Keresés

Részletes keresés

Tibor1 Creative Commons License 2004.12.24 0 0 177
Én ma csomagoltam ki eloszor, és rájottem, hogy totál hulye vagyok hozzá. Sokszor fogok még tanácsot kérni az tuti. Remélem segítetek.
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.12.22 0 0 176

Sziasztok!

 

A mai nappal egy Z3 boldog tulajdonosa lettem :) (Előzmények: Minolta Dynax 404si (SLR), Fujifilm Finepix A205s (2MP).

 

Eleinte a Z2-t figyeltem ki magamnak, ám az a karácsonyi rohamban elfogyott. Sebaj, van még Z3. Mire megjött a pénz, az is elfogyott. Úgyhogy egy másik boltból hozzájutottam az utolsó 3 egyikéhez :) Persze közben jött egy vetélytárs: Fuji S7000. Részben anyagi, részben a JPEG tömörítés erős foka miatt kiesett, így a régi elképzeléssel együtt pénz is maradt :))

 

Kellemes darab, jó látni, hogy 80-90%-ban a dolgok úgy vannak rajta, mint a Dynax 404si-n. Bővebb tapasztalatot még nem tudok, bár az első kellemetlen élmény megvolt: a néhány helyen említett (Index Digicam, EXC) szűrő (49mm) nem igazán tud helyet foglalni a tubuson... :( De ez legyen életem legnagyobb problémája :) Már csak az a baj vele, hogy állandóan fotózásra késztet a forma, a tudás, így nem jut idő az éppen aktuális vizsgákra :)))) De majd uralkodom magamon :))

 

 

Csigabiga 1 Creative Commons License 2004.12.21 0 0 175

Szia!

 

A NiMH akksikat kell formázni, 2-3 töltési-lemerítési ciklus (ahogy írtad)

A lehető legnagyobb kapacitású akksikat vedd meg és ha lehet SANYO típust!

Nekem több típus (kb egyforma paraméterűek) kipróbálása után a SANYO 2300 mAh NiMH akksi vált be a géphez!

 

Más típusú tápokkal inkább ne nagyon próbálkozz, több esetet hallottam, amikor a mindenféle "töltő" könkrevágta a digitmasinát! Ezeknek a kütyüknek elég érzékeny az elektronikája és az esetlegesen stabilizálatlan, szűretlen tápfeszültség nagy és sokba kerülő galibákat tud okozni.

 

Előzmény: lAlA (173)
gma Creative Commons License 2004.12.20 0 0 174
akku: 2-3 után.
videó: a folyamatos stabilizálás elég sokat zabál és ezért melegszik is a gép.
konvert: ezt nem tudom, de az tutti, hogy M-JPEG a kodek, ami kell hozzá.

ps: örülök, hogy Neked megy az oldal. Már aszittem el van varázsolva :D

byez,
gma
Előzmény: lAlA (173)
lAlA Creative Commons License 2004.12.20 0 0 173

Hali emeberek!

 

Péntektől én is Z3-as tulajdonos lettem, ez az első digitális gépem és eddig egy Minolta Dynax 500si-vel próbálkoztam.....

 

és ebből az apropóból azonnal kérdezek is egy párat...

 

általában:

 

akkumlátor: A Nimh aksik az 1 töltés után már a full kapacitásukat képesek leadni vagy 2-3(formázás után leszenek csak jók)?

 

Z3

 

fogyasztás: a videózás mennyire fogyasztja az akksit?

hálózati adapter: csak az AC-11 típusú gyári adapterrel müxik a gép vagy van alternatíva is, pl: Hama, stb....? egyálatlán érdemes illetve szabad próbálkozni mással?

 

videó formátum: mielőtt megvettem a gépet, neten utána jártam, hogy mire is képes a masina. Először nem Z3-ast szerettem volna venni hanem Z1-vagy Z2-őt, és ezért  a gépeknek letöltöttem több helyről a példa "mov"-jait. Eddig okés de a Z3-as videójával akadt egy kis problémám. Méghozzá hogy az előző két típus (Z1-Z2)videóját simán áttudtam konvertálni divx-es avi-ba, de a Z3-asét sehogy sem sikerült( sem Dr.Dix-szel, sem Winmpg-el, stb..) minden progi ilyenkor valami hibát jelez,"olyasmit hogy a file-ban a video "stream"-hez nincs megfelelő codec(!), holott a "quicktime player" simán lejátsza. A géphez adott Arcsoft szoftverrel pedig nem tudok olyan mértékben belenyúlni a konvertálásba ahogy én szeretnék....

Esetlegesen valaki tudja hogy miért lehet ez, illeteve mi lehet erre a gyógyír?

 

egyenlőre ennyi thx...

lAlA Creative Commons License 2004.12.20 0 0 172

Üfv!

 

ha megnyitod a http://gma.atw.hu/z3dox/ címet akkor az ott megjelenő 4 file közül válaszd ki amelyik kell majd kattints rá jobb gombbal és "cél mentése más néven.." vagy "save target as...." ilyesmit keress, utána add meg hova akarod lementeni és cső...

 

 

byez

Előzmény: Tibor1 (171)
Tibor1 Creative Commons License 2004.12.20 0 0 171

Kinyílt egy ures oldal és azt írta ki, hogy kész, de már nem fontos.

Előzmény: gma (170)
gma Creative Commons License 2004.12.20 0 0 170
Nicsmit ;)

Egyébként nem nálam lesz a hiba, melóhelyről is ugyanúgy le tudom tölteni a cuccost, most próbáltam. Mit ír ki letöltéskor a böngésző? Naon érdekelne.

Thx.
Előzmény: Tibor1 (169)
Tibor1 Creative Commons License 2004.12.19 0 0 169
Megkaptam. Köszönöm  szépen !
Előzmény: gma (168)
gma Creative Commons License 2004.12.19 0 0 168
Mél ment.
Előzmény: Tibor1 (166)
Freonhunter Creative Commons License 2004.12.19 0 0 167
Én két hete vettem fekete gépet a Lord Computernél. Akkor még volt ott még kettő
Tibor1 Creative Commons License 2004.12.18 0 0 166
Nem tudom miért, de nem nyílik sehogyan sem. Acrobat reader is van, kuld el emailban a címre ami meg van adva, ha lehet. Köszönöm szépen.
Előzmény: gma (165)
gma Creative Commons License 2004.12.17 0 0 165
Jobb gomb mentés másképp módszerrel próbáld.
Ja, mivel pdf, acrobat readerre szükséged lesz hozzá.
Előzmény: Tibor1 (164)
Tibor1 Creative Commons License 2004.12.17 0 0 164
Nekem nem nyílnak meg ezek a leírások.
Előzmény: gma (163)
gma Creative Commons License 2004.12.17 0 0 163
Na ehun e ;)

http://gma.atw.hu/z3dox/
Előzmény: Tibor1 (162)
Tibor1 Creative Commons License 2004.12.17 0 0 162
Az nagyon jó lesz.
Előzmény: gma (161)
gma Creative Commons License 2004.12.17 0 0 161
Nekem megvan pdf fájlban, adj egy működő mélcímet, amire nagy fájlokat tudsz fogadni és elküldöm. Vagyinkább felrakom este a weboldalamra és ideírom a linket, így mindenki le tudja tölteni, akinek nincs meg.
Előzmény: vonGaby (160)
vonGaby Creative Commons License 2004.12.14 0 0 160

Sziasztok! Karácsonyra vettem a barátnőmnek egy Minota Z3-ast, de nincs hozzá magyar nyelvű fehasználói kézikönyv. Ha tudjátok honnan lehetne letölteni, vagy szerezni egyet kérem segítsetek. Előre is köszönöm. Gaby

gma Creative Commons License 2004.12.09 0 0 159
folyamatos stabilizálás lesz az szerintem.
Előzmény: csiszárzoltán (158)
csiszárzoltán Creative Commons License 2004.12.08 0 0 158

Hát nem tudom... Nekem egy Toshiba 256 MB-os van, és azzal nem megy csak 15 fps 640x480 ban. kb 30-40 másodperc után váratlanul megszakad a felvétel. De a neten bogarászva másoktól is azt olvasom, hogy gyors kártyát vettek, hogy tudjanak így folyamatosan felvenni.

Leellenőriztem a fényképeimet. Szerencsére nincs dead pixelem, csak hot pixelek. Ezek viszont bőviben. Találtam a neten egy jó progit, ami free, és elég jól leszedi őket, anélkül, hogy mint a zajszűrés, elkenné  a képet. Itt egy kicsit magyarázgatja is, hogy 15 s záridő mellett ez természetes. (Sajnos :(( )

A cím: www.mediachance.com/digicam/hotpixels.htm

Sajnos a gép most nincs nálam, kölcsönadtam a hétvégéig, de továbbra is érdekel ez a halk, ütemes ketyegés. Senki nem hall hasonlót????

 

gma Creative Commons License 2004.12.07 0 0 157
Nekem is teljesen jó max felbontással a sima SanDisk.
Előzmény: kobuto (156)
kobuto Creative Commons License 2004.12.06 0 0 156
Szia!

Egy-két hasonló problémával én is találkoztam már, úgyhogy én is leírnám a tapsztalataimat:

1. Állványról, de még kézből is tudtam teljesen éles készíteni teliholdkor. Nem tudom nálad mi lehet a gond.

2. Pöttyök mindig lesznek, de valahogy kideríteném a helyedben hogy nem pixelhibák-e.

5. Sima Sandisk kártyával 30 fps 640*480-ban megy. Nekem nem kellett hozzá ultra.

Ketyegés: Nézd meg, hogy az Anti-shake csak akkor kapcsoljon be, ha félig lenyomod a gombot. Én arra tippelek, hogy folyamatosan működik.

üdv,
kob
Előzmény: csiszárzoltán (155)
csiszárzoltán Creative Commons License 2004.12.06 0 0 155

Köszöntök mindenkit!

 

Örömmel olvastam az eddigi hozzászólásokat.

Nekem is egy Z3-asom van immár 2 hete. Most feszegetem éppen a gépem határait, és mi tagadás, amellett, hogy összességében elégedett vagyok vele, sikerült egy-két olyan helyzet elé állítanom, ami bizony "megfeküdte a gyomrát". Megosztom tapasztalataimat mindenkivel, hátha egyúttal valami jó ötletet is kapok, hogyan lehetne javítani az eredményeken:

 

1. Gondoltam 12X -es optikai Zoom, akkor nosza, veszek egy állványt, és arról lefényképezem a Holdat (multhéten úgyis majdnem telihold volt). Sajnos többszöri próbálkozásom ellenére sem sikerült teljesen éles képet készítenem!???

 

2. Éjszakai felvételek készítésekor ha 15 másodperces záridőt használok, még iso 50 esetén is van néhány zöld és piros pixelem, ami persze lehet, hogy természetes, de engem meglepett. (ezek mindig ugyan azok, de 10 s záridő alatt eltűnnek)

 

3. A zajossághoz kapcsolódik a következő ijesztő tapasztalatom is: Ha kikapcsolom az automata zajcsökkentést az éjszakai fényképezéskor, szinte teljesen élvezhetetlen képet kapok, még iso 50 esetén is. 

 

4. Nappali felvételek teljesen rendben vannak (zársebesség <1s) és ilyenkor kellemesen gyors, és pontos arcát mutatja a gép. (Gondolom erre tervezték :)) )Megpróbáltam állványról több azonos képet készíteni, és a PhotoFilre -vel egymásraátlagolni. Remek! a teljes méretnél tapasztalható zavarosság is teljesen megszűntethető vele.

 

5. A családnak van néhány szuper8-as családi filmje (az a régi szalagos, vetítőgéppel) elhatároztam, hogy ha megveszem a kamerát, első dolgom lesz, hogy bedigizem vele az egészet (kb 40 tekercs film). Így is tettem.

Sajna egy mezei Toshiba SD kártyával csak 15 fps-sel tudok rögzíteni. A 30 fps-hez úgy néz ki mindenképpen Sandisk ultra II, vagy Kingston Elite Pro kell. (legalábbis reménykedem, hogy nem a gépem rosz???) 

 

//Erről jut eszembe: Ha bekapcsolom a gépet használattól függetlenül folyamatos halk ketyegést hallat, kb egy hangosabb karóra hangerejével. Más is hall ilyesmit? Mi lehet ez?//

 

Visszatérve a digizésre a night módot és állványt használva nagyon elégedett vagyok az eredménnyel, főleg miután a géppel kapott mov editor a MovieEnhancer leszedi a villogást, és újraállítja a fényerőt és a színeket. Aztán jön a VirtualDub, és a trapézkorrekció... Ó ha menne a 30 fps!!! még megereszthetnék neki egy temporal smoothert is...

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2004.12.06 0 0 154
Az Optiformnál bruttó 36900-ért hirdetik.

A belső vaku kulcsszáma 11, a 2500-é 25. Vagyis több mint 2x erősebb. Visszaszámolva, 1x-es zoomnál 4 méterig hatásos a belső vaku és 9 méterig a külső.

Ezen kívül a dönthető fej is hasznos, gyakran szebb megvilágítást lehet elérni a plafonról visszaverődő fénnyel, ilyenkor persze jelentősen csökken a hatótávolság.
Előzmény: kroll (153)
kroll Creative Commons License 2004.12.05 0 0 153

Sziasztok!

 

Nem tudjátok, hol lehet kapni  Maxxum/Program Flash 2500(D) Minolta vakut, és mennyiért.

 

A Pálvölgyinél a nagyokosok azt mondták, hogy nem érdemes megvenni ezt a vakut, mert a teljesítménye majdnem megegyezik a Z3-as belső vakuéval. Van ennek egyáltalán valami valóság alapja.

gma Creative Commons License 2004.12.02 0 0 152
Szerintem megfelel az igényeknek.
1 gigás kártyával rengeteg képnek lesz hely, csak győzd áttölteni USB 1.1 sebességen :D
2400mAh akukkal egész nap fényképezhetsz reggeltől estig, végig vakuval. Tapasztalat.
Előzmény: Tibor1 (151)
Tibor1 Creative Commons License 2004.12.01 0 0 151
Mennyit bírnak ki a Z3-ban az elemek ? Ha veszek hozzá 1 GB-os kártyát arra mennyi kép fér rá kb.? Ezt a gépet cégi és családi használatra tervezem megvenni. Sokat járunk kiállításokra is.
kovbela74 Creative Commons License 2004.12.01 0 0 150
A Z2 csak 10x zoom, a Z3 12x zoom, és stabilizált.
Z3 macro módja már 1 cm-től megy!
Ezenlívül ha szétnézel a Neten, láthatod, hogy rengetegen
szidják a Z2-ben található "switch finder-t", ami előbb-utóbb
TÖNKREMEGY.
Z3-ban igazi EVF és LCD van.

Előzmény: gma (149)
gma Creative Commons License 2004.11.30 0 0 149
Ha mindkettőre volna pénzed, akkor nyilván Z3, már csak a stabilizált CCD miatt is...
Előzmény: Tibor1 (147)
_Old_Death Creative Commons License 2004.11.30 0 0 148
Köszi a bíztatást! Remélem nem lesz semmi gond... Üdv: Old

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!