Keresés

Részletes keresés

Robancs684 Creative Commons License 2011.09.30 0 0 1134

Viktor!

 

Ez egy nagyon jó ötlet, egy idő múlva biztosan készen leszel vele, és nagyon jól fog kinézni. :)

 

Én most jelenleg rekonstruciókat végzek a pályámon. :) Éppen az úthálozatot váltom le arra az aszfaltozott útra, amin a villamosfálya is fut, annyi, hogy emelett még a ráfestéseket is meg kellesz csinálnom.

Majd lassan hozok megint képeket. :)

Előzmény: viktor9511 (1133)
viktor9511 Creative Commons License 2011.09.30 0 0 1133

Robancs ! 

 

Ha készen leszek a villamoshálózattal, és a környező városrészekkel, akkor jön a LÁÉV kisvasút.. 

 

Utána amit még nagyon megfontolok, a Miskolc - Bp. közötti vonalhálózatot.. 

 

Más városhoz nem kezdek hozzá :)

Robancs684 Creative Commons License 2011.09.29 0 0 1132

Viktor!

 

Ha készen leszel a miskolci pályával, útána mit szeretnél építeni?

Nekem már ez is jár a fejemben. :)

Szívesen megépíteném utána Debrecen, ezután Szeged villamospályáját. :)

A Budapestire nem is gondolok, mert azt úgysem tudnám megépíteni. Eléggé bonyolult, és aprolékos meló lenne. :)

Akos1985 Creative Commons License 2011.09.27 0 0 1131

Passzolom a kérdést, mert a TRS sorozatban lévő beállítási lehetőségeket, pálya építéssel kapcsolatos tudnivalókat vagy a HoTTrainz oldalról tudom vagy saját próbálkozásaim és kísérletezéseimből tudom, amit tudok. Én is elolvastam a gyári kézikönyvet vagy Manualt az java részt inkább, ahogy mondtad is alapfogalmak, alap tudnivalók (Standard Manual).

Az angol nyelv kényszer sokszor, mivel tuturialok és egyéb információk azon a nyelven cserélődnek. Én sem kenem vágom az angolt, de ha alap nyelvtani és szókincsileg is tudod hová helyezni amit írnak, akkor nem lehet gond. A neten rengeteg szótár és fordító (Google Translate) szolgáltatás létezik, ami segítheti a dolgodat. A net világában az angol nyelv alap szintű ismerete beugró sokszor.

 

Általánosságban fogok írni, így aki nem inge nem vegye magára. Ezt mint 7 hetes családapaként mondom, hogy általános tapasztalatom az, hogy egy gyermek hamarabb tanul meg a gépet kezelni, mint írni és olvasni. Ezzel csak arra akadok kilyukadni, hogy elsőként meg kell tanulni a magyar nyelvet, majd egy idegen nyelvet valamilyen szinten, majd utána ilyen programok által fejleszteni önmagát az embernek az ilyen manualok és egyéb netes segédanyagok által. Magamból kiindulva úgy tanultam meg angolul, hogy a kényszer és az új információk után kutatni kellett, így rákényszerűltem elég hamar. Ezzel elértem az, hogy iskolában pl informatika órán nem kellett annyit szerencsétlenkednem, illetve sok esetben az új információk alapján egy könyebb utat tudtam mutatni a tanárnak.

 

De nem akarom ragozni tovább, mert értelmesnek tartom az itteni postolókat annyira, hogy értik miről akartok beszélni. Nem papolni akartam, nem apáskodni, de ha szeretnél felmutatni valamit, akkor olykor vedd kezedbe a dolgokat és keress és próbálkozz, mert ezek nélkül nem lesz eredmény sem, ahogy kudarcok nélkül sem. Amúgy a videót is egy fajta próbálkozás, ami jó irány csak így tovább! 

Előzmény: labder (1130)
labder Creative Commons License 2011.09.27 0 0 1130

Hát igen, vajon hány oldalas lehet a nagyobb kézi könyv? Belenéztem a neten lelhető Trainz Simulator 2012 Standard Manual-ba, ez 64 oldalas és csak alapfogalmakat olvastam, az nem elég. Tudom van ilyen saját Trainz fórum, de nem vagyok jártas angol nyelven.

 

Feltöltöttem a filmet a YouTube-re, félig sikerült a billenési művelet. :)

 

Előzmény: Akos1985 (1129)
Akos1985 Creative Commons License 2011.09.26 0 0 1129

Labder, nem akarlak megbántani, de ennek a "szimulátornak" (csak azért tettem idéző jelekbe, mert nem próbáltam, hogy milyen) semmi köze a Trainz sorozathoz. Persze ez nem indokolja az itt postolók érdeklődését más irányban is. De ilyen vagyok én is, mivel verseny -, vasút - és polgári repülési szimulátorokban is mozgok, így hasonló típusú gamek közt lehet úm. átfedéses érdeklődő.

Előttem is mondták, hogy ennek a szimulátornak megcélzott topikok jobban tudnának segíteni Neked és ráadásul gyorsabban is. Érdemes hozzá még esetlegesen, ha eredeti akkor a kézi könyvet is bújni, mert abban is van jónéhány hasznos tanács, tipp, leírás.

labder Creative Commons License 2011.09.25 0 0 1128

Sajnos nem jött be az ötletem, mert a ferde dombságon ugyanolyan meredek 90 fokosan állnak a sínpárak mint eddig. :o Sebaj, hátha a következő verzióban már elérhető lesz az imbolygási lehetőség. :S

Előzmény: labder (1127)
labder Creative Commons License 2011.09.25 0 0 1127

Hát igen itt van a bökkenő, de most rájöttem hogy előbb a terepet kell módosítani, van ilyen ferde dombság opció. Majd utánanézek. :)

 

Pl. ez ilyen:

 

Előzmény: viktor9511 (1126)
viktor9511 Creative Commons License 2011.09.25 0 0 1126

labder ! 

 

 

 

Személyszerint nem tudom, milyen beállítások vannak a 2012. Sőt, bevallom, hogy még Trainz Railroad Simulator 2012 verzióról sem tudok/tudtam.. 

 

Én 2009-el játszom..

 

 

Szerintem ,ha neten nézel fórumokat, biztos vannak arra specializálódott topikok is.... 

 

 

 

Jó hétvégét ! 

labder Creative Commons License 2011.09.25 0 0 1125

Úgy tűnik hogy a TS2012 a vízszintes billegést nem tudja, többször levegőben voltak az egyik oldalon lévő kerekek... :D

Előzmény: labder (1124)
labder Creative Commons License 2011.09.24 0 0 1124

Hellósztok!

 

Van egy kis gondom a pálya építésben, mármint a pálya egyenetlenítésben. Azaz a fel-le huppogatást azt meg tudom csinálni, de a dőlési szögét az hogyan? :( Vagyis imbolyogva is valahogy meg lehet csinálni? Pl. a bal sín lentebb van mint a jobb sín a sínpáron.

 

Ja mégvalami, TS 2012 progiról van szó, ha nem gond.

 

Üdv.

Robancs684 Creative Commons License 2011.09.24 0 0 1123

Viktor!

 

Köszi, megpróbálok haladni, ahogyan csak tudok. :)

Igen, rengeteg villamostípusom van a pályán, de ezek a villamosok a vasgyári piacnál kialakitott kisebb kocsiszinben állnak, abból az okból, hogyha valamelyik villamossal gond lenne, akkor ki tudjam húzni a kocsiszínbe, vagy csak kisiklasztani, hogy ne torlodjakan fel a villamosok a pályámon.

Emelett nem csak itt van rengeteg villamos, mivel a többi viszonylaton, (ami még nem létezik miskolcon) más-más típusú villamos van. :)

Másik részről pedig a játék kedvéért vannak itt villamostípusok. :)

Nem, ezeknek a villamosoknak a nagyrésze nem üzemel, ahogyan írtam fentebb, csak a játék kedvéért vannak a pályámon. :)

 

Amikor valaha megérkeznek az új villamosok miskolcra, akkor lesz egy nagyobb típuscsere, azokra a villamosokra, amik majd jönnek ide hozzánk, de azért 1 tátra, 1 bécsi és 1 benga hasonloság azért megmarad a pályán. :)

(Remélem valami olyan villamostípus jön ide miskolcra, ami a játékhoz is van. :) )

Előzmény: viktor9511 (1122)
viktor9511 Creative Commons License 2011.09.24 0 0 1122

Robancs ! 

 

 

Jók a fotók. Jól haladsz !  Rengeteg villamostípus van a pályán , nem sok ez ? :)) 

Ez mindegyik közlegedni fog ? 

 

 

A Vasgyári rész is hasonlít  ! 

 

 

 

Viktor.

Robancs684 Creative Commons License 2011.09.22 0 0 1121

Ma betettem 2 db villamost. :)

Az egyik ma érkezett a zöld nyil keretein belül, a másik pedig egy pestről kapott használt KCSV 7-es!

 

1-es vonalon közlekedő Felix nevezetű villamos:

 

2-es vonalra beüzemelt használt KCSV 7-es villamos:

 

Pár életkép, pár villamostípussal játszottam:

 

Folyt köv. :)

viktor9511 Creative Commons License 2011.09.20 0 0 1120

Kettő kép: 

 

 

Épp igazoltatás ..

Szigorú rend szerint működik a játék :D 

 

Mondjuk.. még traffipax nincs kiépítve :D 

Robancs684 Creative Commons License 2011.09.20 0 0 1119

Viktor!

 

Köszi szépe! Igen nekem is eléggé lelassult a pályaépítés a suliidőszak miatt. :( Már 4. napja nem voltam a játékban. :(

A Vasas környékét most akarom megépíteni, mivel most van egy jó délutánom amikor tudok egy kicsit építeni. :)

 

Neked is jó további hetet. :)

Előzmény: viktor9511 (1118)
viktor9511 Creative Commons License 2011.09.20 0 0 1118

Robancs ! 

 

 

Nagyon jó ! :)  Nagyon szorgosan haladsz :)    A Vasas műv.ház. környéke , kicsit időigényes :)))  Sok sikert, és türelmet kívánok hozzá ! 

 

Én nagyon lassan haladok a pályával, nagyon sok órám van és mellé még 3 féle szakkör, utána meg házi feladatok... Viszont, amikor úgy adódik, építem :))

 

 

 

További szép hetet !

Viktor.

Robancs684 Creative Commons License 2011.09.19 0 0 1117

Viktor!

 

Én már készen vagyok az 1, 1A, 2 villamos vonalakkal. :)

Most éppen ilyen kisebb piti dolgokat csinálok. :) Pl.: Megálloperonok átépítése, Lámpák felszerelése, Kresz táblák elhelyezése, Parkosítás 3 téren, Kábelek összekötése, Közlekedési lámpák behangolása (na ez egy nehéz ügy) + Győri kapuban lévő fák kihelyezése, emelett még a Vasas Müvelősési Ház felépítése + környéke!

 

Hát itt járok. :)

 

A többi viszonylatot még hanyagolom, de attól közlekednek a villamosok a vonalokon, mert a sínek + megállók meg vannak építve már egy régóta. :)

 

Lassan hozok képeket is. :)

viktor9511 Creative Commons License 2011.09.19 0 0 1116

Köszönöm Robancs  ! :))

 

 

Szorgosan készül a Győri kapu :))

 

És , te ? Meddig jutottál ??

Robancs684 Creative Commons License 2011.09.18 0 0 1115

Viktor!

 

Jó ez a kép. :) :D

Meddig jutottál el a pályádban?

Előzmény: viktor9511 (1114)
viktor9511 Creative Commons License 2011.09.17 0 0 1114

TERV ...  

MUNKÁLAT ...

EREDMÉNY ...  

 

  

Robancs684 Creative Commons License 2011.09.09 0 0 1113

102376!

 

Köszi a dicséretet. :)

 

Probálok arra törekedni,hogy minnél élethűbb legyen, ezért mindig is finomitok rajta.

Ez csak a kezdet, mert építek Miskolcon több viszonylatot is amiből már csak az épületek hiányoznak. :)

Előzmény: 102376 (1112)
102376 Creative Commons License 2011.09.09 0 0 1112

Üdv robbancs!

 

Egyre szebbek és szebbek a helyszínek, abszolút rájuk lehet ismerni! (eredetileg én is BAZ megyei vagyok)

A "zöld nyíl projektet" idéző, minden fel van túrva c. sorozat is nagyon élethűre sikerült.

 

Szépek!

 

 

 

 

 

Krisz /bekaember/

viktor9511 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 1111

Robancs !

 

Én is köszönöm. Igyekszem :)

 

 

Igan az a villamos közlekedési lámpa. a 2. képen jobban látod. Éppen vált. :)

Robancs684 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 1110

Viktor!

 

Köszi ismét a dicséretet!

 

Szépen dolgozol te is! Nagyon jól haladsz, csak így tovább!

A villamos lámpa (1. kép) az a barna oszlópú nem?

viktor9511 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 1109

Robancs !

 

Szép munka ! Felerősítik a Diósgyőr látványt :))  A Posta környéke is élethű ! 

 

 

 

Én is hozok pár képet.

Az én pályám  ,lassan halad. Jelenleg le van zárva a villamos közlekedés a Thököly utcáig ... Onnan ráadásul nem közlekednek tovább Vp-k sem.

Így nagy a torlódás a Malomszög utcánál , mert onnan indulnak villamospótló járatok.

 

1VP,2VP ,  TuVP , ( körjárat ) 

 

 

Pár fotó... 

Robancs684 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 1108

Megint nosztalgiáztam az 1-es villamos pályályán. :) A kiszemelt villamos egy GT8-as, ami megdöbbentöen hasonlit egy FVV-re. :)

Csak 1 ájtót kivenné, másikat betenni a középső részbe, és átfesteni. :) A hangok tök ugyan azok mint a régi Bengáké. :)

   

   

       

 

A végére pedig egy tegnap csinált képt az Újgyőri Főtéren, ami már nem így néz ki. :)

Robancs684 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 1107

Viktor!

 

Még nem volt időm megkeresni a sínt, de ahoz is eljutok hamarosa. :)

Előzmény: viktor9511 (1106)
viktor9511 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 1106

Robancs ! 

 

Én is köszönöm a dícséretet :))

Már most építem a nagy kereszteződést ( Coop áruház )  Benzin k. 

 

 

Az első projekt szerint.. mint már írtam Szeptember végére kész kellene lenni az Újgyőri F.-ig.

 

 

Igyekszem.

 

 

,, Amint írtam, igen... nagyon szépen haladsz az élethűbb pálya felé "   mert észrevettem,minnél jobban próbálod te is szimulálni Miskolcot :))

 

 

A miskolci sínről tudsz vmit ?? 

 

Üdv

Vik.

Robancs684 Creative Commons License 2011.09.04 0 0 1105

Viktor!

 

Nagyon szépen, ügyesen haladsz. Csak így tovább. :)

Köszi szépen a dicséretet. Probálom minnél élethűbbé tenni a pályámat. :) Most éppen az Újgyőri Főtéri buszpályaudvart rekunstruálom. :)

A nosztalgia villamos jobban nézne ki ha sárga lenne, mert akkor olyan UV-an nézne ki. :) Van régi magyar villamosom, csak az nem annyira tetszik, de azért be fogom rakni a pályámba + a GT4-est, ami nagyon hasonlit a régi FVV egyoldalú 3 ajtós villamosra. :)

Előzmény: viktor9511 (1104)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!