Keresés

Részletes keresés

Biga Cubensis Creative Commons License 2014.05.15 0 0 43597

Elhiszem. Ebben mondjuk van 2-3 éjszakai merülés, szóval nem sokat voltak használva.

Bár nem tudom, mennyit "öregszik" ha csak úgy használat nélkül áll.

Előzmény: rámenős (43596)
rámenős Creative Commons License 2014.05.13 0 0 43596

Az a baj, hogy a benne lévő nagyteljesítményű akumlátorok elég drágák. Most cseréltem a Vega elektronikban 3 db-ot 15 ezer Ft-ért. Még egyszer már biztos nem fogok. Az egész lámpa nem ér annyit ma.

Előzmény: Biga Cubensis (43583)
boxer967 Creative Commons License 2014.04.27 0 0 43595
_barkas_ Creative Commons License 2014.04.26 0 0 43594
_barkas_ Creative Commons License 2014.04.26 0 0 43593
Biga Cubensis Creative Commons License 2014.04.22 0 0 43592

MARES Phos 20/35 búvárlámpa eladó


2-3-szor használt, jó állapotban van. 


* 500 lumen
* 60-80 perc üzemidő
* 5 óra töltésidő
* max. 100m
* Xenon halogén izzó

 

35 000 Ft

 

 

***

 

Technisub Aqualung Web jacket eladó

 

kb. 40 merüléssel.

Ár: 40 000 Ft

részletek:

http://www.seaprobe.com.tw/product/technisub/technisub/gav_web.htm

 

 

 

Előzmény: Biga Cubensis (43590)
Boar... Creative Commons License 2014.04.19 0 0 43591

vagy ennyire elavult a halogén technológia?

 

Valószínűleg. A pár éve több tízezer forintért árult fegyverlámpákat teljesítményben simán verik a párezer forintos ledes lámpák. Ennek megfelelően eladni sem lehet őket pedig a házuk baromi masszív és nem hullanak szét pár lövéstől.

 

Előzmény: Biga Cubensis (43583)
Biga Cubensis Creative Commons License 2014.04.19 0 0 43590

MARES Phos 20/35


2-3-szor használt, jó állapotban van. 


* 500 lumen
* 60-80 perc üzemidő
* 5 óra töltésidő
* max. 100m
* Xenon halogén izzó

 

35 000 Ft

 

 

Vaterán is fent van, de még nincs rá licit, le tudom szedni, ha valakinek itt kell.

Előzmény: Törölt nick (43589)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.19 0 0 43589

Dobd fel ide a hirdetést, hátha. Én pont lámpát keresek.

Előzmény: Biga Cubensis (43583)
monobombola Creative Commons License 2014.04.19 0 0 43587

Akkor monomálozz csak !

Előzmény: Törölt nick (43584)
5ax Creative Commons License 2014.04.19 0 0 43586

Biga, küldtem mailt a freemailes címedre.

Előzmény: Biga Cubensis (43583)
5ax Creative Commons License 2014.04.19 0 0 43585

Eeeesetleg ötlet a víz alatti filmezős kérdésemmel kapcsolatban? :)

Előzmény: Törölt nick (43584)
Biga Cubensis Creative Commons License 2014.04.18 0 0 43583

hihetetlen, hogy egy lámpát, amit anno 80-90 ezerért vettem, 35-ért se tudok eladni... kábé 3-szor használtam, amikor még merülhettem.

ennyire nem merül senki éjjel, vagy ennyire elavult a halogén technológia?

hát ennél kevesebbért nem fogom eladni, inkább játszanak a gyerekek vele a fürdőkádban...

 

5ax Creative Commons License 2014.04.15 0 0 43582

Tiszteletem a fórumozóknak!

 

Kis tanácsot kérnék videózás terén.

 

Hálistennek nagyon jó helyen élek búvárkodás szempontjából, és vagyok annyira szerencsés, hogy heti 1 alkalommal merüljek (hobbi szint, 30-40 méterek közötti nitrox).

 

Szemet szúrt nekem a Sony új AS100-as kamerája (búvár tokkal).

 

1) Volt e aki már használt ilyet, vagy a korábbiakból egyet merüléshez? Mivel Sony ezért szerintem az érzékelőre nem lesz panasz (főleg magas iso terén), és ha nem muszáj nem vennék GoPro-t.

 

2) Vörös szűrőt szerintem meg tudom oldani úgy, hogy a búvár tokba belűről méretre szabok egy CTO vagy hasonló zselélapból valamit (itt kék a víz így magentára nem lesz szükségem szerintem).

 

Elgondolkodtam viszont a világításon, ha nem akarnék csak a természetes fénnyel (már ha van) dolgozni.

Szeretném valami olcsóbbra kihozni a szettet, ezért a következő megoldásra gondoltam.

 

Plate:

http://www.amazon.com/dp/B005FLV0S0/ref=wl_it_dp_o_pC_S_ttl?_encoding=UTF8&colid=1KEPI6WDO4GXM&coliid=II7GCF7YLH1ND

 

Erre pakolnám rá a kamerát, fejjel lefelé (a keresztvas a kamera fölött megy át), majd a keresztvasra rápakolnék 2 ilyet:

http://www.amazon.com/dp/B00809RMO0/ref=wl_it_dp_o_pC_nS_ttl?_encoding=UTF8&colid=1KEPI6WDO4GXM&coliid=I1NTRJ4GG54E67

 

Van 2db 1000 lumenes DRIS búvár zseblámpám amit ezekbe a tartókba be tudnék pattintani, éééés szeirntem egy próbát megér.

 

Ez a szett így kb 60 dollárból megvan + a 350dolláros videókamera.

 

Kérdés, tudtok e jobb/olcsóbb  megoldást / hasonló szerkezetet?

 

+1 kérdés:

Ha mesterséges fényekkel világítok, továbbra is van értelme a vörös szűrőnek, vagy csak magamnak okozok fejfájást és utómunkát?

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

 

cressiman Creative Commons License 2014.04.02 0 0 43581

Nem tudhatod, hogy ha ezt a "nézegetést" megcsinálod nem lesz egyéb dolog is amihez jó ha vannak megfelelő képességeid.

Előzmény: Boar... (43577)
Boar... Creative Commons License 2014.04.01 0 0 43580

Frankó. Kár, hogy a cápák nem tudnak olvasni, azoknak hiába mutogatná az ürgepásztor a rescue diver vagy divemaster kártyáját.

Előzmény: monobombola (43578)
rámenős Creative Commons License 2014.04.01 0 0 43579

Egy kicsit összefoglalva.

Jómagam három szintet különböztetek meg.

Hobbi búvár.              Aki alkalmanként, kis mélységekbe merül kedvtelésből.

Gyakorlott búvár.       Annyi tudást és gyakorlatot szerzett, hogy nagyobb mélységekbe és extrémebb körülmények esetén is merül valamilyen tevékenység miatt. Fotózás, videó, felderítés, kisebb munkák. / Ne feszegessük az adrenalinfüggést. /

Profi búvár.                 Minden feladatot meg tud oldani a víz alatt. Munka, mentés, stb. Legtöbbször hivatásszerűen merül.

Direkt nem sorolom fel a sportolókat, mert az teljesen más kategória.l.

Látható, hogy itt a legnagyobb véleménykülönbségeket az első besorolás váltotta ki.

monobombola Creative Commons License 2014.04.01 0 0 43578
Előzmény: Boar... (43577)
Boar... Creative Commons License 2014.04.01 0 0 43577

8-10 méteren csücsülhetsz akár fél óráig is egyedül, lesve a korallokat.

 

Na ez az a szint, ameddig engem érdekelne a dolog...

Eddig el is fogok jutni. Nem fogom nagydobra verni.

Előzmény: rámenős (43573)
Boar... Creative Commons License 2014.04.01 0 0 43576

Persze hogy marhaság, legalábbis ezen a szinten ahová a "hobbibúvárok" (nem sértésnek szánom, csak megkülönböztetés azoktól, akik foglalkozás szerűen űzik) eljutnak. Csak arra akartam célozni, hogy a búvárnál nem annyira "automatikus" a halál mint a légisportoknál...mégis a búvár az, aki nem mehet egyedül-ellenkező esetbe suicid, felelőtlen, szabályszegő, őrült i tak dajse...

De nem kell ide légisport, a közlekedés is lényegesen több veszélyhelyzetet rejt magában mint a ti sportotok. Menj keresztül a fővároson és próbálj meg vezetés közben percekre elbambulni...menj le az M7-en a Balatonra és figyeld percekig a sztráda felett szitáló vörösvércsét a belső sávból...

Az élet tele van veszélyhelyzetekkel amiket fel sem veszünk mert megszoktuk őket. Rendben, a víz nem a természetes közegünk, máshogy működnek ott a dolgok de ha észnél vagy, ott sem kisebbek az életbenmaradási esélyeid mint egy csomó más helyen.

Nem lenne szabad ennyire egysíkúan gondolkodni mint itt páran teszik.

Előzmény: rámenős (43569)
bcslaci Creative Commons License 2014.04.01 0 0 43575

Így pontosítva ugyanazt gondoljuk. Ennek örülök. :D

Előzmény: rámenős (43573)
rámenős Creative Commons License 2014.04.01 0 0 43574

Tudod ez olyan mint a haláleset. Egy is tűrhetetlenül sok.

Bocsáss meg, hogy felerősítettem a negatív hangokat. Ha csak egy valaki is elgondolkozott azon és jól választ oktatót, már megérte.

Kezdők akik ide tévednek.

Mielőtt kifizetnek egy csomó pénzt, nézzenek meg egy vizsgát legalább, az oktatótól.

Előzmény: Nonamona (43572)
rámenős Creative Commons License 2014.04.01 0 0 43573

Tökéletesen igazad van.

Ugyanis ha olyan mélyre megy az ember és úgy, hogy normál visszatérés nem lehetséges, akkor tervezni szokták azt a vészhelyzetek figyelembe vételével.

Ezért van barlangban mindenből kettő. Mély merülésnél pedig ha lehet, DIN menetest használtam.

Azért van az embernek esze, hogy használja. 8-10 méteren csücsülhetsz akár fél óráig is egyedül, lesve a korallokat.

Viszont nem tudom miért lenne kötelező társsal bemenni a Duna forrásába 1,5 km-re.

Előzmény: bcslaci (43570)
Nonamona Creative Commons License 2014.04.01 0 0 43572

Bocsánat, rossz helyre céloztál: nem sértegettem senkit, arra sem reagáltam, hogy engem sértegetnek, mert lepereg rólam. De olyan embereket bántanak/bántotok, akiket tisztelek, és becsülök a munkájukért, és nem tudják magukat megvédeni (lehet, hogy nem is szeretnék hamis vádak ellen???), azt nem szeretem. Egy tisztességes, szakmájukat becsületesen végző oktatói társadalmat döngöltök most földbe néhány kókler miatt!!! Véleményed szerint a tisztességes vagy a gazember búvároktató van többségben???? Hmmmm??? 

 

Mert vannak gazemberek, az emberiség nem az. Jó lenne leszokni az általánosításról. 

 

Én jelen esetben kiszállnék a vitából, szívesebben olvastam hozzászólásaitokat a felszerelésekről és egyéb csoda vízalatti világról.

 

Előzmény: rámenős (43568)
ntmkkesz Creative Commons License 2014.04.01 0 0 43571

Mint társak, a boldogulásunkért tisztázzuk a fogalmakat.

 

Először is nem üzlet ma mon. búvároktatónak lenni. Kevés jelentkezőre, nagy költség. A tényből kiindulva, hogy én aztán senkinek semmit (már), nem adok kölcsön, bérbe, sehogy. Felnőtt - tehát félig-meddig fafejű - embereket oktatni? Mind ha csak lóval imádkoznánk. Meg kérném az árát. Nem teszem, nem ér annyit.

Mikor lejön a gyerek és a haverja búvárigazolványát áztatja a sörben (sajátja nem lévén) és már merül is, akkor bizony távolabb úszom ezektől a vidám fickóktól, nehogy lássak valamit.

Másodsorban a barátomtól sem fogadom el ingyen a palacktöltést, a hajósmerülést, stb...

Pénz: amit fizetsz, olyat kapsz. Esetleg rosszabbat. 

 

Kétkedőknek: mikor én bele akartam kóstolni a vitorlázórepülésbe, akkor azon felül, hogy orvosi vizsga és tanfolyam, meg könyvek és vizsga, volt még, hogy önkéntesen társadalmi munkát kellett vállalni a repülőtéren, mint : telefon-, hangár-, ügyelet, kulimunkák sora, stb. Legalább ötven órát évente.

 

Nem adnak ingyen semmit. Az utolsó balek akit ismertem meghalt régen.

bcslaci Creative Commons License 2014.04.01 0 0 43570

Ha 40-en egy bukfenc után a kölcsönzős palack nem ad több levegőt, mert hiányzik a kis cső a csapról és a felgyűlt rozsda (amit a nyomás odaprésel így "rendes" testhelyzetben sem hullik le) elzárja a nyílást mit teszel?  Vagy ha kinyomja az O gyűrűt? (rekreációs búvár, mono cuccal)

 

Vagy ha kinyomja az O gyűrűt?

 

Társ nélkül lesz elég időd megoldani a helyzetet?

 

Társ nélkül, ha fel is jutsz a felszínre ki fog segíteni? (Boar: pl. eljutni a dekókamráig (ha van))

Előzmény: rámenős (43569)
rámenős Creative Commons License 2014.04.01 0 0 43569

Ugye te is tudod, hogy a kamrád marhaság. Cressiman jól érvelt.

A hasonlatod akármit, is mondanak a többiek, ül. Ez az egész merülési szabályzat egy nagy marhaság. Ha megtanítom, hogy mi mivel jár, kevésnek jut eszébe, hogy ráncigálja az oroszlán bajszát.

Előzmény: Boar... (43557)
rámenős Creative Commons License 2014.04.01 0 0 43568

Na kedves mona, itt álljatok meg.

Kértelek benneteket, hogy ne sértegessétek egymást.

Nyugodtan kikérheted magadnak bárki véleményét, azért az a tényeken nem változtat.

Ha megengeded, régebben foglalkoztam ezzel a dologgal, mint te. Nem voltam soha a N. 1, de egypár gyereket megtanítottam, még nem a kártyás időkben.

Ha olvastad a hszeimet tudhatod a véleményem.

Sajnos oktató barátaim is panaszkodnak az állapotokról. 6-8 gyerek buborékol Dorogon, az oktató meg a stégről nézi őket. Mikor szóltak, vállrándítás volt a válasz.

Tisztelet annak a kevésnek, aki felfogja, hogy az emberek az életüket bízzák rá. Öreg fejjel úgy látom ez a kevesebb. Szegény Attila barátom most csuklik.

Van valami oktatói ellenőrzés? Na ugye, hogy nincs. Akkor mit várunk? Olvasgasd a Submarint. Ott is tárgyaltak pár esetet. És ezek nem rémhírek.

Előzmény: Nonamona (43563)
Boar... Creative Commons License 2014.04.01 0 0 43567

Ameddig én el akarok jutni, odáig az is elég... :-)

Előzmény: Nonamona (43566)
Nonamona Creative Commons License 2014.04.01 0 0 43566

bocsánat: hajót említettem, nem gumicsónakot!!!!

 

Előzmény: Boar... (43565)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!