Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2024.04.14 -3 0 219103

A 2006-os Sinister albumot ajánlom figyelmetekbe.

Professzionális death metal, garantáltan letépi a fejed.

varsa2007 Creative Commons License 2024.04.13 0 0 219102

Mondjuk a Liturgy fél éve csak 5900 volt, pedig azt nagyobb névnek gondolnám. Lehet, azt inkább egyetemisták hallgatják, akiknek magas a kulturális tőkéjük, viszont a hónap végén száraz zsömlét esznek, a Hexvesselt meg inkább stabil egzisztenciájú, beérkezett emberek.

Előzmény: varsa2007 (219101)
varsa2007 Creative Commons License 2024.04.13 0 0 219101

Hexvesselre is 9000, az én időmben Bruce Dickinsonra lett volna annyi kb. Mondjuk így is majdnem minden sold out mindig.

Előzmény: Alternative Thor (219096)
Silencer_ Creative Commons License 2024.04.13 0 2 219100

A Yuk-ban Gutalaxra 10 ezer a jegy, ahhoz képest ez baráti ár. És akkor a Live Nation-ös jegyárakat, meg a hozzájuk társuló merch cut-ot ne is említsük...

Előzmény: Alternative Thor (219096)
Alternative Thor Creative Commons License 2024.04.13 0 2 219099

A novemberi Dream Theaterre 20-30 ezer forintot kell kipengetni, ezek szerint ez már normál jegyár. Mondjuk az 56 ezer még így is kirívóan anyátokpicsája.

Előzmény: TiB! (219097)
TiB! Creative Commons License 2024.04.13 0 0 219098

Illetve négy éve volt 33, csak a Covid miatt két évvel később volt a koncert.

Előzmény: TiB! (219097)
TiB! Creative Commons License 2024.04.13 0 0 219097

Toolra most 56000 ugyanarra a helyre, amire két éve 33000 volt.

Előzmény: Alternative Thor (219096)
Alternative Thor Creative Commons License 2024.04.13 0 0 219096

Az egyébként normális, hogy Bruce Dickinsonra 18 500 Ft a jegyár a Barba Negrában? Eddig a Papp Lászlóban kerültek ennyibe a jegyek, bár lehet, hogy le vagyok maradva, rég voltam ott (meg amúgy is) koncerten.

nscatto1 Creative Commons License 2024.04.12 -18 0 219095

A választások lényegesek. Ma bementem egy kocsmába s IX kerülteben, ahová bejött 8-10 nyakkendős-öltönyös. Kikértek mindenkinek egy korsó aranyásót, és "a választásokra" szöveggel koccintottak. Érdeklődtem hogy ők melyik csapatnak drukkolnak, de nem kaptam választ - pedig érdekelt volna, hogy ki annyira igénytelen, hogy aranyásót szürcsöl felnőtt ember létére. 

 

Szerintem 12.

Előzmény: Alternative Thor (219091)
goldilox Creative Commons License 2024.04.12 0 1 219094

EFB- mai megjelenés

 

Tarot: Glimpse Of The Dawn

 

Régisulis (70-es évek) ausztrál prog/hard rock, kifejtős, utaztatós muzsikával á la régi Uriah Heep, Rainbow.  De egy billentyűkkel megtámogatott Wytch Hazel hasonlat sincs talán távol a valóságtól.  Jók a dalok, ilyen egyszerű.

8,5/10

BahnScorper Creative Commons License 2024.04.12 0 4 219093

W.A.S.P. - The Crimson Idol

 

 

Most látom csak, hogy két d.a.r.á.z.s. lemez is kijött időközben NRA-nak, ráadásul pont a nagyobb respektűek... ez valahogy nincs meg, de ezt nem akarom most kihagyni, pláne hogy mint mondtam, a The Idol nagyon jó emlékként maradt meg az egyetlen látott-hallott koncertjükről. Most is jól jelentkeznek be az akusztikus nyitással, és az ilyen témák (The Gypsy Meets The Boy) megint csak tudnak tetszeni. Azt viszont kicsit túlzásnak érzem, hogy A Fal adná a másikat... főleg mert akármennyire ott toporog a progresszívitás határán Blackie, nem nagyon mer kilépni a legjobb angol receptek szerint készült - de nyomokban hazai pályás glamet is tartalmazó - heavy metal komfortzónájából. Bizonyos mértékben jobban is teszi, hiszen a nála jóval bátrabb Jon Oliva sem énekesként írta be magát a fémzenei enciklopédiába, hozzá képest azonban még így is másik súlycsoport - és nemcsak a mai kilóival. De itt is meglett volna biztos a kilépés lehetősége, ha mondjuk több énekest meg vokalistát szerződtet... meg nem még mindig a korai '80-as évek hangzásával akarja megcsinálni ezt a lemezt - amire nem mentség, hogy egy évtizeddel is ugyanott tartott, meg ez inkább szólólemez lett volna. Nem tudja azonban annyira bekenni sárral, hogy a legtöbb dalból ne jöjjön ki vagy a megfelelő erő, vagy a megfelelő szépség - és ez különösen igaz az utolsó húsz percre - de azért nem bántam volna, ha egy megfelelő kivitelezéssel nem "csak" 10/8,5-öt kellett volna rá adnom.

NAR Creative Commons License 2024.04.12 -3 1 219092

AOTD

 

WASP - The Crimson Idol

 

Lehet, hogy Blackie Lawless kicsit sok Pink Floyd-ot hallgatott, mert nem csak a Fal koncepcióját nyúlta le, de az Idol-ban még a Comfortably Numb szólóját is.

Alternative Thor Creative Commons License 2024.04.12 0 1 219091

A JP érdekes módon elég hamar kikopott. Valahogy sosincs kedvem hozzá, ami mindig jelent valamit. Öt lemezt hallgatok rendszeresebben, mindről volt már itt szó, mondjuk ezek egyikétől sem vagyok elájulva. További kilenc van elmentve az idei évből, nem akarod tudni, hogy mik azok.

Amúgy meg boomer lettem, régi zenéket hallgatok, ha épp van időm, mert az most nagyon nincs, és a választásokig így is marad.

 

MM: Built To Spill - Perfect From Now On

Előzmény: Magic Horse (219081)
bakocsa. Creative Commons License 2024.04.11 0 0 219090

Ezek szerint lehet, hogy ha ismerem a képregényt, még ennyire se tetszene... 

Előzmény: _kitsilatzi (219064)
bakocsa. Creative Commons License 2024.04.11 0 4 219089

AOTD on pótlás

 

Pagan Altar - The Room of Shadows

 

Sose hallottam őket, de még a nevük sem nagyon rémlett, pedig visszaolvasva elég nagy kedvenc itt. Elsőre a hangzás, a gitárjáték meg az énekes fogott meg, a dalok kevésbé, így meghallgattam még kétszer. Ezúttal azonban a többszöri hallgatás fordított arányban állt a tetszési indexel, a pozitívumok (pedig még a hangulata is erős) ellenére azt éreztem, hogy nem az én zeném. 6-7/10

 

Pagan Altar - Pagan Altar

 

A Room után belehallgattam a korábbi lemezekbe is, viszont ezek még kevésbé fogtak meg. Egyszer meghallgattam ezt az elsőt is, azonban a számomra a pozitívumok itt még kevésbé voltak jelen. 4-5/10

 

Dream Machine - Living The Dream

 

Szintén első hallgatás, itt viszont elsőre végig vigyorogtam az egész lemezt és alig vártam, hogy újra hallgassam. Lehet, hogy ez popzene, de igazából ez engem egyáltalán nem zavar. A lényeg, hogy baromi erős, kerek dalokat hallok, hangulatos témákat és egyszerűen jó hallgatni. Az énekesekkel sincs gondom, remek album, ebben a kora nyári időben telitalálat. 9/10

 

Buzzcocks - A Different Kind Of Tension 

 

Nekem a Singles Going Steady kislemez válogatás a kedvencem tőlük, az egy abszolút tízpontos album, egy igazi slágergyűjtemény (az Everybody's Happy Nowadays számomra minden idők egyik legjobb dala), de az első három lemezükbe amúgy se nagyon lehet belekötni. Mega-dallamos brit pop punk, dalszerzői képesség és dallamérzék felsőfokon. 9/10

 

Jethro Tull - Thick As A Brick

 

Az egyik első klasszikus rock zenekar, akikkel anno megismerkedtem. Elsőre meglepő volt a fuvola használata, de elég hamar azt éreztem, hogy szerves része ennek a zenei világnak. A Stormwatch mellet talán ez a lemezük tetszett a legjobban. Sok-sok év után újra meghallgatva örömmel üdvözöltem a rengeteg ismerős témát, bár most olyan nagy hatást nem tett rám az album (nyilván ez is hangulatfüggő). De jólesett hallgatni, így legyen 8/10 

 

AOTD off 

Rainvan Creative Commons License 2024.04.10 -1 0 219088
Előzmény: NAR (219087)
NAR Creative Commons License 2024.04.10 0 1 219087

Ahogy elkezdődött az album, egyből San Andreasban éreztem magam, rettenetesen sokszor hallottam a rádióban ezt a dalt. Az albumot hallgatva az jutott eszembe, hogy mennyire értelmetlen a grunge címke, itt még fúvósok is szólnak (ami elképzelhetetlen a Nirvanától).

Előzmény: Alternative Thor (219076)
Tenebres Creative Commons License 2024.04.10 0 1 219086

Ezt adom. Fasza lett a svájciak új lemeze.

Én a napokban az ausztrál Suldusk - Anthesis c. korongjára pörögtem rá, Myrkur, Chelsea Wolfe, A.A.Williams rajongók előnyben.

Előzmény: divaoni01 (219082)
TiB! Creative Commons License 2024.04.10 0 0 219085

On: Cave Sermon

Off: Friko, Mannequin Pussy, The Body & Dis Fig

Előzmény: Magic Horse (219078)
divaoni01 Creative Commons License 2024.04.10 0 1 219084

Lehet kicsit modoros a fószer hangja, de annyira jól ellen pontozza Doris-ét, hogy az valami csoda. Ha már pop, a Roxette párosának vokál chemistry-je sem volt organikusabb mint övék. És hát a maguk világában tényleg szinte képtelenek rossz számot írni, ami meg már-már utánozhatatlan fegyvertény.  

Előzmény: _kitsilatzi (219080)
nscatto1 Creative Commons License 2024.04.10 -13 0 219083

Egyetértek. Az abbás-neotonos részek minden metálzenében kiválóak. Bár én eddig csak Abbát hallottam, azt is csak Therion feldolgozásban. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=yAQwSGGKNhg

Előzmény: _kitsilatzi (219080)
divaoni01 Creative Commons License 2024.04.10 0 2 219082

Monkey3

Előzmény: Alternative Thor (219079)
Magic Horse Creative Commons License 2024.04.10 0 0 219081

JP, BD??

Előzmény: Alternative Thor (219079)
_kitsilatzi Creative Commons License 2024.04.10 0 4 219080

AOTD  on

 

Dream Machine - Living The Dream


A Dream Machine szerintem iszonyatosan nagyot tudna szólni, ha az emberek tudnának róla. Néha kíváncsiságból belehallgatok mostani popzenékbe és úgy érzem, hogy némileg érteni vélem azt a vibe-ot, amit rengetegen meglovagolnak: nem direktben lo-fi, de a produkció valamelyik szegmense direkt primitívre van véve, ezáltal rögtön egy olyan szuperpozícióba kormányozza az előadót, hogy ha tetszik, akkor jó, ha meg nem, akkor meg működik a kikacsintás, hogy ez csak vicc. Most nem fogok előadókat sorolni, de egyértelműen ilyen itthon a korszellem. A Dream Machine persze nem lo-fi, nem vicc, pláne nem primitív, és ha nincs is túljátszva, de minden apró részlet gondosan a helyére van illesztve, és ez a mostani, leginkább a nyolcvanas évek szinti popjára belőtt hangzás szerintem még a közösségi virulencia alapján szabályozott z-generáción is végig tudna menni. Az első két, inkább hatvanas évekre hajazó, jó néhány súlyos pillanattal, vagy épp vadállat gitározással rendelkező lemezt azért jobban szeretem, de őszintén szólva itt sem nagyon van olyan dal, amibe bele tudnék kötni. Inkább csak bizonyos markerekkel vannak gondjaim, például Matthew Melton modoros énekstílusa kissé fárasztó egy idő után. Doris egymás után eregeti az NFR-eket, fürge kis ujjacskái magabiztosan vezetik be az embert a billentyűs hangszerek/orgonák/ketyerék végtelen erdejébe. Leginkább azokat a jó kis harcias gitározgatásokat/szólókat hiányolom, amik a Without You végén figyelnek. Továbbra is az abbás-neotonos Prisoner of his Mind a legnagyobb kedvencem, aminek hallatán nagyon nehezen tudom türtőztetni magam, hogy ne ugorjak fel denszelni. Az In a Dream és az Untill Tomorrow kivételével ezek a dalok a maguk nemében lényegében tökéletesek. A Top of Creation elején még a Mekk Eleket is megidézik. Nem metál, rock is csak szőrmentén, de sokszínű, változatos, izgalmas lemezke. 9/10

 

AOTD off

Alternative Thor Creative Commons License 2024.04.10 0 1 219079

Nincsenek.

Előzmény: Magic Horse (219078)
Magic Horse Creative Commons License 2024.04.10 0 0 219078

Hinnye, de jó kis AOTD-k jöttek ki mostanában. El vagyok maradva. Egyúttal érdekelnének az idei jó meritések, ha vannak. 

Alternative Thor Creative Commons License 2024.04.10 0 1 219077

Alternative Thor Creative Commons License 2024.04.09 0 0 219076

NAR Creative Commons License 2024.04.09 0 4 219075

AOTD pótlás

 

Bathory - The return ...

 

Végigment, de még egyszer nem vállalkoznék rá. Ehhez szerintem 1986-ban kellett volna 16 évesnek lennem és a szövegek olvasása közben kellett volna hallgatnom, hogy értékelni tudjam, de mai vén fejjel és Slayer-hallgatói tapasztalattal nem érzem azt a gonoszságot, hogy Freddy Krueger mászna elő a hangfalakból. Az a "részegen bementünk a stúdióba zajongani" sztori nem is tűnik olyan valóságtól elrugaszkodottnak...

 

Whitesnake - Slide it In

 

Na ez már inkább az én zeném. Valamiért úgy emlékeztem, hogy ez még bluesosabb, mint a 3 évvel későbbi kasszarobbantás, de nem, már ezen az albumon is (majdnem) teljes pompájában szól a hajmetál. Még nem szőke az énekes és még nem csúszkálnak modellek a sportkocsi motorháztetőjén, de a zene már teljesen karcmentes és pörögnek a klipek az MTV-n. Az meg csak most tűnt fel, hogy egy-két szöveget a Steel Panther is megirigyelhet :-)

coys Creative Commons License 2024.04.09 0 1 219074

Tavaly szinte ugyan ezen a helyen állva voltam egy Road koncerten. Az is pocsékul szólt, halk volt és valahogy visszhangzott az egész. Utána voltam Enter Shikari és Lorna Shore koncerteken, azok viszont teljesen jól szóltak. De akkor középen a keverő előtt voltunk. 

Előzmény: Kbela70 (219072)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!