Keresés

Részletes keresés

andiamo Creative Commons License 2012.04.24 0 0 1138

szia Gábor! jól tetted hogy írtál, kicsit fel kell dobni ezt a fórumot! Itt többnyire tényleg csak melót keresnek az emberkék, de ebből is láthatod hogy sokan menekülnének az itthoni nyomorból. Nem az inspiráció hiányzik, hanem egy segítő kéz. főleg a gyengébb nyelvtudásúaknak. Nagyobb az esély ha egy ismerős (akár virtuális ) beprotezsál a főnökénél. szerencsés vagy hogy ennyi honfitársaddal dolgozhatsz 1ütt.

üdv. Anna :-)

Előzmény: M_Gábor21 (1137)
M_Gábor21 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 1137

Sziasztok gondoltam írok én is ide mivel sok kérdést láttam de választ nem nagyon meg úgy általában mégis... :) Én Partschins-ba (Meran-hoz közel) dolgozok 21 éves vagyok  Vendéglátós végzettséggel most szakácsként de pincér és pultos végzettségem is van... 4-5 en vagyunk magyarok itt ahol dolgozok és nekem nagyon tetszik negativ élményem még nincs ... Szállás,ellátás biztositott megvan mindenem végülis... nagyon tetszik... nyelv én németül beszélek olaszul pár szót tudok szóval gyakorlatilag semmit... Aki gondolkozik ,hogy nekivágjon ne habozzon mindenképpen ha nem akar otthon nyomorogni és jobb életet akar magának akkor hajrá ! Elöször Ausztriába dolgoztam de ahhoz képest ez sokkal  jobban tetszik ;)  csak ennyit akartam Sziasztok :) 

Zinni Creative Commons License 2012.04.22 0 0 1136

Ciao!Olaszországban élő magyarokat ill magyar családokat keresek akik tudnának nekem  és a páromnak segíteni!A párom kislányát kellene 2x 3x évente elhoznunk az olaszországban élő(Rimini)anyukától.A segítségre főleg a szállás és a nyelv hiány miatt lenne szükség.Semmit nem kérünk ingyen,ha tudtos vmilyen segítséget vagy tippet adni..kérlek szóljatok vagy jelezzétek!Grazie mille :) 

*építészmérnök** Creative Commons License 2012.04.15 0 0 1134

Szevasztok. Tud valaki valami testhezálló munkát? Níelvismeret német, francia jó szint.

Kevés angol, Oloasz meg semmi. Magyíar csapat mellé ??

andiamo Creative Commons License 2012.04.15 0 0 1133

ismer valaki eperfarmárt Bolzano, Martello környékén? esetleg javaslat hogy hol lehet jelentkezni eperszedésre?!

eurotaxi Creative Commons License 2012.04.11 0 0 1132

Üdv.Mindenkinek!

 

Ha olcson és gyorsan szeretnétek utazni van lehetőség!www.eurotaxi.hu. 

A foglalás  a honlapon található telefonszámokon illetve az email-címen lehetséges,továbbá lehetőség van csomag,kerékpár és kisállat szállításra is.Érdeklődéseteket köszönjük!

Huszas Creative Commons License 2012.04.09 0 0 1131

Neked is kellemes Húsvéti Ünnepeket!

Igen, az a legjobb, ha valaki beajánl, hogy azonnali beugróként kell egy ember, anno én is így kerültem ki.

Ha vannak itt dolgozó ismerőseid, bennük bízhatsz!

 

Előzmény: andiamo (1130)
andiamo Creative Commons License 2012.04.08 0 0 1130

igen, ezt már tapasztaltam, de az előző főnöknőm magyar volt, és valami hasonlóra gondoltam akkor is amikor itt kértem segítséget. Szoktak a lányok itt hirdetni, hogy magyar kolléganőt (szobalányt) keresnek. sto imparando italiano :-)

ciao, buona Pasqua :-)

Előzmény: Huszas (1129)
Huszas Creative Commons License 2012.04.08 0 0 1129

Szia Adriano!

Nem akarlak elkeseríteni, de nyelvtudás nélkül nagyon kevés az esélyed...

Van egy barátom aki hónapokig lakott a barátnőjénél és hiába keresett munkát nyelvtudás nélkül.

Igaz talált végül, de sok-sok víz lefoly addig....

De ne add fel, gyúrj rá a németre legalább, ha itt Dél-Tirolban szeretnél érvényesülni!

Üdv: Huszas.

Előzmény: andiamo (1127)
Huszas Creative Commons License 2012.04.08 0 0 1128

Amenyiben valaki kiadó lakást keres Bolzano környékén, tudok egyett, röviden: Három szoba, 80 n/méter, teljesen berendezet.

Ár:€ 600.

Részletek, fotók privátban nálam.

andiamo Creative Commons License 2012.04.07 0 0 1127

Szia Huszas! a segítőszándékodnak jobban megörültem mint a linknek amit küldtél, ez megcáfolja a tapasztalatot miszerint a kinti magyarok nem tartanak össze. A Südtiroli munka kínálat szuper, csak annyi a gondom vele hogy a gyenge nyelvtudásom miatt nem merem letelefonálni. de majd rástartolok

köszönöm :-) egy Ötvenes

Előzmény: Huszas (1126)
Huszas Creative Commons License 2012.04.01 0 0 1126
Előzmény: andiamo (1125)
andiamo Creative Commons License 2012.03.30 0 0 1125

sziasztok! ha sok magyar él Bolzanoban, akkor valaki talán tudna nekem munkát ajánlani (szobalány) Bolzano vagy Merano környékén. nagyon megköszönném 

 

Huszas Creative Commons License 2012.03.18 0 0 1124

Szia!

Sok magyar él és dolgozik itt Bolzano környékén, de szinte senki nem ír ide erre a fórumra.

Üdv neketek és minden jót!

Előzmény: tommaso75 (1123)
tommaso75 Creative Commons License 2012.03.17 0 0 1123

Salve Huszas !

Nem is lakunk egymástol messze... én és kis családom Treviglióban élünk...

Előzmény: Huszas (1112)
Zsuzskó65 Creative Commons License 2012.03.10 0 0 1122

Szia Babus:)

 

Szeretnék kérdezni tőled pár dolgot, ha nem gond. Nagyon szeretnék én is Olaszországban dolgozni, úgy, mint Te. Meg tudnál adni egy mail. címet nekem?

 

Előre is köszönöm: Zsuzsa

Előzmény: babus86 (1096)
denesburong Creative Commons License 2012.03.09 0 0 1121

Sziasztok!

 

Tavasztól Novarába költözünk és a munkaerőpiacról szeretnék érdeklődni. Szakmám szerint dekoratőr és kirakatrendező vagyok középiskolában szobrásznak tanultam de kezdettől fogva a díszletgyártásban dolgozom. Tualjdonképpen bármilyen munka érdekel bár természetesen ezeket preferálnám. Tudnátok tanácsot adni hogyan induljak neki a munkakeresésnek? Van esetleg valaki közöttetek aki a szférában dolgozik? Segítségeteket előre is köszönöm.

attivita Creative Commons License 2012.03.08 0 0 1120

Szia! Mi is hasonló dologban gondolkodunk, az igénnyel nincs gond ez tuti ötlet. Pisa felé véletlenül se nézek, mi északon szeretnénk valahol indulni :-) Jutottál valamire? Engedélyek, cégalapítás stb? Felvettem a kapcsolatot egy kinti irodával, de becsatoltak nekem 100 oldal törvényt. Egyenlőre ennyi

Előzmény: Olika71 (1076)
attivita Creative Commons License 2012.03.08 0 0 1119

Sziasztok!

 

Olyan embereket keresek akik vállalkozást indítottak, vagy működtetnek Olaszországban. Nem hatalmas cégekre gondolok csak azt szeretném tudni merre induljak ha mondjuk árulni szeretnék egy piacon. Jól beszélek olaszul, így bármilyen irodában el tudom intézni a dolgaimat csak azt szeretném tudni merre induljak, milyen engedélyek kellenek stb. Várom a véleményeket, köszönöm!

 

csepai Creative Commons License 2012.03.04 0 0 1118

sziasztok észak-olaszországban élek a családommal. Érdekesnk találom az itteni életet de nem minden tejfel itt sem. Beszélem a nyelvet valamelyest,de nekem is munkajogi tanácsra lenne szükségem a végkielégitésről  mert ha odakerül a sor én igényt tartanék rá .Köszönök  minden segitséget

 

emese2010 Creative Commons License 2012.03.04 0 0 1117

Milano es kornyeken elo ugyes, profi idegenvezetore lenne szukseg, tudtok ajanlani valakit ?

Evicii Creative Commons License 2012.03.02 0 0 1116

Sziasztok! Turizmus-vendéglátás szakos vagyok egy főiskolán.
Szakmai gyakorlati helyet keresek lehetőleg Észak-Olaszországban. Érdekelne, hogy tudnátok segíteni abban, hogy hol érdemes jó munkahelyet keresni? 

La differenza Creative Commons License 2012.02.28 0 0 1114

Kedves Niki Vas,

 

5 éve élek Milánóban, tegnap érkeztem Budapestre. Az olaszt anyanyelvi szinten beszélem, kint diplomáztam festőként, előtte az Eltére jártam olasz nyelv-és irodalom szakra.

Évekig dolgoztam olaszokkal és olaszoknak Milánóban tolmácsként is. Az életrajzomat szívesen elküldeném, a monguuz@gmail.com címen felveheti velem a kapcsolatot,


köszönettel, Zsófia V.

Előzmény: Niki Vas (1111)
modosult Creative Commons License 2012.02.25 0 0 1113

Sziasztok!

 

Osztrák cégem számára keresek olaszországi képviselőt, a cég által árult termékeket kellene a vevőknek bemutatni és átadni egész Olaszországban. 

Havi 1-2 alkalommal egyeztetett de rugalmas időpontban, tehát más munka mellett is vállalható. 

 

Feltételek: Kiváló olasz nyelvtudás, mobilitás, saját gépjármű előny

A szállítást futár végzi, a képviselőnek csak oda kell jutni a vevőhöz így a saját jármű nem feltétel, viszont a vevő bárhol lehet egész Olaszországban. 

 

Fizetés eladásonként jutalékos rendszerben, érdeklődni ezen a címen tudtok:

 

italienarbeit@gmail.com

 

 

Huszas Creative Commons License 2012.02.25 0 0 1112

Bolzano, Alto-Adige.(Süd-Tirol)

Előzmény: cris-3 (1110)
Niki Vas Creative Commons License 2012.02.23 0 0 1111
Sziasztok! Keresek valakit, aki tudna nekünk segíteni (elsősorban fordításról,tolmacsolasrol lenne szó) Ventimigliaban, marcius 12-17 körül!! Csak megbízható, es a nyelvet tenyleg jol beszelo embert keresek,mert hivatalokba mennenk, vallalkozas alapitassal kapcsolatos engedelyeket inteznenk stb... Ha valakit erdeklel, irjon ide,es megbeszeljuk a reszleteket. (honorarium stb..) elony, ha valaki ott,vagy a kornyeken lakik!!!
Koszi!
cris-3 Creative Commons License 2012.02.23 0 0 1110

Köszönöm, ez pozitív, hogy nem érződik már ilyen fajta megkülönböztetés. Te melyik részen élsz?

Előzmény: Huszas (1109)
Huszas Creative Commons License 2012.02.22 0 0 1109

Szia!

Akkor nekem nagy szerencsém van, mert nem tapasztaltam lenézést az itt leélt hét év alatt.

Akikkel legkevésbé szimpatizálnak azok  fekete-Afrikából, Észak-Afrikából és Albániából, stb. származnak.

Ne adj fel mindent, de próbáld meg azért!

Azt ne várd, hogy könnyű lesz, itt is mély a válság...

Előzmény: cris-3 (1108)
cris-3 Creative Commons License 2012.02.22 0 0 1108

Amikor én kinnt éltem, eléggé lenézték a Kelet Eu-ból származókat. Persze akkor még nem voltun EU tagok sem, így nem volt egyszerű. Nagyon szerettem ott élni ettől függetlenül. Olasz barátnőim is voltak. Elfogadtak, befogadtak. De ha munkáról lett volna szó (nem volt, mert 2 kicsivel voltam otthon) nehéz dolgom lett volna, mert előítéletek voltak erősen!! Tehát ezt a helyzetet gondolom a válság még inkább megnehezítette. Vagy változott az olaszok hozzá(nk) állása?? Mennyire egyszerű (vagy sem) a jelenlegi kinti helyzetben állást találni úgy, hogy nincs felsőfokú végzettségem, lényegében csak valami kétkezi munkát vállalhatnék, vagy kézműves irányban keresgélhetnék. Ilyen téren érdekelne, hogy mennyi esély lehet? Ha maguknak az olaszoknak sincs, vajon mennyi eséllyel adják a szabad pozíciót egy magyarnak, ahelyett, hogy egy honfitársukat foglalkoztatnák?

Előzmény: napoli008 (1107)
napoli008 Creative Commons License 2012.02.22 0 0 1107

Nyilván ezt eldönteni csak Te tudod, de ha a nyelvtudás megvan, gyerkőcök állampolgárok szerintem vétek lenne itt maradni! Lehet, hogy az elején nem lesz könnyű, SŐT BIZTOS!

Ami itt van és várható, annál csak jobb lehet hosszútávon!

Előzmény: cris-3 (1106)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!