Keresés

Részletes keresés

zichie75 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 1482

610MHz-en újra van m1 HD és m2 HD. SR: 6875, 64-QAM

Ugyan ezen a frekin az MR2 Petőfi rádió is megjelent kódolva, ami családi csomagos kártyával nyílik.

Az EPG viszont eltűnt, nálam egyik Fibernetes csatin sincs, pár napja még volt.

Előzmény: .:ROX:. (1479)
nyxor Creative Commons License 2011.02.10 0 0 1481

Március 1-től egész Kecskeméten elérhetőek lesznek a Speed csomagok! 120 megás is. 1-jén azzal fog indulni a napom, hogy váltok. Ajj de várom már, unalmas évek óta 10 megával szenvedni :D

tucsok1702 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1480

Szia Rox!

 

Nem tudom...

Előzmény: .:ROX:. (1479)
.:ROX:. Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1479

Szia Tücsök!

 

A közeljövőben még mindig nincs esély HD-ra élesben?

tucsok1702 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1478

Szia Nyxor!

 

Küldj légyszi egy e-mailt, a címem publikus a reglapon.

Előzmény: nyxor (1475)
tucsok1702 Creative Commons License 2011.01.28 0 0 1477

Szia nyxor!

 

Láttam a postodat, amikor írtad, a NatGeo-t akkor megcsináltuk, azóta nem tapasztaltunk hibát rajta. (Csúszott a hang, kockásodást nem tapasztaltunk). A többi kérdésedre nem tudok válaszolni, mert nem a műszak dönt abban, hogy melyik csatorna melyik csomagba kerüljön.

 

Az HBO Comedy esetében nem tudtuk máshogy megoldani a titkosítást.

Előzmény: nyxor (1458)
autodekor_hu Creative Commons License 2011.01.28 0 0 1476

szia!  ezekszerint tényleg ennyi volt a hiba, a bluray lejátszón is működik minden, egyből megtalálta az összes csatornát. köszönöm a segítséget, már teljesen lemondtam róla, hogy működni fog. mégegyszer köszönöm.

Előzmény: tucsok1702 (1474)
nyxor Creative Commons License 2011.01.28 0 0 1475

Szia Tücsök!

Csak hogy itt vagy. Olvasd el ezt a hozzászólásomat, pár észrevétel meg kérdés: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=106289680&t=9114545

Előzmény: tucsok1702 (1474)
tucsok1702 Creative Commons License 2011.01.28 0 0 1474

Sziasztok!

 

A Samsung szakértőivel egyeztetve sikerült megtalálni a megoldást, és átkonfigurálni a DVB-C információs táblákat. Ha újra szkennelitek a Samsung TV - ket, mostantól meg fognak jelenni a csatornanevek is a listában.

autodekor_hu Creative Commons License 2011.01.23 0 0 1473

köszi, sikerült megtudnom, hogy tudja a csatornalista exportot, még annyit mindenképp megpróbálok, hogy kimentem egy usb,re hogy megnézzem, amit mondtál. közben a srác, aki hozza a tv-t (samsung kereskedő) megpróbálja még megtudni samsung szervizesektől, hogy van e hivatalos megoldás a problémára, ill. hogy a bluray lejátszómra van e megoldás. ha valamit megtudok, akkor leírom. és köszi a segítséged.

Előzmény: zichie75 (1472)
zichie75 Creative Commons License 2011.01.17 0 0 1472

Én nem tudom, hogy megy-e rajtuk. Csak annyit tudok, amit az FX2490HD készülékkel kísérleteztem és amilyen infók jöttek másoktól e-mailben vagy itt a fórumon.

A lényeg, hogy a csatornaexport elérhető legyen és működjön. Az exportban megtalálható legyen a map-CableD állomány, aminek a méretének pontosan 292000 bájtnak kell lennie. Azért ennyi, mert az állományba 1000 csatorna fér és egy csatorna 292 bájton van tárolva. Persze az állomány nincs teletömve, mivel nincs olyan szolgáltató, ahol pont ezer csatorna lenne elérhető. A maradék helyeken nullákkal van feltöltve az állomány, azért fix a mérete.

Ha egy műszaki boltban nézed valamelyik készüléket, akkor valahogy vedd rá az eladót, hogy engedje meg a csatornaexportot. Ehhez egy pendrive is kell. A pendrive-on lévő file kiterjesztésének scm-nek kell lennie, amit át kell nevezni zipre és bele kell nézni a tömörítménybe, hogy benne van-e a file és a mérete megfelelő-e. Arra érdemes odafigyelni, hogy a műszaki boltokban a tévéken a MinDigTV-t szokták járatni, így szinte biztos, hogy digitális kábelcsatorna nincs behangolva. Emiatt lehet, hogy az exportban nem lesz map-CableD állomány, viszont map-AirD állománynak kell lennie, ami a földi digitális csatornalistáját tartalmazza. Mivel az eddigi tapasztalatok azt muntatják, hogy a map-AirD és a map-CableD mérete megegyezik, így a map-AirD állomány mérete alapján meg tudod állapítani, hogy ha lenne map-CableD állomány, akkor annak a mérete mekkora lenne.

Előzmény: autodekor_hu (1471)
autodekor_hu Creative Commons License 2011.01.16 0 0 1471

ilyen nincs rajta :( TV-ből amit nézegetek: UE40C7000ww vagy UE40C8000ww esetleg ugyanezek 46"-ban.

Ami fontos lenne, a Time Shift a PIP (tudom ezetk csak 1 tuneresek), és a LED technológia. De a menüre mindenképp figyelni fogok, mert jó lenne ha legalább ebben menne a fibernetes digitális kábel tv, a blurayen már beletörődtem, hogy MindigTV lesz, végülis vinyóra bármit fel tudok rakni, ezenkívül tetszik ez is.

 

Esetlge ha ezeket a TV-ket nézted, elmondanád a véleményed? És persze, hogy szerinted megy e rajta a digitális fibernetes kábel tv?

Előzmény: zichie75 (1470)
zichie75 Creative Commons License 2011.01.16 0 0 1470

Ha nincs ilyen menüpont a BluRay felvevődön, akkor sajnos nincs (ismert) megoldás:

 

Ezt érdemes megnézni, ha Samsung tévét akarsz venni. Én két hete egy műszaki áruházban kipróbáltam több Samsung tévét is és mindenhol elérhető volt a menüpont.

Előzmény: autodekor_hu (1469)
autodekor_hu Creative Commons License 2011.01.16 0 0 1469

sajnos nem megy, nincs ilyen opció, csak csatornalista, de abba ahogy be akarok lépni, megint kiírja, hogy nincs csatrona. Elmentem vettem egy beltéri antennát, most a földi sugárzású adók legalább mennek, azért köszönöm szépen a segítséget, tudod a legbosszantóbb, hogy a lejátszónak még egy bemenete sincs, így a Fibernetes Boxot rá sem tudom dugni, ezekután kicsit lelombozódtam, főleg, hogy Samsung LED TV-t nézegettem, hogy milyen tuti lenne, gondolom abban sem fog menni, csak ha a baxot rákötöm, de azon legalább remélem van bemenet :)

 

Mégegyszer köszi a segítséget.

Előzmény: zichie75 (1468)
zichie75 Creative Commons License 2011.01.16 0 0 1468

Nálam így működik:
"Futtassa az Automatikus tárolást, OK vagy mégse" kérdésre "mégse" válasz, majd a távirányítón "menü" gomb megnyomása, "csatorna" menü kiválasztása (parabola antenna ikon), "csatornalista átvitele" almenü kiválasztása, pin kód megadása (0000), "exportálás USB eszközre" menüpont kiválasztása.

 

Ha ez nem működik, akkor nem tudok megoldást.

 

Keresésnél "kábelt" és "digitálist" adj meg, ne "légit"!

Előzmény: autodekor_hu (1466)
autodekor_hu Creative Commons License 2011.01.16 0 0 1467

és mégegy számomra furcsa, de lehet, hogy normális dolog, hogy ha légi-re állítom a keresést, akkor csatornaszámokat ír ki, ha kábel-re akkor MHz-et, lehet hogy normális, de én fordítva gondoltam volna...

autodekor_hu Creative Commons License 2011.01.16 0 0 1466

Szia! A legnagyobb baj, hogy se csatornalista szerkesztésbe, se a csatornákkal kapcsoaltos menübe nem enged belépni, mert kiírja, hogy nincsenek tárolt csatornák, Futtassa az Automatikus tárolást, OK vagy mégse. OK-ra elindul, mégse-re visszamegy a főmenübe :(

zichie75 Creative Commons License 2011.01.16 0 0 1465

A leírásod alapján nem a modullal van gond, hanem az a probléma, amit ezen a fórumon már hónapok óta téma és megvan rá a "nem hivatalos" megoldás. Ha visszaolvastál volna pár hozzászólást, akkor erre magad is rájöttél volna. Nekem is ez volt a gondom a Samsung tévémmel. Amíg nem tudod nézni a négy kódolatlan közszolgáltai adót, addig nincs értelme foglalkozni a modullal.

 

A probléma az, hogy a BluRay felvevőd valószínűleg megtalálja a csatornákat, de azt jelzi, hogy nem talált semmit. A csatornák feltételezhetően ott vannak eltárolva az eszközön, azonban az újabb Samsung eszközökön minden digitális csatornához már tartozik két olyan információ, amely megomdja, hogy a csatorna megjelenhet a csatornalistában (igen vagy nem), továbbá a csatorna a távirányító csatornaléptető gombjával (p+ /p-) léptethető-e (igen vagy nem). Az újabb Samsung tévékben - úgy tűnik, hogy a te esetedben a BluRay felvevőnél is - ez a "szolgáltatás" működik, aminek az a lényege, hogy Fibernet (és lehet, hogy más szolgáltatók) csatornái esetében az eszköz letiltja a csatornalistában való megjelenést és a csatornaléptetést. A korábbi Samsung eszközöknél még nem volt ilyen "szolgáltatás". Nem lehet tudni, hogy a Samsungnak mi érdeke fűződik ahhoz, hogy az újabb eszözei nem működjenek együtt a Fibernettel. Szerencsére az eszközök egy részéből ki lehet exportálni a csatornalistát, ahol csatornánként ez a két tiltó jelzőt (flaget) át lehet állítai. Sajnos kaptam olyan visszajelzést, hogy van olyan Samsung tévé, ahol már nem elérhető a csatornalista export/import. A két tiltó flag átállítása végett írtam egy kis progit, amit innen lehet letölteni: http://www.megaupload.com/?d=DM5KLILI

 

A csatornalista export átírásának folyamatát lépésről lépésre leírtam az 1451-es hozzászólásomban: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=105993361&t=9114545  Az ott leírt link már nem működik, mert közben javítanom kellett egy hibát a progiban, ezért az ebben a hozzászolásomban található linkről tudod letölteni csak. A folyamtleírásban feltűntetett FCSM.exe valójában elírás, mert FCSJ.exe a progi neve. (Sajnos nem lehet hozzászolást utólag javítani az index fórumán.)

 

Értelemszerűen a folyamatleírásban mindenhol, ahol Samsung tévére vonatkozólag írtam a teendőket, a te esetedben a BluRay felvevőre vonatkozik.

 

A módszer nem biztos, hogy a te esetedben működik, továbbá semmilyen felelősséget nem vállalok, tehát csak saját felelősségre.

 

A Samsunggal nem érdemes felvenni a kapcsolatot. Én már megtettem, de a problémát azzal le is rendezték, hogy a készülék leírásában ott van, hogy nem minden kábelszolgáltatóval működik együtt és a probléma nem a készülékkel van, hanem a szolgáltatóval.

Előzmény: autodekor_hu (1463)
autodekor_hu Creative Commons License 2011.01.16 0 0 1464

Szia! Na elhoztam a modult, betettem a kártyát. CI menüben ezt látom:

 

Subscription Status: Fibernet_bp

Event Status: No Entitlement

Token Status: No Tokens

 

Csatornakeresést próbáltam Magyarországgal és Franciaországgal, Finnország nincs a menüben, csak egyéb, ott nekem kell beállítani kezdő és végső frekvenciákat.

 

Semmilyen csatornát nem talál, kódolatlant sem, mondjuk csak a kábeltv antenna van rajta, pedig próbáltam kábelről légire is állítani. Próbáljam meg valamiféle antennával, hogy egyáltalán azok mennek e?

 

előre is köszi a választ.

Előzmény: zichie75 (1462)
autodekor_hu Creative Commons License 2011.01.16 0 0 1463

Szia! Először is köszi a választ. Semmit nem talált meg, azt írja ki a programozás végén, hogy 0 tv, 0 rádió. Rájöttem, hogy a kártyát fordítva kell betenni (persze először rosszul raktam be.) Nagyon felhúztam magam tegnap, aztán visszavittem a modult. Most lenyugodtam, azt hiszem megyek, megint hozok egyet, és próbálkozom újból. Ha beteszem, akkor ezekszerint meg kellene próbálni a menüben is keresni valamit, de én alapból ilyet nem találtam. Magyar nyelvú persze nincs a készülékhez, de neten sem találtam. Akkor megyek, veszek megint egy modult, és próbálkozom, mert a leírás és a fibernetes kolléga szerint is működnie kellene, mert a tuner is tudja a dvb-c-t. nyelvnél mit kellene átállítani, mert egy csomó lehetőség van. Gondolom a csatorna beállításoknál kell kábelre, és akkor próbáljam ott mondjuk Franciaországot? Na megyek veszek egy modult... köszi

zichie75 Creative Commons License 2011.01.15 0 0 1462

A csatornákat megtalálja? Ha igen, akkor a kódolatlanok (m1,m2,Duna,Autonómia) mennek?

A Conax modul menüjébe be lehet lépni? Ha igen, akkor a kártyáról lehet infót kérni?

A kártyát a modulba érintkezővel felfelé nézve tetted be? (a fibenteres boxoba pont fordítva kell berakni, mint a conax modulokba)

Próbáltad más országra állítani? Pl. Franciaország vagy Finnország.

Előzmény: autodekor_hu (1461)
autodekor_hu Creative Commons License 2011.01.15 0 0 1461

sziasztok! hátha tudtok segíteni nekem. vettem egy samsung bd-c8200 blu eay felvevőt. a használatija szerint dbv-t/c tuner van benne. szolgáltató a fibernet. felhívtam őket, azt mondták, hogy vegyek egy dvb-c s conax modult, elmentem a media markt-ba meg is vettem, beletettem a kártyát de nem működik, a tunert be tudom állítani a magyar fordítás szerint légi vagy kábel csatornára, mindkettővel megpróbáltam, de semmi :( a modult persze visszavittem, mert mondták, ha nem működik vigyem visza. van esetleg ötletetek mert nagyon elkeseredtem, esetleg, hogy milyen conax modul kellene, honnan tudnák szerezni ilyet, vagy mi lehet a baj? előre is köszönöm a segítséget.

reimre Creative Commons License 2011.01.15 0 0 1460

Sztem utána is nyugodtan elfelejtheted, az invitel jelenleg nincs jelen ebben a technológiában, tehát nagy valószínűséggel ugyanaz marad minden, ugyanaz a személyzet, ugyanaz a rakás szar technológia fog működni tovább. Vagyis nem működni.

Egyébként Hevesben minden a szokásos ügymenet szerint halad, kiegészítve annyival, hogy az úgynevezett szerelők most már ordítoznak is a telefonba ("nem képzeli tán, hogy minden hónapban kimegyünk olyan messzire") és teljesen nyíltan lehülyézik az ügyfelet.

Abszurdisztán, XXI század eleje, fibernet terület.

Előzmény: spucc (1459)
spucc Creative Commons License 2011.01.12 0 0 1459

 

"..hogy a fibernet jelenlegi vezetői azt hiszik, hogy minden marad a régiben"

 

Annyira azt hiszik, hogy a napokban szórólapot is küldtek! (dél-Buda)

Addig, míg nincs másik tulajdonos-név a papírokra írva, sajnos nálam felejtős...

 

Előzmény: reimre (1456)
nyxor Creative Commons License 2011.01.10 0 0 1458

Pár észrevétel.

 

A Nat Geo Music hetek óta szarakszik. Akad a hang és kockásodik a kép. Másnál is rossz vagy csak nálam? A jelszint rendben van, a streamben lévő többi csatorna, pl. MTV Dance gond nélkül megy.

Az Ozone Network miért nem megy családi csomagban? Analógban már elérhető, digitálison fekete.

A Filmmúzeum miért van 650 MHz-en, mikor az a frekvencia az analóg családi csomagba esik, holott az analóg kínálatban a Filmmúzeum az alap csomag része?

HBO Comedy-nek hallatszik a hangja előfizetés nélkül.

zichie75 Creative Commons License 2011.01.05 0 0 1457

Javítottam a progiban a dátumkezelést: http://www.megaupload.com/?d=DM5KLILI

A korábbi verziót töröltem. Le is álltam a projekttel, mert...

  1. Kevés olyan Fibernetes ember van, aki dvb-c tuneres Samsung tévével használja a digitális szolgáltatást, továbbá a régebbi típusok esetében még nem jelentkezik ez a probléma.
  2. Vannak olyan újabb készülékek - ezzel a csatornalista problémával - ahol már nem érhető el a csatornalista export/inport funkció. Gondolom a Samsung rájött, hogy ezzel a trükkel használhatóvá lehet tenni a készülékeket a Fibernet dvb-c hálózatán is, így ezzel elvágta ezt a lehetőséget is. A mai napig nem tudom ennek mi az értelme és milyen érdeke fűződik ehhez a Samsungnak.
  3. A Fibernet egy részét a UPC vette meg, így idővel ezeken a területeken az ő rendszerüket fogják majd bevezetni, ahol settopbox nélküli digitális tévézésre már nincs lehetőség, mivel náluk párosítva van a kártya a boxokkal. Ráadásul a párosítás sajnos tejles értékű, azaz a kártya csak és kizárólag a UPC boxban megy. A tévékbe tett Conax CA modulok is használhatalanok lesznek, mivel náluk Nagra3 rendszer van. Az Inviteleseknek talán szerencséjük lesz, ott nem lehet tudni mi lesz.

 

Előzmény: zichie75 (1455)
reimre Creative Commons License 2011.01.05 0 0 1456

Az invitel is közölhetne már róla valamit, hogy mit is akar a nála maradó (nagyobb rész) területtel. Azok a szerencsések, akik UPC területre kerülnek, nekünk meg marad a továbbiakban is a nagy semmi. Mert ha ebből a sajtóközleményből indulok ki akkor az jön le, hogy a fibernet jelenlegi vezetői azt hiszik, hogy minden marad a régiben, többek között ők is a helyükön maradnak. Akárcsak a nem létező karbantartók, valamint a tőlem kb. egyforma távolságra lévő ÜFSZ irodák, úgymint Kecskemét, Tiszaújváros, Hajdúszoboszló. Ezek tőlem kb. egy távolságra esnek, +-10 km. Na mind1, a legtöbb hűségem télen jár le megint, addig meglátjuk.

Előzmény: .:ROX:. (1447)
zichie75 Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1455

A Samsung csatornalista javító progival kapcsolatban felmerült egy probléma. A csatornalista exportban a map-CableD állomány dátuma 1950. január 1., ami miatt a progi valamiért nem találja meg az állományt. Emiatt (az 5. lépés végén) a fájl dátumát meg kell változtatni a mai napra. Erre alkalmas pl. a FAR manager. A lényeg, hogy a file tartalma ne módosuljon a dátum változtatásával.

 

A problémás dátum, amit a map-CableD fájlal kapcsolatban javítani kell a progi futtatása előtt:

zmisi Creative Commons License 2011.01.01 0 0 1454

Küldtem e-mailt, kérlek válaszolj! Köszönöm.

 

Előzmény: zichie75 (1451)
.:ROX:. Creative Commons License 2011.01.01 0 0 1453

Mától (jan.01.) már nem az új csatornakiosztásnak kéne lennie?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!