Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.12.20 0 0 9380

Tegnap délután óta szabadságon vagyok! :)

Könyvelők rémálma a dec. 20., adófeltöltés, azaz a tárgyévi eredmény kiszámítása -jósgömb nélkül.

 

Most jöttem be, majd három órája lapátoltam a havat, hát nem volt semmi... Úgy látom a szomszédok gyalogsávot hánytak csak ki, nekem kellett egy 60 m hosszú kocsibejáró! :( Nagy öröm a kiskert, kis öröm a nagy kert!

Forralt borral kezelem magam, azt szívogatom.

 

Snake, Te is szabin vagy már?

 

DM-ke, csodásak a torták! Mit szólt anyukád? Nektek nem kell havat lapátolni?

Snakeins Creative Commons License 2009.12.19 0 0 9379
Itt is. A 10-es út totál beáll, a szomszéd néni férje már másfél órája beragadt néhány kilométerre, és nem képes hazajutni.

Basszus, elég néhány idióta, aki téligumi nélkül mozdul ki, ilyen dimbes-dombos vidéken a keresztbeforduló, legenyhébb emelkedőkről is visszacsúszó egyetlen autó is százakat akaszt meg.

Reggelig esni is fog, szóval csak óvatosan, akár hogy is indulsz útnak!
Előzmény: Törölt nick (9377)
dmmddm Creative Commons License 2009.12.19 0 0 9378

Készülődünk :)

Ajándékok becsomagolva, sőt olyan is van, ami már 3 hete használatba vétetett (állólámpa).

De ez a hét még anyukám 60. születésnapja jegyében telt, két tortával, egy  cukrászdai feketeerdővel és  egy házi,de annál finomabb diós-csokis tortával,amit egy rokonunk készített. Ime:

 

 

 

 

(És itt is szakad a hó, olyan jó bentről nézni....:-)))

Előzmény: Törölt nick (9375)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.19 0 0 9377

Jó neked! Anyukám kitalálta, hogy 24-én reggel, amikor haza érek, még menjünk shoppingolni, de meg próbálom átszervezni.

Itt nálam szakad a hó.

Előzmény: Snakeins (9376)
Snakeins Creative Commons License 2009.12.19 0 0 9376
Hál' istennek, én már minden ajándékot megvettem, nagyrészt be is csomagoltam - nem kell már tülekednem! :)
Előzmény: Törölt nick (9375)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.19 0 0 9375

 

KÉSZÜLŐDTÖK MÁR?

dmmddm Creative Commons License 2009.12.16 0 0 9374
Boldog szülinapot, annak akit illet ! :-)
Előzmény: bakibaby (9372)
dmmddm Creative Commons License 2009.12.16 0 0 9373

Te akartad, hogy írjak a  Józsefről, most megkapod ! :-)  /Jól emlékszel,írtad,hogy tetszett, én meg azt írtam,hogy nem akarom megnézni,mert a régi nagyon jó volt./

 

Szóval unokatesóm szervezett színházlátogatást, és volt fölöslegben jegy, felajánlotta, elmentem, magamtól biztos nem vettem volna rá jegyet. Bevallom,hogy azzal alapoztam az előadásra,hogy meghallgattam vagy 2-szer a régi CD-t:)

Én a Nagy Sándor-Ladinek Judit-Posta Victor szereposztást láttam, és azt  tudom mondani,hogy nagyon jók az énekesek-táncosok, pazar a színpadkép, a koreográfiák meg minden, ha először látom életemben, akkor nagyon tetszik az egész. De mivel már láttam a Paudits-Szerednyei-Hűvösvölgyi-Vikidál stb. előadást, nem tudtam ettől elvonatkoztatni. Lehet,hogy az a régi 90-es évekbeli előadás szegényesebb kiállítású volt, meg voltak döccenők, meg még nem annyira tudtak musicalt játszani a Madách Színházban, mint most,de mégis-mégis számomra az volt az igazil! Néhol nagyon hiányoztak a régi szövegrészek. Pauditsra lehet sok mindent mondani,(szokták is rendesen mocskolni néha a neten szegényt,amitől hányingert kapok), de hogy a József és...-ban hatalmas alakítása volt,az szerintem vitathatatlan. (Nagyon szeretném bakelitről digitalizáltatni valahogy Paudits nagylemezét,amin régi - világháború előtti - dalokat énekel,imádom azt a stílust.)

Ebben az új előadásban az nem tetszett,hogy nagyon kihegyezték a tapsra a dolgot, meg a Fáraó dalát is pl.3-szor ismételtették meg, indokolatlan táncbetétek voltak. Azért meg nem bántam,hogy láttam, nem éreztem elpocsékoltnak a színházban töltött időt, amit akkor szoktam érezni,amikor (számomra) abszolút rossz előadást nézek.

 

Szigorúan szerintem... :-)

Előzmény: ananova (9371)
bakibaby Creative Commons License 2009.12.16 0 0 9372

Boldog Szülinapot a decemberieknek is! :

 

12.03. Soldato

12.05. Fátyolka

 

bb

ananova Creative Commons License 2009.12.16 0 0 9371
Pont 3 éve, a ház kicsisége és helyhiány miatt nem is jöhetett más szóba. Meg én állandóan hurcolásztam, szóval, kellett.
Valszeg most is az lesz,de gondlokodom másikon is.
Majd meglátjuk.
Nekem mindkettő tetszett. Vagy ezt már írtam ? :D
Írj nyugodtan, azért innen onnan be tok kukkantani.
/anyósom, meki stb :))/
Előzmény: dmmddm (9370)
dmmddm Creative Commons License 2009.12.16 0 0 9370

 Nektek is mindenféle boldogot, gyere mihamarabb!!

 (Engem benti rendszergazda lebeszélt a laptopról, pont javítási lehetőségek behatárolt volta miatt, úgy hogy ha egyszer veszek egy új gépet, az is asztali lesz.)

 

Ja és láttam a Józsefet új szereposztásban, én maradok a Paudits-félénél. (Ha majd egyszer jössz újra új géppel, akkor részletesebben is megírom, hogy miért.)

Előzmény: ananova (9369)
ananova Creative Commons License 2009.12.16 0 0 9369
Kedveseim,a laptopom megadta magát, javítani nem éri meg, az új gép beszerzése folyamatban :(

Fogalmam nincs, hogy mikor jövök legközelebb, úgyhogy ha mégsem sikerülne, akkor mindenkinek boldog ünnepeket, sok szeretettel,
puszi,
K
dmmddm Creative Commons License 2009.12.16 0 0 9368
Szép-szép ez a hóesés, különösen ablakból, melegből nézve,de azért elállhatna már....
dmmddm Creative Commons License 2009.12.12 0 0 9367

Pálinkát csak torokfájás esetén szoktam inni, forralt bor jöhet! :-)

Ja és ezt a képet elloptam innen, nagyon szép!

Megmondom őszintén, nem bánom,hogy jön egy kissé hűvösebb, novemberben-decemberben lehet egy kicsit hidegebb, nekem a +17 fok ilyenkor furcsa. Tavaly decemberben is olyan igazi csikorgós hideg volt.

 

Előzmény: Törölt nick (9366)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.12 0 0 9366

Kedves Dm-ke! Elő lehet venni a pálinkát, meg jöhet a forralt bor is, mert nyugaton havazik, és a jövő héten ebben az időben napközben -6, este -15 lesz.

 

 

Előzmény: dmmddm (9365)
dmmddm Creative Commons License 2009.12.10 0 0 9365

Jóest!

Almalikőr....  Nem tudom miért, azt hittem, ez azonos az abszinttal,de kis internetes kutakodással kiderítettem, hogy az abszint egész másféle ital.

Stresszes napok - értem ez alatt a stresszes munkanapokat - után különbözőképpen kapcsolódok ki. Nem vagyok egy zenét üvöltető tipus,de volt már,hogy az aznapot csak nagyobb hangerejű Bruce Springsteen tudta kimosni belőlem.Van, hogy hazaértem után azonnal "hónom alá csapom" Fánit és irány a patakpart.

Most meg számolom a napokat karácsonyig,hogy az ottani szabadnapjaimon ledolgozzak a könyvolvasási restanciámból.

 

Remélem, a Mikulás járt mindenkinél ! :-)

Törölt nick Creative Commons License 2009.12.10 0 0 9364

- Könyvtárszoba...pipálgatás...csönd - nagyon hangulatos!

- Sose ittam almalikört, de utána járok...

- Stresszes nap: van stresszes napod?

- Füstkarika: Vao! :-O 

 

Előzmény: Snakeins (9363)
Snakeins Creative Commons License 2009.12.06 0 0 9363
Hál' istennek, én semmire sem szoktam rá - átlag, ha havonta pipálok, akkor viszont nagyon jólesik. - Egy-két korty minőségi almalikőr hozzá, és valami olyan aromája van, hogy ihaj, a fejem kitisztul tőle, fantasztikusan felüdítő egy stresszes nap után.

Amúgy cigizni soha nem cigiztem, de valahogy a pipa vonzott, így két éve megvettem, plusz a célszerszámokat hozzá. Dohányt nem, mondván, azt majd, egyszer - de egy kedves ismerősöm meglepett vele még azon karácsonykor, így aztán ki is tudtam próbálni - hát így adódott, hogy pipás lettem. :)

Ja, és füstkarikát is tudok eregetni!!
Előzmény: Törölt nick (9361)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.06 0 0 9362

Múlt héten az Ecserin voltunk. Konkrét szándékkal mentünk, kerestünk valamit, amiből egész nagy kínálat van, és sikerült is egy darabra rálelnünk.

 

Karácsonyi ajándéknak valót is leltünk, régiséget, nem volt túl óccsó, de drága sem. (Vannak emberek, akik elvárják az ajándékot, hát olyannak vettük.)

 

Hát az a piac tényleg elvisz a múltba! Nem a mi gyerekkorunk, de még nagyapáink gyerekkora is megelevenedik ott. És nagyon sok volt a külföldi. Főleg a szovjet időkből itt maradt kitűzőket nézegették.

Aztán volt igazi (vagy ál?) műkereskedő, olyan vicces volt, egy nagy nagyítóval vizslatta a kerámiákat.

 

Én először voltam ott, nem azt mondom, hogy sűrűn fogok kijárni, de erre az egy alkalomra nagyon tetszett!

Előzmény: dmmddm (9360)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.06 0 0 9361
Apám cigis, és vagy húsz évvel ezelőtt vettünk neki pipát, meg dohányt, hátha átszokik. Nem sikerült, de a pipafüstöt az egész család bírta! :)
Előzmény: Snakeins (9359)
dmmddm Creative Commons License 2009.12.05 0 0 9360

Akkor más szemüvegen át néztünk:), én ugyanis amolyan bazárinak mondhatót most nem láttam. Persze, ajándékot én sem ott veszek, csak egy-két apróságot, lásd  a fából készült könyvjelző.  A drágaság leginkább a külföldiek miatt lehet, őrájuk alapozzák a vásárt, ami nem baj, csak gondolnának a magyarokra is. Sok árat láttam euróban is kiírva. És tényleg, pipákat is láttam!

Meg ami még tetszett, két háború közötti  reklámplakátokat és városfotókat a 1910-60-as évekből, pl.  a Vörösmarty térről is.

Előzmény: Snakeins (9359)
Snakeins Creative Commons License 2009.12.05 0 0 9359
Voltam ott tavaly és tavaly előtt is - jó volt az a kavalkád, a betlehemes játék, az előadók - de annyi gagyit, bazári bizbaszt (már elnézést! :) ) tán még a görög bazárban sem láttam.
Nem is tudtam ott venni ajándékot, ha volt is valami hasznos, legalább dupla áron adták, mint egy szakboltban.
Igaz, a pipámat ott vettem! :)
Előzmény: dmmddm (9356)
dmmddm Creative Commons License 2009.12.05 0 0 9358

Kedvem lenne kiruccani!

 

Szerintem ha csak az influtól tartasz a tömeg miatt,akkor várd meg,míg kialakul a védettség az oltástól számítva, (2-3 hét) utána mehetsz vásározni:)

 

karácsonyi túlajándékozás

 

Nem szeretem  azzal kezdeni,de kénytelen vagyok - "bezzeg az én időmben" illetve a mi családunkban ezzel nem volt gond soha, valószínűleg azért,mert soha nem voltunk annyira (semennyire sem) gazdagok, meg olyan meggondolatlanok sem,hogy erőnkön felül ajándékozzunk, gyerekkoromban meg főleg nem. Mondjuk a hülyeség netovábbjának tartom,amikor karácsonyi ajándékozásra vesznek fel egyesek hitelt és nagyon elszomorított tavaly ilyenkor,amikor egy rádióműsorban hallottam,hogy egy nagymama viszi a zaciba valamilyen értéktárgyát,hogy az gyerekeinek, unokáinak több pénzből tudjon ajándékot venni....

Előzmény: Törölt nick (9357)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.05 0 0 9357

Egész kis karácsonyi hangulatot hoztál ide DM-ke!

Kedvem lenne kiruccani!

 

Én is imádom a szép könyvjelzőket.

 

Gyermekes ismerőseim évek óta küzedenek a karácsonyi túlajándékozás problémájával.

Van egy család, ahol az egyik oldali nagyszülők mindig túllicitálják - magukat. A másik oldali nagyszülő most dacból minél apróbb karácsonyi ajándékkal készül, tudatosan, mert le szeretné állítani ezt a rossz szokást.

Olyan módszerhez folyamodott, hogy más, hétköznapi teljesíményét díjazza az unokáknak, akkor vesz nekik valami hasznos meglepetést, jutalomként, elismerésként.

A gyerekek kezdenek ráérezni a lényegre... Érdekes kísérlet.

Előzmény: dmmddm (9356)
dmmddm Creative Commons License 2009.12.04 0 0 9356

Egy kis beszámoló a Vörösmarty térről...

A töki pompos még mindig nagyon jó, a kabátomat több helyen leettem vele,így megvan a hétvégi program is (kabátmosás).

Sok nagyon szép és érdekes dolgot lehet venni, némelyiket drágán, némelyiket viszonylag megfizethetően, pl. karácsonyfadíszeket nagyon jópofákat lehet kapni. Sok-sok gyertya, kézi készítésű szappan, kerámiák, nemezáruk, gyerekjátékok, mézeskalács, CD-k - köztük egy válogatás 1969-es zeneszámokból:) - nem vettem meg...

Nagyon szép faáruk vannak,óra is, kínálótál is, sőt fából könyvjelző is. Ez utóbbit vettem magamnak meg ajándékba is, úgy kell elképzelni, hogy vékony hajlékony lapocska képekkel és elmés mondásokkal, ilyenekkel :"Az élet sokkal inkább hétfő reggel,mint szombat este". "Álljatok egymás mellett,de ne túl közel,mert a fák sem nőnek egymás árnyékában."

Rengeteg evési lehetőség van, sok  a külföldi turista,még kimonós japán néniket is láttam.  A külföldiek bőszen fényképeznek, még a véres hurkát is megkóstolják, sokan közlekednek forraltboros bögrével a kézben.

Kürtös kalácsot is sütnek, elnéztem  a hölgyet, villámgyors mozdulatokkal nyújtja és tekeri fel  a tésztát,tényleg kevesebb idő alatt,mint ahogy én itt leírtam.

Egy nem olyan hatalmas, de szép formás fenyőfa van feldíszítve, előtte a betlehem bábukkal.

Egyszóval olyan jó kis hangulatos az egész forgatag, nem zárom ki, hogy még visszamegyek és egy - két apró ajándékot veszek.

A Deák F. utca sarkán (ahol az outlet volt) viszont nyílt egy Mozart csokibolt, gyönyörű, sokféle édesség, marcipán,stb. kapható, nagyon-nagyon drágán,de azért jó tudni,hogy van ilyen bolt, ha valakinek valami különleges csokit akar venni az ember (netán magának:)

Törölt nick Creative Commons License 2009.12.04 0 0 9355

Jobbulást kívánok! Szerintem nekem is ez a betegségem volt, két hét után már vidámkodtam; kb. ilyesmire számolj, ennyi ideig tart!

 

A családi terhekhez is erőt, egészséget kívánok!

Előzmény: Nikotinka (9350)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.04 0 0 9354

Én is vettem a többieknek!

 

Én azt szeretem ebben a Mikulásdiban, hogy ha nem eszik meg a csokit, akkor visszaszolgáltatják nekem, és nagyon finom püspökkenyérbe darabolom bele, amit aztán újra elviszek nekik, és felfalják. Évek óta ez a gyakorlat.

Szerintem már nem is a Mikulást várják, hanem a püspökkenyeret. :)

 

A múltkor, amikor beoltottak, kérdeztem az asszisztensnőt, hogy mit fizetek. Mondta semmi. Akkor kirántotam egy Mikulást a táskámból és odaadtam. Annyira megörült neki, hogy még én is meglepődtem.

Ez a Mikulás élmény áthúzódik felnőttkorra is! :)

Előzmény: dmmddm (9353)
dmmddm Creative Commons License 2009.12.03 0 0 9353

Én ma Mikulásra vásároltam egy-két  kolleganőmnek édességet meg az egészséges táplálkozás jegyében mandarint is. Mikulásfigura helyett étcsokit vettem,mert azt szeretik jobban,nem a tejcsokit. Az utóbbi időben én is kezdem megszeretni az étcsokit, szívesen eszem. Mondjuk a tejcsokit azért még nem taszította le a trónról.

dmmddm Creative Commons License 2009.12.03 0 0 9352

Reméltem,hogy arra jövök, hogy jókat mondasz Nikotinka, de látom, nagyon nem.... Gyerekednek sok-sok drukkolás meg minden,hogy gyógyuljon mielőbb!!!. (Én meg zárójelben írom, influ-ügyben nem értünk egyet, de mivel nem vagyok orvos, nem foglak győzködni, saját magad döntése.)

A másik meg, amit említettél, a magánéleti dolog... nem is tudom kifejezni igazán, de elszomorít,hogy ilyet olvasok tőled, amikor te olyan jókedvű és életvidám szoktál lenni...

De hátha jót tesz neked,ha ide irogatsz néha ?

(Olyan hülyén érzem magam,mert írásban annyira nem jönnek ki a hangsúlyok,de gondolom, érted...)

 

(Kenyérlángos :  apukámék vidékén /Jász-Nagykun-Szolnok megye/  gyerekkorában egyszerűen a kenyérsütéskor a kenyértésztából elvettek egy darabot, laposra nyújtották, lángosformára, megsütötték a kemencében és utána pedig szalonnával vagy zsírral megkenték és úgy ették.)

Snakeins Creative Commons License 2009.12.03 0 0 9351
Hajjaj... :(

Erőt és kitartást kívánok!
Előzmény: Nikotinka (9350)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!