Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.11 0 0 13248

Ma nem tudtam  elmenni gyógytornára, mert vagy összeszedtem egy feltőzést vagy a gyógyszer készítette ki a gyomrom.Rossz volt az éjszaka, lázam volt, hasam fájt, no meg a kezem......

Rehab! Az első nap megégették a kézfejem valamilyen elektromos kütyűvel, kiabáltam én, hogy fáj, de addigra már átégette a bőrt.

A kéztornát szerencsére a betegek tudják, mert a gyógytornász nem nagyon figyel oda, leginkább eszik.De nem biztos, hogy ez az ő bűne.

Egyenlőre merev a csuklóm, tehát még mindig akadályt jelent a gyakorlatoknál.

 

A nyaki hetes csigolyám áll ki, ez kb.vállmagasság.

Igen, a csuklyás izmom fáj, egészen a lapocka alsó csücskéig.Nagyon befeszül az izom.Görcsös, szúró fájdalom.

Jóga gyakorlatokat végzek az egész gerincre. A lapockára végeztem lehúzó gyakorlatokat gumikötéllel és trx gyakorlatokat, na ezért szakadt el a kötél. Valamit kell találnom helyette, mert ez nem biztonságos, nem szeretnék ismét sérülni.

Azt nem mondanám, hogy bármi is segített, mert akkor nem lennék itt, de próbálkozom.

 

 

Előzmény: Bubuca (13247)
Bubuca Creative Commons License 2016.01.11 0 0 13247

Szia Brigi,hogy alakul a kézrehabod?

Korábban említetted, hogy volt egy kis púpod a nyak-váll részen és hosszú idő alatt, de sikerült oldani rajta?ez a púp ott volt ahol a nyak és a vállak találkoznak?(trapezius izmok feszesek?)neked ebben a rotator erősítésén kivül még mi segített?(pl hason fekve kéz egyenesen a földel párhuzamos- váll hátrahúz anélkül hogy a váll emelkedik)..ilyesmik?

1323333 Creative Commons License 2016.01.10 0 0 13246

Szia! Nekemnaz egész lapocka fájdalommal és bizsergéssel kezdődöt...mellkasom szorított stkb. Erre kaptam azt a gyakorlatot hogy felemeled a kezeid füledhez szorosan és először jobb kezeddel megfogod bal csuklód és húzod hátra.majd másik kéz.lényeg a húzást lapockanal érezd.ha jobb tőle folytasd ha nem ne erőltesd.

Előzmény: GoldenWolf (13242)
GeriSoft07 Creative Commons License 2016.01.10 0 0 13245

+ a maszek idegsebészem mondta ezekről az új flexi implantokról, meg flexi csavarozásról, hogy nem tul biztató az élettartamuk, és ha eltörik, vagy szarul rakták be, irgalmatlan roncsolással lehet csak javítani

Előzmény: Bubuca (13243)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.10 0 0 13244

Ezek az idegi szövődmények, sérülések jóval nagyobb százalékban fordulnak elő, mint a nyílt műtéteknél.(A 10,5% és 1,6% között jelentős a különbség).

Hosszú tanulási folyamat a sebésznek.

Hegesedés a min.invazívnál is van, csak sokkal kisebb.

Előzmény: Bubuca (13243)
Bubuca Creative Commons License 2016.01.09 0 0 13243

Utolsó bejegyzésem minimál invazív fúzió témában mostanára - hátha sokaknak irreleváns :)- mindenesetre érdekes, hogy az alaposabbnak tűnő tanulmányok(külföldi mert magyart nem találtam...) felhivják a figyelmet, h bár a minimal invazív TLIF fúzió kevesebb vérveszteség, rövidebb ideig tartó narkotikum, és kórházi tartózkodás -szignifikánsan több "neurológiai deficittel" jár aminek egy része meg is maradt ..viszont nem jár szignifikánsan jobb vagy rosszabb "clinical outcome"/èletminőség javulással a minimal invasive a nyitotthoz képest..pedig ez egy 2010es tanulmány..és elég hosszú utánkövetéssel..a hegesedésről külön nem volt szó..szóval most igazán kiváncsi leszek ehhez képest mi a magyar tapasztalat..ha van egyaltalan..

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2908364/#!po=37.5740

Előzmény: Törölt nick (13241)
GoldenWolf Creative Commons License 2016.01.09 0 0 13242

Van egy kerdesem,amire eddig nem talaltam magyarazatot,amiota ilyen eros isiaszos fajdalmaim vannak,neha,EGY pontban egy kicsit a lapockam kornyeken,kicsit fekjebb, szuro szeru fajdalmat erzek,ugyanazon a ponton faj,mar honapok ota igy van,eddig nem volt ilyen,csak amiota ez az egesz fajdalmas idoszak nem kezdodott el,majd folyamatosan gyakrabban erzem..lehet kisugarozhat odserv okozta ideg kompressziobol eredo fajdalom??

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.08 0 0 13241

Ez sajnos még nem az amiről olvasni, hallani szeretnél. 

Én is várom az áttörést, de MO-on vagyunk, egy nagyon alulfinanszírozott EÜ-vel.

 

Előzmény: Bubuca (13240)
Bubuca Creative Commons License 2016.01.08 0 0 13240

 

Ahogy tovább kutakodtam még volt egy cikk a használt MIS eljárásokról az OGGYKban is..de ez alapján úgy tűnik csak bizonyos részeket csinálnak úgy..na mindegy, inkább leírom majd ha lesz elsőkézből is info.

 

http://gerinces.hu/kezeles/gerincmutetek/letisztult-technologiak-a-minimal-invaziv-gerincsebeszetben-az-en-spire/

Előzmény: Törölt nick (13237)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.08 0 0 13239

Igen, ezért is említettem múltkor, a tüneteid alapján, hogy a verőér is érintett lehet.

És mit javasolt? Csak kéne valami fizikoterápia.

Előzmény: Adrienm79 (13238)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.01.08 0 0 13238

Beszéltem orvossal. A legnagyobb probléma hogy két helyen is nyomás gyakorolnak az idegre meg a gerinc belőle csatornára, valamint benyomja a nagyeret. Ezek miatt zsibbad az arcom a kezem és ezért az izomcsökkenés.

Előzmény: Törölt nick (13236)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.08 0 0 13237

Szerintem nálunk a sima sérv minimál invazívja sem

"hétköznapi".

Kiváncsian várom, mit mondanak az OGGYK-ban.

Előzmény: Bubuca (13234)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.08 0 0 13236

A normál nyaki görbületed kiegyenesedett és van benne egy egyhe ellentétes irányú görbület.Emiatt, mintegy az instabilitás védekezésére jöttek létre ezek a csontos felrakódások, csőrök.

Sajnos ezek okozzák a problémád, mert sérved nincs, viszont dehidraltáltak a porckorongjaid.

Az én nyakamban is volt egy ilyen ellentétes írányú görbület, de az ortopédus szerint már nincs. Remélem igaza van.

 

Mikor mész vissza a neurológushoz?

 

Előzmény: Adrienm79 (13235)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.01.08 0 0 13235

A cervicalis lordosis kiegyenesedett, a C V-VI magasságában enyhe kyphosisba ment át. ugyanitt spondyloticus lépcsőképződés van. A C IV - VI magasságában a csigolyák peremei megnyúltak és a liquircsatornán compressiot okoznak. Maguk a discusok T2-n dehydratios jelvesztést mutatnak. a C III - IV közötti discuson centrálisan észlelhető minimális előboltusolás. A C IV - VII magasságban döntően az osteophyta képzes kompressziót. A C VI - VII közötti discus magassága jelentősen csökkent és dorsal felé centrálisan és paramedián bal oldalon okoz benyomtatot.

 

Ez az MR eredményem.

Bubuca Creative Commons License 2016.01.08 0 0 13234

Bocsánat - kicsit off-topic az előző témákhoz - de ahogy nézelödtem a témában látom, hogy már a fúziót is csinálják minimal invaziv üzemmódban...szerintetek hány évtized mire ez Mo-n is elérhetővé válik...majd egy kontrollon megkérdezem az OGGYban is..csak érdekel, ha valaki hallott mar ilyesmiről..https://www.laserspineinstitute.com/spinal_orthopedic_procedures/transforaminal_lumbar_interbody_fusion/?source=Facebook-Profile-Page&cpao=191&utm_source=Facebook&utm_medium=Social+Media&utm_campaign=Surgery

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.08 0 0 13233

Nem tudtam, hogy a nyakaddal is baj van.

Gondolkodtam a Rácz féle terápián, hogy folytassam-e. De még a gondolatától is be vagyok tojva.Azt mondta, a harmadik után jobb lesz, én meg a negyedik után rosszabbul lettem. A bal oldal is megfájdult, ami sosem fájt.  Akkor meg minek? Félek tőle. Sajnos nem találkoztam ez ügyben tapasztalatokkal. Sokan járnak hozzá (van aki egy éve) ilyen, olyan kezelésre, kérdezősködtem, de még senki nem mondta, hogy jobban van. Reménykednek!

Most különben sem lehetne alkalmazni, mert a kezem miatt gyulladáscsökkentőt kell szednem, az meg kizáró ok.Valószínű a kezem is az lenne.

Aki itt írt a proloról, nos, neki is visszatért a fájdalma.

 

A könyvben vannak gyakorlatok vagy azt végzed, amit Kiem mutatott?

Te voltál valamilyen Rácz féle terápián?

Előzmény: poroly2 (13232)
poroly2 Creative Commons License 2016.01.08 0 0 13232

Lassan húsz éves könyv, mégis sok olyan dolog van benne ami csak mostanában bukkant fel az egészségipar más ágaiban. Könyvtárakban is megtalálható pl.

Nekem is elég tré a nyakam (is), három kezdődő sérvvel, de nagyon jót tettek a gyakorlatok. Jól tudok vele aludni, akár hason is, nem fáj séta közben, az enyhe fülcsengésem viszont nem javult.

 

 

Rácz féle terápia, hogy áll? Esetleg konzultálj a művésznővel:

 

https://www.instagram.com/p/BANIECVO1AY/

 

:)

Előzmény: Törölt nick (13230)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.07 0 0 13231

De de, megjelenik csak nagyon lassan, mert elhasználtam az adatforgalmam.

Előzmény: poroly2 (13229)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.06 0 0 13230

Nem jelenik meg, talán mert mobil.

Ismerem a könyvet, de nem olvastam.

Kiemhez már volt szerencsém, nagyon nem vált be, erről korábban már írtam.

Persze attól még a könyve jó lehet, mint elmélet.

Nagyon régi könyv ez, lehet hogy már csak antikváriumban kapható.

Előzmény: poroly2 (13229)
poroly2 Creative Commons License 2016.01.06 0 0 13229

Do Thanh Kiem: "A gerinces ember"

Erdemes elolvasni annak is aki gerincproblemas es annak is aki nem. Nemi elmelet, sok tanulsagos esetleiras, modszerek ismertetese. Sok szo esik benne kulon a nok gerincerol is.

Ha rakattintasz nem jelenik meg kinagyitva?

Előzmény: Törölt nick (13198)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.06 0 0 13228

Igen, de nagyon megdöbbentett, hogy ilyen gyenge.

A kádban finoman tornáztattam tegnap és ma.

Kicsit dagadt, ezért jegeltem is.

Tornáztatom, jegelem, kenem, masszírozom, hogy mielőbb visszakapjam. 😄Holnap fizikoterápiára kell mennem.Idővel jó lesz.

 

Nagyon örülök, hogy javult az állapotod.Mikor mész a Mckenzie terapeutához? Ezek szerint nem vesztetted el a bizodalmad benne.

 

 

 

Előzmény: Edo87 (13227)
Edo87 Creative Commons License 2016.01.06 0 0 13227

Brigi a kezed hogy van? Lekerult vegre a gipsz? 

Előzmény: Törölt nick (13226)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.06 0 0 13226

👍

Előzmény: porcika88 (13222)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.06 0 0 13225

Drukkolok, hogy azok a csőrök ne okozzanak szűkületet, nyomást.

Majd írd meg a fejleményeket.

 

Örülök, hogy egy kicsit "erőszakoskodtunk" Veled, mert az az érzésem, hogy még kivártál volna.😕

Előzmény: Adrienm79 (13218)
porcika88 Creative Commons License 2016.01.06 0 0 13224

Kell neki, mert a lakásban él, ott 25fok van, onnan kimegy minuszokba akkor tüdőgyulladást kaphat mert kicsi és selyemszőrű. Neki nincs aljszőrzete. Na meg a hó összeáll a hosszú szőrébe hógolyóvá :-))). Így van egy kabátja vastag meg van egy hó/ eső ruhája Vízálló

Előzmény: Edo87 (13223)
Edo87 Creative Commons License 2016.01.06 0 0 13223

Kis drága! Nagyon cuki a téli szerkója :)

Előzmény: porcika88 (13222)
porcika88 Creative Commons License 2016.01.06 0 0 13222

 

Előzmény: Edo87 (13216)
porcika88 Creative Commons License 2016.01.06 0 0 13221

Hóban olyan nehéz mint homokban . Na meg benne a félsz az ember seggében hogy netán elesik, ezért kicsit megfeszülve megy . De nyugi, jobb lesz majd, csak lassan megy , türelem kell. Tilos kapkodni 

Előzmény: portug (13217)
porcika88 Creative Commons License 2016.01.06 0 0 13220

Drukkolok nagyon !!! 

Nekem egyik ismim üzent ma reggel, hogy tegnap reggel megemelt egy vödröt , elkezdett nagyon fájni deréknál a gerince . Ma reggelre meg már nyaktól is és alig tud mozogni . Kérdezte mit vegyen be, visszaírtam neki, hogy irány a sürgösségi inkább mint pirulát beszedegetni. A gerincfájdalom és nyaktól főleg az nem olyan, hogy várakozunk és meglátjuk mi lesz . 

 

Én is szédültem mri után :-( meg alig tudtam mozogni a fura póz miatt. Meg gondolom azért is, mert túl voltam rajta, paráztam miatta nagyon. Én éjszaka voltam. Kikisértek a hűvös éjszakába, álltam kicsit majd jobb lett . 

Előzmény: Adrienm79 (13218)
portug Creative Commons License 2016.01.06 0 0 13219

Csakha lesz MRI, akkor legalább nem sötétben tapogatózol sem te, sem az orvosok!!!!Fogom a csipiszt!!!!

Előzmény: Adrienm79 (13218)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!