Keresés

Részletes keresés

Kaoka Creative Commons License 2012.08.17 0 0 69691

Igen Bernina92C. Ennek nem lehet kivenni, mert nincs a bobin, csak orsó. Már kipucolgattam, de nem illik sehova az olaj.:-( Na lehet, hogy felhívom majd az üzletet. Egyáltalán varrőgépolajat használhatok-e vagy valami mást és egyáltalán hova? Na jól elekadtam, nemrég kezdtem igazán használni. 

Előzmény: A maranta (69690)
A maranta Creative Commons License 2012.08.17 0 0 69690

Megkeverettem. Neked nem is Brerninád van, ugye? Akkor is ott kell olajozni. Kiveszed a bobint, kitakarítod az ecsettel, és alulra cseppentessz. Azért nézd meg a könyvét.

Előzmény: Kaoka (69686)
A maranta Creative Commons License 2012.08.17 0 0 69689

Ajjaj! Fantáziában nincs hiány :-))) Már második napja kisért egy bársonynaci a leányzónak, lehet ma este kiszabom. Vizsgázni fog a gépem :-) A maradék anyagból meg kapegy táskát.

Előzmény: Hanna4901 (69687)
A maranta Creative Commons License 2012.08.17 0 0 69688

Most már mindegyiknél azt írja a könyve, hogy (az Auróránál, és az új gépemnél is) tisztítás után a greifer-t kell olajozni. Ált. egy csepp olaj elegendő. Szerintem a Berninád, mivel komputeres gép, ezt ki is fogja írni, egy kis ikonnal. Ha nagyobb karbantartásra van szükség, akkor szervíz.

Előzmény: Kaoka (69686)
Hanna4901 Creative Commons License 2012.08.17 0 0 69687

No, le a kalappal férjedurad előtt:-))) Látom kellőképen beindult a fantáziád!!!! Jó kis gépet kaptál, megbizhatónak látszik. Majd, ha jól kiismerted kérünk minőségi véleményt róla!

 

Előzmény: A maranta (69683)
Kaoka Creative Commons License 2012.08.17 0 0 69686

Bea! Neked is boldog varrogatást az új csodával. Az olajozásról nem volt szó véletlenül? Rájöttem, hogy kellene már olajozni, de hova is? Erről nem szól a fáma.

Előzmény: sosbea (69678)
Kaoka Creative Commons License 2012.08.17 0 0 69685

A maranta! Nagyon csicsa. :-) Boldog varrogatást...

Előzmény: A maranta (69681)
sosbea Creative Commons License 2012.08.16 0 0 69684

Már épp kérdezni akartam,hogy mi volt a mai nap eredménye, még jó,hogy frissítettem előte.:)

Örülök,hogy szerencsévl jártál, biztosan klassz gépet választottál.

 

Ja, akartam is kérdezni,hogy mi ez a foltvarró tábor dolog? Többször is írtátok....

Előzmény: A maranta (69683)
A maranta Creative Commons License 2012.08.16 0 0 69683

:-)))

 

Vagy géppel, mert tud rajta. Az Aurórához nem engedem, de ezt használhatja. Valamikor 18 évesen pólót is varrt magának :-)))

Előzmény: Hanna4901 (69677)
A maranta Creative Commons License 2012.08.16 0 0 69682

Nálam is benne volt a pakliban, csak aztán a másikat választottam mégis.

Előzmény: sosbea (69678)
A maranta Creative Commons License 2012.08.16 0 0 69681

Nekem is megvan az új gépem. Mivel az Aurórán sok a díszítővarrás, ezért nem ez volt a szempont. Két gép közül végül, egy Gritzner-Tipmatic 6122-est választottam , ami megfelel a Pfaff Select 3.0-ásnak, csak régebbi dizájn, és erősebb, valamint megoldott a szervízelése, alkatrész és tartozék utánpótlása.

 

CSak próbálgattam eddig varrni vele, szeretni fogom. Meggyőző volt az üzletben, hogy átvarrta a 4 mm-er bőrdarabot gond nélkül. Tervezem itthon a csipetcsapatnak a farmervarrást is. Meg sajnáltam az Aurórát, mikor csak nyomtam szegényt függönyvarrás közben. Azt ezzel könnyebben is fogom csinálni. Meg a másik, annyira tetszettek Lonciéknál a régi gépek :-)

 

Meeg farmerbőr már régen szeretnék táskát egyebet, ezzel könnyebb lesz at is. Bárm az igazség az, hogy az Auróra is gond nélkül viszi.

Előzmény: ancsaborcsa (69676)
Hanna4901 Creative Commons License 2012.08.16 0 0 69680

Sok örömet a géphez, a programokat lassan mind ki kell ám majd próbálni. A diszítő sorminák nagyon klasszak használd is ki a munkáidban.

Örülj is a lánykád érdeklődésének, majd meglátod hamar még jobban is fog érdeklődni:-)))

Előzmény: sosbea (69678)
ancsaborcsa Creative Commons License 2012.08.16 0 0 69679

Hú!! Megnéztem, mit tud. Hallod? Ha a fülébe (tényleg az van neki?) súgod, mit akarsz, magától elkészíti.

Előre a függönyvarráshoz!! Drukkolok ám!

Előzmény: sosbea (69678)
sosbea Creative Commons License 2012.08.16 0 0 69678

Megvan a gépem! Olyan szupi. :) Imádom.

 

Ancsaborcsa, kezdem érteni mire gondoltál,mert férj úgy jött ki értem éjjel,hogy most már azonnal menjek aludni. :)

 

És aminek nagyon örültem,hogy a 7 éves lányom is kijött este hozzám,és nézte hogy mit csinálok,amikor próbálgattam a mintákat. Aztán picit engedtem is neki. Olyan jó érzés volt,hogy így érdekli. :)

 

 

Ancsaborcsának hála pár nap múlva elkezdem a nagy kirándulást a foltvarrás rejtelmeibe. De előtte még férjuram kiadta az ukázt,hogy varrjak függönyöket,ugyanis épp költözködünk .

De türelmetlenül várom a foltvarrást. :)

 

Ja igen, végül a Bernina Bernette e92c gépecskét kaptam. És nagyon klassz az LCD kijelző.

Előzmény: ancsaborcsa (69676)
Hanna4901 Creative Commons License 2012.08.16 0 0 69677

ancsaborcsa igazat szólt, de majd betörik:-))) a család és ahhoz is hozzászokik, ha "gatyát" kell javítani, akkor vagy vár fél évet, vagy megvarrja kézzel maga:-))))

Előzmény: A maranta (69675)
ancsaborcsa Creative Commons License 2012.08.16 0 0 69676

Ne mutasd meg a hozzászólásomat a férjednek, meg ne gondolja magát, de nagy öngólt lő!! :) Nem tudja milyen Pandora -szelencét készül épp kinyitni.

Eljön az idő, amikor az étkezőasztalra teregetett munka miatt nem tud, csak papírból hideget ebédelni, és a sütőben is csodálatos anyagok lesznek a sütike helyett, az ingeinek hiányzik a hátulja, mert pont az a szín/minta kellett a blokkhoz. :))

Egyébként pedig, üdv a fedélzeten, jó vásárlást, és jó foltozást!

Előzmény: A maranta (69675)
A maranta Creative Commons License 2012.08.15 0 0 69675

Mi holnap megyünk fel Bp-re gépet nézni, ha addig tudsz várni, akkor tapasztalatból is beszélek majd, mert néhányat ki szeretnék próbálni. A férjem mindenképpen meg akar lepni egy géppel, hogy tudjak menni én is foltvarrótáborba. A Lonciék megfertőztek a hétvégén, és legalább addig nyugalma van tőlem :-)))

 

Aurorám van, azt viszont nem engedi vinni. Az szuper, ahogy Lonci is mondta.

Előzmény: sosbea (69670)
komórka Creative Commons License 2012.08.15 0 0 69674

Kedves Bea!

Irtam egy választ, de most látom, hogy nem ment el. A cimedet nem mutatja a gépem, irj egy e-mailt (loma6 kukac freemail hu) irnék egy két dolgot, ami hasznos lehet.

Előzmény: sosbea (69670)
Beóca Creative Commons License 2012.08.15 0 0 69673

Sziasztok!

 

Eladó egy feleslegessé vált, de mükődőképes kötőgép! Bővebb infóval emailben tudok szolgálni, a mail címem publikus!!

Hanna4901 Creative Commons License 2012.08.15 0 0 69672

LCD kijelző igen nagyon nagy segítség!

Bernina Aurora gépem van, így én csak a kijelző előnyeit tudom, az alacsonyabb árkategóriájú gépeket nem nagyon ismerem, de ez a márka szerintem is megbizható. Kb 4 és fél éve van Berninám, de a tisztításon kívül nagyobb karba tartást nem kellett végeznie a szerelőnek.

 

Előzmény: sosbea (69670)
Kaoka Creative Commons License 2012.08.15 0 0 69671

Szia sosbea! Nekem is van egy ilyen gépem, lassan kezdem megszeretni.

Idáig a régi Veritasomat használtam, de úgy néz ki teljesen felmondta a szolgálatot. Azért kap még egy esélyt a szerelőtől, mert van rajta olyan öltésfajta, ami hiányzik. :-) Remélem újraéleszti és együtt öregedünk tovább. Mióta a Bernina C gépemet használom kényszerből, kezdem megszeretni. Jó erős, viszi a vastag anyagot, mint a vaj csúszik a gép alatt. Jól kihasználható minden szempontból, egyáltalán nem bántam meg, hogy "megvehette" a férjem. :-D Mi nem rábeszélésre vettük meg, saját döntés volt. Évekig szemeztem vele mire elhatározásra jutottam.

Viszont, ha mellette döntesz, egyből kérjél hozzá egy másik hímzőtalpat, mert ami hozzá jár, az fűrészelni is tud. :-D Pár száz forint és nagyon megéri. Remélem sikerült kicsit segítenem.:-)

Előzmény: sosbea (69670)
sosbea Creative Commons License 2012.08.15 0 0 69670

Köszönöm szépen a linket! Használni fogom.:)

 

Időközbn felhívtam a varrógépcentrumot,ahol is lebeszéltek a bernette 25-ről és a Bernina Bernette 92c-re beszéltek r. Az eladó szerint a gépek tudása azonos,azonban az LCD kijelző nagy segítség. Természetesen drágább is 15 ezerrel.

 

Ma megrendelném, valaki esetleg megnézné őket? Véleményezné?

 

http://varrogepcentrum.hu/termek/varrogep/varrogepek/bernina-bernette-e92c-varrogep

 

http://varrogepcentrum.hu/termek/varrogep/varrogepek/bernina-bernette-25-varrogep

 

 

 

Szerintetek melyiket válasszam?

Előzmény: Pillangó50 (69669)
Pillangó50 Creative Commons License 2012.08.13 0 0 69669

ULAIVA köszönöm a javitást!

ULAIVA Creative Commons License 2012.08.12 0 0 69668

Nem jó a link, mert a mondatvégi pontot is beleérti. Helyesen:  http://amatulaikrek.blogspot.hu/

Előzmény: Pillangó50 (69666)
Pillangó50 Creative Commons License 2012.08.12 0 0 69667

Azt elfelejtettem,hogy sosbeának szól a levél!

Pillangó50 Creative Commons License 2012.08.12 0 0 69666

Szia! Azt tudom neked ajállani,hogy nézdd meg a következő blogot:http://amatulaikrek.blogspot.hu. Ők aztán tudnak varrni,és nézdd meg,hogy milyen nagyon szép ,egyszerű mintával készült terítőt varrtak!Ilyesmivel kezdd a foltvarrást,és még ráadásuk bontott anyagból van!Csak segiteni akartam azért irtam meg a bloguk címét.

ordaska Creative Commons License 2012.08.09 0 0 69665

Varrni tudtam már, a bikinitől a bélelt télikabátig mindent kipróbáltam. Megtanultam szabásmintát szerkeszteni is. Ez utóbbi segített a legtöbbet abban, hogy leírás és ábrák alapján tudjak varrni. Persze előbb csak blokkokkal próbálkoztam, a kunyhó volt az első. A másodiknak már takarót akartam. Naná! El is készült tengernyi blokk (ohio csillaggal), de annyiban is maradt. A kezdőtanfolyam után fejeztem be. Ez 12 évvel ezelőtt volt. Már történelem. Neked viszont nagy előnyöd van, mert ma már egy csomó helyen szuper leírásokat találhatsz és segítőket.  Akár itt is. Vágj bele bátran (hogy stílusos legyen a biztatás)! 

Előzmény: sosbea (69663)
ancsaborcsa Creative Commons License 2012.08.08 0 0 69664

Ahogy annak idején anyukám mondta: "Senki nem az anyja hasában tanulja meg." Kevesen születnek úgy, hogy mindent tudjanak, hát vágj bele bátran!

Ha van varrógéped, úgyis először a varrás technikáját kell megtanulnod. A gépet jól állíttasd be, szép legyen a varrat, túl nagyra ne állítsd az öltéshosszt, mert akkor könnyebben felszakad, kibomlik a varrat. 1-2 (5-10) régi gyerekruhát, amit úgyis kidobnál, vegyél elő, azokon próbáld először begyakorolni az egyenes, az íves varrást, az elerősítést a varrat kezdetén és végén, az azonos varrásszélesség megtartását. Nem tilos megrajzolni, hol akarsz haladni a varrással, vagy követheted a mintás anyag mintáit.

Ha gyereknek készítesz valamit, jó, ha a varrásráhagyást egy oldalra vasalod, a tartósság végett.

Ne felejtsd: egy varrás - egy vasalás.

Nagy darabot kezdőmunkának ne válassz, mert soká lesz készen, meg több a hibalehetőség is. (jó a nagyobb gyerekeknek egy tornazsák, vagy szennyeszsák: a blokkot amelyek általában négyzetesek a sarkára állítva belekombinálod, és az alja az oldalai három egyenes varrat, egy egyszerű bélés használt ingből, a gumiház, és készen is van. Ha fület varrsz rá: szatyor.) :)

Úgyis munka közben tanulod majd meg a műveleteket.

Drága anyagokat egyelőre ne vegyél, a még használható régi ruhákból szabj. A gyerekeknek nagyon kedves szokott lenni a saját régi ruhájukból készült mű.

Ne kezdj nyúlós, csúszós, túl vékony, vagy vastag anyaggal: jó tartású, erős legyen, a mosást, vasalást bírja.  (gyerekeké lesz) 

A Foltvarró Céh honlapján megtalálhatod a lakhelyedhez közeli csoportokat, ha az abban levő személyekkel felveszed a kapcsolatot, esetleg magad is céhtag leszel, sok segítségre, segítőre tehetsz szert. Sokszor egy mozdulatot látni többet jelent, ezt nem lehet a könyvből megtanulni.

Még egyszer: Jó szórakozást!

 

 

Előzmény: sosbea (69663)
sosbea Creative Commons License 2012.08.08 0 0 69663

És mennyire ment jól a Praktikából?Biztos nagyon ügyes vagy/voltál.  Azt mondod, nulla alappal inkább ne kezdjem a tanfolyamot? Vagy azért úgyis lehet jót kihozni ? :)

Előzmény: ordaska (69662)
ordaska Creative Commons License 2012.08.08 0 0 69662

Szia! Évekkel ezelőtt én is a Praktikából varrtam az első darabokat. Aztán alaptanfolyamon tanultam. Sok sikert!

Előzmény: sosbea (69661)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!