Keresés

Részletes keresés

Gyöször Creative Commons License 2011.06.12 0 0 7439

RB errész van még?

Előzmény: Deck_hand (7438)
Deck_hand Creative Commons License 2011.06.12 0 0 7438

Mint ahogy a nyári zenés tömegmegmozdító utcafesztiválokat is átveszik az országok és ahogy nálunk is épült 30 éve az F1-es pálya...
pl. meg lehetne rendezni nálunk is egy MAN TT jellegű versenyt.  Ahogy a Budapest - Bamako is lindult.
Épülnének rá apartman házak, kiszolgáló személyzet és minden ami csak kell.
Nem kell azonnal új dolgot csinálnia ennek az országnak. Csak látni kell a világot és a jót lemásolni !

Riói karnevál ? Nálunk miért nincs ?
Van már Red Bull Air race - Ez nagyo jó !
De lehetne dunai motorcsónak verseny- ( mondjuk ez szokott lenni) , 

és ha már minden Budapesten van, akkor mint Monacoban autóverseny a városban ... 

Azon szoktam mindíg csodálkozni, hogy sok helyen az ilyen adotságú városok mint Bp , bevezetik a városba csatornákon a vizet...

Brüsszel, Amsterdam, Stockholm,  De nálunk sehol ...

Deck_hand Creative Commons License 2011.06.12 0 0 7437

Jó,jó... csak nagyon nagy már a kontraszt tudod !

És járom az országot- világot nap mint nap és mikor haza jövök nem azt találom amit itthon hagytam hanem egy még rosszabbat...

És nem teltek el évek vagy hónapok !

 

Ülök a volánnál, megyek át a településeken... sokszor megállok, a helyi népekkel elbeszélgetek... kérdezek... de nem is kell, mert mondják maguktól...

A szomszédok ( országok ) mind rajtunk röhögnek !

Legnagyobb nyomorunkban is egymást marjuk, mondják.

Azt mondják, nem összefogunk, hogy a sziklát arréb toljuk az útból, hanem egymás lábára görgetjük.

 

Igazuk van!

 

Látom a falvakban a bedőlt kerítéseket, az elhagyott házakat, a megrogyott tetőket, a kihalt udvarokat, a bezárt kocsmákat...

Pesten jön velem szembe percenként 100 vadi új többtíz milliós terepjáró, luxusautó...

Nagyon nagy a kontraszt már.

 

 

Ez nem felbújtás !

Mire bujtok fel ?

Arra hogy nyissuk ki a szemünk ?  Te is látod magadtól, hát mondod, hogy csípi a szemed !

 

Tudod, a szélvédőmön ott fityeg a magyar paprika, a magyar zászló és még lefittyed keresztes koronás címerem is van ... Magyar vagyok. Büszke ?  Lennék, ha lenne mire...

 

Dzsudzsák ? Meg se kérdezem.

Talma ? Vajon miért nincs magyar szponzora ?

Vajon miért kerül egy sportmérkőzésre a jegy egy vagyonba ? Inkább 5x meggondolom, mint sem kimenjek - majd megnézem a tv-ből ( mert nincs rá pénzem )

 

Nem sorolom... Ez egy offroados topik , igaz...

 

csak már sokszor keseregtem trianonon ( ki oldalán harcolt a mi kis népünk ? ) , és már sokszpor megcsodáltam a lambi traktort...is            már ( csodálnám a Csepel, Rába..stb traktorokat ha lenne ) inkábbbbbb

 

 

 

 

Előzmény: Mistral1 (7436)
Mistral1 Creative Commons License 2011.06.12 0 0 7436

Szépeket írsz.

Volt egyszer egy Széchenyi - aki mondott egy olyat, hogy :Támogassuk a hazai ipart.

Igaza volt - és neked is most - a "felbujtással". A nép pedig szavaz. Hol a ceruzával, hol a pénztárcájával. Mi (ők...) tartjuk el a lidit, a madaras tecskót, a többit. Én is adok pár százalékkal többet a magyar termékért - egyelőre még szerencsém van, hogy ezt is megtehetem. Sokak már ennyit sem sajnos.

Drágán termeltünk - és ezt nem lehetett tovább fenntertani - de más módon kellett volna "megoldani", nem így, mert ahova most jutottunk, az pár pajeszosnak jó csak :-( 

 

De ez már nem Tenere meg Big meg enduro specifikus :-))

Előzmény: Deck_hand (7435)
Deck_hand Creative Commons License 2011.06.12 0 0 7435

Ha belegondolok nem is olyan rég valaki bedobott egy kormorános- trianonos videót. 

( összesajnáltam magam a 100 évvel ezelötti dolgokon - de ez halk megjegyzés )

Aztán gps, meg lambi traktor.

 

Épp most jöttem haza egy hazai utamról .

Ahol jártam - Elbeszélgettem egy öreg bácsival .

Mutatta a fokosát.

- Jószerencsét - volt rajta.

Beszéltünk vagy két órát.  Inkább ő beszélt. Panaszkodott, hogy mi lett a hazánkból !

Régen szépen megművelt kertek, háztáji, baromfi, tsz, stb...

Ma derékig ér a gaz, a kertek műveletlenek, a zöldséget, tojást és a húst is a cópból , lidliből veszik a népek. mondta...

Sajnáltam...

Beszélt az öccséről...

Lámpagyárban dolgozott...

Beszélt a hugáról, kesztyűgyárban dolgozott...

És még sorolta a gyárakat, üzemeket amik - MAGYAR TERMÉKET  MAGYAR EMBEREKNEK is GYÁRTOTT...

 

Tele van már a tökük az embereknek a sok külföldi limlommal azt hiszem.

Teli van a tökük a bankokkak, a munkanélküliséggel, a politikai hazudozásokkal, az euróval, az adókkal és az áremelésekkel.

Teli van a tökük a segélyen élőkkel...stb.

 

Traktor meg gps...

 

Nem is értünk hozzá, csak szájkaratésok vagyunk, de van Magyar aki tanulta és értene hozzá.

Az csinálna magyar GPS-t Magyar Traktort, Magyar szalámit, Magyar csokit, Magyar cipőt, Magyar Tv-t, Magyar uborkát....

 

"Okta" Creative Commons License 2011.06.10 0 0 7434

Tavaly volt itt Maglódon egy autós-motoros nap vagy mi, oda kijött két Dutra: valami csúcs volt, mikor beindították a kétütemű dízeleket a gyökkettőperperces alapjárattal. :-D

Előzmény: Gyöször (7431)
komanci Creative Commons License 2011.06.10 0 0 7433

Szia! Valamikor én vezettem életemben egyszer egy Rábát.... Nagy élmény volt.....  ;)

Előzmény: Mistral1 (7430)
Gyöször Creative Commons License 2011.06.10 0 0 7432

HSCS

Előzmény: Gyöször (7431)
Gyöször Creative Commons License 2011.06.10 0 0 7431

Unokatesóm Steigeren dolgozik néha, de már csak siló taposásra használják. :( Tavaly ugyan szántott is vele, de a "tavakra" küldték ki csak az öreg darázsderekút. Többször hívott már, hogy menjek, és traktorzzak egy kicsit mert nagy steiger hívő vagyok, de sosem értem rá.

Én kicsiben nyomom, TZ-4Kval :)

Motoros haverom meg 2 éve restaurált 2db Dutrát és egy HCSC GS35öt, ha mond ez valakinek valamit :)

Egyébként egy D4K meg pont a barátnőmék szomszédjában teljesít szolgálatot.

Előzmény: Mistral1 (7430)
Mistral1 Creative Commons License 2011.06.10 0 0 7430

Öregségi teszt: kinek mond még valamit a D4K? :-)

És mekkora szám volt ehhez képes a középen csuklós Rába-Steiger...

Előzmény: 100Hz (7429)
100Hz Creative Commons License 2011.06.10 0 0 7429

A méretekről csak annyit, hogy a mindenki által ismert MTZ a Lamborghini mellett is eltörpül...   :). De ettől függetlenül az MTZ-k magbízható, igénytelen, jó cuccok.

  Az MTZ-khez nem kell szerelőt hívni, a Ferguson szintén megbízható, bár ha hozzá kell nyúlni, csak szakszervíz teheti, a Lambohoz viszont rendszeresen jár a szervizes kocsi. Olasz...

Előzmény: 100Hz (7428)
100Hz Creative Commons License 2011.06.10 0 0 7428

 

Ezek a szomszédos mezőgazdasági vállalkozó gépei. A távolabbi egy Lamborghini, a piros egy Massey Ferguson.  Ez utóbbi fülkéjébe beülve már nyúltam volna a gázkar után, hogy utánégetőt kapcsolva rövid nekifutás után megemeljem az orrát...   :) .

  Szóval ezekben a GPS már alap, de ezen kívül is totál elektronika minden.

Előzmény: "Okta" (7426)
Gyöször Creative Commons License 2011.06.08 0 0 7427

Ilyen nélkül már nem is vet/permetez senki a határban, csak némelyik oldszkúl hárdkór MTZ-s arc :)

Előzmény: "Okta" (7426)
"Okta" Creative Commons License 2011.06.08 0 0 7426

Köszi mindenkinek a segítséget mepszósz ügyben. Végülis egy B-verzió segítségével tudtam letölteni. :-)

(Valami Training Centert kellett először és aztán lehetett a frissítéssel együtt.)

 

Amúgy meg mik vannak: http://www.alfa-gep.hu/index.php?path=&fr=&lim=10&tid=1155

 

Még valami: valaki küldje el nekem Ice Attis új számát plíz.

Köszi.

 

mozo01 Creative Commons License 2011.06.06 0 0 7425

"Ha letöltöd a garmin.hu oldalról akár a Naviguide, akár a Topoguide térképfrissítést, akkor telepítés közben a Mapsource is felkerül a gépre, a kiválasztott térkép(ekkel) együtt."

 

forrás: http://sylverrat.hu/faq/index.php?page=mapsource

 

Előzmény: "Okta" (7421)
Mistral1 Creative Commons License 2011.06.06 0 0 7424

MapSource-verziók:

A 6.14-es verziótól kezdve a MapSource program rendkívül lassan rajzolja a térképet, továbbá sajátosan érzékeny lett a registry-bejegyzésekre, azon belül is a térképeket leíró ágak elnevezésére. Átírtuk a telepítőket, hogy működjenek 6.14 feletti verzónál is, így ha a MapSource a Turistautak térkép újratelepítését kéri, a friss térkép telepítése megoldja a problémát. Az új MapSource lassú térképrajzolása miatt viszont mégis az utolsó "normális" verzió használatát javasoljuk (6.13.7), amely letölthető innen [47 MB].

http://www.turistautak.hu/download/MapSource_6137.exe

 

Én éppen a 6.16-3-at használom, hát néha belassul - de azért nem vészes.

Előzmény: Deck_hand (7422)
Deck_hand Creative Commons License 2011.06.06 0 0 7423

Itt egy csomó verzió közül választhatsz.

http://thepiratebay.org/search/mapsource/0/99/0

Előzmény: "Okta" (7421)
Deck_hand Creative Commons License 2011.06.06 0 0 7422
Előzmény: "Okta" (7421)
"Okta" Creative Commons License 2011.06.06 0 0 7421

Helló rájderek! Olyat kérdeznék, hogy eztet a mapsource (mepszósz) programot honnan tudnám megszerezni, mondjuk féllegálisan? Asszem kéne egy ilyen...

Mistral1 Creative Commons License 2011.06.05 0 0 7420

A fiamtól kaptam vmelyik karácsonyra Nemeskürthy Horthy könyvét. Döbbenetes volt, hogy majdnem az ellentéte volt annak, amit még a hetvenes években tanítottak nekünk!! (viszont furcsamód egyezett azzal, amit meg nagyapám mesélt az ő fiatal korából :-))

Előzmény: drDR800 (7418)
BIKE-R Creative Commons License 2011.06.04 0 0 7419

3 évvel ezelőtt volt szerencsénk a környéket bebarangolni motorral. Hihetetlenül szép, mivel nem felkapott túrista látványosság, maga a béke és a nyugalom "szigete" a Jugurtha asztala.

Előzmény: drDR800 (7414)
drDR800 Creative Commons License 2011.06.04 0 0 7418

köszi! nem,szabad feledni őseink küzdelmét és tragédiáját a magyar földnek...

Előzmény: "Okta" (7417)
"Okta" Creative Commons License 2011.06.04 0 0 7417

A mai napra:

Gyöször Creative Commons License 2011.06.03 0 0 7416

Na ez jó volt. Az Úr-ra mindig lehet számítani :)

Előzmény: Deck_hand (7415)
Deck_hand Creative Commons License 2011.06.02 0 0 7415

Azt gondolom, hogy nagyon igaza van. ( kissé hosszú a riport, de érdemes rászánni az időt )

drDR800 Creative Commons License 2011.05.25 0 0 7414

Deck_hand Creative Commons License 2011.05.23 0 0 7413

Ez annyira jó felvétel...

Deck_hand Creative Commons License 2011.05.17 0 0 7412

Alapvetően én is így gondolom. Műszaki érdekesség sem sok van benne, csak egyedi és esztétikus.

A használhatóság és praktikum itt már nem is létkérdés.

Ha csak az üléspozíciót nézed, hát az vicces. Ha megcsúszik a gép, akkor ember legyen a talpán aki ezt megfogja.

Nem vagyok biztos benne, de egy B-King lehet hogy megy ugyan így vagy talán jobban is.

A B-Kingnek sem híresen jó a kezelhetősége de ránézésre is kezesebb lehet.

 

Sajnos Big-es jóhírem nincs, új piros x-et rakok egy megnézett mocira.

Egyre nagyobb a gyanúm,hogy anyagilag és műszakilag is egy német mocival fogok jól járni.

Előzmény: Gyöször (7411)
Gyöször Creative Commons License 2011.05.16 0 0 7411

Elnézést, hogy szutyoknak becéztem, én így fejezem ki a szeretetem az ilyen kifinomult gépek felé :)))

Lényegében akkor sem érint meg ez a stílus, tervezheti akárki.

Előzmény: Deck_hand (7407)
100Hz Creative Commons License 2011.05.16 0 0 7410

A 80-as években én még élvezhettem a Magyar Néphadsereg vendégszeretetét. Tüzérségi felderítők rádiósaként testközelből láttam, mit tud az Ural...    . Akkor is lenyűgözött, amit terepen művelt a vontatott több tonnás 152-es tarackkal.

   Ezeket a videókat már láttam.

  Megjegyzem, a rádiós raj GAZ-ok is fantasztikus terepképességekkel bírtak!

Előzmény: Deck_hand (7409)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!