Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

t.lantos aug. 8. Creative Commons License 54089

10+ eves multtal ezt sajna nem tudom.

Elvileg, ha annyi a gond, hogy .de a reg, es nem engedte, akkor siman tudsz a .com-on listazni automatikusan.

Előzmény: Ballószögi (54088)
Ballószögi aug. 8. Creative Commons License 54088

Ok,ok...

Abba segits,hogy :

A nemzetkozibe megjelenes az emlitett + feedback es az eltelt 90 nap utan ELMELETILEG AUTOMATIKUS,vagy kulon beallitasok,kervenyek,,opciok,stb

Ha be kell allitani,akkor mit,hogy...?

kosz

Előzmény: t.lantos (54087)
t.lantos aug. 8. Creative Commons License 54087

Sose fog mukodni. Nagy szar az egesz nemzetkozi megoldasa.

Ha egy adott oldalon ö vagy nagyon keves talalat van, akkor elkezd bogaraszni a tobbi oldal kozott is.

De amugy nem.

A .de listazasai megjelennek az osztrakon is esetleg, a .comüon penzert a .co.uk-ra is felkerul.

Illetve idonkent a .co.uk-on keresve is ramborit amerikai talaltokat, pedig nem akarom.

De teljesen iranyithatatlan az egesz.

Előzmény: Ballószögi (54086)
Ballószögi aug. 7. Creative Commons License 54086

S.o.s holgyek/urak,Lanti bacsi...

Szeretnem ha nemzetkozibe is megjelenjenek a termekek.

Az ebay.de oldalon vgyok regelve.

Van tobb mint 10 eladasi feedback,es tobb mint 90 nap is eltelt mar az elso eladas ota.

irtam a supportnak,de mindig a tajekoztato oldal cimet kuldik el(international verkauf),tobbet nem irnak.

Az eladasnal tovabbra is az ,inland, opciot dobja fel,nemzetkozi szallitast nem!

Az erdekesseg,hogy neha feldobja a termeket a ebay.com oldalon,de nem mindig...a tobbin(fr,it,co.uk,at,stb) nem!

Mit kell csinalnom,lepesrol- lepesre...valaki kerem irja le!

Kosz

nyubocs aug. 7. Creative Commons License 54085

Jött ma egy adathalász e-mail.

Tök szabályosnak néz ki, csak a benne levő link visz orosz oldalra.

Az üzenet tárgya nálam:

A2554 Notice : eBay Registration Suspension - Section 9

Péter Kerllas aug. 7. Creative Commons License 54084

Pedig a Facebook is tele van eladó termékekkel. Az viszont meglepett, hogy itt a Fórumon is van "piac".

Előzmény: alfi13 (54083)
alfi13 aug. 6. Creative Commons License 54083

Inkább a "Jófogás.hu"-n vagy az OLX.hu-n próbálj hirdetni a Facebook nem arra való. Vagy Regisztrálj az Ebay-on és ott add el a termékeidet.

Előzmény: balazs06! (54080)
t.lantos aug. 6. Creative Commons License 54082

"számla meg minden hasonló nélkül adok el új termékeket."

ezert ugye barmikor izelgethet a nav.

olvasgass adotorvenyeket

HMES aug. 5. Creative Commons License 54081

Vajaman,a facebuk nem olyan ismerkedos,kapcsolatepitos,bejelolos oldal?...lehet ottan arulni Is?

balazs06! aug. 5. Creative Commons License 54080

Lehet nem ez a legjobb topik ehhez a kérdéshez, de nem találtam jobbat.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy ha én szeretnék interneten (főleg facebookon) árulgatni dolgokat, főleg ékszereket, hasonló kisebb termékeket, akkor engem megbüntethetnek? Gondolok arra, hogy számla meg minden hasonló nélkül adok el új termékeket. Vagy hogy működik ez?

t.lantos aug. 5. Creative Commons License 54079

valamit elszurtal, az fix.

Előzmény: mj620di (54078)
mj620di aug. 5. Creative Commons License 54078
Sziasztok.
Paypal al kapcsolatban szeretnèk töletek kèrdezni.
07.22 èn utaltam pènzt magyar bankszámlámrol a paypal magyarországi unicredites számlâjára ès a közlemènybe meg adva az ö azonosítoja,de a pénz a mai napig nincs a pp számláján.
Mit lehet tenni?
wasytsur aug. 4. Creative Commons License 54077

Megbeszéltem a vevővel, hogy teszek rá CN22-est. Mondjuk fura lenne, ha megvámolnák "visszafelé" az eredetileg is amerikai származású terméket.

Előzmény: Honnandejo (54076)
Honnandejo aug. 4. Creative Commons License 54076

Én beletenném egy bubis borítékba, karton merevítéssel a két oldalon (CD-ket pl. így szoktam, soha nem volt gond, sérülés) ajánlott elsőbbségi és 10-12 nap múlva megkapja. Ha van vám akkor azt neki kell fizetni, azt mindig a vevő állja. [Sok amerikai ebayes kifizetteti veled az import charges-t, meg az ebay saját posta kalkulátorát használja ami elmebeteg árakat dob ki az EU-ra... Ezért van néha hogy egy 20 dolláros termék postával és import charge-al összesen 80 dollár :( ]

Előzmény: wasytsur (54075)
wasytsur aug. 3. Creative Commons License 54075

Egy Zippo-t.

Előzmény: Honnandejo (54074)
Honnandejo aug. 3. Creative Commons License 54074

Mit küldesz?

Előzmény: wasytsur (54073)
wasytsur aug. 3. Creative Commons License 54073

Küldenék levélben terméket egy amerikai vevőnek. Levélpostai küldeményként (ajánlott elsőbbségi), vagy Flexi üzleti levélként adjam fel, Illetve tegyek rá CN22 vámárunyilatkozatot? Ha igen, arra a tényleges árat írjam?  Nem tudom, hogy ott mit és mennyitől vámolnak, azt akarom kikerülni, hogy ne kelljen pluszban fizetnie, ha nem muszáj. Kösz a segítséget előre is.

radikál aug. 2. Creative Commons License 54072

5 nap volt nem vicc!

Csodálkoztam is de mivel az volt az elsö küldeményem Indiába így betudtam annak, hogy oda ilyen gyorsan érkezik meg :P

A furcsa az, hogy eddig látja - Továbbküldve a kézbesítő állomásra - a csomagot a tracking de utána semmi.

Addig miért és onnan miért nem?

Anyway én sem kérdeztem a vevöt, hogy mi van, gondoltam úgyis szól ha nem kapta meg csak furcsa ez a csend és a nyomonkövetés is.

Előzmény: Honnandejo (54071)
Honnandejo aug. 2. Creative Commons License 54071

5 nap alatt Indiába? Az igen, fény-post? :) Nekem EU szokott lenni 3-5 nap (elsőbbségi, ajánlott) USA, Kanada, Ausztrália 10-14 nap. Dél-Amerika még több.

Neked kifizették gondolom, akkor nincs gond. Ha majd ír hogy nem kapta meg akkor tudsz beadványt indítani a postán.

Sok EU-n kívüli küldeménynél a posta.hu trackingje nem követi, illetve sok vevő nekem sem jelez vissza hogy megkapta, és "elfelejt" feedbacket adni. Én nem szoktam kérdezgetni őket, hogy megkapták. Ha gond van úgy is jelzik.

Előzmény: radikál (54070)
radikál aug. 2. Creative Commons License 54070

07.16-án küldtem egy kis csomagot Indiába.

Utolsó látható bejegyzés a tracking-en: 07.21-- Továbbküldve a kézbesítő állomásra.

Azóta semmi.

A vevö nullás, az érték durván 20e.ft.

A vevö nem szólt semmit a vásárlás óta pedig írtam neki, hogy elküldtem még a feladás napján.

Elveszhetett az éterben a csomag vagy csak az Indiai posta informatikai rendszere ilyen fejlett?

Egyszer már küldtem Indiába akkor 5 nap alatt ott volt gond nélkül.

Axióma aug. 1. Creative Commons License 54069

Na plane... de akkor is micsoda dolog mar adozni abbol, amin mar buktal igy is. Egy csomo szamlat / blokkot kidob az ember (vagy ha nem akkor se tudna elovenni a kupacbol), es egy koltozeskor is mar boven tobb eladnivalo lehet, mint amennyi belefer a hatarba.

Előzmény: s4tch (54068)
s4tch aug. 1. Creative Commons License 54068

25%

Előzmény: Axióma (54067)
Axióma aug. 1. Creative Commons License 54067

Ha nem tudod a beszerzesi arat igazolni (nincs meg 10+ evvel korabbrol a szamlad), akkor a bevetelbol 20% velelmezett jovedelem van. Akkor is, ha a termek piaci ara nyilvanvaloan sokkal tobb, mint amennyiert eladtad. Ezert van a bevetelre atszamitva a jovedelemkorlat, mert a legtobben csak ezzel tudnak elni...

Előzmény: s4tch (54065)
Axióma aug. 1. Creative Commons License 54066

[Ennel rosszabb, ha uzletszeruseget allapitanak meg vagy a termekek eloallitasa vagy a vasarlas-eladas mint kereskedoi tevekenyseg kapcsan, akkor TB es minden mast is rasoznak az emberekre...]

Az adott esetben - a termeket nem nezve, ugyse ertek hozza -, ha van erdeklodes, en varnek egy masik jeloltre.

Előzmény: Honnandejo (54064)
s4tch aug. 1. Creative Commons License 54065

köszi, ismerem a szabályokat, és amennyiben jövedelmem (nem árbevételem) keletkezik, fizetek is adót. de ez nem tartozik ide.

Előzmény: Honnandejo (54064)
Honnandejo aug. 1. Creative Commons License 54064

Én így nem tenném ki a profilomat, de te tudod :)

A vaterásokra már rászállt a NAV, az online piactéren keresztül bonyolított eladások után van szja-fizetési kötelezettség, ha a személy éves árbevétele meghaladja a 600 ezer forintot.

Előzmény: s4tch (54062)
Honnandejo aug. 1. Creative Commons License 54063

Igen, rengeteg a kockázat. Volt olyan is havernál, hogy elküldte a vadi új terméket majd a csóka visszaírt és fotót is mellékelt hogy az árú használt és törött kéri vissza a pénzt. A szerencséje az volt hogy megismerte hogy az nem az ő áruja csak nagyon hasonló ami a fotón van. A lényeg a vevő vett egy újat a neten a haveromtól és a saját törött cuccát akarta lecserélni, ingyen...

Előzmény: Axióma (54061)
s4tch aug. 1. Creative Commons License 54062

köszi neked is! itt a cucc:

http://www.ebay.de/itm/261538443098

van érdeklődés, tehát nem az egyetlen vevőjelölt. a számlára történő utalásra nem is gondoltam, vevőként nem szeretem, így eleve kizártam, pedig jó ötlet, köszi. a postázást én is dpd-vel képzeltem el, előtte fotókkal.

nincs komoly eladói renomém, 3-4 eladásom van. persze nem rontanám a 100%-os feedbacket.

Előzmény: Axióma (54061)
Axióma aug. 1. Creative Commons License 54061

En nem mennek bele. Sot, leginkabb paypal eseten nem mennek bele. Ha hajlando elutalni az arat siman szamlara, akkor legalabb nincs buyer protection amit adott esetben atverhet/megvezethet... Mondjuk akkor is fotozott allapot, torekenykent csakis futarszolgalaton keresztul, annak az a'ra'val, abban van biztositas rongalodas esetere. Arra hivd fel a figyelmet, hogy az allapot, amennyiben nem az ut soran tortent a serules, nem lehet ok a reklamaciora, abban meg felteszem biztos vagy, hogy nincs eliras, felrevezetes a leirasban (ha penzugyileg nem is tud tenni semmit, azert az eladoi renomedat gondolom nem akarod rontani).

De hacsak nem valami olyan termek, ami honapok ota nem kelt el, akkor varnek egy visszajelzesekkel biro vevore...

Előzmény: s4tch (54058)
s4tch aug. 1. Creative Commons License 54060

ez volt a kb. 4. gondolatom :) (mármint hogy rutinos csaló.)

hogyan minimalizálnád a kockázatot? kértem már, hogy mutasson "digital footprint"-et, válasz: "van facebookom, de nem használom, próbálom minimalizálni az online jelenlétet". nem szimpatikus.

Előzmény: Degeczi (54059)