Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

faki szept. 9. Creative Commons License 54355

Ha jól látom, a 4.1.3/20. pontot idézted (Küldemény átvétele Csomagpontban), amihez külön szerződés kell. Általánosságban, háztól-házig az 1. pont a mérvadó:

"...

Az utánvét elszámolása és átutalása heti egy alkalommal történik, a beszedést követő 7 napon belül..."

Egyszer küldtem így és olyan szerencsétlen volt az időpont, hogy 1 hetet vártam a pénzemre. Bosszantott, mert előtte nem néztem meg, ha tudom, talán nem is küldöm velük. Szerintem ez elég komolytalan a mai világban. Egyéb kellemetlenséget is okoztak már, csak a Vaterafutáros áruk elég versenyképes és a viszonylag csekély értékű csomagoknál már sokszor a százforintos különbség is számít.

Előzmény: blaze73 (54354)
blaze73 szept. 9. Creative Commons License 54354

belföldi esetében :

Amennyiben az Ügyfél utánvétel szolgáltatással adta fel a Küldeményt, a DPD a Címzett
általi átvételt, és utánvétbeszedést követő 5 munkanapon belül utalja át az utánvét-
összeget az Ügyfélnek.

ÁSZF

Előzmény: faki (54352)
blaze73 szept. 9. Creative Commons License 54353

Értem, köszönöm.
Ennyire nem túrtam utána, gondoltam valaki használja őket és kap utánvételes utalásokat Tőlük és csípőből tudja :) 

Előzmény: faki (54352)
faki szept. 9. Creative Commons License 54352

Belföldi csomagnál hetente egyszer van elszámolás és utalás; ha jól emlékszem, csütörtök vagy péntek.

Külföldire gondolom, ez a mérvadó (ÁSZF pdf):

"...

2. „DPD Express COD/Utánvétel”-szolgáltatás: a DPD vállalja, hogy az utánvétet a Címzettől
való átvételt követő két munkanapon belül átutalja (az átutalást elindítja) a Feladó által
megjelölt bankszámlaszámra...."

Előzmény: blaze73 (54348)
Hintalow szept. 9. Creative Commons License 54351

Azt nem értem, hogy itt a bankszámla hozzáadásához miért akarja mindenki belekeverni az iban számot, meg sepa rendszert.

Sima 24 vagy 16 jegyű belföldi számlaszámot kell megadni, hiszen a paypal is a sima saját magyar unicreditnél vezetett forint folyószámlájáról utalja ki a lekért pénz, a giro rendszerben.

Semmi köze nincsen az egésznek a sepa rendszerhez, meg iban számlaszámokhoz, ha jól látom a leveleket, csak annyi lett elérve ezeknek az erőltetésével, hogy a szerencsétlen indiai droid ügyfelesek teljesen megzavarodtak, és éppen az a téma, hogy miért nem tudjátok magyar reggel használni a sepa szabványt kiutalásra.

Jó hogy a Higgs-Boson részecskéket nem kevertétek bele :)

A legegyszerűbb módszer egy számla hozzáadására: csinálsz egy sima feltöltést a folyószámládról párszáz forinttal. és ennyi. automatikusan elmenti a számlaszámot a paypal.

A név sorrendje kb sosem akadályozott semmi ilyesmit, annyit azért tudnak már, hogy ne akadjanak fel a nyugattól eltérő névsorrenden.

Jeepney szept. 9. Creative Commons License 54350

Fejlemények vannak. Ezt kaptam:

you can upload any document with your IBAN number directly into your account through workaround steps.
Then we will investigate this issue further.
You can do it using this link:

1. Go to http://www.paypal.com/va/cardconfirmfail/  
2. Log in to your account.
6. Click 'Upload documents.'
7. Browse for the file(s) you want to upload and click ‘Attach File.’
8. Click ‘Send Files to PayPal.’

Please send us an email to confirm receipt of your document

Leírtam nekik mindent. Az IBAN (nemzetközi bankszámlaszám) nálam:

HU37 +24 szám.

Várom a választ, nyalok nekik, ahogy tudok.

Előzmény: radikál (54340)
haba13 szept. 9. Creative Commons License 54349
Ha jól értem,akkor a termék valószínű megérkezik. Nem paypal használatával történt a rendelés, a mastercardon egy fillér nincs,így ezekkel nem sokat tud kezdeni a csaló! Az eladónak írtunk a cím pontosítása végett. Mi történhet még?
blaze73 szept. 9. Creative Commons License 54348

DPD Hungary mennyi idő alatt utal utánvételes pénzt, van tapasztalat ?

Tegnap átvette a címzett, utánvételes C.O.D. - bankszámlás utalást várok DPD-től.

Előzmény: Degeczi (54347)
Degeczi szept. 9. Creative Commons License 54347

Valószínűleg nem, az a tranzakció már lezajlott.

Ám ha a Paypalon is azonos volt a jelszavad (ami ilyen felelőtlenség mellett nem lenne kizárt), akkor nagy gond lehet, h már ismerve a jelszót, bármit tud vásárolgatni a számlád terhére!

Előzmény: haba13 (54346)
haba13 szept. 9. Creative Commons License 54346

A termék ára a megfelelő helyre ment, ekkor még rendben volt a fiók. Ezek szerint a pénz elment, de a termék a csaló címére fog érkezni?

haba13 szept. 9. Creative Commons License 54345

Igen sajnos ott lett elvégezve a jelszó módosítás!

Ilyenkor mi történik, vagy mi a teendő?

nyubocs szept. 9. Creative Commons License 54344

Kaptatok egy adathalász e-mailt, amibe gondolkodás nélkül bele is futottatok.

(gondolom a jelszóváltoztatást az e-mailben található linken csináltátok)

Előzmény: haba13 (54343)
haba13 szept. 9. Creative Commons License 54343

Üdvözlet!

A mai napon a testvérem rendelt egy telefont( 95%-os eladótól) amelynek árát át is utalta azonnal (Master Carddal). Köszönték a megrendelést stb.......

Később az Ebay-től kapott egy e-mailt, hogy változtassa meg a jelszavát, amelyet meg is tett. Néhány órával később be akart lépni az Ebay fiókjába az új jelszavával, de ez nem sikerült, hanem egy ismeretlen ember fiókjába  (K.Károly) jutott be, amely blokkolva van. Azóta sem tud a sajátjába belépni. Mi a teendő ilyenkor?

Előre is köszönöm!

Ballószögi szept. 8. Creative Commons License 54342

persze,mert uzletszeru.

Ne felejtsuk el,teljesen mas erdeke van az Ebaynek,es mas a NAV nak.Az elobbinelk minden elado,hisz az utan jon a jutalek,es nem hatosag....viszont Eu bejegyzesu ceg....a protokol az,hogy a Nav megkeresi a nemet hatosagot,az pedig adatot ker az ebaytol...erre van nemzetkozi jogsegely....

Termeszetesen nem idonkenti eladora,hanem nagy tetelben,uzletszeruen kereskedoket figyelik..

Előzmény: bings12 (54338)
bings12 szept. 8. Creative Commons License 54341

Ezt találtam az adózásról:http://m.hwsw.hu/cikk.php?id=52039

radikál szept. 8. Creative Commons License 54340

Akkor nem küzdök a névváltoztatással így is egy ismeröst kértem meg (nem akarom sz****ni), hogy küldje haza a pénzem mert nekem nem engedi hozzáadni a bankszámlámat.

Inkább megmondom az ismerösnek, hogy csináljunk egy új pp account-ot neki ahol már "helyesen" adjuk meg a vezeték és keresztnevet.

A kérdés az, hogy ha ugyanazt a bankszámlát hozzáadjuk az új pp account-hoz (ami már hozzá van adva az elözö pp account-jához) akkor nem e ugathat ezért is a paypal?

Elvileg szerintem nem de inkább megkérdezem.

Előzmény: Ballószögi (54334)
bings12 szept. 8. Creative Commons License 54339

Mi a különbség a personal és a busines account között?vannak kötelezeségek,ha busines az accod?

bings12 szept. 8. Creative Commons License 54338

Tehát akkor a legtöbb eladó üzletszerűen tevénykedik.Gondolok itt a rengeteg porcelánokra,élelmiszerekre.Vagy tévedek?

Előzmény: Ballószögi (54335)
haba13 szept. 8. Creative Commons License 54337

Üdvözlet!

A mai napon a testvérem rendelt egy telefont, amelynek árát át is utalta azonnal. Köszönték a megrendelést stb.......

Később az Ebay-től kapott egy e-mailt, hogy változtassa meg a jelszavát, amelyet meg is tett. Néhány órával később be akart lépni az Ebay fiókjába az új jelszavával, de ez nem sikerült, hanem egy ismeretlen ember fiókjába  (K.Károly) jutott be, amely blokkolva van. Azóta sem tud a sajátjába belépni. Mi a teendő ilyenkor?

Előre is köszönöm!

radikál szept. 8. Creative Commons License 54336

Igen ilyet már olvastam.

De akkor miért tudtam "fordított reggel" 2-3 éve hazaküldeni 1000 Euro-t a(z akkor még aktív) bankszámlámra?

Előzmény: Ballószögi (54334)
Ballószögi szept. 8. Creative Commons License 54335

Persze,az uzletszeruseget nezik.

Ha eladsz ket ev alatt ket konyvet,az meg jo..

Előzmény: bings12 (54332)
Ballószögi szept. 8. Creative Commons License 54334

Nem akarjak sose megertemi,valakinek- ha olyan munkatarsat sikerul kiogni-akkor javitjak,nekem 3 honap alatt sem sikerult.

asszem kb 2500 ft szamitanak fel,ha nem egyezik a pp es az otthoni account nev,azaz ha forditott.

Előzmény: radikál (54333)
radikál szept. 8. Creative Commons License 54333

Paypalról akarok hazaküldeni pénzt.

Sok év alatt egyetlenegyszer küldtem.

A helyzet az, hogy a paypal-on úgy vagyok regisztrálva, ahogyan az Angol nyelvben helyes: a first name a keresztnevem a last name pedig a vezetéknév.

Egyszer jópár éve gond nélkül sikerült a hazaküldés de mintha azt olvastam volna itt nemolyan rég, hogy ügyelni kell a név sorrendjének egyezésére.

Most akkor müködik "fordítva" is vagy nem? 

bings12 szept. 8. Creative Commons License 54332

De gondolom,vannak bizonyos értékbeli határok!

Azért ez egy kicsit merész.

Vagy hogy működik ez?

Előzmény: Ballószögi (54331)
Ballószögi szept. 8. Creative Commons License 54331

Arra azert szamits,hogy a NAV kulon csoportot allitott az ebayes eladasokra,es az ebay minden tovabbi nelkul ki fogja adni az osszes eladasodat.

Innen egyenes ut az adohatralek,plusz a buntetes megallapitasa,bonuszkent egy buntetoeljaras.

Előzmény: elvischacha (54329)
Törölt nick szept. 8. Creative Commons License 54330

Óó kösz, akkor megnyugodtam. Eddig még sose küldtek svájci postával, pedig elég sokszor rendelek dolgokat.. De elektronikusat most először rendeltem szerintem, arra azért meg jobban izgul az ember, hogy minden működjön benne. De ha tudom, hogy nincs itt 4-5 nap alatt, akkor nem fizetek 4000-rel több postaköltséget.

Előzmény: Degeczi (54325)
elvischacha szept. 8. Creative Commons License 54329

Üdv!

Nem tudom mi a többi követelmény, igazából nem is nagyon számít. Én nem szeretnék mást, csak a továbbiakban ugyan úgy használni és eladni termékeket mint eddig! Lehet, csak át kell állítani és kész?? 

Előzmény: nyubocs (54328)
nyubocs szept. 8. Creative Commons License 54328

A Power Seller megszerzésének alapfeltétele az üzleti felhasználói státusz.

Ha meg is változtatod, önmagában a + visszajelzés kevés. A többi feltétel OK?

Előzmény: elvischacha (54327)
elvischacha szept. 8. Creative Commons License 54327

Szevasztok!

Van valakinek tapasztalata, mint Power Seller??

Mostanra gyűlt össze annyi pozitív feedback-em, hogy elértem ezt a szintet. Ennek örülök is nagyon, de mégse!

Ha felakarok tölteni új eladó terméket, nem engedi, míg át nem állítom a személyes menüben, az eddig "invalid" státuszomat business-re! Ez sem lenne baj, de akkor innentől hivatalos üzleti tevékenységet folytatok adókötelezettség terhe mellett, vagy mi?? (kb. olyanná válok, mint a csodás hazai klón vateraboltja???)

Baliszoft szept. 7. Creative Commons License 54326

OK köszi, akkor várok. Nekem nem sürgős ;).

Előzmény: t.lantos (54322)