Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Gaben7605 Creative Commons License 2018.05.14 0 0 2199

Sziasztok! 
Az üzemanyag jeladóhoz le kell vennem a tankot???? 99-es kombi.

mutterandi Creative Commons License 2018.05.13 0 0 2198

Keresek Suzuki Baleno kombi (EG) 1,6 i 16V (72W/98LE) 2001-es gyártmányú, klímás, benzines autómhoz motorvízhűtőt.

Gaben7605 Creative Commons License 2018.03.25 0 0 2197

Köszönöm Karesz!

Rémlett hogy nem egyszerű..... :) 

 

Előzmény: Karesz986 (2195)
japánmodell Creative Commons License 2018.03.24 0 0 2196

Sziasztok! 2001 es 3 ajtós 1.3 Balenohoz sok mindenem van. Meg van a bölcső is, ami csak pár éves lehet.

Karesz986 Creative Commons License 2018.03.23 0 0 2195

Szia Gábor!

Az OBD-ről írtam az 1952. és 2099. hozzászólásomban. Azóta nem foglalkoztam vele, mert nekem nem működött. Csak a "check engine" hiba kivillogtatást próbáltam.

A Balenoban úgynevezett "Pre" OBD-2 csatlakozó van ami kinézetre OBD-2, de a bekötése nem egyezik az újabb OBD-2-kel. (csak a táp) 

Angol nyelvű infó a http://www.rhinopower.org/diag/sdl_if.html valamint http://www.rhinopower.org/diag/diag és http://www.rhinopower.org/diag/sdl.html _main.html oldalakon.

Én nem mertem simán átkötni a 9-es lábról a 7-re a jelet, hátha nem egyezik a protokol vagy a jelszint. Nem szerettem volna hazavágni az ECU-t.

Köszönöm az eddigi segítséged.

Üdv, Karesz

 

Előzmény: Gaben7605 (2194)
Gaben7605 Creative Commons License 2018.03.20 0 0 2194

Sziasztok!

Karesz egy Balenos csoportban megint előjött az OBD téma! Már nem emlékszem a táp egyezik, "csak" a jel van másik kimeneten?

 

Még megvan a Baleno, de sajnos egy Suzukis hölgy bele tolatott... Zárhíd. lámpa (persze motoros), első lökös. Ja és egy kedves ember a Tesco parkolóban lerendezte a jobb első ajtóm! Lassan elfogy a donor! :)

 

 

iii_ortho Creative Commons License 2018.02.04 0 0 2193

Köszönöm!

Előzmény: Karesz986 (2191)
V.Jimmy Creative Commons License 2018.01.06 0 0 2192

Sziasztok!

Baleno 1.3 bölcsőt és jobb oldali komplet féltengelyt keresek!!!

Karesz986 Creative Commons License 2018.01.05 0 1 2191
Előzmény: iii_ortho (2190)
iii_ortho Creative Commons License 2018.01.03 0 0 2190

Üdv!

 

Szeretnék egy copy-t a régi baleno műszaki kézikönyvéből. Legyen szíves valaki, akinek megvan, megosztani velem. A mi járgányunk 98-as, ha ez számít....

 

Előre is köszönöm!

 

üdv

Ortho

Karlo70 Creative Commons License 2017.12.27 0 0 2189

Sziasztok! Most nézegetem a Baleno kat lehet, hogy veszek egyet. Szeretnék kérni véleményt az 1,6 GLX Top 4WD ről. Kapcsolható e az összkerék vagy állandó hajtásos és így mennyi a fogyasztása.

Köszönöm előre is.

irreverzibilis Creative Commons License 2017.11.10 0 0 2188

dettó,Neked nem küldtek díjértesítőt? azon rajta van,h aktualizáld a paramétereket: 18 alatti gyerek, futásteljesítmény,így nekem 28-ból 15444.ft lett,meg is jött a kötvény róla még aznap, nagy f.ok

Előzmény: Karesz986 (2187)
Karesz986 Creative Commons License 2017.11.10 0 0 2187

Sziasztok! Nagyon behalt a fórum.

Mostanában aktuális a Kötelező Felelősség Biztosítás felülvizsgálata. Egy személyes tapasztalatot szeretnék megosztani Allianz-os ügyfeleknek.

A napokban kaptam kézhez a biztosítótól a 2018-as GFB indexálási értesítést. Megdöbbenve tapasztaltam, hogy az éves díjam 21.432.- ről 31.728.-Ft ra emelkedik jövőre,  (B10, 50 év fölötti vagyok, 30 évnél régebbi a jogsim)

Gondolkodtam biztosító váltáson is, de hűséges vagyok az Allianz-hoz több mint 10 éve. Megnéztem az "ugyfelportal.allianz.hu"-n a gyors tarifálást, ahol a lap alsó harmadában meglévő ügyfeleknek ajánl kalkulációt.

Név, szerződés szám, születési dátum megadásával, szépen kiírja a szerződésem adatait, valamint a jelenlegi és a jövőre várható GFB díjat. A lap legalján felajánlja a szerződés módosítást újrakötés nélkül.

Itt meg kellett adnom az éves futásteljesítményt (15.000km), a járművet vezető személyek számát (3), a legfiatalabb vezető életkorát, (fiam 27 éves)

Mit ad isten ezzel a módosítással újraszámolva a 2018-as díjat 20.964.-Ft éves díjat ajánlott, ha elfogadom a módosítást, ami egy tizessel kevesebb. Naná, hogy elfogadtam!

Nézzétek át ti is! Lehet más biztosítóknál is van ilyen lehetőség, vagy érdemes átszerződni, újrakötni, ha sokat emelkedne jövőre.

Sok sikert!

arabella72 Creative Commons License 2017.09.27 0 0 2186

szia próbáld kérdezd meg a Suzmint ők bontott alkatrészeket is tartanak telf 0612955006 

Előzmény: Dufi (2185)
Dufi Creative Commons License 2017.09.13 0 0 2185

Sziasztok! Diesel baleno-hoz keresnék vizcsövet! Bontott is érdekelne, ha esetleg valaki bont egy dieselt! Szerelő szerint nem lehet kapni újat hozzá! Köszi a segitséget elöre is! Üdv: Dufi

arabella72 Creative Commons License 2017.09.10 0 0 2184

sziasztok talán emlékeztek Suzuki Baleno kombi ügyben kértem segítséget másik szerelőt kerestem hát úgy néz ki meg  lett a hiba egy hete hoztam el a kocsit 300km ment sőt már 600km két nap alatt meg találták a hibát suzukis autó szalonba dolgozott az úr de nagyon régen jártam már nála akkor is ő találta meg a hibát sikerült meg találnom mivel időközben fel mondott a szalonba szét szedték a kipufogó csonkot elől amibe a katalizátor is van majd a középsőt és a hátsót az első az meg volt repedve ezen van rajt a négy darab júk ami egy kerámia majd jön erre a tömítés  kipufogó tűzkarika és vennem kellett egy kipúfogórendszert kompletten ami szerencsés volt más néven füstkivezetőnek hívnak sikerült meg hegeszteni mert létezik négy fajta én bontottan vittem kettőt egyik 7000ft volt a másik 12000ft az egyik katalizátoros volt a másik nem de mégsem lett jó mert a balenonak kocka alakú a vége újba 300000ft kb ez okozta  a próblémát mire kiderült már az egész autó alkatrészei ki lettek cserélve nagyon köszönöm a segítséget aki írt számomra  ahogy ígértem le írtam hátha lesz valakinek hasonló próblémája esetleg segítek vele de inkább ne legyen .

arabella72 Creative Commons License 2017.08.24 0 0 2183

szia Szombathelyen van a kocsi és jelenleg is szerelőnél de még nincs meg a hiba 

 

Előzmény: irreverzibilis (2182)
irreverzibilis Creative Commons License 2017.08.21 0 0 2182

Hol kinlódsz az autóval?Lehet ajánlana vki szerelőt!

Előzmény: arabella72 (2181)
arabella72 Creative Commons License 2017.08.21 0 0 2181

Kedves FERENC és standby929 ma voltam második szerelőnél ami kérdéses számára az alsó holtpont jeladó és felső holtpont jeladó volt e cserélve ö azt mondja lehet hogy az a hiba mást nem talált de az első szerelő azt mondta kicserélte mind kettőt a második szerelő azt mondja ebből csak után gyártott van ö szerinte nem cserélték mert az eredeti van bent szerinte és ennek az ára 26000ft van szóval holnap egy harmadik autószerelő fogja meg nézni ő a Suzuki szerviznél dolgozott de eljött egy másik helyre talán ö meg találja a hibát ez katasztrófa ami itt megy és egyet értek mind veletek ígérem ki fogom írni az eredményt csak derüljön már ki nagyon köszönöm a segítségetek Nő létemre ennyit nem szenvedtem senkivel mint ezzel az autóval  :-)

Előzmény: standby929 (2180)
standby929 Creative Commons License 2017.08.21 0 0 2180

Hallgass Dome F.-re.

Tobb szem tobbet lat alapon lehet, hogy egy masik szerelo egybol tudja, hogy hol keresse a problemat.

Tapasztalatom szerint hiaba regi auto, viszonylag ritka es nagyon sok szerelo nem is ismeri ezt a tipust.

Előzmény: arabella72 (2178)
Döme F. Creative Commons License 2017.08.20 0 0 2179

Elképzelésem sincs sajnos. Lehet nem a hibát kéne tovább keresgetni, hanem másik szerelőt? Sajnos ritka a becsületes. Nekem mákom van, a végzettségem autószerelő, így kicsit konyítok hozzá, magamnak nem is számolok fel munkadíjat, max nagy melegben 1-2 hideg sört. :) 

Sajnos soha nem dolgoztam a szakmámban és kicsit el is haladt mellettem a technikai fejlődés, de amit tudok, megcsinálom otthon magamnak.

Egyszóval javaslom, hogy kérdezz másik szerelőt, hátha. Szurkolok. :)

Előzmény: arabella72 (2178)
arabella72 Creative Commons License 2017.08.17 0 0 2178

most szétszedték meg nézték a részecske szűrőt de ott is rendben van minden tünet marad szerelő keresi tovább hát ilyent hogy nem találják meg számomra is meg lepő ha kiderül egyáltalán mi csinálja ezt a tünetet a gyújtótrafót ki cserélték egy új és egy bontott el is ment 100km-re  és újra kezdte csak sűrűben aztán ment le esett az alapjárat majd minél többet ment a kocsi egyre többször állt meg olyannak tűnt mintha valami fel melegszik aztán ment a kocsi le állt újra indítottuk indult azzal semmi gond nem volt.

Előzmény: teccikerteni (2177)
teccikerteni Creative Commons License 2017.08.17 0 0 2177

gyújtás probléma lehet

keress egy jó villamossági szerelőt

Előzmény: arabella72 (2175)
standby929 Creative Commons License 2017.08.16 0 0 2176

Par honapja nalunk is az volt, hogy az auto megtorpant, eloszor csak pillanatokra, aztan traktor hangja lett, a negy helyett csak 3 henger ment. Elkezdtem lehuzogatni a gyujtas kabeleket es igy kisakkoztam, hogy hol nincs szikra. A kabelt megvizsgaltuk, az rendben volt, ugyhogy ki kellett cserelni az egyik gyujtotrafot a ketto kozul.

Kb 15ezer Ft volt a Bardinal, azota semmi baja, jar mint a Doxa.

Előzmény: arabella72 (2172)
arabella72 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 2175

Kedves Ferenc én már teljesen ki vagyok hogy nem találják a bajt be mérték két külön helyen az Egr szelepet írta ki ami ki van már kötve hétvégén utaztunk Pestre és nem értünk fel csak GYŐRIG ott meg torpant a kocsi dúrrogót  megálltunk és újra indítotúk gurultunk és megint gyertyát cseréltük stb vissza értünk nehezen 200km röl cseréltek gyújtótrafót egy új került bele  egyiket azt mondta a szerelő hogyha megint csinálja akkor a régit cseréljük meg a másikkal elindultunk másnap újra BP elindultunk el kezdte GYŐRNÉL ki cseréltük majd Pestig fel sem értünk újra kezdte és akkor telefonon hétfőre le beszéltünk egy bontott trafót be tettük és tudtunk vele menni majd amikor indultunk haza a 300km ről akkor el kezdte kb 50km után nagyon nehezen értünk haza inditottuk ment egy 30km aztán megint ez autópályán elég gáz volt mintha meg melegedne valami de nem tudják meg mondani két szerelőnél voltam az egyik azt mondta az első katalizátor miatt szerinte a hátsó nincs bent össze tört négy hete a hétvégém ezzel telik munka eszköz a kocsi nem tudom hova menjek vele már -felső-alsó holtpont jeladót is cseréltek a tankbeöntöcsövet azzal kezdödött hogy azért csinálja mert el rohadt a szerelő ezt mondta üzemanyag szűröt is cseréltek gyertyát is már nincs tippem mi lehet 

Előzmény: Döme F. (2174)
Döme F. Creative Commons License 2017.08.09 0 0 2174

Hasonló volt nekem, írtam is lentebb.

 

Új gyertyakábel-készlet japán autósboltban kb 9.000

Üzemanyagszűrő kb 2.000

Üzemanyagszivattyú 11.500 (Ignisé jó, Balenohoz nincs utángyártott, eredeti horror árú).

 

Már nem rángat, megoldódott a problémám. Munkadíjam nem volt, saját magam szereltem meg otthon, bár az AC cserével kicsit megszenvedtem.... :)

 

danjoe Creative Commons License 2017.08.06 0 0 2173

Szia! Nekem 1.8-as benzines van, de az nem komunikál OBD csatin keresztűl. Több hibakód keresőt is bevetetek, csak a kivillogtatásos módszerrel tudták kideríteni a hibakódokat. Lehet, hogy az 1.6-osnál másképp van.

Én elektromos problémát sejtek a háttérben: A gyertya "pipákban" a rugó nincs szétporladva? Elektromos csatik érintkeznek? Járó motornál ne piszkáld! A kábelek a csatlakozási pontoknál nincsenek megrepedve, elszakadva?

 

Előzmény: arabella72 (2170)
arabella72 Creative Commons License 2017.08.04 0 0 2172

ezt sajnos mind meg csinálták rajt  

irreverzibilis Creative Commons License 2017.08.04 0 0 2171

elkoszolódott benzinrendszer,nekem egyszer hasonló volt,vizes benya volt télen,ha kisebb a baj elég az is,hogy fél tank benzinhez beöntöl a tankba 1 lityi denaturált szeszt,de ha nagy a baj,akkor üzemanyag szivattyú cserével valszeg összekötve egy alapos tisztítás,de így távgyógyításban nem könnyű,amúgy rángatni még a gyújtás miatt lehet,gyertyák rendben,gyújtókábelek,trafók?

Előzmény: arabella72 (2170)
arabella72 Creative Commons License 2017.08.04 0 0 2170

irreverzibilis köszönöm a válaszod ez meg oldodott de sajnos a kocsi ugyan úgy rángat nem akar menni rosszabb lett rá tették számitógépre de sajnos nem mutat semmi hibát ezres fordulaton kétszázra esik hirtelnen rángat aztán le áll majd elindul nagy nehezen és imádkoztam hogy vissza érjek a szerelőhőz  ha valakinek van tipje mi lehet nem találják a bajt egyelőre ami lehetséges azt meg nézték egy  suzuki baleno kombik 1,6 -os 2001-es évjárat 71kw benzines kocsi egy hölgy vagyok eddig boldogultam de most nem tudom mi a hiba ha tud valaki segíteni van tipje azt kérem írjon köszönöm 

Előzmény: irreverzibilis (2169)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!