Keresés

Részletes keresés

EasyFriend Creative Commons License 2000.06.13 0 0 41
Az Englishmanben a billentyűzés kicsit már szerintem is túlzás volt, viszont a Bring On The Night / When The World... szám nagyon tuti lett, majdnem olyan jól nyomták, mint Kirklandék a nyitó Bring On The Night turnén...
A Mad About You teljesen letarolt, az a visszhangosítás pont úgy lett jó, ahogy volt. Meg a Moon Over Bourbon Street félig Louis Armstrong hangszínnel, az se kicsi stílusbravúr volt. :-)
Előzmény: philosoph (40)
philosoph Creative Commons License 2000.06.13 0 0 40
Előzenekar: lemaradtunk, mert kint öltük egymást jegyért, mi, mint a mellékelt élménybeszámoló mutatja, sikerrel.
Meleg: állat.

Sting: nagyon jó volt. Az elején valóban kicsit visszafogta, és lassan lendült bele. De, mire sötét lett, belejött. Táncolni nem tud, nem baj, én sem (mondjuk én énekelni sem).
Gitáros: elég profi a srác
Közönség: valóban kívülről tudottmajd minden számot. Végén visszajöhetet volna.
Ja, az It's probably me hiányzott. És Englishman talán a cd-s verzióban jobb, a szinti impro nem jött be benne.
viszont (majdnem) a legvégén a I'll be missing ... fantasztikusan bejött

phil

SunshineSally Creative Commons License 2000.06.13 0 0 39
Igen, igen!!!!! Minden pontosan úgyí volt, ahogy Easy mondja. Azért Dominic Miller (imádom!) lehetett volna egy kicsit jobb kedvűbb is, kicsit rutinból nyomta... de a többiek tényleg kitettek magukért! Sting nagyon király, még mindig!!!! És asszem bebizonyosodott, hogy az ostoba hírek (süketül, megy szét a hangja) tényleg csak álhírek. Még haja is több volt, mint valaha :))))
SS
"Köszönöm, budapestiek!"
(Szívesen, Sting)
EasyFriend Creative Commons License 2000.06.13 0 0 38
Király volt! Bővebben:

Hely: Kisstadion, kicsit kevés volt ennyi embernek, de legalább jó volt a hangulat, szabad tér, "jó" idő (állat meleg), satöbbi.
Sting: jó formában, az elején szerintem kissé takarékoskodott az erejével, de aztán nagyon belelendült. Játszott régi slágereket (Fields Of Gold, Englishman,If You Love Somebody...), még régebbi Police-kedvenceket (Every Little Thing..., Roxanne, When The World Is Running Down...), játszott régi kevésbé híreseket hihetetlenül jól átdolgozva (Mad About You - ez ütötte nálam a legnagyobbat, We'll Be Together), játszott Brand New Day számokat (szinte mindent, szerencsére a kedvencemet, a Tomorrow We'll See-t is). És összesen végre elfogadható időt töltött a színpadon. Meg most magyarul is megtanult, úgy látszik, kezd megkedvelni minket.
Zenésztársak: jól nyomták. Kenny Kirkland is örült volna, ha hallja a billentyűs srác szólóját.
Közönség: Sting-ismeretből jeles, körülöttem szinte mindenki énekelte a számokat, ritmusérzék oké, bulihangulat megvolt, csak pár tolakodó barmot tudnék feledni.
Szervezés: elég gyér. Aki még a BS-be vett jegyet, azt nem igazították útba, néhol be se engedték, kevés szervező, "érdekes" stílus, satöbbi. Előzenekarnak Edina és a Pénz talán nem volt a legjobb választás (a Mercury touron is tök jól megvoltunk előzenekar nélkül).
És ti hogy láttátok?

EasyFriend Creative Commons License 2000.06.12 0 0 37
Én már nagyon be vagyok sózva!
Remélem, jó lesz! :-)

(Egyébként a Brand New Site nagyon tetszik.)

ataman Creative Commons License 2000.06.07 0 0 36
A várható programot, sok más mellett megtalálod a Magyar Sting Oldalon, melyet ezen a héten naponta frissítek. Egyébként 22-23 dal fog várhatóan elhangozni a kb. 2 órás koncerten.

Sting:Brand New Site - A Magyar Oldal
http://sting.hungary.nu/
http://www.brandnewsite.com/

Előzmény: Törölt nick (35)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.04 0 0 35
Ezt most időszerű felhozni.
Ki tud valamit a koncert konkrét programjáról? Morfondírozok, mert bár nagyon csippantom amiket játszik a csóka, főleg a Police dolgokat, de az a minimum 4500 HUF kicsit sok. A fene tudja. Tudom, vannak drágább dolgok is, de ez nem vigasztal.
EasyFriend Creative Commons License 2000.01.19 0 0 34
Akkor mindkét koncertlemezem bootlegnek számít, legalábbis aszerint a "hivatalos" diszkográfia szerint, amit olvastam a neten.
Tehát a régebbi:
"Paradise", Boston, 1979. április 7.
Tracklist: Can't Stand Losing You / Truth Hits Everybody / So Lonely / Fallout / Born in the 50's / Hole In My Life / Sally, Be My Girl / Peanuts / Roxanne / Landlord / Next To You.

Az újabbik Tea In The Sahara címen fut.Csak az derül ki róla, hogy 1984-es és a Synchro turnén készült.
(Voices Inside My Head - nem teljes szám) / Synchronicity I. / Walking In Your Footsteps / Message In A Bottle / Walking On The Moon / Wrapped Around Your Finger / Hole In My Life / King Of Pain / One World / Tea In The Sahara / Oh My God (Yesssss!) / De Do Do Do De Da Da Da / Every Breath You Take / Can't Stand Losing You / Spirits In The Material World / So Lonely.
Nagyon nívós, lendületes kis koncert.

Sajnos, mivel bootlegek, a borítójuk nem halmozza el infóval az embert.

Előzmény: donvito (33)
donvito Creative Commons License 2000.01.18 0 0 33
Én szerintem minden annak számít, ami nincs benne a hivatalos diszkográfiában!
Ez a Live&Alive koncert mennyire korai? Milyen számok vannak rajta? Feldolgozások?
De említettél valamilyen Synchronicity koncertet is. Az milyen?
vito
Előzmény: EasyFriend (32)
EasyFriend Creative Commons License 2000.01.18 0 0 32
Kicsit zavarba hoztatok. Mi számít pontosan bootlegnek? Kb. sejtem abból, amit írtatok, de mi a definíció? Kalóz kiadás, az együttes tudta nélkül? Mert akkor csak egy olyan cd-m van, amiről ezt feltételezem, a korai bostoni Police koncert. Live&Alive című sorozat tagja, eléggé feledhető a hangminőség is, meg Sting énekesi produkciója is (olyan rekedt mint állat), de jó kis csemege azért. Pl. játszanak egy-két kislemezes számot, amiket addig nem hallottam, és utána is csak a Boxban.
donvito Creative Commons License 2000.01.18 0 0 31
Beszéljünk a bootlegekről!!!
Előzmény: EasyFriend (29)
ataman Creative Commons License 2000.01.17 0 0 30
EasyFriend:
> Állítólag volt Stingnek egy olyan koncertalbuma, hogy Chicago session, vagy ilyesmi. Egyszer egy warez site-on láttam az anyagát real audióban.

Nos az 'album' egy nem hivatalos koncertfelvétel. Warez, illetve CD-körökben Bootleg kiadás, 1991-ből. Mp3 Rulez! Mellesleg nyugaton kismillió ilyen, jó minőségű koncertfelvétel, válogatás forog közkézen itt találhattok egy kis listát róluk:
http://www.stingchronicity.co.uk/bootstin.html

u.i.: Még mindíg nem értem miért nem vagytok fent a Magyar Sting Listán?

Attis

Előzmény: EasyFriend (29)
EasyFriend Creative Commons License 2000.01.17 0 0 29
Emberek! Csak most vetődtem el a Kultúrába és vettem észre, hogy végre van ilyen topik is. Csak azért nem én nyitottam, mert lusta voltam utánanézni, hogy van-e már. :-)
Nálam elvetemültebb Police rajongó kevés lehet, és Stinget is igencsak kedvelem.
Stewart Copeland-nek is figyelemmel kísérem a pályáját (sajnos Andyt szem elől vesztettem, mert jazzes zenék között nemigen mozgok). Szóval, Sopeland sajna kicsit kezd belemerülni a hollywoodi moslékba, de a korai önálló zenéi...! Van két CD-m, a Rhytmatist, meg a Rablóhal (Rumble Fish) filmzene, ezek nagyon súlyosak. A Rablóhal kimondottan Police-os hangzású, szerintem aki a Police-t szereti, annak hallania kell. A Re-humanize Yourself motívuma fel is tűnik az albumon.
A Police-tól megvan az összes stúdióalbumon (besztof kivétel) kívül a Message in a Box (sajnos ez most épp a bátyámnál), meg két koncert, egy korai bostoni, ahol Sting iszonyú elgyötört, meg a Synchronicity turné. Szívesen mesélek a fenti cd-k bármelyikéről részletesebben is (nyálcsorgatási célzattal), de arra az esetre, ha netán ezek mind lejárt lemezek lennének nektek, most nem untatnék vele senkit.
Még valami. Állítólag volt Stingnek egy olyan koncertalbuma, hogy Chicago session, vagy ilyesmi. Egyszer egy warez site-on láttam az anyagát real audióban (akkor még nem nagyon dívott az mp3), de csak egy számot tudtam leszedni, és eltűnt a site, azóta is hiába keresem. Van meg valakinek valami ebből az albumból? Főleg a Soul Cages lemez számai vannak rajta.
Bocs a sok dumáért, de erről a témáról bármikor bárkivel bármennyit.
BlindMan Creative Commons License 2000.01.17 0 0 28
Nos, ataman megfejtette a talányt. Ez a koncert volt, és most már emlékszem, a Let your soul be your pilot című dal volt, amire gondoltam.

Nagyon köszönöm:

BM.

Előzmény: ataman (26)
ataman Creative Commons License 2000.01.17 0 0 27
Nem tudom ismeritek-e? A koncertet szervező Multimedia Concerts készített egy Sting összeállítást a honlapukon:

http://www.muco.hu/sting/

ataman Creative Commons License 2000.01.17 0 0 26
BlindMan: Te valószínűleg a VH1 történetmesélős műsorát láttad. Két MP3-mat hallottam a felvételből. A videót sajnos nem láttam, de találtam egy track listát.

VH1 Storytellers, New York, Stephen Talkhouse, Amagansett, 96-7-15

Message In A Bottle
Every Breath You Take
Fields Of Gold
King Of Pain
Let Your Soul Be Your Pilot
Every Little Thing She Does Is Magic
I'm So Happy I Can't Stop Crying
Roxanne
Lithium Sunset
If I Ever Lose My Faith In You

Reklám: :)

Magyar Sting LevelezőLista és Brand New Site - a magyar oldal:
http://sting.hungary.nu/

Előzmény: BlindMan (17)
donvito Creative Commons License 2000.01.17 0 0 25
Hááát!
Ha tetszik ez a fajta zene, akkor inkább ajánlom a Dave Mathews Band-et. Azért a nekrofilia azért durva dolog!
vito
Előzmény: Törölt nick (22)
donvito Creative Commons License 2000.01.17 0 0 24
BlindMan: a videón emlékeim szerint ezek a számok találhatóak:

All This Time
Every Breath You Take
Mad About You
Message In A Bottle
Tea In The Sahar
The Wild Wild Sea
Walking On The Moon
Why Should I Cry For You?

Ha átskubizod őket, talán megtalálod azt, amelyik téged érdekel, de emlékeim szerint csak az általam is már említett szám íródot valakinek a tiszteletére.
Attól még lehet, hogy az apját barátjának tekintette!!!
Persze kérdés, hogy ugyan arról a videóról beszélünk egyáltalán :o)

vito
u.i. ajánlom a Imusic.com-ot, ahol realaudoban van egypár szám, pontosabban a számok harmada negyede.

Előzmény: BlindMan (23)
BlindMan Creative Commons License 2000.01.17 0 0 23
Nem <> volt a címe, és az is biztos, hogy egy barátjának írta. Kösz a próbálkozást azért, tudom hogy a leírásom alapján csak egy elvetemült Sting kutató tudna számcímet mondani, csak megpróbáltam, hátha...

Thx:
BM

Törölt nick Creative Commons License 2000.01.17 0 0 22
Bazzeg, az hátborzongatóan jó dal!
Amúgy pedig inkább egy "döglött kutya" (Police), mint ezernyi élő patkány (mindenféle tucatbandák).
Előzmény: donvito (21)
donvito Creative Commons License 2000.01.17 0 0 21
BlindMan!
Nem az apja halálára íródot???
Mert nekem úgy rémlik, hogy a Why Should I Cry For You? az apja halálára íródott, és az MTV Unplugged-on is volt. Én is csak egyszer láttam azt is valamikor 92-ben. Az anyag CD-n nem jelent meg, csak videón?
Míg a Soul Cages az apja halálára íródott (ott is hallható a Why Should I Cry For You?), addig a Nothing Like the Sun a másik szülő emlékének tiszteleg, azonban a Soul Cages sokkalta depresszivabb.

vito

Előzmény: BlindMan (19)
donvito Creative Commons License 2000.01.17 0 0 20
Kedves bagojj!

Sting az AP-nek nyilatkozta a Police ismételt összeállásának lehetőségéről, valamikor a mult év végén!
"Why would you want to do that? It's like if your dog dies, you
get him stuffed and you put him in a corner. It might look
decorative, but it's not a dog. It's a stuffed animal.''

Azt hiszem sokatmondó, ... de azért meglepő a Police antológiák megjelenése!

vito

Előzmény: Törölt nick (-)
BlindMan Creative Commons License 2000.01.17 0 0 19
Sajnos nem rémlik a szövegből semmi. A koncert egyébként óriási volt, kb az idő 40 százalékában Sting csak dumált, hogy hogyan írta meg ezt meg azt a számot. Érdemes megnézni.
Törölt nick Creative Commons License 2000.01.17 0 0 18
Húha, jó nehéz így. Valami szövegrészlet nincs? Sajnos nem láttam azt a koncertet.
Előzmény: BlindMan (17)
BlindMan Creative Commons License 2000.01.17 0 0 17
Hi!

Bár egy kissé off, de azért talán tudtok itt válaszolni egy kérdésemre:

Tavaly láttam a VH1-on egy Sting unplugged-ot, amelyben Sting egy szám előtt elmesélte hogy a dalt egy meghalt barátja emlékére írta. A szám (nem tudom hogy Sting-e vagy még a Police korszakból való) a hangulatnak megfelelő dallamú, de a szöveg kicsit stingesen optimista - ha jól rémlik. A koncertet nem tudtam felvenni, a szám címét pedig elfelejtettem, és azóta is keresem. Tudna valaki segíteni?

Köszönöm:
BM.

donvito Creative Commons License 2000.01.15 0 0 16
Mielőt még ez a topic az önimádók kis iszonyatába fulladna, írok egypár értelmes mondatot, hátha valakit egy kissé szubjektív, ámde egzakt vélemény érdekel.

A Police-t én a korszakának meghatározó bandájának tartom. Tiszta sor, hogy a punknak, mint stílusnak, az egyik torzszülöttjéről van szó, azonban intelektuálisan és zeneileg messze-messze tulhaladta (túlnőtte) a stílust, és ezt de facto stílusváltás nélkül követték el. Továbbá ne feledjuk el azt, hogy ők emelték a ska-t a stílust megillető magassgába, ami még meglepőbb, hogy ez fehér angolszáz ficsuroknak köszönhető.
Kedvencem, szentimentális okoknál fogva, a Regatta de Blanc. Ezt észérvekkel nem tudom alátámasztani, hiszen mindegyik lemezük úgy zseniális ahogy van. A követők között mindenkinek ajánlom a Dave Mathews Band-et, akik pontosan úgy hangzanak, ahogy a Police hangzana a 90-es években.
Sting. A váltása a Police-ból a szóló karrier felé szerintem akár szerves része is lehetne a Police sztorinak, de ehhez a zenéhez egy kicsit más zenészek szükségesek (Brandford Marsalis, Omar Hakim, Kenny Kirkland), akik már akkor a jazz, pontosabban a bop, meghatározó egyényiségei voltak. Az első lemezek zseniálisak és főleg zeneileg nagyon izgalmasak. Azóta a helyzet változott, és azt hiszem az új felállás más zenét is hozott (Ten Summoner's Tales rula a maga nemében). Az utóbbi két lemeze Stingnek már nem az én világom (különösen a Brand New Day).
Andy Summers vonzalma a jazzhez nem volt titkolt, hiszen a Police éra közepette is elkövetett egypár zseniális fusion csodát (Fripp papa rula it is), amit alátámasztott az is, hogy a Police feloszlása után tovább is ezeket a dolgokat űzte.
Copeland inkább filmzenében, illetve producerkedésbe jeleskedett, azonban Peter Gabrielnél illetve vagy két Stanley Clark lemezen csillogott.

Ennyit mára.
Értelmes hozzászólások reményében
vito
u.i. Nem vagyok egyetlen egy zenekarnak sem fanatikus rajongója, de talán a Police az egyik, amit feltétel nélkül szívvel és ésszel is kedvelek.

ataman Creative Commons License 2000.01.15 0 0 15
Bocs, de megint egy kis önreklám!

Aki nem mások szapulására szeretné használni a netet, és a topicban érdekelt, szivesen látott vendég a Magyar Sting Listán!

http://sting.hungary.nu/

getom Creative Commons License 2000.01.14 0 0 14
Elnézést, szóval exbarátnők.

De lehetne az is, hogy a legmosdatlanabb szájú index-tagok, ez is lehetne, na?, és ha kész lenne a lista, bemásolnánk minden topicba, hogy mindenki tisztába legyen vele, hogy ezektől az alakoktól óvakodjanak.

Előzmény: cornelius (13)
cornelius Creative Commons License 2000.01.14 0 0 13
Barátnőm száz éve nincs, ne nézz már hülyének, ja, egy ide irányítós topik, arra van szükség most, égető.
Előzmény: getom (12)
getom Creative Commons License 2000.01.14 0 0 12
Persze, ez kultúra, keine sorge, emiatt ne agódj, és ha megengedsz egy szerény javaslatot, én a barátnők halálnemeit választanám, de szerintem nem kell ennek új topicot nyitni, mert van itt hely bőven, csak győzzük teleírni.

Vagy mégis, nyitn kellene egy topicot, amiben mindenkit ideiráynítunk, hogy tudják, hogy itt vannak ezek a listás izék, na. Na?

Előzmény: cornelius (11)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!