállítják) a politikából.

Nem lesz többé beleszólásuk a politikai életbe, pénzügyi támogatásuk pedig egyenlő lesz a nullával. A fanatikus hívők többsége, majd kihal, a felnövekvő generáció pedig majd "magasról tesz" a vallásra. Így egyszerű dolga lesz majd az ENSZ-nek a vallást félreállítani a politikai életből. Egyszerűen tudomást sem vesznek majd a vallás létezéséről. Az esetleges hívők pénze pedig nem lesz elég a vallási vezetők fényűző életére.

 

http://hvg.hu/gazdasag/20050426katolikus

 

 

Üdv.

Előzmény: bethsabé (2159)
Muki Skywalker Creative Commons License 2011.06.21 0 0 2181

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.21 0 0 2180

Na eljött a nagy nap. Magasabb szférákban vagy már és látod már a Megváltó fénytestét? Vagy csak áthelyeztek egy másik korterembe, ennyiről volt szó..?

XD

Előzmény: újélett (2178)
nézzatükörbe Creative Commons License 2011.06.21 0 0 2179

- Azért nem tettem idézőjelbe, mert azt gondoltam, ez annyira ismert, hogy nem baj, ha elhagyom, akkor sem hiszi rólam senki, hogy más tollával akarnék jogtalanul ékeskedni.

- Meg azért sem tettem idézőjelbe, hogy egy icipicit személyesebbnek hasson, mivel Tőled kérdeztem vele, hogy mi fáj? És illett a kedveskedő folytatás is, hogy gyere, meséld el.

És persze, hogy ne félj.

- A fiatalok tényleg nem ismerhetik, mert már elég régóta nincs a műsorszórók repertoárjában.

Bocsi, nem volt tudatos, hogy kézenfekvőnek gondoltam, hogy Te ezt ismered, s ezzel akaratlanul  "megöregítettelek". Eszembe sem jutott, hogy mennyi idős lehetsz, gondolkodás nélkül "döntöttem" így.

- Én tényleg örelehetek számodra.

Már mint az országút. (de aszfalt, nem beton)

A saját szemszögemből nézve nem sajnos a saját korom, mert elég sok mindent belezsúfoltam, s így töményre sikeredett.

Úgy érzem, már éppen eleget éltem, s a világnézetem és a hitem már nem fog változni.

A lányom felnőtt lett (majdnem... :))).

Fát nem ültettem, de nem is fogok.

Más ültetés viszont még előttem áll, de ennek már nem lenne akadálya az előrehaladott korom, sem a halálom.

Érdekes dolog ez a "kor"... Éppen tegnap csodálkoztunk rá a lányommal megint, hogy mennyi idős is vagyok...

Olykor megesik ez velem, (nem sűrűn) ilyenkor megállok egy hosszabb pillanatra, hogy mennyi is? 30 után ugyanis már nincs benne az "elsődleges tudatomban" az éppen aktuális évszámom, s hirtelen mindig gondolkozni kell rajta.

Így aztán minél több az éveim száma, annál tovább tart őket megszámlálni, s mindig hosszabbá nyúlik a "pillanat".

:)))

Ilyenkor tényleg mindig őszintén hitetlenkedem, hogy hogy a francban lehetek én már ennyi, mivel most is majdnem ugyanolyan mentalitású vagyok, mint ifjú titánként.

A fizikum persze már nem "bírná el" a szellemet és a lelket.

:)

Koromat nézve tényleg megöregedtem.

Forradalmi évszámmal rendelkezem, szóval nem lehetünk azonos korcsoportban.

Üdvözlégy ifjú titán!   

Előzmény: újélett (2178)
újélett Creative Commons License 2011.06.21 0 0 2178

Ja, hogy ez egy idézet? Ebből megállapítottad ha nem tudom hogy ez egy dalszöveg, akkor fiatal vagyok(mert nem ismerem) ...oké, persze hogy fiatal vagyok, ezek szerint te már sajnos öreg?? :)

Előzmény: nézzatükörbe (2177)
nézzatükörbe Creative Commons License 2011.06.21 0 0 2177

Ez egy dalszöveg. Ezek szerint te nagyon fiatal lehetsz...

Előzmény: újélett (2176)
újélett Creative Commons License 2011.06.20 0 0 2176

Amit írtál 2137-re, amúgy hova kellene mennem?:)

Oks elmondom :P Mit is?

Nem félek.

Előzmény: nézzatükörbe (2172)
újélett Creative Commons License 2011.06.20 0 0 2175

3. vilgháború? Hol?

prophet1 Creative Commons License 2011.06.20 0 0 2174

Botor.

Előzmény: SacredSpirit (2173)
SacredSpirit Creative Commons License 2011.06.20 0 0 2173

Botor ember!

Miért várod a világnak végét, amikor a sajátodét még elképzelni sem  vagy képes?

 

nézzatükörbe Creative Commons License 2011.06.20 0 0 2172

Mi fáj?

gyere, mesélj!

Mondj el mindent!

Tőlem ne félj...

Előzmény: újélett (2142)
nézzatükörbe Creative Commons License 2011.06.20 0 0 2171

Javítás:

1: hosszútávon után nincs vessző

2: mindahányszor ráébredtem, hogy az út, amire léptem, nem az enyém

Elnézést. Egyszer már "elszállt" ez az irományom és fáradt is vagyok, azt hiszem.

Bocsi!

Előzmény: nézzatükörbe (2170)
nézzatükörbe Creative Commons License 2011.06.20 0 0 2170

"nem próbálom kitalálni mi alapján gyűlnek köré"

- Kitalálni nem is lehet.

 

"majd legvégén kiderül neki tetsző volt vagy nem."

- Nem biztos, hogy csak a legvégén.

 

""Nullpont" a teljes bizonytalanság, miért lenne jó hely?????? Ennek ellenpontja maga a kiépített vallás. ott szépen megvannak a szabályok..."

-  A nullpont nem teljes bizonytalanság, csak részleges.  :)))

-  Azért, mert aki már eddig eljut, az keres...csak még nem biztos, hogy talál is.

Rövidtávon hasznos, hosszútávon,  viszont veszélyes belepunnyogni a nullpont hamiskás  felelősségnélküliségébe, mint kibic.

Kétségtelen, hogy baromi kellemes innen figyelni a "mezőnyt".  :)))

- A vallások nem ellenpontjai, mert a nullpont inkább mint origó funkcionál.

 

"te is szépen lecsupaszítottad nullpontig, csak utána ráépítettél számodra megnyugtató elemeket."

- Nem értem, hogy mire és hogyan érted azt, hogy "lecsupaszítottad"   (mármint hogy én...)

- Speciel én többször is tartózkodtam a nullponton, mindahányszor ráébredtem, hogy mégsem az út, amire léptem, nem az enyém. Mindig ide mentem vissza.

Én türelmetlen és időfüggő vagyok itt, ebben a földi létben, ezért kerestem a "kiutat", s nem tartózkodtam itt sokáig, annak ellenére sem, hogy itt igazán "semmi se drága", tényleg eszményi kibicpihenő.

Viszont itt lehetőség van arra, hogy körülnézz, s hogy egyszerre benfentesként és kívülállóként szemlélődj.

Veszélye viszont a kellemes  langyos légköre, ami hamiskás felelősségnélküliséget áraszt és nagyon sokakat megtéveszt, amiből következően túl sokan ragadnak itt meg túl sokáig, addig, amikor már késő bármerre is elindulni.

Túl sokan vannak ott, akik vagy nem akarnak, vagy nem mernek lépni, elindulni, és csak várnak...

Ez az "út" pedig sehová sem vezet.

 

"csak halál után tudod meg jó esetben"

- Nem. Jó esetben már akár a halál előtt.

 

"egy mindenható lényről állíthatunk olyant, hogy tetszik neki valami,"

- Nem. Ilyesmit róla nem állíthatunk.

Ezt nekünk kell tudnunk.

 

"Nullpontból indul:  a számodra(!) tetsző dolog felépítése, egy személyes vallás jó esetben,rossz esetben meg is akarsz győzni másokat hogy ez az igazi út. Vagy nálad mikor kigondolsz vmit,akkor isten odaszól,igen ez így van?"

 

- Anno én nem innen indultam. Én egy tősgyökeres református családból indultam, ami baromira nem volt a nullpont.

:)

- Az enyém személyes hit, nem  pedig személyes vallás.

- Sohasem akartam erről meggyőzni másokat és nem is fogok. Nem szabad és nem is visz sehová, csak hátra.

- Én az én hitemet nem "kigondoltam". Inkább rátaláltam.

Istenre.

 

 

Előzmény: fairi1 (2162)
Kátai Tamás Creative Commons License 2011.06.19 0 0 2169

A csapból is ez folyik, már hogy érne váratlanul?

Előzmény: Törölt nick (2168)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.19 0 0 2168

Fölkészülhetsz rá. Nem ér váratlanul.

Előzmény: Kátai Tamás (2167)
Kátai Tamás Creative Commons License 2011.06.19 0 0 2167

Minek? Ha így lesz, mit tehetek?

Előzmény: Törölt nick (2166)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.19 0 0 2166

A szőrnyűségeket nem várom, de ezért írtam le neked, hogy figyeld az idők jeleit.

Előzmény: Kátai Tamás (2165)
Kátai Tamás Creative Commons License 2011.06.19 0 0 2165

Gyönyörű lesz. Gondolom, alig várod.

Előzmény: Törölt nick (2164)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.19 0 0 2164

Ezek szellemi dolgok. Szellemi szinten mennek végbe. Itt a látható világban csak azt lehet majd látni, hogy összeomlik a gazdaság, kitör a 3. világháború, káosz lesz a politikában, elkezdődik a keresztény üldözés és sorra gyilkolják le a keresztényeket. Közben katasztrófák és földrengések sorozata. Alig marad ember. De aki megmarad, az mind elismeri, hogy Isten kegyelméből maradt életbe.

Mindenki hívő lesz. Nem lesz egy darab hitetlen se. Ez azt jelenti, hogy eljönt Isten uralma.

Előzmény: újélett (2163)
újélett Creative Commons License 2011.06.19 0 0 2163

Olvasok én itt mindenfélét, de azt sehol nem olvasom hogy hol fog elkezdődni ez a fizikai folyamat, a szellemi levetülés,mert ez bizony nagyon fontos! Vajon hol szabadul meg elsőként népéből aki be van írva a könyvbe.....

Az antikrisztust még hagyjuk tombol ott most is ahol teheti, az ő ideje bizonyos helyeken még uralkodóvá teszi jelenleg.

fairi1 Creative Commons License 2011.06.19 0 0 2162

"Nullpontban" jól értetted. értem mire gondolsz! Én nem aggatók rá semmi szép sallangot, mint amit a legtöbb ember szeret. nem próbálom kitalálni mi alapján gyűlnek köré(vagy gyűjti köré), hanem élem az életem,és majd legvégén kiderül neki tetsző volt vagy nem. És elfogadoma sorsom. "Nullpont" a teljes bizonytalanság, miért lenne jó hely?????? Ennek ellenpontja maga a kiépített vallás. ott szépen megvannak a szabályok (járj templomba,imádkozz sokat etc.), ha követted álításuk(!!) szerint mellé kerülsz, ha nem pokolban égsz el. itt nem is igazán Istenben hiszel, hanem a megadott receptben! Ha megfelelően mossák át az emberek agyát, még azt is elhiszik ha megölnek sok-sok embert, és ennél is többet megnyomorítanak lelkileg és testileg az Istennek tetsző(!!) dolog. na én ebben az egyben nagyon kételkedek. Persze ide jönek mindenféle Szentek,meg Máriák meg ki tudja mi,és azokba is lehet hinni,és tuti ez is tetszeni fog istennek. Öö,biztos.....

 

te is szépen lecsupaszítottad nullpontig, csak utána ráépítettél számodra megnyugtató elemeket. Legtöbben ezt teszik, vagy csak egyszeráűen tagadják hogy létezne ő. Ez a túlmenés a nullponton.

 

"Onnan indul minden perspektíva, de meg is lehet ott ragadni."

igen, innan indul a "receptgyártás",és tetszett-e neki, vagy létezik-e egyáltalán recept, csak halál után tudod meg jó esetben. Egyáltakán egy mindenható lényről álíthatunk oylat, hogy tetszik neki valami? na ez már nagyon-nagyon filozófia.

Nullpontból indul:  a számodra(!) tetsző dolog felépítése, egy személyes vallás jó esetben,rossz esetben meg is akarsz győzni másokat hogy ez az igazi út. Vagy nálad mikor kigondolsz vmit,akkor isten odaszól,igen ez így van?

Előzmény: nézzatükörbe (2135)
Kátai Tamás Creative Commons License 2011.06.19 0 0 2161

Ez is csak egy elmélet. Pont olyan, mint a többi.

Előzmény: Törölt nick (2158)
nazuna Creative Commons License 2011.06.19 0 0 2160

A jehovisták mindig is a szívem csücskei voltak :-)

Előzmény: bethsabé (2159)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!