Keresés

Részletes keresés

Kőhegyi.M Creative Commons License 2016.11.07 0 0 5514

Nagyon köszönöm.... :D

(én nem találtam ezt meg  :(

Előzmény: liticarb (5513)
liticarb Creative Commons License 2016.11.06 -1 0 5513

"A szállodához induló transzferjáratra az 1-es terminál 16-os kijáratánál és a 2-es terminál mellett lévő gyógyszertár közelében lehet felszállni. A szállodától a repülőtérre közlekedő transzferjáratra a bejelentkezéskor, a recepción kell helyet foglalni. "

Előzmény: Kőhegyi.M (5512)
Kőhegyi.M Creative Commons License 2016.11.06 0 0 5512

Idea Hotel,

nem láttam meg hirdetve ezt a szolgáltatást,de akkor rá keresek...

Köszönöm...

 

Előzmény: liticarb (5511)
liticarb Creative Commons License 2016.11.06 -1 0 5511

Ha talán leírnád, hogy melyik szállás, könnyebben lehetne segíteni, mert azért van ott egy pár. Egyébként meg az ottani szállásoknak általában van free shuttle szolgáltatásuk.

Előzmény: Kőhegyi.M (5510)
Kőhegyi.M Creative Commons License 2016.11.06 -1 0 5510

Sziasztok!!!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

kb3 ét múlva 2 napra Milánoba megyek,de a  Malpensa reptér mellet van a szállásom...

Hogyan jutok el oda gyalogosan??

Meg néztem térképen-nem nagy séta-max 20p,de azt írja-nincs mindenhol járda...

Volna olyan helyi járat(busz)esetleg ami "sokszor" megáll -és van rá lehetőségem,hogy max 

megállóra vegyem igénybe???

Ne szeretnék egyből a "városba" menni,hogy a pertéri busz vegyem igénybe....

 

köszönöm...

i perseguitati_ Creative Commons License 2016.11.01 0 0 5509

1-es Terminál.

Malpensán a 2-est csak az Easyjet használja

Előzmény: POtti0113 (5508)
POtti0113 Creative Commons License 2016.11.01 -2 0 5508

Sziasztok.Tudja valaki,hogy a Wizzair Malpensa T1 vagy T2 -re érkezik ?Köszönettel

musztika Creative Commons License 2016.10.19 0 0 5507

egyetértek veled, úgy, hogy még nem jártam Firenzében:-))

 

a vonattal az időfaktorra kívántam célozni csupán...

Előzmény: anblock_italia (5506)
anblock_italia Creative Commons License 2016.10.18 0 0 5506

Azért az a vonat tényleg nem olyan vonat..., mint vonatot nem lehet összehasonlítani:-) A táj olyan gyorsan "halad mellettünk", ez maga is izgalmas. Biztos vagyok abban, hogy az utazás bejönne, csak talán felesleges..., már csak azért is, mert egy őszi Firenze nem hiszem, hogy különösebben érdekelne egy akármekkora fiúgyereket. Firenze tényleg nem elsősorban az utcákon adja azt, amiért oly sokan imádják. De a legtöbben ezt hiszik, és csalódottan mennek haza.

Előzmény: musztika (5504)
vélemény Creative Commons License 2016.10.18 0 0 5505

A Meridiana nevű cég repült a Bp-Firenze szakaszon. Én 2008-ban velük repültem, 2009-ben is volt foglalásom, de akkor már megszűnt a járat.

A Ryan azért jár Pisaba, mert az olcsóbb. Más cég nem tud olyan árat adni  Firenzére, hogy versenyképes legyen a Ryan pisai árával.

 

Szerintem is nagyon fárasztó egy milánói repülés után megjárni  Firenzét oda-vissza.

Előzmény: i perseguitati_ (5502)
musztika Creative Commons License 2016.10.18 0 0 5504

nekünk egy Milánó-Comó-Milánó is soknak tűnt vonattal egy napra és Comót magát be sem jártuk, pláne nem a tavat körbe....

 

el is terveztük, hogy legközelebb Comó-ban lesz a szállásunk és onnan akár Svájc is mehet...

Előzmény: anblock_italia (5503)
anblock_italia Creative Commons License 2016.10.18 0 0 5503

Off. Nekem volt ilyen élményem 30 éve, és teljesen meglepetés szerűen. Marseillesből Párizsba utaztunk, megrendeltük az IBUSZ-nál(!) a jegyet, és csak a marseillesi pályaudvaron szembesültünk a ténnyel, hogy TGV-re szól a jegyünk. Eleinte nem hittünk a szemünknek! Igazán nagy élmény volt, pláne, hogy meglepetésként ért. És amikor a vonat begördült szép lassan a pályaudvarra és akkor lépett a pályaudvari óra arra az időpontra, ami a menetrendben meg volt adva..., az hab volt a tortán. De ettől függetlenül egy napon oda-vissza kicsit soknak tűnik.

Előzmény: i perseguitati_ (5502)
i perseguitati_ Creative Commons License 2016.10.18 0 0 5502

Sajnos Firenzét még fedezték fel a Budapestről induló légitársaságok, pedig Firenzében is van, milliós forgalmú, nemzetközi repülőtér. Tőlünk indulva, így Pisa és esetleg Bologna lehetne így az úti cél, mint közeli repülőtér, előbbire a Ryanair, utóbbira a Wizzair jár Budapestről. Viszont nagy probléma, hogy mindössze heti 2 vagy 3 járat indul, míg Milánó(Malpensa/Bergamo) felé naponta van ennyi, így az utazást tervezni is nehezebb, arról nem is beszélve, hogy árban sem olyan könnyű Pisa vagy Bologna felé olyan kedvező konstrukciókat kifogni mint Milánó irányába.

Ami miatt Firenzét említettem, az többek közt az, hogy a nagysebességű vonatoknak hála, alig valamivel több idő eljutni oda Milánóból, mint Comóba elvonatozni. Ráadásul az Italo-nál hihetetlenül jó árakat is ki lehet fogni, akár 15-20 euróért, hihetetlenül kényelmesen (imádok repülni - de össze nem lehet hasonlítani komfortérzetben egy ilyen vonattal), és nem mellékesen, egy itthoni zötykölődéshez szokott hazánkfiának, az is élményt adhat, hogy olyan simán suhan  a vonat 300-zal, hogy ezt el sem tudod képzelni :)

Tudom hogy nagyon hangulatos, és gyönyörű, a comói tavon hajókázni, de kamasz fiúként nem biztos hogy azt választom, ha ilyen vonattal is utazhatok :) :

Előzmény: irreverzibilis (5500)
anblock_italia Creative Commons License 2016.10.18 0 0 5501

Bergamo nincs messze, és remek választás lehet..., persze leginkább ha kellemes az idő. Érdekes a feljutás a felsővárosba, még azon is túl fel lehet menni egy várba, ami ugyan nem túl látványos, de a feljutás egy igazi bástyában élmény lehet egy kisgyereknek (bár az, hogy "fiam", nem feltétlenül jelent kisgyereket). És a milánói Sforza kastély múzeuma biztos, hogy érdekes lenne a gyereknek is. Ha mégsem tetszene ez a gondolat, akkor inkább Genova felé vonatoznék, mintsem Firenzébe.

Előzmény: kisMóni42 (5490)
irreverzibilis Creative Commons License 2016.10.18 0 0 5500

nem vagyunk egyformák:) nálam ott bukik a javaslatod,h Firenzébe akarnék menni akkor annak közelébe vennék rep.jegyet és nem 350km.-re Milánóba,ami maga a város tényleg nem egy "Róma" színvonalú látnivalókban,de a környék szerintem gyönyörű,így bennem fel sem merülne,hogy azért az 1-2Cfok-al való melegebb miatt nem mennék Firenzébe,hanem az érkezés napján megnézném Milánó "sivár" látnivalóit,- azért a Sforza kastély+Dóm szerintem kötelező,- másnap meg elmennék Comóba io vaggioval,fel a Brunate-ra,egy kis hajókázás a tavon és megnéznék egy szimpatikusnak tűnő Villát

Előzmény: i perseguitati_ (5496)
kisMóni42 Creative Commons License 2016.10.17 0 0 5499

super......

Előzmény: i perseguitati_ (5494)
KirályLászló Creative Commons License 2016.10.17 0 0 5498

Malpensarol bejutashoz Milanoba:

 

Trenord jocskan megemelte az arakat: az online 30napos retur 16 helyett 20€, normal retur 26€.

 

buszok maradtak 14€. (csak a reggeli geprol leszallva kb 1,5 ora a menetido, mig vonattal 40-50 perc)

furtstenfeld Creative Commons License 2016.10.17 0 0 5497

Nem olyan rossz ötlet az a Firenze ...

i perseguitati_ Creative Commons License 2016.10.17 0 0 5496

Ezzel sem vitatkozom, rengetege lehetőség adott, és mindenki az ízlése, a szándéka és a lehetőségei alapján választ ezekből.

 

Azt viszont Nálad sem értem miért beszélsz "rohanós" Firenzéről? Miért kéne rohanni? Nem a város teljes megismerése és "bekebelezése" a cél, hanem hangulatok, érzések, vágyak gyűjtése és befogadása egy könnyed nap alatt, egy Milánótól és Észak-Olaszországtól  jelentősen eltérő közegben.

Te is említetted a Fio meccset és az időt, például ez is, Firenze jó 300 km-el délebbre van Milánótól, már a klíma is más, és akár október-november tájékán is lehet mediterrán langyos idő, ami a budapesti-milánói szmogos-ködös-hideg után nagyon jól tud esni :)

Előzmény: irreverzibilis (5495)
irreverzibilis Creative Commons License 2016.10.17 0 0 5495

nem azért de  sokkal élvezhetőbb két napot lehet kihozni Milánó környékén,- pláne io vaggio-val ami ebben az esetben annyira kínálja magát,- comói tavak:Brunate kilátó,hajókázás / a digóknál még mindig cefet jó idő van,tegnap a Fio meccsen szinte mindenki rövidujjúban ült a lelátón,- Bergamo felfedezésével,mint egy rohanós Firenze,ráadásul töredék árból

Előzmény: i perseguitati_ (5494)
i perseguitati_ Creative Commons License 2016.10.17 0 0 5494

Majdnem teljesen egyetértek veled, viszont úgy gondolom hogy nem egyforma célokkal, indíttatásból és tervekkel vágunk neki egy utazásnak. Móni mondataiból nekem az jött le, hogy ők most nem feltétlenül arra készülnek hogy ebben a rövid időben a lehető legjobban megismerjék Milánót vagy Firenzét, hanem egy könnyed utazásra, új impulzusokat, és itáliai hangulatokat szeretnének inkább magukba szippantani, kötetlen csavargással egybekötve. Ráadásul egy érdeklődésében csapongó kamasz számára sem mindig szerencsés ha egyből a mély vízbe dobjuk egy több napos "mély-Firenzével".

 

Szeretem  Milánót, de Milánó a maga multi-kultúrájával kevésbé valódi Olaszország egy először, és főleg nagyon kevés időre oda látogatónak. Nagyon tudatos, és felkészült utazónak kell lenned hogy már első alkalommal ilyen rövid idő alatt megtaláld benne az igazi csodákat.

 

Firenze más, és mindamellett hogy igaz amit írtál róla, nekem meggyőződésem, hogy az erre kicsit is fogékony utazót egy szűk nap alatt is el tudja csábítani, mint egy olyan kaland vagy szerelem amire reggel még nem számítasz, de estére már nyakig benne vagy. Nem kell erre elsőre készülni, csak hagyni kell magad és elvarázsol... Aztán legközelebb már "viszel virágot, és ott is alszol" :), de elsőre nyugodtan hagyhatod "tudatlanul" is elcsábítani magad.  Ráadásul Firenze tőlünk bőven elérhető távolságra van ha az ember újra megkívánja.

 

Úgy kell az egészet felfogni az egészet mint egy színes, lendületes pár perces promót, ahol sokmindenből ízelítőt kapunk, és mindenek előtt a 2 perces promó után szeretnénk megnézni a 2 órás filmet is. :)

Előzmény: Törölt nick (5493)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.16 0 0 5493

Bocs, hogy beleszólok, de én ennyire rövid időbe nem raknék bele két várost. Ráadásul pont Firenzét, ami az egyik legnehezebben emészthető, főleg egy kamasznak. Milánóban simán el lehet tölteni ennyi időt, sőt jóval többet is. Firenzére pedig készülni kell, mert az igazán fontos dolgok belül vannak, a város csak úgy nem adja könnyen magát... szerintem gondold át. 

Előzmény: kisMóni42 (5492)
kisMóni42 Creative Commons License 2016.10.16 0 0 5492

Nagyon köszönöm.....

Fiam 17 éves,meg beszélem vele-szerintem simán  el megyünk,

olyan kis csavis fajta ,mint én     :D

Szeretem az ilyen tippeket,mert kézzel fogható,érhető....

Nagyon köszönöm.. :D

 

Előzmény: i perseguitati_ (5491)
i perseguitati_ Creative Commons License 2016.10.16 0 0 5491

Ha majdnem 2 napot lesztek kint, és igazi olasz "feelingre"  vágytok, akár még egy firenzei kiruccanás is beleférhet, egészen más világ, és sokkal inkább Itália mint Milánó. Persze egy nap kevés rá, de egy olyan kóstolót adhat, hogy bármikor kedved lesz visszamenni, ezt garantálom. :)

Arról nem is beszélve, hogy a kissrác ülhet olyan szupervonaton ami 300-zal megy, az sem kis élmény egy férfiembernek, legyen 40 vagy legyen 10 :)

Kora reggeltől késő estig fél óránként mennek a vonatok, kb. felváltva, két vasúttársaság (http://www.italotreno.it/en  és  http://www.trenitalia.com/ ) járatai közül lehet válogatni, 1 óra 45 perc  az út ( több mint 350 km, és közben legalább egyszer - Bolognában - megáll a vonat...) mindez most egy útra és fejenként 25-30 euró november első felére, és mindez úgy hogy itthon a neten megveszed és kinyomtatod a jegyet, és Olaszországban, akár Milánóban, akár Firenzében, semmi más dolgod nincs, mint felszállni a vonatra.

 

Tehát ha mondjuk a megérkezésetek napján lecuccoltok a szállodában, még kényelmesen elérhetitek a 10.20-as Milánó-Firenze vonatot a milánói centrálén, ezzel  pont 12-re Firenzében vagytok, ott egy könnyű ebéd, majd néhány óra csavargás a leírhatatlan atmoszférájú városban, és este a 20.25-ös Italo vonattal 22.15-re Milánóban vagytok újra, egy 9-10 óra tömény Firenze és Olaszország, és mindez jelenleg (november első felére) két embernek oda-vissza, összesen 100 euró ( a vonatjegyek költsége).

Másnap még mindig van majdnem egy teljes napotok a késő esti gépindulásig Milánóra, és az is bőven elég lehet, ha konkrét célok nélkül indultok el.

Előzmény: kisMóni42 (5490)
kisMóni42 Creative Commons License 2016.10.16 0 0 5490

Nagyon köszönöm....

majdnem 2 napot leszünk kinn,korán érkezünk-másnap este későn jövünk,

de fiam még nem repült-és ez jó alapnak tűnt..

Mivel én már rutinosabb vagyok-új helyre vágytam-és kis város nézés bele fér+ kis olasz kaja-limocello... :D

 

Előzmény: i perseguitati_ (5489)
i perseguitati_ Creative Commons License 2016.10.16 0 0 5489

A vonat (malpensa express) tulajdonképpen a reptér alá fut be, így el sem kell hagynotok a repteret, csak le kell menni az "alagsorba".  Ahogy liticarb is írta, a jelzések nagyon egyértelműek, csak azt kell követni a leszállás után.

Ha csak egy kis milánói korzózása ugranátok be, mindenképpen azt javaslom hogy a Cadorna pályaudvarra közlekedő vonatra szálljatok fel, és ne arra amelyik a Centralera ( Milánó központi pályaudvara) megy, mert a Cadorna pár percnyi sétára van a Sforza kastélytól, és az igazi milánói belváros, a  Galleria és a   Dóm tér is közelebb van hozzá mintha a Centraléra utaztatok volna.

Előzmény: kisMóni42 (5488)
kisMóni42 Creative Commons License 2016.10.16 0 0 5488

Köszönöm....

kb a vonat lesz nyerő-csak be megyünk a városba körbe sétálunk kicsit-és vissza a szállásra,

ami rep térnél van.csak egy non-stop túra a gyerköccel    <3

Előzmény: liticarb (5487)
liticarb Creative Commons License 2016.10.15 -1 0 5487

Mindig csak előre menj, ezt tudom javasolni.

Busz esetén kövesd a BUS feliratot, vonat esetében pedig a TRAIN-t. 

Busz esetén itt olvasgass: http://www.malpensashuttle.it/, vonat pedig itt http://www.malpensaexpress.it/it/malpensa-express/home.aspx

Előzmény: kisMóni42 (5486)
kisMóni42 Creative Commons License 2016.10.15 -2 0 5486

vonat/busz megoldás jó!

Hol -merre induljak a reptérről?????

Köcce....

Előzmény: liticarb (5483)
liticarb Creative Commons License 2016.10.15 -1 0 5485

Igazad van, azt kihagytam.

Előzmény: furtstenfeld (5484)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!