Keresés

Részletes keresés

ninovarga Creative Commons License 2009.05.09 0 0 5884
Ezek rododendronok a budafai arborétumban. Ez a néhány kép ki sem meríti a teljes színskálát. Van belőlük fehér is, sárga is és ki tudja még, hogy hányféle szín.
Előzmény: valila (5883)
valila Creative Commons License 2009.05.09 0 0 5883

Nino, ezek a fotók édenkertben készültek.

 

A virágos bokrok milyen névre hallgatnak?

Különösen a narancsos-piros fogott meg.

Előzmény: ninovarga (5878)
valila Creative Commons License 2009.05.09 0 0 5882

Béluska, köszönöm a mézbogyó infót. Ezekszerint

fanyarédes.

Az én bokrom sem nagyobb, mint a tied, a termése is hasolnó volt,

de vagy a madarak ették le, vagy az erős

szél vitte messzire.

 

Zsuzsuci, nagyon szép a fügéd és a kákid.

Előzmény: Béla1007 (5881)
Béla1007 Creative Commons License 2009.05.09 0 0 5881

Szép a kákid Zsuzsuci!

 

Megpróbálom megmenteni a megrágott kivit !!

 

 

Az első és egyetlen mézbogyóm jó ha volt 10mm de leszüreteltem,tapintásra puha volt de ízre fanyar ,savanykás.

 

 

 

Zadarban kertészetben vásárolt lilánk vettem fügecsemete , azt hittem nem él vissza is vágtam mert száraz volt de bíztam benne és íme törekszik rendesen !!

Üdv

Béla

Zsuzsuci Creative Commons License 2009.05.09 0 0 5880

 

Igen, ráéreztem, hogy árnyékolni kell őket. Szúrtam köréjük levágott tujaágakat. De talán már írtam is pár napja.

Ma jobban megtanulmányoztam, és láttam, hogy új levelet szándékoznak hozni, tehát nincs nagy baj, remélem.

Előzmény: ninovarga (5879)
ninovarga Creative Commons License 2009.05.09 0 0 5879
A "bölcsis" kiviket szigorúan árnyékolni!
Nálam a kis iskolában is megperzselte a Nap ebben a nagy melegben a kis sárga kivik leveleit.
ninovarga Creative Commons License 2009.05.09 0 0 5878
Zsuzsuci Creative Commons License 2009.05.08 0 0 5877

 

Béla! Ilyen most az én kákim. Az előző fotók közül a középső szintén erről készült. Csináltam felvételt a gyümölcskezdeményről is, de az homályosra sikerült

Zsuzsuci Creative Commons License 2009.05.08 0 0 5876

Csak az előbb nem szúrtam be:)

 

Zsuzsuci Creative Commons License 2009.05.08 0 0 5875

 

Azért szépségeket is fényképeztem ma

Zsuzsuci Creative Commons License 2009.05.08 0 0 5874

 

Köszönöm Arth ur a tanácsot! Ma le is fényképeztem a kis szerencsétlent, és a képen jól látszik a levelek szélén a száradás. Képen még jobban, mint a valóságban. Engem is meglepett.

Előzmény: Arth_ur (5868)
valila Creative Commons License 2009.05.08 0 0 5873

Arth ur, végre valami jó is történik velem.

Már előre örülök a "sima" Hayward-os

kivinek a fügékkel együtt.

Bármikor szeretettel várlak családostól.

Ha nem tudjátok beiktatni a kirándulást, szólj,

a fiam jövet-menet beugrik a "motyóért.":)

 

 

Jó kertészkedést!

Előzmény: Arth_ur (5865)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.08 0 0 5872
Egy kis olvasni-nézegetni való:http://www.dofi.unifi.it/frutmin/database/LISTA1.htm
Káki adatbázis,nagyon sok fajta-leírással/nem tudom képbe került-e ez már/
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.08 0 0 5871
Hát azt hiszem én nemigen fogok a palackos ,előnevelős módszerrel próbálkozni a fügénél.Vhogy nem igazán sikerültek.Visszatérek a régi ,nomád módszerhez,eddig azok mindenféle pátyolgatás nélkül is szinte mind megeredtek amiket úgy csináltam.
krobi75 Creative Commons License 2009.05.08 0 0 5870
Köszönöm szépen a palántákat!
Előzmény: Kátya2 (5754)
ninovarga Creative Commons License 2009.05.08 0 0 5869
Művelési ág váltása a szőlőhegyen: kiviültetvény a karácsonyfatelep helyén
Arth_ur Creative Commons License 2009.05.08 0 0 5868
Mivel ezek nem oltványok, alany kihajtással nem lehet probléma.
Ezek a kivik mikroszaporított növények.
A mikroszaporítás (eredményét tekintve) olyan mint a dugványozás, azaz vegetatív szaporítás, ami fajtaazonos, genetikailag változatlan utódokat (klónokat) eredményez. Viszont sokkal gyorsabb, biztosabb, és garantáltan vírus és betegségmentes utódokat ad ha a kiinduló növény is az volt, mivel sterilen, laboratóriumban csinálják.

Talán egy kis tápanyag jól jöhetne nekik. A sima N-P-K-n kívül még magnéziumra gondolok, a savanyúkedvelőnek, mészkerülőnek tartott növények többsége meghálálja, ha több magnéziumot kap (pl. keserűsó formájában), ugyanis semleges/lúgos, vagy meszes talajon sokszor az hiányzik nekik.
Előzmény: Zsuzsuci (5867)
Zsuzsuci Creative Commons License 2009.05.08 0 0 5867

 

Nálam, sajnos új levelek nincsenek, úgy látom, megtorpant mind a három.Vagyis, az egyik kislány, ami miatt tavasszal aggódtam, életrevalóbbnak látszik. Ő tőből hajtott újat, azok a levelek más színűek is. Megfordult a kérdés a fejemben, hogy ha ezek oltottak, lehet hogy az alanyról hajt? De lehet hogy nem is oltottak, akkor ez a kérdés érvénytelen.

 A másik kettő inkább sárga mint zöld, de Nino megnyugtatott, hogy ez természetes. Viszont némi növekedést azért elvárnék tőlük, ehelyett inkább száradnak a levélszélek. Emiatt folyamodtam az árnyékoláshoz, gondoltam, a tűző nap zavarja.

Szóval, nem úgy néznek ki, mint akik jól érzik magukat, inkább "elvannak".

Előzmény: Arth_ur (5866)
Arth_ur Creative Commons License 2009.05.08 0 0 5866
A bölcsis kiviket még én is félárnyékban tartom, elég jól érzik magukat.
Előzmény: Zsuzsuci (5863)
Arth_ur Creative Commons License 2009.05.08 0 0 5865
A fügedugványok szépen nőnek, eljött az ideje a szétültetésüknek. (A kérdés csak az, hogy mikor jut rá időm.)
A kipusztult kiviket konténeresből/földlabdásból nyugodtan lehetne pótolni, a gond inkább az, hogy hogyan tudsz Ninótól újabbakat kérni.
Úgy néz ki, hogy sima zöldet (Hayward) a fügékkel együtt adok majd be hozzád (szépen erősödnek a tavaly meggyökeresedett dugványok). De a tieiddel egyidős, Ninótól kapott sárgákból legfeljebb évek múlva próbálkozhatok szaporítással.
Előzmény: valila (5861)
Arth_ur Creative Commons License 2009.05.08 0 0 5864
Isten őrizz, dehogy bántom, csak először rám is a frászt hozta az eltérő szín. :)
Azóta figyelem, hogy van-e változás, de stabilan tartja a színét, és hoz új, ugyanolyan, de egészséges leveleket. És ha jól nézem, a növekedési erélye is neki a legkisebb.
Előzmény: ninovarga (5853)
Zsuzsuci Creative Commons License 2009.05.08 0 0 5863

 

Írtam már, hogy a sárgakivi töveim mintha szenvednének egy kicsit.Aztán úgy gondoltam, árnyákolom őket valamelyest, talán nem kérnek annyi napot, amennyi jut nekik mostanában. A napokban kivágott tujám ágaiból szúrtam le melléjük egyet-egyet, és most figyelem őket.

Ugye, jól emlékszem, hogy a kivi nem szereti az állandó napsütést? És ráadásul ezek még csak bölcsisek.Mi a véleményetek?Talán nőni is kezdenek?

Zsuzsuci Creative Commons License 2009.05.08 0 0 5862

 

H.J! Én is megfigyeltem jobban a fügéimet, nálam is általában ekkorák. A növekedésük is ennyi, vagy talán több is, a 15 cm sem ritka. Azt hiszem, ezek nem különösebben korai fügék, csak a megszokott helyükön a megszokott tempóban teszik a dolgukat:) És ez se semmi:)

Ma csinálok is fotókat, csak mindig itthon felejtem a gépemet.

Előzmény: H.J (5823)
valila Creative Commons License 2009.05.07 0 0 5861

Arth ur, de rég láttalak.:) Nőlnek a fügék?

 

Sajnos egy lánykakivi adba be a derekát, a

párját meg véletlenül letarolták. Mostmár csak a

legény tartja magát, viszont annak gyönyörű, zöld,

bársonyos levelei vannak, de mit ér magában?

Lehet még ilyenkor pótolni a veszteséget?

 

Nekem akkor kezdett sárgulni a kivim levele, amikor

túlöntöztem. Pár napja elhanyagoltam, most üde zöld.

Előzmény: Arth_ur (5851)
jozso48 Creative Commons License 2009.05.07 0 0 5860
Köszi a meghívást,de még nem merem ígérni,bár szívesen mennék és végigenném
megint a bokraidat (na tudom ezzel nem lehet megijeszteni),de a lányom esküvőjére
készülünk a nyáron,olaszban lesz,így gondolhatod minden fillérnek helye van az idén,
ill.miről beszélek,már itthon sincs fillér hát még ott,de ezt te nagyon jól tudod.
Egyébként engem is meglepett,hogy több fajtán is olyan hatalmas levelek nőttek az
idén,amit eddig még nem tapasztaltam.Azt hittem,hogy a tavalyi tápoldatozás eredménye,de te nem tápoldatoztad őket,ezek szerint ez a nagy levelek éve lesz.
Előzmény: ninovarga (5859)
ninovarga Creative Commons License 2009.05.07 0 0 5859
Igen, a bejáratnál a nagy almafa alá "szorult" fügéről van szó, az látható a képen. Ez minden évben ilyen, azonnal hatalmasra növő gyümölcsökkel indít. Az idén az alsó, fekete gyümölcsű nagy fának vannak borzalmas méretű levelei. Olyan nagyok, vagy talán nagyobbak is, mint amilyet együtt fényképeztünk.
Remélem, éréskor az idén meglátogatsz.
Előzmény: jozso48 (5857)
ninovarga Creative Commons License 2009.05.07 0 0 5858
Igen, az könnyen lehet. A fiatal korukban súlyos pajorrágást szenvedők néztek így ki. Kivéve megállapítható volt, hogy elfogyott alóluk a gyökerük.
Előzmény: Béla1007 (5856)
jozso48 Creative Commons License 2009.05.07 0 0 5857
Szia János!
Ez az a sárga óriás (a totya sárga)ami mindjárt a bejáratnál van,vagy ez más?
A totya sárga az beérve nem ilyen hosszúkás,de zölden az is ilyen,legalábbis úgy
emlékszem.
Egyébként hihetetlen variabilisak a fügék,mind méretet,szint v.akár a termésérés idejét
tekintve,a levelekről pedig végképp elmondható ugyanez.
Már sokszor elhangzott,hogy micsoda különbség tud lenni az első és a másodtermések közt színben,méretben,ízben egyaránt.
Csak egy példa:van két hegyifüge néven hozzám került növény,amelyik tavaly először
termett,azon még nyoma sincs gyümölcsnek,míg a másik tavaly nyár végén kezdett
gyümölcsöket hozni(be sem értek),az idén az már hatalmas gyümölcsökkel az élen van.
Megközelítőleg egyidős,hasonló fejlettségű növények.Ő az,kb két héttel ez előtti fotó:
Előzmény: ninovarga (5854)
Béla1007 Creative Commons License 2009.05.07 0 0 5856

Sziasztok!

Aki dr. Hause vénával van megálldva az mondja meg mi baja a termő kivimnek ?? Valami megrágta a gyökerét ???

Köszi

Béla

 

 

A beteg termő

 

 

A jó termő

 

 

 

jó porzó

ninovarga Creative Commons License 2009.05.07 0 0 5855

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!