Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

ZsuR szept. 12. Creative Commons License 92460

Hat nem lehet konnyu takaritani fekete csempet... talan ha mosogato oblitovel torolnek at tisztitas utan... az edenyek nem lesznek tole foltosak.

Bar az ecet is segit - sot... mivel olajrol volt szo... ki fogom probalni.  A rozsdamentesen a viz osszeugrik cseppekbe - talan a csempen is...

Előzmény: islamorada (92458)
Beer Monster szept. 12. Creative Commons License 92459

Az a megoldás rá, hogy a tisztítószert le kell mosni róla tiszta vízzel, és szárazra kell törölni. Így mosogatunk.

Előzmény: islamorada (92458)
islamorada szept. 12. Creative Commons License 92458

Azt nem hiszem hogy probaltak, de minden mast igen! De majd megmondom neki hogy hatha! Bar itt valaki irta hogy akkor is foltot hagy!

Előzmény: kisidi (92446)
Beer Monster szept. 11. Creative Commons License 92457

Nagyon sokminden van még abban, éppen azért hagyja a foltot.

Előzmény: Luca_41 (92456)
Luca_41 szept. 11. Creative Commons License 92456

a desztvíz nem hagy foltot, legfeljebb az ioncserélt, az igen. A deszvízben H2O-n kívül nincs semmi. 

Előzmény: Beer Monster (92454)
Beer Monster szept. 11. Creative Commons License 92455

Nekem ezek voltak a keresőszavaim:

mosogatógépben mosható húsdaráló

inox húsdaráló

rozsdamentes húsdaráló

Az utóbbi kettő nem tökéletes, mert nem pontosan ugyanazt jelenti, előfordul, hogy INOX-ot sem engedik géppel mosni.

Régen tudtam a google összes trükkjét, de pár éve eltüntették a keresési opciókat. Hol van mostanában az 'Advanced search'?

Előzmény: ásítósmacska (92453)
Beer Monster szept. 11. Creative Commons License 92454

"Talán egy megoldás van a fekete csempére, ha a vízhálózatra vízlágyítót szereltetnek"

Nem ér szinte semmit. Foltot szintén hagy, csak vízkövet nem.

(Még a desztillált víz is hagy foltot.)

Előzmény: kisidi (92446)
ásítósmacska szept. 11. Creative Commons License 92453

mondom, hogy titkos kapcsolataim vannak hozzájuk...... :-DDDD

Egyébként jól kell megválogatni a keresőszavakat, és a kevésbé releváns találatokban (pl. lejárt hirdetések megtekintése cache-ben, stb.) is lehet kulcsszavakat találni.

Előzmény: Beer Monster (92442)
ZsuR szept. 11. Creative Commons License 92452

Nem - a baratnome.  Az enyem meg mindig feher - a hutom is az, meg a mosogatogepem...

A tuzhelyemet kellett cserelni meg a mosogato - az a ketto rozsdamentes. A tuzhely nem a divat miatt rozsdamentes - es mivel a mosogatoban megbantam a feheret, igy az is rozsdamentes lett.  Remelem tovabb lesz szep.

Előzmény: Luca_41 (92451)
Luca_41 szept. 11. Creative Commons License 92451

Ez a Te konyhád? Eddig nem fehér volt?

Előzmény: ZsuR (92448)
Tereza szept. 11. Creative Commons License 92450

Évekkel ezelőtt egy Vacsoracsatában hallottam először Gibanicáról.

Egy szerb származású fiú sütötte (egy valóságshow győztes Milo), és bennem csak az maradt, hogy milyen jó, egyszerű étel. Bennem csak az maradt, hogy túró meg tejföl. Cukorbeteg lévén gondolom, hogy ez nekem is jó lehetne, mert a túró és a tejföl nem sok CH-t tartalmaz  és tkp a rétestészta sem olyan "nagy tömegű".

Szóval ez egy univerzális étel  - sósan, édesen egyaránt jó lehet.

Még egyszer köszönöm.

Régen én is írosgattam ebbe a topicba, de mostanában ritkábban jutok ide. A múltkor véletlenül olvastam a bejegyzésedet.

Előzmény: joy (92436)
ZsuR szept. 11. Creative Commons License 92449

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9214198

...itt folytatom, mert ez mar furdoszoba trukk... :))

Előzmény: islamorada (92443)
ZsuR szept. 11. Creative Commons License 92448

...de ezzel mar off vagyok...

Előzmény: ZsuR (92447)
ZsuR szept. 11. Creative Commons License 92447

Nagyon elegans a konyha - nem ravatalozo... a kollegano meg takarito manias, de meg neki is sok.  Igaz, nincs otthon mar gyerek - csak az unokak jonnek latogatoba :)).

Előzmény: Beer Monster (92438)
kisidi szept. 11. Creative Commons License 92446

Talán egy megoldás van a fekete csempére, ha a vízhálózatra vízlágyítót szereltetnek.

kisidi szept. 11. Creative Commons License 92445

Idetaláltam! :)

Egy kislakást újítunk fel és rendezünk be, bizonytalan ideig a fiam és párja lakják majd. 

És a rozsdamentes cuccok nekünk is szembejönnek. A hűtő végül az lett, de ezek az újabbak már ujjlenyomat mentesek. Viszont egy sor fiókot a konyhában a fehér ajtókhoz szerettük volna az ikea rozsdanenteséből, ami viszont nem ujjlenyomat mentes kivitel. Jó lenne rájönni gyárilag mivel kezelik, vagy valami házi megoldást,  hogy ujjnyommentes legyen. Mert állandó összetapis fiókokat bámulni, vagy állandóan törölgetni nem nagy öröm,  egy új konyha meg legyen az!

Beer Monster szept. 11. Creative Commons License 92444

Egyre több szert kentek rá, és csodálkoztak, hogy nyoma marad :)

A rozsdamentes hűtőnek az az előnye, hogy kettőt egymás mellé tudsz tolni, anélkül, hogy baj történne.

islamorada szept. 11. Creative Commons License 92443

En utalom a rozsdamentes hutot es a tobbit! Soha nem vennek ilyet, nekem kizarolag a zomancos tuzhely, normal feher huto tetszik, mosogatogep is ilyen legyen, az egesz konyha legyen affele hazi csaladi konyha, ne olyan restaurantszeru azzal a sok femmel.

Sotet konyhat sem vennek, igaz hogy nem latszik meg rajta semmi, a feheren meg igen, de a sotetet is latakaritottam amig az volt/ a hazzal jott/, pontosan ugyanannyiszor mint a feheret.

Van egy ismerosom, amikor ferjhezment, a szulok egy kis lakast biztositottak nekik a hazukban, ott a kis fiatal no mindent feketere csempeztetett a furdoszoban mert imadta ezt a szint, talan csak a mosdo volt feher, nem azert de gyonyoru volt amikor eloszor lattam, utana meseltek hogy az elso furdoszoba takaritast maga volt a remalom, minden, de minden, az utolso vizcsepp is meglatszott rajta, a kis fiatalasszonyka ugy osszekente a takarito szereivel hogy meg borzalmasabb lett, azota mar gyerek is van, az is ratett. A mama segitett neha rendbehozni de keves sikerrel, orakat takaritgatta, / jo nagy volt/, ablakmosoval de az sem volt eleg, meg kulon ronggyal torolgette utana, felhaborodott, beszuntette, a csalad neha fogad egy kizarolag furdoszoba takaritot aki havonta egyszer rendbehozza, a kozbeeso idoben a csalad maszatol valamit rajta.

Majd egyszer kicserelik vilagosabb szinre mint mondtak de most nincs ra penz.

Előzmény: ZsuR (92437)
Beer Monster szept. 11. Creative Commons License 92442

Hát most komolyan, mégis másokat hoz ki itt a google. Ezt például éppen nem hozza...

Előzmény: ásítósmacska (92434)
Beer Monster szept. 11. Creative Commons License 92441

Hát polírozott az a lemez?? Ilyen célra szálcsiszoltat szokás használni.

Előzmény: ásítósmacska (92440)
ásítósmacska szept. 11. Creative Commons License 92440

Látnád, nálunk hogy néz ki időnként a belül rozsdamentes lemezzel borított lift... :)))

Hozzáteszem, hogy nem óvodában dolgozom, hanem olyan helyen, ahol 300-on felüli számú PhD és annál magasabb fokozatú kutató van...

:)))))

Beer Monster szept. 11. Creative Commons License 92439

Vicceltem.

Előzmény: ásítósmacska (92433)
Beer Monster szept. 11. Creative Commons License 92438

"fekete hutovel, mosogatoval, tuzhellyel... hat latom az egesz csaladot is benne - ujjlenyomatostol..."

Szerintem egy ravatalozóban még az ujjnyom lehet a kisebb probléma!

ZsuR szept. 11. Creative Commons License 92437

Konyha trukk... hogyan tartsuk tisztan!!!

A rozsdamentesek vilagaban elunk... de a takaritas nem lett konnyebb, sot!  En imadom a feher konyhamat, mindenki szornyulkodott, hogy mennyi takaritani valom lesz... mert a kosz ugye csak a feherre megy :)).

Latom a kolleganom csodalatos (majdnem) fekete granitjat, a fekete hutovel, mosogatoval, tuzhellyel... hat latom az egesz csaladot is benne - ujjlenyomatostol...

Aztan a rozsdamentesek... szep mig uj, aztan... 

Ha el van hanyagolva, akkor nem kell tobb neki mint mosogatoszeres takaritas.  De utana meg csikos marad.  Erre jon a trukk, babaolaj vagy mas ami nem budos, kicsit mikroszalas rongyra (vagy mas nem szalazodora) par cseppet belole, es attorolni.... mint a Salamon tokeletessege, ugy csillog utana.

Most kivancsi vagyok, meddig tart, hogy a mocsok(ujjlenyomet) konnyebben ragad vagy sem.  Ha nem - mar gyozelem!  Nem kell vegyszer, es tiszta, csillogo mint uj koraban.

Hirtelen felindulasbol a mosogatot is kitakaritottam olajjal... szep!

Azt hsizem nem veszek rozsdamentes hutot... maradok a fehernel.  Mosogatogep - lehet... 

joy szept. 11. Creative Commons License 92436

Nagyon szívesen!

Kuncogok, hogy az édes verziót mutogatták, pedig az az én szentségtörésem volt anno -sok éve (természetesen mások is kitalálhatták!!!).

Az egész család döbbenten vette, hogy így belerondítottam a szent fazékba... De nyelték, mint kacsa a nokedlit, bár lehordtak, hogy ez már nem Gibanica!

"Akkor adjatok neki más nevet!"

"Na jó, >édes Gibanica<..."

Azután áldomást ittunk a névadóra -sáragföld közelit.

:o)

Előzmény: Tereza (92366)
ásítósmacska szept. 11. Creative Commons License 92435
Előzmény: ásítósmacska (92434)
ásítósmacska szept. 11. Creative Commons License 92434

Lásd kivel van dolgod.... :)

(én jóban vagyok a guglival :-D)

http://veddvelem.hu/ajanlatok/3530-blaumann_husdaralok_mak_diodaralo_es_passzirozo_kedvezmenyesen?utm_source=kuponoldalak.hu&utm_campaign=cpc&utm_medium=referral

Univerzális húsdaráló - tésztakészítő sablonnal 3in1 (BG-3712) 8.250.- Ft 16.900.- Ft helyett

• 3 az1- ben univerzális daráló – tésztanyomó
  • 7 tartozékkal
  • 3 db csrélhető rosta
  • 1 db tészta és sütikészítő sablon
  • 1 db sütikészítő sablonhoz betét /önmagában is használható
  • Kés a húsdarálásához
  • Ételnyomó rúd
  • Anyag: 18/10-es rozsdamentes nemes acél
  • Bergner márkatermék
Előzmény: Beer Monster (92428)
ásítósmacska szept. 11. Creative Commons License 92433

Mi is ugyanabból az "adatbázisból" dolgozunk - miért gondolod, hogy nekünk mást dob a google...???

Előzmény: Beer Monster (92428)
Beer Monster szept. 10. Creative Commons License 92432

Én az ilyesmihez nem vagyok elég bátor. Itt meg pláne, annyi nő között.

Előzmény: Bubo.Bubo. (92431)
Bubo.Bubo. szept. 10. Creative Commons License 92431

(off: vissza kell neki beszélni, azaz be kell szólni - :-)) inkább ott, mint itt)

Előzmény: Beer Monster (92430)