Keresés

Részletes keresés

suzi_mou Creative Commons License 2020.09.20 0 1 2666

Ertem mire gondolsz, koszi az aggodast!

Igazabol Rodoszon elni sem egy eletbiztositas, ahol 5 intenziv agy van csak. Komolyabb gond eseten repulni kell.

Zanzibar az elsodleges uticel, de barmi mas szobajohet, ahol meleg van, gyerekekkel lehet tengerpartozni. Mi nem bulizni megyunk, tomegrendezvenyre, igy nem hiszem nagyobb kockazatnak lennenk kiteve mint itthon. 

Ezert jo lenne olvasni valahol hireket, hogy mi ujsag a szigeten.

Előzmény: Flower2000 (2662)
varhonita Creative Commons License 2020.09.19 0 0 2665

Ciprusról hogyan lehetne eljutni Zanzibárba? Nem tudok, nem akarok hazamenni, de régóta álmodozom a szigetről.

Előzmény: Zanzibár Zoli (2658)
COOP Creative Commons License 2020.09.19 -1 1 2664

majd írj rám. Mi oda megyünk, ahová lehet. Mindegy, csak meleg legyen.

Előzmény: suzi_mou (2659)
Flower2000 Creative Commons License 2020.09.19 -1 0 2663

"Human rights activists say health workers are afraid to speak out about the extent of the crisis."

 

https://www.bbc.com/news/world-africa-52723594

Előzmény: suzi_mou (2661)
Flower2000 Creative Commons License 2020.09.19 -2 0 2662

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/tanzania/

 

Tanzánia e forrás szerint nem jelenti le a fertőzötteket. Azt nem tudom, ha beteg lennél meg tudnak-e majd gyógyítani. Kétlem.

Ha nagyon menni akarsz akkor legalább olyan helyre menj Zsuzsa ahol van kórház és meggyógyítanak ha bajod esik.

Előzmény: suzi_mou (2657)
suzi_mou Creative Commons License 2020.09.18 -2 1 2661

Gorogben lakunk, igy Athen. De ha jobb a helyzet, akkor Bp is szobajohet csaladlatogatassal egybekotve. De ahogyan a dolgok allnak, valoszinu egyszerubb lesz Athenbol menni barhova is.

Előzmény: maeve28 (2660)
maeve28 Creative Commons License 2020.09.18 -1 0 2660

Milyen reptéri indulásban gondolkodol?

Előzmény: suzi_mou (2659)
suzi_mou Creative Commons License 2020.09.17 -2 0 2659

OK, koszi!

Januar a terv a fejemben (de vegul is novembertol februar vegeig barmikor lehet), de valoszinu last minute-ban foglalunk majd jegyet, addig is figyeljuk a dolgok alakulasat. 

Előzmény: Zanzibár Zoli (2658)
Zanzibár Zoli Creative Commons License 2020.09.17 0 0 2658

Szia!

 

A szigeten jó ideje nincs semmilyen korlátozás. Szabadon be lehet utazni.

Nem hinném, hogy ez változni fog.

 

Legjobb, ha itt érdeklődsz.

 

Zoli

Előzmény: suzi_mou (2657)
suzi_mou Creative Commons License 2020.09.16 -2 0 2657

Hol lehet kovetni hireket a szigettel kapcsolatban?

Erdekelne mikortol lehet menni es milyen feltetelekkel.

travelke Creative Commons License 2020.09.02 -5 1 2656

Sziasztok!

Aug. közepén érkeztünk vissza Zanzibárról, 42 napig voltunk. Higgyétek el, hogy az egész Afrikát "bepirosozták" egy hatalmas kamu. A hivatalokban illik a maszkot használni, de szerintem senki sem veszi komolyan. Amikor leszálltunk Z.-on ki kellett tölteni egy papírt - szokásos, honnan jöttél, hol fogsz lakni... - aztán a szájmaszkot bele kellett dobnunk egy nagy szemetesbe, a homlokunkhoz nyomták a hőmérőt, feljegyezték a papírunkra a hőmérsékletünket...aztán mehettünk Isten hírével :).

 

A szigeten most nagyon kevés a mzungu (fehér). Látszik, hogy gazdaságilag pofonvágják Zanzibárt is a koronavírussal. Az ingatlan árak süllyednek,a turizmus szinte nulla, de hogy mi koronavírust nem éreztünk az biztos. Pl.: voltunk a Rock Resortban  (Pongwe) és a csinosan felöltözött személyzet minden tagján maszk volt (mi ketten voltunk két hete az első vendégek), kérdeztem, hogy féltek?, azt mondták, hogy miattunk kell felrakniuk a szájmaszkot, mert mi félünk, ha nem maszkos emberek szolgálják ki a mzungut. Mondtuk nekik, hogy miattunk vegyék le nyugodtan, hát levették a maszkot és egész nap anélkül volt mindenki. Nem kötöttünk biztosítást, nem oltattuk be magunkat, nem szedtünk profilaktikumot és semmi bajunk nem volt. Higgyétek el voltak higéniés kérdések bennünk jópárszor, de mi nagyon jól éreztük magunkat így is, mert ez Afrika ....de ne kövessétek a példánkat!

 

Ha most Bp-en szállsz le számíthatsz a két hét karanténra, ha Bécsben, akkor megúszhatod, ha vonattal jössz Bp-re.

 

 

Ha tehetitek egyszer egyetek Zanzibár mix-et - uorojo (remélem jól írom). Ez egy leves és igazán lokál kaja, de rettenetesen finom, van 1000, 1500 és 2000 TZS-s adag, ált 19 óra után lehet az útszélén , Darajani piacon, Forodani Gardensben is kapni...zanzibári különlegesség, mint a Zanzibar pizza :).

 

Amúgy a világ legszebb szigete, sok kalanddal, szépséggel, romantikával.

Ha tehetitek menjetek el legalább egyszer a szigetre , mert az életben ez kihagyhatatlan. Ha beleszeretsz úgyis visszatérsz! Nem Európa, nincsenek bevásárló kp-pk, plázák, tv-t sem fogsz nézni, káosz a közlekedés, mégis élvezni fogod... és egy nagyon fontos!, ott szinte minden étel bio. Én 9 kilót fogytam, pedig mindig jókat ettem, ittam, söröztem, nem fogyóztam :).

Ha segítség kell nagyon szívesen! zanzibarcoral@gmail.com, ...és nézzétek a zanzibar.guru oldalt mielőtt elindultok.

BrDavid Creative Commons License 2020.08.30 0 0 2655

Nekunk Sikerült az augusztusi repjegyet 

 

voucher-re váltani , bár így utólag simán mehettünk 

volna, se november végén mindenképp szeretnénk 

meglatogatni a szigetet !

Előzmény: Zanzibár Zoli (2654)
Zanzibár Zoli Creative Commons License 2020.08.30 -2 0 2654

Sziasztok!

Én azt gondolom, hogy a mostani korlátozások sem fognak 1-2 hónapnál tovább tartani. A világhisztéria idején 1,5 hónapig taratott.
Az augusztusi utazások és bulizások következtében szeptember elején megugrik/megugrott a fertőzöttek száma, utána ismét vissza fog esni.

Valamint reménykedem/feltételezem, hogy november-december környékén megjelennek az első vakcinák. Kb 6 cég van célegyenesben.

 

Persze mindez csak spekuláció a részemről.


Mi minden esetre október elsejével újra nyitunk. Az élet nem állhat meg.

 

Zoli

HakapesziM Creative Commons License 2020.08.30 0 1 2653

Ezen pandémia alatt megtanulhattuk, hogy minden igaz, és mindennek az ellenkezője is. Minden hazugság és azok homlokegyenest ellenkezője is. Nincs, és ne is keress benne logikát. Egyszerűen valamiért nem akarják, hogy utazzunk, ennek semmi köze a számokhoz, pl. Horvátországban 180 ember halt meg koronavírusban fél év alatt. Összehasonlításképp pl. 2003 augusztusában csak Franciaországban 15 ezer ember halt meg a hőhullám következtében. Találnak naponta 130 - 150 fertőzöttet? Egy valamire való szezonális influenza járvány idején csak Magyarországon hetente 60 - 70 ezer ember fordul orvoshoz panaszokkal. Most már - szerencsére - halott is ritkán van. De mit számít? 

Most már Bécsig nem mehetsz szabadon, nesze neked, légies határok. Majd, ha ők akarják, küldik a különgépet a spárgaszedőkért. Ez a vasfüggöny, de itt nincs menekvés, a Földről nem menekülhetsz el. 

Előzmény: timixi (2652)
timixi Creative Commons License 2020.08.28 0 0 2652

Sziasztok! Februárba szeretnénk menni zanzibárra. De jelenleg úgy néz ki sehova se lehet menni majd! Nem értem miért csak az európai országok egy részét tették a zöld kategóriába! A másik uticélunk mauritius lett volna már másodszor! Beszélgetünk ottani emberekkel és nincs vagy csak 1-2 fertőzött van a szigeten, mégis a piros kategóriába teszik? Érti ezt valaki?  

HakapesziM Creative Commons License 2020.06.03 0 0 2651

Nagyszerű hír! Sokat gondoltam rájuk az elmúlt bő két hónapban, mi lehet ott. És az olasz szállásadóinkra is. De ezek szerint minden jól alakult. Tán valamelyik évben mégegyszer elmegyünk, szuper hely. 

Előzmény: Zanzibár Zoli (2649)
BrDavid Creative Commons License 2020.06.02 0 0 2650

Augusztus 17-re van jegyünk Bécsből Ethiopian Airlines -al.

remelem ujraindul a járat és itt leszünk !!

Zanzibár Zoli Creative Commons License 2020.06.02 -2 2 2649

Sziasztok!

 

Zanzibár újra teljesen megnyitotta a határait, a korlátozásokat feloldotta. A külföldről érkezőknek már nem kell karanténba vonulnia.

 

Szerencsére nem lett igazam, és Tanzániában/Zanzibáron a megbetegedések száma nagyon alacsony maradt.

Még egy beteg sem volt, de már minden nyilvános helyre csak kézfertőtlenítés után lehetett bemenni, a készpénzt csak kesztyűben fogták meg. A települések közti átjárást korlátozták, a falvakban hangosbemondókon tájékoztatták a lakosságot.

 

Szóval lassan lehet készülődni, a relülő járatok is indulnak :)

 

Zoli

maul75 Creative Commons License 2020.03.23 -1 0 2648

Sziasztok!

Elkészült a vlog 3.része is,

#nungwi #spicetour #nakupenda #prisonisland

https://youtu.be/SIxJRSaQ8fM

Zanzibár Zoli Creative Commons License 2020.03.17 -2 0 2647

Szia!

 

A hivatalos közlések szerint egy azonosított fertőzött van Arushában, Tanzániában. Ez innen vagy 600 kilóméterre van.

Arra nagyon kicsi esélyt látok, hogy itt Zanzibáron ne legyen fertőzött, de regisztrált egyelőre nincs. Szerintem napok kérdése.

 

Aki kijön az gondolja át:

- Lehet, hogy nem tud hazamenni, a járatok törlése miatt. Akár hetekig, vagy hónapokig.

- Ha itt kitör a járvány, az végigsöpör a helyiek között napok alatt. Itt mások a szokások, és más a tájékoztatás is.

- Itt egy-két valódi kórház van.

 

Egy hete még azt mondtam volna, hogy gyertek, semmi probléma. Most viszont azt gondolom, bármelyik pillanatban beszüntethetik a légi forgalmat és/vagy kitörhet a járvány.

 

Ez a szubjektív magánvéleményem, kezeljétek akként.

 

Zoli

Előzmény: pandorium (2646)
pandorium Creative Commons License 2020.03.16 0 0 2646

Sziasztok!

 

Aki esetleg most kint van vagy a napokban jött haza, tőlük kérdezném, hogy ott most mi a helyzet vírusügyben? 

Illetve aki a héten, jövő héten utazna, nekivág-e az útnak? 

 

Köszönöm előre is a válaszokat!

maul75 Creative Commons License 2020.03.14 0 1 2645

Sziasztok,

Vlog 2.rész

https://youtu.be/jdZnrQo8dsc

fic72 Creative Commons License 2020.03.02 -1 0 2644

Gyere Zanzibaaar! Akkor indulás!

 

maul75 Creative Commons License 2020.02.28 0 0 2643

Zanzibár vlog magyarul 1 rész

https://www.youtube.com/watch?v=XHKnT-TcdB8

travelke Creative Commons License 2020.02.24 -4 0 2642

Sziasztok!

A legjobb, ha megnézitek a zanzibar.guru oldalt. Minden kérdésre választ kapsz Zanzibárról. Egy jó tájékoztató oldal. Magyarul is!

Klauka71 Creative Commons License 2020.02.12 0 0 2641

Szia Zoli!

 

Köszönöm a válaszod.😊

Zanzibár Zoli Creative Commons License 2020.02.12 -2 0 2640

Szia!

 

Ebben senki nem tud segíteni. Hol az egyiket, hol a másikat erőltetik. Legyél felkészülve mindkettőre. Persze ha te is erőlteted, hogy vagy nincs kártyád, vagy nincs készpénzed, akkor előbb utóbb belenyugszanak.

 

Zoli

Előzmény: Klauka71 (2639)
Klauka71 Creative Commons License 2020.02.12 0 0 2639

Sziasztok,

 

ki tud nekem segíteni abban, hogy most akkor lehet bankkártyával is fizetni a vízumot?

 

Köszike.

Gazpacho2020 Creative Commons License 2020.02.07 0 0 2638

Szia Zoli, 

akkor lehet nagy szerencsénk volt :) 


Kizimkaziban volt az első szállásunk, ma jöttünk fel Pwani Mchanganiba Jambianiból, Kizimkazi tetszik eddig a legjobban. Imádtam :) 

 

Előzmény: Zanzibár Zoli (2637)
Zanzibár Zoli Creative Commons License 2020.02.07 -1 1 2637

Húha!

 

Hol váltották 2400-ért? Oda elmegyek :). Azt szerintem elszámolták. A hivatalos középárfolyam 2309. Ahol jól váltják, ott 2300.

 

Kizimkaziban, és hasonló kis településeken valóban rosszul váltják. Mi Kizimkaziban lakunk, de sosem váltanék itt :)

 

 

Előzmény: Gazpacho2020 (2636)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!