Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

glx16 Creative Commons License 2010.12.23 0 0 13676

Nem én tettem bele, márkaszervizben cseréltettem. Valami Skoda emblémás flakon volt, ennyit tudok róla. Miért, rózsaszín és rózsaszín között is van különbség? Én eddig úgy tudtam hogy az összes Fabia, Octvia, Golf, Polo, stb. ugyanazt használja...

Most hogy mondod, emlékszem hogy a tartály alján már akkor is volt valami lerakódás, azt is leszedettem és ki lett pucolva. Ez március elején volt. Novemberben mikor ránéztem, még rózsaszín volt a folyadék.

Előzmény: vwopel (13675)
vwopel Creative Commons License 2010.12.22 0 0 13675

milyet tettél bele ? (ne a szinét mond)

Előzmény: glx16 (13671)
stemplis Creative Commons License 2010.12.22 0 0 13674

Pontosan nem tudom mi történhetett,  az is lehet, hogy feloldott hűtőrendszerben valami koszt...

Az ablaktörlőre visszatérve;  az enyém ablakmosásnál nem is töröl, csak akkor ha felkapcsolom egyes fokozatba, de ezt is csak akkor, ha éppen olyan kedve van. Igazából csak a ll.lll. fokozat működik normálisan.

Előzmény: glx16 (13671)
tAB Creative Commons License 2010.12.22 0 0 13673

120-as, de központi Feli befecsivel. Nekem 10V-os UVLO rémlik egy monomotronic-os leírásból, viszont az új áttételes önindító még alatta is vígan teker :) 

Előzmény: daVeFR (13659)
Pityuuuu Creative Commons License 2010.12.22 0 0 13672

Nem is inkább az idegesség miatt, hanem a lapátnak sem használ. Nekem legalábbis 2 törlés után már majdnem száraz a szélvédő, tehát harmadjára már nincs is nagyon mit törölni. Így fölöslegesen koptatja a lapátot.

Előzmény: glx16 (13670)
glx16 Creative Commons License 2010.12.22 0 0 13671

Jó ötlet, a relét majd megnézem. Remélem nem a beázás okozza ezt is :(

 

Hűtőfolyadékban olaj vagy zsír??? Ez akkor azt jelenti hogy akár hengerfejes is lehet? Vagy ha nem, akkor mi módon tud még belekerülni?

Előzmény: stemplis (13668)
glx16 Creative Commons License 2010.12.22 0 0 13670

Ez forgalmi helyzettől függ, sokszor tényleg idegesítő a három törlés, sokszor meg jól jön. Egyelőre nem gond, mert még működik az "egyet-töröl" funkció, az előző Feliciámon az sem ment...

 

 

Előzmény: Pityuuuu (13667)
stemplis Creative Commons License 2010.12.22 0 0 13669

Egyenes talajon viszonylag jól mutat az óra. A piros csíkot nem tudom, de amikor felvillan hosszabban a sárga lámpa, akkor  kb. 5.5-6 liter benzin van benne.

Előzmény: smenasl (13657)
stemplis Creative Commons License 2010.12.22 0 0 13668

A relével lesz a gond. De az még annyira nem vészes, az enyém pl. össze vissza töröl. Néha jó, de néha teljesen leáll. Már akartam venni, de vagy 7 ezer forintot mondtak az autósboltban. Az is használ nekik ha csak "megmozgatod", vagyis kiszeded, jobb híján megpucolod az érintkezőket és vissza.

 

A hűtőfolyadékban elvileg kellene lenni korróziógátlónak, na meg ilyen hirtelen nem szokott berozsdálni. Nem akarlak riogatni, de nem lehet, hogy olaj vagy zsír van belekeveredve?

Előzmény: glx16 (13664)
Pityuuuu Creative Commons License 2010.12.22 0 0 13667

Az én tapasztalatom az, hogyha csak egyszer meghúzom a kart, akkor kettőt töröl, de ha már ráhúzom többször is, hogy csak keveset priccoljak, akkor töröl 3-szor is.

 

Mondjuk személy szerint engem idegesít a 3-szori törlés, mert nekem sok. Már a 2. is bőven elég. Esetleg az nem lenne hülyeség, hogy mint az újakon töröl kettőt, majd egy félperc múlva még egyet a visszacsorgó folyadék miatt.

Előzmény: glx16 (13664)
nagydajab Creative Commons License 2010.12.22 0 0 13666

Üdv Én 55-ös Hoppecke aksit vettem bele már 4 éve, nekem gondom még nem volt vele, pedig 1 évig elektromos csonakmotor hajtására is használtam.párhuzamossan. Az Unix-nál vettem ha jol emlékszem 2 év gari volt rá. Az árára nem emlékszem de akkoriben ez volt a legjobb ár, amit találtam.

Előzmény: PeterStyle (13645)
smenasl Creative Commons License 2010.12.22 0 0 13665

vasárnap egy astrás autóstárs szívta meg elöttem, a kút előtt van egy körforgalom amire egy enyhe emelkedő visz fel, mondanom sem kell le is fulladt :D nem árt vigyázni. engem a MOL kúton néztek hülyének, hogy a csóró skodás ezerért tankol. hát valamivel el kellett jutni a rendes kútig :)

Előzmény: Epeter01 (13663)
glx16 Creative Commons License 2010.12.22 0 0 13664

Sziasztok!

 

Két kérdésre keresem a választ:

1.) Eddig az ablakmosó (első szélvédő) használata után hármat törölt automatikusan az ablaktörlő. Tegnap vettem észre, hogy már csak kettőt. Ennek mihez lehet köze: relé a biztosítéktáblán vagy maga a kormányoszlopon levő kapcsoló? Tapasztalt már valaki ilyet?

 

2.) Tavasszal cseréltettem hűtőfolyadékot, a gyári előírás szerinti rózsaszín került bele. Egész idáig az is maradt, de a hétvégén észrevettem, hogy ez átváltozott rozsdabarnára :(

Ez mitől lehet, honnan jöhet a rozsda? 75ezer km van az autóban, a hűtőkör egyszer volt csak megbontva, termosztát cserekor.

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

Epeter01 Creative Commons License 2010.12.22 0 0 13663

elég pontos a benzinszintjelző:

leejtőn, jobb kanyarban 3-4 literrel is többet mutat, míg emelkedőn, bal kanyarban ugyanennyivel kevesebbet . :)

 

Általában tankolásnál az első lekattanás után még szoktam rátölteni 2-3 litert. Ezután városban kb 40 km környékén kezd elmozdulni a mutató a legfelső pontról, országúton 70-80 km körül, de ha finoman megyek akkor 90 km. környékén.

Az eddigi TAPASZTALATOM (a nagybetű utalás az előző bejegyzésemre) szerint, amikor a mutató eléri az alsó vonalat, még nem a piros mezőt, akkor onnan még 80-100 km-t tudok menni.

A tartalékkal kb úgy szoktam számolni, hogy amikor először ffelvillan a lámpa, akkor még van kb 50-km-em kutat találni. (Mondjuk volt már olyan is, hogy annyira kimerítettem a tankot, hogy mikor befordultam a kúthoz, lefulladt a motor)

Előzmény: smenasl (13657)
Epeter01 Creative Commons License 2010.12.22 0 0 13662

Mégy egyszer a fogyasztásról!

 

Nem azért írtam fogyasztás adatokat, hogy bárkinek hinnie kéne benne. Ez nem hitbéli kérdés (arra ott az egyház és a templom). Ezek valós adatok (de mint tudjuk minden autó és minden autós más).

Ismerem az egymás alá licitáló autóstársakat, nem tartozom közéjük. És azok közé sem, akik megmondják, hogy a másik mikor nem mond igazat.

Nem kenyerem azolyan információkkal dicsekedni amit egy ismerősömtől hallottam, aki egy olyan valakitól hallotta, aki már látott valakit akinek ezt, vagy azt mondták.

 

 

 

 

Pityuuuu Creative Commons License 2010.12.22 0 0 13661

Nekem akksi szaküzletben (tehát nem tesco és társai) mondta az eladó, hogy a Perion már Varta gyártmány. Gondolom ő ért hozzá és tudja, hogy honnan kapja az akksikat, de ha ő hazdott, akkor én is.

Előzmény: vaughan (13660)
vaughan Creative Commons License 2010.12.22 0 0 13660

Hell !

 

akkumulátor ügyben szeretnék hozzá szólni. megnézte már közelebbről valaki a perion akksi oldalán a cimkéket? mert ez biz nem magyar akksi. csak a cimke. franciaországban van egy cég aki felvásárolta a környező kisebb cégeket és egy helyen gyártják az összeset más más cimkével... egyébként nekem a perion hat évet birt simán... tapasztalatom szerint nem éri meg drága akksit vásárolni mert arányait tekintve nem birja sokkal tovább a drága.

 

 

daVeFR Creative Commons License 2010.12.22 0 0 13659

Ez  milye autó/ECU? Valahonnan nekem olyan rémlik, hogy 8V körül elég az ECU-nak. Az alatt meg már az önindító sem teker.

Előzmény: tAB (13658)
tAB Creative Commons License 2010.12.22 0 0 13658

Banner-ra +1 szavazat.

Most készülöm lecserélni a 120-asban, több mint 9 évig bírta! Most már két reggel is eljátszotta, hogy teker, de az ECU-nak nem elég a táp és letilt.

Előzmény: daVeFR (13654)
smenasl Creative Commons License 2010.12.22 0 0 13657

egyébként a benzinszintjelző mutatója mennyire ad pontos adatokat? feltételezve persze, hogy jól működik, a kocsi meg mondjuk alapjáraton áll percek óta sík talajon.

 

amikor eléri a két piros csíkból a felsőt, olyankor mennyi lehet benne kb literben? például a felső szegmensben, tényleg akkor éri el a tejét pl ha már csurig van a tank, vagy hamarabb is?

smenasl Creative Commons License 2010.12.22 0 0 13656

hibrid 120as?:)

Előzmény: svgyula (13655)
svgyula Creative Commons License 2010.12.22 0 0 13655

Szia!

Az enyémben három éve vettem az autót és kitudja mikori? az aksi DE 62Ah "párducos".

Az a helyzet hogy soha nem volt semmi gond vele és szerintem mivel a 120-as skodriban sem volt 55Ah alatti ha nagyobb az aksi akkor azt nem terheli meg úgy az indítás.A generátor pedig fel tudja tölteni. Tévhit hogy megterheli mert egy nagyobb aksit nem merít vissza az indítás annyira mint egy kicsit. Ami a vásárlást befolyásolja az a méret meg a pénztárca!

Láttam már 150Ah aksit hátsó ülés mögött 120-ban!! na azzal benzin nélkül is haza lehetett menni:):)

Előzmény: PeterStyle (13645)
daVeFR Creative Commons License 2010.12.22 0 0 13654

Én ilyet vettem. Banner-rel nagyon jó a tapasztalatunk, és 15,250 HUF-ért házhoz hozzák, nem kell utána rohangálni.

Előzmény: PeterStyle (13645)
Pityuuuu Creative Commons License 2010.12.22 0 0 13653

Nálunk a tescoban nemrég volt 15-ért 44Ah-s Bosch akksi az is megért volna annyit simán. Az enyémben pedig perion van akksi szaküzletben vettem és ott mondta a faszi, hogy varta a belseje és ők gyártják. 4 éve benne van, de még bírja pedig nincs fűtött garázs, aztán egyik reggel lehet nem fog megnyekkenni sem.

Előzmény: ms1964 (13650)
vwopel Creative Commons License 2010.12.22 0 0 13652

OMV carrera 100-ast tankolj , kifog menni alóllad a kocsi ;)

Előzmény: smenasl (13647)
vwopel Creative Commons License 2010.12.22 0 0 13651

"" Na ezt azért írtam mert ha legközelebb vízórát raksz valahova az újat nem fogadják el csak a hitelesítettet!!!! ""

 

Az új ( ha boltból veszed ) hitelesítve van . Fel is szerelheted , ezután kimennek a karbantartók és le plombázzák.

 

Milyen müszid van ha szabad érdeklődni ?

Előzmény: svgyula (13649)
ms1964 Creative Commons License 2010.12.22 0 0 13650

Ha rászánsz egy pár ezerrel többet, inkább az 55 Ah-t tedd bele. Elfér. Én is most vettem, WhiteHorse (vagy mi), Auchanban 14.990Ft volt. Másnap a TESCO-ban láttam EXIDE-t 17.000-ért akciósan. Nem biztos, hogy megéri, most ilyet dobok el, 4 évet sem bírt.

Alaposan felmentek az árak azóta, hogy utoljára ilyesmit vettem. 

Előzmény: PeterStyle (13645)
svgyula Creative Commons License 2010.12.22 0 0 13649

Ja mégegy dolog!

Valószínüleg nem értesz hozzá azért irsz le  ilyet a diagramm addig érvényes amíg beviszik valamelyik hitelesítő szervízbe ott ráteszik a padra és ha nem  tudja azt amit leírtam akkor szétszed-fogaskerék csere-újramér! Na ezt azért írtam mert ha legközelebb vízórát raksz valahova az újat nem fogadják el csak a hitelesítettet!!!!

Előzmény: Pityuuuu (13634)
svgyula Creative Commons License 2010.12.22 0 0 13648

Hali! A vízórás dolog biztos mert nagyon sokszor ott voltam a hitelesítésnél mivel a vízműnél dolgoztam kb15évig. De szereztem is be külfödről ilyen hitelesítő berendezést!

Előzmény: Pityuuuu (13634)
smenasl Creative Commons License 2010.12.22 0 0 13647

- Jó napot, mennyibe kerül egy csepp benzin?

- Az semmibe uram.

- Akkor csepegtesse tele.

 

(bocs :D)

 

ma majdnem bajba kerültem, (illetve tegnap) mert szárítottam a tankot A Nagy Telitankra erre otthon hagytam a kártyám :D 20km út haza a délutáni csúcsban, jó volt. főleg amikor néha már 0-ra leesett a mutató, aztán egy nagyobb fékezésnél löttyent még oda egy kis benzin akkor feltámadt :)

 

a 98-as benzin ér valamit? én Carrera 95-öt tankoltam egyszer-kétszer, érzésre csendesebb volt a motor egy kicsit. újabban a blokk tanulsága szerint 3-5% körül etanolt kevernek bele a környzetvédelem miatt plusz elvileg minimálisan oktánnövelő.

 

a diszkont kúton ahol tankolni szoktam, annyi a 98 mint máshol az alap 95 literje (még annyi sem, mer forgalmas utak mellett bőven 360ft fölött is láttam sima 95-öst). pár hónapja is fontolgattam egy próbát, amikor a 98as 345 körül volt.

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!