Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2010.06.10 0 0 309
Itt vannak. A serpenyom - nem gond, meleg viz, es eltorlom. Utana kicsi olajos papir torolkozovel attorlom, es elteszem, ovatosan, hogy ne maszatoljon ossze semmi mast a szekrenyben.

A tepsi... kolbasz sult benne - es az ragad, akarmit is csinalunk. Ezt hogy mosod el?A sepenyo aljarol feljott a fekete reteg mert volt egy kis hoppa benne - de idovel jon uj. Amugy ugyanugy tokeletesen mukodik mint ha nem jott volna fel.
Előzmény: gastande (303)
ZsuR Creative Commons License 2010.06.09 0 0 308
Ertelek. En is regen hasznalok - zomancosat is, valami fekete bevonatosat, amit ugy arulnak, hogy gyarilag elokezzelt, nem kell nekem, es a teljesen mezeit...

Elofordul, hogy kell mosni, es ha tulmosom, akkor ujra vekonyan kiolajozom, es beteszem a sutobe...

A serpenyom a mezei - csodalatos fekete reteg szokott rajta lenni :)). Tarolashoz megszaritom, es vekony reteg olajjal kikenem. Jo lenne neki egy kenyelmes helyet talalni - mert nehez ramolni!!! Foleg a tepsit, raadasul arra meg ontottvas fedo is van.
Előzmény: gastande (303)
ágika1 Creative Commons License 2010.06.07 0 0 307
Alsó polc a megoldás. :)) Sajnos nincs belőle elég a konyhában.
Előzmény: gastande (306)
gastande Creative Commons License 2010.06.07 0 0 306
Konyhaszekrényben, ami egyszer már leszakadt miattuk, és egy tömörfa tálalóban, az még birja.
Előzmény: ZsuR (304)
gastande Creative Commons License 2010.06.07 0 0 305
Ha a facebookban beütitek, hogy Skeppshult, ott elég sok info van egy gyárról.
Nekem is van néhány ebből a márkából, és nagyon meg vagyok velük elégedve.
Nem ég le benne a kaja, mnt a noname kinai gagyiban.

Ez amúgy pont olyan, mint a csavarhúzó.
Én szeretek inkább egyszer jót venni, mint hogy folyton szaladjak a tecsóba az olcsóért, mert 3 csavaronként elfogy a hegye.
Pedig ráadásul mind a kettőre rá van irva, hogy chrom-vanadium.

Hosszú távon az olcsóbb lesz a drágább, és ráadásul szar vele dolgozni.
ZsuR Creative Commons License 2010.06.07 0 0 304
Hol tarolod az ontottvas edenyedet?
Előzmény: gastande (303)
gastande Creative Commons License 2010.06.07 0 0 303
Üdv,

Nem értek egyet pár dologgal.
Én már lassan 20 éve használok és gyüjök öntöttvas edényeket, de:

"Lehet hasznalni mosogatoszert, nem kell sok - mosd el mint egy rendes edenyt."
Nem zománcozott edény esetén nem értek egyet, két okból sem.

Egy, nincs értelme.
Ugye az ember két okból mosogat, egyik a tisztitás, másik a fertőtlenités.
Ha az ember bejáratott már egy edényt, akkor azt forró vizzel és kefével gond nélkül ki tudjuk tisztitani.
Főzéskor már az elején úgy felmelegszik az edény, hogy minden elpusztul, ami rajta van. Ami eseteg nem, z megérdemli, hogy életben maradjon.

Kettő, tönkretesszük a "non-stick" réteget.
Az összes többi edénnyel ellentétben, a natúr öntöttvas a használattól egyre jobb lesz. A vegyszerek oldják ezt a réteget, igy sose lesz olyan, mint nélküle.
Egy kinai, vagy thai étteremben, ahol egész nap pirul az étel a wokban, két dolgot lehet megfigelni.
Ott ahol sül az étel, awok fekete. Ez az a réteg, ami miatt nem tapad le benne semmi, és ezt a réteget kell óvni.
Ezeken a helyeken is csak kiöblitik a wokot, majd a merőkanállal végighúznak raja egy dörzsit, de otthon elég egy kefe.

"Zomanc nelkuli ontottvas edenyekert nem szabad sokat kiadni... egyszeru dolgok azok, regota vannak a piacon. Ha divatos forma, vagy szin van rajta, az lehet tobb, de az sem oruletesen draga mint a Le Creuset."

Sajnos a zománc legtöbbször az öntési egyenetlenségek elrejtését szolgálja, ráadásul néha könnyebben lejön, mint a teflon.
A svéd bútorboltban volt szerencsém ilyet közelről látni.
A Le Creuset edények tényleg nem olcsók, de a zománc nélküliek nem olcsóbbak, főleg, ha az ember kerámia lapon akarja használni őket.

A többivel egyetértek, bár a beavatáshoz én jóval melegebb sütőt ajánlanék.

Előzmény: ZsuR (298)
Paul Mastorani Creative Commons License 2010.05.31 0 0 302
Paul Mastorani

A www.edenyek.hu – n nagy választékba elérhető áron vásárolható jó minőségű natúr és zománcozott öntöttvas edény mindenféle pontgyűjtés vagy szemfényvesztés nélkül és még annak, aki értékhatár felett vásárol, ingyen házhoz is szállítják.
bohókása Creative Commons License 2010.05.31 0 0 301
Szia!

Én is néztem ezeket a kotlákat a tecsóban. Meglepően nehezek voltak. Sztem pontokkal csökkentve az árukat talán megéri megvenni. A pontnélküli árak kicsit soknak tünnek.

Bkása
Előzmény: Annamari83 (300)
Annamari83 Creative Commons License 2010.05.30 0 0 300

Sziasztok!

 

A tesco-ban láttam, hogy van most egy pontgyűjtő akció, és Thomas edényekre lehet beváltani. Hallott már valaki ezekről az edényekről? Van tapasztalatotok ? Jó minőségűek? Megéri megvenni őket? Remélem tudok segíteni, mert eddig szinte senkitől nem hallottam még erről a márkáról. Köszi

Boarhunter Creative Commons License 2010.04.30 0 0 299
Csaxólok, az OBI-ban ma láttam öntöttvas bográcsokat.
Mondjuk kell hozzá egy rendes állvány is, amilyen súlyuk volt...
ZsuR Creative Commons License 2010.04.29 0 0 298
Nincs ez a marka, de evek ota hasznalok ontottvas edenyeket, olyanokat is amik nincsenek gyarilag bevonva.

Lehet hasznalni mosogatoszert, nem kell sok - mosd el mint egy rendes edenyt.

Alaposan szaritsd meg.
Melegitsd fel a suto 60-70 C fokra.
A teljesen szaraz edenyt kend be valami zsiradekkal - olaj, papirtorolkozon a legjobb nekem - vagy zsir, lehet szalonna bore is... nem kell sok, csak eppen ne legyen szaraz.
Be a sutobe es kb 2 oran keresztul "susd".

Ha valami beleeg... jo otlet a so - ki lehet vele dorzsolni sokmindent, nem szedi le a zsir reteget.
Ha megis... nyugodtan sikald ki amivel akarod, es utana ismetles onnan, hogy:
"Alaposan szaritsd meg.
Melegitsd fel a suto 60-70 C fokra....."

Zomanc nelkuli ontottvas edenyekert nem szabad sokat kiadni... egyszeru dolgok azok, regota vannak a piacon. Ha divatos forma, vagy szin van rajta, az lehet tobb, de az sem oruletesen draga mint a Le Creuset
Előzmény: rozsdáska (282)
Pinye Creative Commons License 2010.04.29 0 0 297
hát ez itt eléggé off! ;)
Előzmény: stylishly (296)
stylishly Creative Commons License 2010.04.29 0 0 296
lehet kapni aLidlben

Alumíniumöntvény edényt Minőségi tapadásgátló bevonattal

Üvegfedő gőzkieresztő nyílással

Talpvastagság: kb. 5mm

Ø 28cm 5.999/db vagy Ø 24cm 4.299/db

faqkac Creative Commons License 2010.02.23 0 0 295
OK.rendben van! .........................Csak mellékesen jegyeztem meg+
Előzmény: ágika1 (294)
ágika1 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 294
Amiról szó van itt az nem zománcos.
Előzmény: faqkac (293)
faqkac Creative Commons License 2010.02.23 0 0 293
Ha szar a termék, igazad van! Ha nem tudod használni, az megint más! Amíg nem főztél, vagy ettél, ilyen edényben készült ételt, nem kéne fikázni azokat, akik megveszik!
A különbséget zongorázni lehetne!

Egyébként sok olyan edény van, aminek mindkét oldala, vagy legalább belseje zománcozott!
Előzmény: stylishly (291)
H_G Creative Commons License 2010.02.23 0 0 292
Persze, és ha már rendesen be lesz avatva (ezt szemlátomást ellazázták a gyárban), akkor már el fogja viselni a mosószeres mosogatást is, csak a nagyon durva vegyszereket (súroló, sütőtisztító) nem! Nagyanyáink se bambuszkefével meg sóval tisztogatták a patinás öntöttvas palacsintasütőket.

A beavatásnak különböző módjai vannak, sütőben vagy felső gázon, de mind nagyon büdös -- szerintem a legegyszerűbb eljárás, ha keresel egy kínai szakácsot és megkéred rá, nekik ez rutinművelet, amit már egy csomószor csináltak.

Előzmény: Hepci (290)
stylishly Creative Commons License 2010.02.23 0 0 291

tesómék is vettek valami svédországból jövő edényt öntött vasból amire mindig ráragadt valmi kaja akármit is főztek benne. hiába olajozta és kente meg zsirral mert nem is sima ezeknek a belseje. nagy marha aki ilyent megvesz. én biztos hogy nem. vissza kell vinni az eladónak aztán a fejére huzni

Előzmény: Hepci (290)
Hepci Creative Commons License 2010.02.23 0 0 290
Kár cirkuszolni a forgalmazóval, ha már ilyen irdatlan összeget költöttél rá (egész rendes öntöttvas cuccok - persze Made in China - vannak pl. az Ikeában, az edényed árának töredékéért).
Az edényednek nyilván nincs semmi baja, csak be kellene "avatni", mint lejjebb egy fórumtárs leírta. Egy öntöttvas edényt szinte lehetetlen számottevően megrongálni, vagyis a forgalmazó is nehezen köthetne beléd, ha mégis ragaszkodnál a pénzed visszakapásához. Postaköltség sincs feltétlenül, minden forgalmazóhoz vissza lehet vinni bármit személyesen is, kivéve, ha eleve szélhámosságra gründölt cégről (pl. Zepter) van szó...
Előzmény: rozsdáska (289)
rozsdáska Creative Commons License 2010.02.23 0 0 289

Vissza akartam küldeni dde az öntöttvasedény kis- és nagykereskedés tulajdonosa elzárkózott ez elől, ekkor a Fogyasztóvédelemtől kértem tanácsot és az általuk elmondottakat leírtam az öntöttvas kereskedőnek, aki utána ezt írta:

"A 17/1999. Kormányrendelet 4. paragrafusa alapján kérjük, hogy a terméket küldje vissza részünkre. A termék vételárát a mai naptól számított 30 napon belül, a termék, illetve vele együtt a számla visszaküldése esetén az Ön által megadott bankszámlaszámra visszafizetjük. Felhívjuk a figyelmét, hogy ugyanezen Kormányrendelet 4. szakasz 6. bekezdés alapján a termék visszaküldésével kapcsolatos költségek Önt terhelik, illetve a termék nem rendeltetésszerű használatából eredő károk megtérítését követlehetjük."

 

Tehát ha visszaküldöm, akkor még tőlem fognak követelni károkozás címén pénzt. Nem tudom, hogy mit lehet tenni egy öntöttvas edénnyel 3 főzés után? Hiszen 25 év garanciát adtak rá.

Előzmény: ágika1 (287)
faqkac Creative Commons License 2010.02.22 0 0 288
Te! Ezeknek elgurultak a gyógyszerei.
Ezér a pézér elmegyek Párkányba és még egy vacsora is belefér, az egész családnak!
Előzmény: ke_fe (284)
ágika1 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 287
Ha még nem telt el a 8 nap akkor küld vissza. Ennyi pénzért ne mérgelődj vele.
Előzmény: rozsdáska (282)
ágika1 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 286
Nekem egyszerű salgótarjáni öntöttvas kotlám van azt mindig mosógatószerrel és dörzsis szivaccsal mosom el. És száradás után beteszem a szekrénybe.
Előzmény: rozsdáska (285)
rozsdáska Creative Commons License 2010.02.22 0 0 285
Egyáltalán nem lett a használat előtt mosószerrel kimosva. Csak amit a használati utasításban írtak, kézmeleg vízben kiöblítettem és megszárítottam. Sőt soha nem szabad ezeket az edényeket mosószerrel mosni, csak vízzel. Bárcsak vettem volna helyette rozsdamentes fazekakat!
Előzmény: ke_fe (284)
ke_fe Creative Commons License 2010.02.22 0 0 284

Rakerestem az edenyre.

A  http://www.ontottvasedeny.hu/termek_01.php  cimen talatam ra.

 

Itt azt irjak:

" A gyártás során minden terméket forró növényi olajjal kezelnek, ami lehetővé teszi, hogy egy gyors öblítést követően azonnal használhatóak legyenek."

 

Valoszinu ez a reteg lett rola gondos-alapos mosogatassal eltavolitva.

A beavatassal ezt a novenyi olajbol kepzodo reteget kell ujra eloallitani.

Előzmény: rozsdáska (282)
ke_fe Creative Commons License 2010.02.22 0 0 283

Valoszinusitem, hogy  natur (bevonat nelkuli) ontottvas edenyrol van szo. Nincs feluletkezelve.  A vasiz emitt van, es az etel szurkeseget a levalo grafitszemcsek okozzak.

Be kell avatni.  Ha visszaolvasol, talalsz leirast.

Előzmény: rozsdáska (282)
rozsdáska Creative Commons License 2010.02.22 0 0 282
Szeretném kérdezni, hogy valakinek van-e Skeppshult öntöttvas edénye? Ugyanis vásároltunk egyet, de olyan rossz a tapasztalatom, hogy azóta is sírok. Drága volt, 33.800.- Ft utánvétes internetes vásárlással. Főzés során az étel szürkéspiszkos lesz, az íze vasízű, tehát borzalom.
Előzmény: fudge (281)
fudge Creative Commons License 2010.02.17 0 0 281
A Brasserie edények nagyon jók! Nem olcsók, de megérik az árukat. Nekem a Value sorozatból is van, azokat is nagyon szeretem. A Fiskarsshop-on lévő árakból lejön még 5%, ha regisztrálsz!
Előzmény: chilii (277)
chilii Creative Commons License 2010.01.25 0 0 280
Szia! Még a karácsonyi cora katalógusban láttam, ha jól emlékszem 12ezer körül volt.
Előzmény: Törölt nick (279)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!