Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Csimpolya szept. 12. Creative Commons License 92473

Sajna, a 2013-ban készített csalamádé szinte teljes egészében megromlott, bepenészedett, kénytelen voltam kidobni. Az üvegeket egy órán keresztül főztem forró vízben, de aztán úgy döntöttem, hogy inkább szárazárut (diót, mogyorót) tartok benne, és másfajta üvegeket használok az újra. Mert nem adom fel, de nem ám! Ma szépen felszeleteltem minden hozzávalót (ez az egyetlen alkalom, amikor hasznát veszem a Pro-V gyalunak), és már biztatóan alakul. Az előbb kóstoltam meg, szép reményekre jogosít. Csak úgy ne járjak, mint az elődjével. Ott sem a pénzt sajnáltam, hiszen nem túl drága zöldségekből készül, hanem a belefektetett munkát. Az egyik üveget csak tegnap találtam meg, a benne lévő saláta már olyan állapotban leledzett, hogy üvegestül dobtam ki, pedig nem vagyok egy préda nőszemély. Amit 2011-ben készítettem, az két évig kitartott, úgyhogy még bízom a szebb jövőben. Mármint a csalamádé szebb jövőjében.

kisidi szept. 12. Creative Commons License 92472

Mondjuk az is előrelépés, ha nincs vízkőfolt. A szappanmaradék más tészta.

Előzmény: islamorada (92458)
ZsuR szept. 12. Creative Commons License 92471

...mar megfigyeltem...

Előzmény: Beer Monster (92470)
Beer Monster szept. 12. Creative Commons License 92470

Hóha, egy pár hónapig! Mert előbb jelzi a fogyást. Figyeld meg majd, amikor tényleg kifogy...

A gép így is szűk határok közt adagolja, azért nem lett gond belőle, ha nem állítottad be.

Előzmény: ZsuR (92468)
ZsuR szept. 12. Creative Commons License 92469

Azok!  Fel gyozelem a takaritas veluk!!!  Kulon valasztottam oket szin szerint (mert ha macskaszor kerul ra, az ablak is szoros lesz), van az ablakokra es a butorra/ajtora... no meg felmosashoz.  Majdnem azt mondtam, orom hasznalni oket :)).

Előzmény: ásítósmacska (92467)
ZsuR szept. 12. Creative Commons License 92468

Ugy vettem eszre, hogy igazan nem kell a mosogatogepbe... ha elfelejtem feltolteni, akkor is tiszta az edeny, csillogo, nem foltos.  Igaz, nalunk nincs gond a vizzel...

Nem tudom, mennyit kell a pontossagra figyelni - illetve mi a pontos mennyiseg, meg nem probaltam, de fogom :)). Aztan elmeselem...

Előzmény: Beer Monster (92466)
ásítósmacska szept. 12. Creative Commons License 92467

Épp akartam javasolni, de megelőztél. :)

Ezek az újfajta microfaser rongyok tökéletesek! :)

Előzmény: ZsuR (92465)
Beer Monster szept. 12. Creative Commons License 92466

Csak ezt nagyon pontosan kell bekeverni, különben vagy foltos lesz, vagy pelyhes.

A mosogatógépbe azért szükséges, mert ott nem lehet letörölni a cseppeket.

Előzmény: ZsuR (92464)
ZsuR szept. 12. Creative Commons License 92465

Hm... nem hiszem, hogy az en lepedoim erre jok lennenek...

Ezeket hasznalom, csodalatos nedvszivok, es nem hagynak szoszmoszt maguk utan.

Persze ezeket is mosom - nem szeretek papirtorolkozot hasznalni.

Előzmény: Beer Monster (92462)
ZsuR szept. 12. Creative Commons License 92464

Igen - a mosogatogepbe kell betolteni egy kulon kis reszbe.

Ha ezt egy kis vizben elkeverve... talan segitene a foltosodast megszuntetni, vagy legalabb kesleltetni.

Előzmény: Beer Monster (92463)
Beer Monster szept. 12. Creative Commons License 92463

Ez olyan, mint a mosogatógépes öblítőszer?

Előzmény: ZsuR (92460)
Beer Monster szept. 12. Creative Commons License 92462

Az elhasználódott lepedőket félre kell tenni. Nyolcba felvágni, lesz egy csomó tiszta rongyod, amit használat után bedobsz a szennyesbe, és előveszel egy újat. Nem vacak kis szivaccsal kell törölgetni, persze.

Előzmény: ZsuR (92461)
ZsuR szept. 12. Creative Commons License 92461

Hat igen, egy poharral megteszem - de az osszes csempevel naponta tobbszori furdes utan... nem annyira vonzo... Ablaktisztitoval is tisztitottam mar - szep fenyes maradt utana a csempe, semmi folttal.

Előzmény: Beer Monster (92459)
ZsuR szept. 12. Creative Commons License 92460

Hat nem lehet konnyu takaritani fekete csempet... talan ha mosogato oblitovel torolnek at tisztitas utan... az edenyek nem lesznek tole foltosak.

Bar az ecet is segit - sot... mivel olajrol volt szo... ki fogom probalni.  A rozsdamentesen a viz osszeugrik cseppekbe - talan a csempen is...

Beer Monster szept. 12. Creative Commons License 92459

Az a megoldás rá, hogy a tisztítószert le kell mosni róla tiszta vízzel, és szárazra kell törölni. Így mosogatunk.

islamorada szept. 12. Creative Commons License 92458

Azt nem hiszem hogy probaltak, de minden mast igen! De majd megmondom neki hogy hatha! Bar itt valaki irta hogy akkor is foltot hagy!

Előzmény: kisidi (92446)
Beer Monster szept. 11. Creative Commons License 92457

Nagyon sokminden van még abban, éppen azért hagyja a foltot.

Előzmény: Luca_41 (92456)
Luca_41 szept. 11. Creative Commons License 92456

a desztvíz nem hagy foltot, legfeljebb az ioncserélt, az igen. A deszvízben H2O-n kívül nincs semmi. 

Előzmény: Beer Monster (92454)
Beer Monster szept. 11. Creative Commons License 92455

Nekem ezek voltak a keresőszavaim:

mosogatógépben mosható húsdaráló

inox húsdaráló

rozsdamentes húsdaráló

Az utóbbi kettő nem tökéletes, mert nem pontosan ugyanazt jelenti, előfordul, hogy INOX-ot sem engedik géppel mosni.

Régen tudtam a google összes trükkjét, de pár éve eltüntették a keresési opciókat. Hol van mostanában az 'Advanced search'?

Előzmény: ásítósmacska (92453)
Beer Monster szept. 11. Creative Commons License 92454

"Talán egy megoldás van a fekete csempére, ha a vízhálózatra vízlágyítót szereltetnek"

Nem ér szinte semmit. Foltot szintén hagy, csak vízkövet nem.

(Még a desztillált víz is hagy foltot.)

Előzmény: kisidi (92446)
ásítósmacska szept. 11. Creative Commons License 92453

mondom, hogy titkos kapcsolataim vannak hozzájuk...... :-DDDD

Egyébként jól kell megválogatni a keresőszavakat, és a kevésbé releváns találatokban (pl. lejárt hirdetések megtekintése cache-ben, stb.) is lehet kulcsszavakat találni.

Előzmény: Beer Monster (92442)
ZsuR szept. 11. Creative Commons License 92452

Nem - a baratnome.  Az enyem meg mindig feher - a hutom is az, meg a mosogatogepem...

A tuzhelyemet kellett cserelni meg a mosogato - az a ketto rozsdamentes. A tuzhely nem a divat miatt rozsdamentes - es mivel a mosogatoban megbantam a feheret, igy az is rozsdamentes lett.  Remelem tovabb lesz szep.

Előzmény: Luca_41 (92451)
Luca_41 szept. 11. Creative Commons License 92451

Ez a Te konyhád? Eddig nem fehér volt?

Előzmény: ZsuR (92448)
Tereza szept. 11. Creative Commons License 92450

Évekkel ezelőtt egy Vacsoracsatában hallottam először Gibanicáról.

Egy szerb származású fiú sütötte (egy valóságshow győztes Milo), és bennem csak az maradt, hogy milyen jó, egyszerű étel. Bennem csak az maradt, hogy túró meg tejföl. Cukorbeteg lévén gondolom, hogy ez nekem is jó lehetne, mert a túró és a tejföl nem sok CH-t tartalmaz  és tkp a rétestészta sem olyan "nagy tömegű".

Szóval ez egy univerzális étel  - sósan, édesen egyaránt jó lehet.

Még egyszer köszönöm.

Régen én is írosgattam ebbe a topicba, de mostanában ritkábban jutok ide. A múltkor véletlenül olvastam a bejegyzésedet.

Előzmény: joy (92436)
ZsuR szept. 11. Creative Commons License 92449

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9214198

...itt folytatom, mert ez mar furdoszoba trukk... :))

Előzmény: islamorada (92443)
ZsuR szept. 11. Creative Commons License 92448

...de ezzel mar off vagyok...

Előzmény: ZsuR (92447)
ZsuR szept. 11. Creative Commons License 92447

Nagyon elegans a konyha - nem ravatalozo... a kollegano meg takarito manias, de meg neki is sok.  Igaz, nincs otthon mar gyerek - csak az unokak jonnek latogatoba :)).

Előzmény: Beer Monster (92438)
kisidi szept. 11. Creative Commons License 92446

Talán egy megoldás van a fekete csempére, ha a vízhálózatra vízlágyítót szereltetnek.

kisidi szept. 11. Creative Commons License 92445

Idetaláltam! :)

Egy kislakást újítunk fel és rendezünk be, bizonytalan ideig a fiam és párja lakják majd. 

És a rozsdamentes cuccok nekünk is szembejönnek. A hűtő végül az lett, de ezek az újabbak már ujjlenyomat mentesek. Viszont egy sor fiókot a konyhában a fehér ajtókhoz szerettük volna az ikea rozsdanenteséből, ami viszont nem ujjlenyomat mentes kivitel. Jó lenne rájönni gyárilag mivel kezelik, vagy valami házi megoldást,  hogy ujjnyommentes legyen. Mert állandó összetapis fiókokat bámulni, vagy állandóan törölgetni nem nagy öröm,  egy új konyha meg legyen az!

Beer Monster szept. 11. Creative Commons License 92444

Egyre több szert kentek rá, és csodálkoztak, hogy nyoma marad :)

A rozsdamentes hűtőnek az az előnye, hogy kettőt egymás mellé tudsz tolni, anélkül, hogy baj történne.