Keresés

Részletes keresés

Sarkany Creative Commons License 2009.02.23 0 0 623

Sárkány: miről szól az a könyv, amit olvasol?

 

A Hangyaboly című kisregény egy apácazárdában játszódik. Kaffka Margit személyes élményeit írta le ebben a regényben. A gyerekfejjel árvaságra jutott írónő egy zárdában tanult és nevelkedett. A regényben tettenérhetők antiklerikális motívumok is. A zárda belső életét, az intrikákat, az emberi esendőséget mutatja be egy kamaszlány szemével.

Előzmény: vépé01 (622)
vépé01 Creative Commons License 2009.02.23 0 0 622

Szia!

 

ez nem volt osztály az biztos. Inkább valamiféle hordaszerűség volt...

Az utolsó velük kapcsolatos "élményem" is illeszkedik a többi közé. Az (amúgy nem mindenkinek sikeres) érettségit követően ugyanis elmentek bulizni valamelyikükhöz. Ez a buli hajnalig tartott, majd ezt követően indultak haza. Az egyik fiú fáradtan ült be a kocsiba, nem aludta ki eléggé magát, és ha jól emlékszem az Árpád híd felé járt amikor elaludt a kormánynál. A kocsi felszaladt a járdaszigetre, és nekicsapódott egy villanyoszlopnak. az autó az totálkáros lett, a fiú kisebb sérülésekkel megúszta a balesetet. A többiek úgy értesültek erről az esetről, hogy az egyik lány felhívta őket és röhögve mesélte el nekik. Szegény lány fel se fogta, hogy mi történt, nem is jutott el a tudatáig...

 

Sárkány: miről szól az a könyv, amit olvasol?

Előzmény: Törölt nick (616)
Sarkany Creative Commons License 2009.02.21 0 0 621

Még pótolhatod. :)

Nemrég jelent meg, Kaffka Margit: Hangyaboly című kisregénye. Érdekes, személyes tapasztalatokból táplálkozó olvasmány...

Előzmény: wattacukor (620)
wattacukor Creative Commons License 2009.02.21 0 0 620
Nekünk nem kellett Kaffkát olvasnunk...
Előzmény: Sarkany (619)
Sarkany Creative Commons License 2009.02.21 0 0 619

A napokban elkezdtem (újra)olvasni a gimnázium névadójának talán legsikeresebb regényét, a Színek és évek-et. Gimnazista koromban valamennyi Kaffkásnak kötelező olvasmány volt. 

Új élményt jelent így felnőtt fejjel olvasva ez a regény. Kaffka Margit tudott valamit...

wattacukor Creative Commons License 2009.02.19 0 0 618

Tényleg, Tibor! :)

Na ez jó! Egész fellendült a fórum. Kíváncsi vagyok, lesz-e még itt ismerős. :))

wattacukor Creative Commons License 2009.02.19 0 0 617
Szia, Dyno! :) Nálad úgy látom, az egész család ide járt :) Úgy emlékszem, a hugod is, ugye?
Előzmény: Dyno75 (613)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.19 0 0 616
Hu neked nagyon rossz osztalyod lehetett.
A mienk se volt elso osztalyu osztalykozsseg, de valamilyen szintu osszetartas azert volt, es hat ilyenek amiket leirtal...na ilyenek nem voltak. Mikori evfolyam volt ez?
Előzmény: vépé01 (614)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.19 0 0 615
Szokolai Tibor. Tanitott nekunk matekot 1 evig.
Ot kedveltem. Nagyon rendes volt.
Előzmény: wattacukor (611)
vépé01 Creative Commons License 2009.02.19 0 0 614

az én rossz emlékeim nem csak a tanárokhoz, hanem a volt osztálytársaimhoz is kapcsolódnak. eszméletlen beképzelt, nagyképű és bunkó alakokra emlékszem. volt olyan hogy simán beszóltak a tanároknak, akiknek ettől a viselkedéstől meg a lélekzetük is elállt...ha ezek közül valamelyiknek nem tetszett az osztályból valaki másnak a véleménye, simán odament hozzá, és útszéli hangnemben vérig sértette. a kislétszámú normális ember meg inkább csöndben maradt, és meghúzta magát, nehogy őt is elővegyék. volt olyan is, akinek a kedvenc időtöltése volt, hogy a neki valamilyen okból nem tetsző embereket - persze azok háta mögött (!) - módszeresen lejáratta. Ehhez jött még több a más hozzászólók által is említett "tanár", így lett olyan a hangulat amilyen. mind a mai napig felfordul a gyomrom, ha ezek az alakok valamilyen okból eszembe jutnak.

sajnálom, hogy csak ilyen negatív dolgokat tudok mondani, de nem jut eszembe semmi anekdóta, semmi vidám történet...

Előzmény: Törölt nick (610)
Dyno75 Creative Commons License 2009.02.18 0 0 613
Ha jól tudom a Vasas még mindig ott tanít. A feleségemnek volt ofője '96-ig.
vépé01 Creative Commons License 2009.02.18 0 0 612
szokolai (a keresztneve nekem sem ugrik be) szerintem a Fazekasban tanít. Ha jól emlékszem matekot. Tóth Gizire és a Vasasra is emlékszem, de róluk nem tudok semmit.
Előzmény: wattacukor (611)
wattacukor Creative Commons License 2009.02.17 0 0 611

A Vasas Gézáról (magyar) tud valaki valamit? És Tóth Giziről (matek)? Meg volt nekünk egy Szokolai... nem tudom már a kereszt nevét, technikát tartott. Zsámbéki Mária fizika, Padányiné kémia... meg is buktatott :D

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.17 0 0 610
Talan jo a memoriam, meg a 97-es erettsegi se volt olyan nagyon reg. Van jopar tanarrol pozitiv elmenyem, de sajnos jopar negativ is, pl Lorand Istvan magyartanar...brrr, a hideg raz ha ra gondolok :(
Előzmény: vépé01 (609)
vépé01 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 609
jó nektek, hogy így nosztalgiázva visszaemlékezhettek volt tanáraitokra. Én egyetlen anekdótát se tudok mondani, egyetlen ilyenre sem emlékszem.Sajnos.
Előzmény: Törölt nick (608)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.16 0 0 608
Az igen!!!! minden tiszteletem az ove, mindig is, bar mar sajnos nem tudom elmondani neki...

Nekunk tortenelmet tanitott kicsit kesobb (93-95ig) es elmeselte hogy minden reggel felkel, kinyitja az ablakot es tornazik.
Előzmény: hudozsnyik (607)
hudozsnyik Creative Commons License 2009.02.16 0 0 607
Sziasztok, 69-ben értem. Van egy anekdótám a Kôváriról. Minket nem tanított, de egyszer bejött helyettesíteni Halápit a lyukas tornaórára. Gondoltuk, szabad foglalkozás lesz, levelezés, köpôcsô, viháncolás stb. De nem. Kivitt minket és megtartott egy tornaórát. Nem akármilyet, nem fociztuk végig, hanem igazi bemelegítés-lazítás-erôkifejtés stb, tehát koncepciózus órát csinált. Olyan gyakorlatokat mutatott, hogy mi (17 éves fiúk) nem tudtuk utánacsinálni. Pl. fejenállásban és elôrenyújtotta a lábát, egészen addig, hogy a lábujjával megérintette a földet, aztán visszaegyenesítette. Meg ne próbáljátok!
wattacukor Creative Commons License 2009.02.14 0 0 606
Dynom drágám, Pátyon laktam, úgyhogy tudod te jól, hogy ki vagyok! :D :D :D
Előzmény: Dyno75 (596)
bafa Creative Commons License 2009.01.31 0 0 605

Talán most sikerül?
bafa Creative Commons License 2009.01.31 0 0 604
ùg látom a képfeltöltés nem funkcionált, sajnálom
bafa Creative Commons License 2009.01.31 0 0 603
Sziasztok kaffkások,
sikerült elökeresni a tablókepünket, hátha felismeri magát valaki rajta.
Vagy talán megismer valaki valakit.
vépé01 Creative Commons License 2009.01.28 0 0 602

Szia!

 

Az 598.sz. hsz-ben leírtam, csak megismételni tudnám. De most visszakerestem, és Travelmania 438-as sz. hsz-ben is ugyanez van leírva, talán egy kicsit bővebben.

 

üdv

Előzmény: Dudkin (601)
Dudkin Creative Commons License 2009.01.26 0 0 601
Sziasztok,

Vepe, mi cirka egyszerre erhettunk, mi volt a bajod a muintezmennyel? Tul azon, hogy csak oktatas nem folyt ott egyedul?:)

Udv: D
Előzmény: vépé01 (598)
bafa Creative Commons License 2009.01.22 0 0 600
Véletlenül bukkantam erre az oldalra. 1969-1973 ig jártam a Kaffkába, a Halápiné osztályába "sajnos". Kiváncsi vagyok, találok-e itt valakit az osztályból
Sarkany Creative Commons License 2009.01.21 0 0 599
Szomorú... :((
Előzmény: vépé01 (598)
vépé01 Creative Commons License 2009.01.21 0 0 598

Az a közeg, ami ott uralkodott, szerintem iszonyatosan fojtogató volt. Valaki egyszer itt azt írta, hogy ő a teljes nihilt tapasztalta ott. Én abszolút egyetértek vele.

Olyan fokú romlottságot éreztem ott, hogy az szinte párját ritkító.

Rendkívűl negatív időszakként emlékszem az ott eltöltött pár évre, és igyekszem mélyen eltemetni magamban.A volt osztálytársak közül senkivel sem tartom a kapcsolatot, és az érettségi óta egyetlen osztálytalálkozóra sem mentem el.

A "tanárok" közül sem emlékszem vissza egyre sem szívesen.

Előzmény: Sarkany (594)
Dyno75 Creative Commons License 2009.01.17 0 0 597

Ja, a Kővári minket is tanított, sőt 4.-ben Ő volt az ofőnk. Emlékszem, soha nem a könyvet tanította, mindig a saját élményeit mesélte, igen a XX.szazadból. A kezünk meg óra végére görcsbe állt a jegyzeteléstől. Elszomorított a hír, hogy meghalt, sajnos nem tudtam a temetésére elmenni.

Előzmény: wattacukor (592)
Dyno75 Creative Commons License 2009.01.17 0 0 596

Hahó!

 

Berlinben én is voltam. Én E-s voltam, néhány évig szemben volt az osztályunk. Azt hiszem azért jó éveket töltöttünk a Kaffkában.

Előzmény: wattacukor (576)
tiri Creative Commons License 2008.12.20 0 0 595

 Sziasztok!

 

Nagyon sajnálom, hogy ugy leülepedett a topik.

Ha olvasná valaki, akkor boldog ünnepeket és jó egészséget kivánok mindenkinek.

Remélem jövőre jobban megy a hozzászólás.

Sarkany Creative Commons License 2008.11.10 0 0 594
Mi okozott Neked rossz közérzetet ott?
Előzmény: vépé01 (593)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!