Keresés

Részletes keresés

Zsuzsus mama Creative Commons License 2008.12.27 0 0 257

Üdvözlet mindenkinek!

 

Egy kérésem lenne. Tudja-e valaki, hol lehet kapni Moulinex kenyérsütőgéphez adagoló kanalat, mert a kis unoka elkeverte valahová.

 

A segítséget előre is köszönöm.

Boss666 Creative Commons License 2008.12.25 0 0 256
Nem, ahhoz kiflisütőgép szükséges...
Előzmény: Cafeteria fórum (254)
bisti81 Creative Commons License 2008.12.25 0 0 255

Sziasztok!

 

Lenne egy kérésem. Most nem rég vettünk egy Hausmeister HM1000-es kenyérsütőt, de sajnos nem kaptunk hozzá használati útmutatót. Ha valaki tudna küldeni egyet vagy tudna olyan oldalt mondani ahol letölthető azt nagyon megköszönném.

 

e-mail címem: bistvan23@freemail.hu

Cafeteria fórum Creative Commons License 2008.12.15 0 0 254
Kiflit lehet kenyérsütőgépben sütni?
digicat Creative Commons License 2008.12.12 0 0 253
Nem mindenkinek válik be a kenyérsütés, akár géppel akár sütőben süt.
Ha 1-2-3 hónap után rájössz, hogy nem nektek való, akkor könnyebben megválsz egy olcsó sütőtől, mint egy drágától.
Előzmény: pngac (249)
pngac Creative Commons License 2008.12.12 0 0 252
bocsi, kozben megneztem a weboldalnak a masik ajanlott reszet is, amit este lefelejtettem, mert csak a receptekre volt idom :) ez alapjan mar szerintem tudok valasztani :)
Előzmény: apca (250)
pngac Creative Commons License 2008.12.12 0 0 251
ertem :) par evig ez nalunk tutira nem opcio, orulok, ha arra lesz idom, hogy estenkent osszedobjam a tesztat :)
persze, anno en is kelesztettem es sutottem egy fel napig kalacsot :)
akkor gyakorlatilag tenyleg mindegy, hogy markas vagy nem? csak vegyek egy olcsot, es kesz? nem dagaszt/sut jobban egy dragabb gep? nem is birja tovabb?
Előzmény: apca (250)
apca Creative Commons License 2008.12.12 0 0 250
Nem. Úgy működik, hogy veszel egy gépet, használod, rájössz, milyen jó az otthonsütött kenyér. Egyre több repceptet fogsz kipróbálni, és kiváncsiságból egyszer elcsábulsz, és sütőben is nekilátsz. (DNK érzés) :)

Ezután a gép pihen, az alkotó pedig süti a kenyereket a sütőben :)
Előzmény: pngac (249)
pngac Creative Commons License 2008.12.12 0 0 249
koszonom szepen, megneztem az oldalt, most mar az arakat kb. tudom :)
miert jobb egy olcso geppel kezdeni? nem ugy mukodik, hogy veszek egy gepet, es kitapasztalom, hogy milyen recept jo hozza?
Előzmény: digicat (248)
digicat Creative Commons License 2008.12.11 0 0 248
Nézd meg E.Margit weboldalát.
A költségeket a receptek alapján tudod kiszámolni, amiből Margit oldalán is sok van, meg a neten is: recept.
Első gépnek vegyél egy nagyon olcsót.
Előzmény: pngac (247)
pngac Creative Commons License 2008.12.11 0 0 247
Sziasztok!
A segitsegeteket szeretnem kerni. Szeretnek egy kenyersuto gepet karacsonyra, viszont abszolute nem ertek hozza, es sajnos ket kisgyerek mellett nincs is nagyon idom arra, hogy elmelyedjek a temaban.
Olyan gepet szeretnek, amiben kenyer mellett kalacsot es bagettet is lehet kesziteni. Tudtok valamit ajanlani?
Es meg egy kerdes: nagysagrendileg mennyibe kerul a fentebbi etelek elkeszitese/kg?
Szoval, hogy megeri-e egyaltalan ilyen gepet venni?
digicat Creative Commons License 2008.12.10 0 0 246
"Meddig (hány napig) marad friss, élvezhető a saját gépben sütött kenyér?"
Ez nincs összefüggésben azzal, hogy mivel sütötted.
Pont azt lehet válaszolni, mint a bolti változatra: attól függ. Recept (összetevők) és tárolási módfüggő.
Előzmény: Johnny korn (245)
Johnny korn Creative Commons License 2008.12.10 0 0 245
Sziasztok!


Meddig (hány napig) marad friss, élvezhető a saját gépben sütött kenyér?
Moulinex XXL BAGUETTE géppel van valakinek tapasztalata? Melyik Moulinex szériánál vált le a teflon??


apca Creative Commons License 2008.11.07 0 0 244
Én így szoktam sütni, annyi difivel, hogy "előkovászolom" a kenyeret.

Ez azt jelenti, hogy az élesztőt és a liszt kb 2/3-t a teljes vízmennyiséggel összekeverem egy rövid (kb 30perces) programmal, majd erre teszem rá a többi összetevőt és reggelre állítom be a gépet. Ez általában 10-12 órát jelent. Minden gond nélkül, szépen elkészül, és kenyérillatra ébredek :)
Előzmény: harty1 (242)
digicat Creative Commons License 2008.11.07 0 0 243
Automatikus. A keverőt a már megsült kenyérből veszed ki, kapsz hozzá célszerszámot.
Előzmény: harty1 (242)
harty1 Creative Commons License 2008.11.07 0 0 242
Sziasztok!
Már egy ideje, kenyérsütő gép vásárlásán töröm az agyam.. az a legnagyobb problémám hogy teljesen automatikus e a sütés? Teszem azt este beleteszem a hozzávalókat, és időzitem hajnalra, hogy reggelre legyen friss kenyér, akkor megsüti e magátol? Vagyis a dagasztás és sütés közt szükség van-e emberi beavatkozásra (pl. kivenni a keverőket, a tésztát áttenni egy formába...stb)?

Ha tudom hogy nincs már megvettem volna...de nagyon ugy nézegettem hogy elég egyszerü masinák ezek, és nem hiszem hogy van benne keverö behuzó rendszer vagy vmi ilyesmi, a keveröket meg csak nem süti bele:D

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.17 0 0 241
Nem vagy rosszmájú, csak a lényegre tapintottál. :) Így van, vedd a bolti kenyeret, mert arra tudnak extra értéket pakolni. Csak ezt besz*pták, mert én ettől függetlenül megsütöm otthon akár a "dobozos" kenyeret is, de megsütöm XD Franc fog venni 300 HUF-ért kenyeret, ha megcsinálhatja 100-150 HUF-ból is.
Előzmény: bucli (235)
szeal01 Creative Commons License 2008.09.17 0 0 240
Köszönöm szépen a segítséget.:)
Előzmény: digicat (236)
bb766 Creative Commons License 2008.09.17 0 0 239
Az hogy hány wattos a gép van jelentősége?
bb766 Creative Commons License 2008.09.17 0 0 238
 

Sziasztok Pékek:) !

Érdeklődnék,hogy kenyérsütőgép márkából ( ne legyen drága) mi az amit tudnátok ajánlani?

A Hauserről olvastam,hogy kopik a teflon-az nem tudom melyik típusnálmeg elég sok progi nem mükszik a gépen-BM660

Van jelentősége,hogy hány wattos a gép,hány lapátos?

A lapátnál csak alaki különbség van,v.két lapáttal jobban dagaszt?

Köszönöm

bb766

bucli Creative Commons License 2008.09.17 0 0 237

Na mégegyszer azt a linket:

 

Panasonic SD-255
Előzmény: bucli (235)
digicat Creative Commons License 2008.09.17 0 0 236
Előzmény: szeal01 (234)
bucli Creative Commons License 2008.09.17 0 0 235

Még magam sem találtam, de találtam most egy alternatívát E.Margit oldalán:

Panasonic SD-255

 

Ez a gép is csak a beégetett programokat tudja, de végre nem 4 egyforma kenyérprogramot, hanem teljesen, sőt: szélsőségesen különbözőeket.

A kelesztési idők 1-4 óra között változnak, a sütési idők fél-másfél óra között, a teljes programidő 2-6 óra között ingadozik!

Na ilyen kéne a többi gépbe is! Nem értem, hogy miért nem így alkották meg az összes kenyérsütő gépet. Azért, hogy végülis ne lehessen velük igazán jó kenyeret sütni? Ha lehetek ilyen rosszmájú... (Tessék a bolti kenyeret venni!)

 

Mert a kérdésem az, hogy csak azért, hogy a programokban más időhosszak szerepeljenek, miért kell nekem 15 helyett 40ezret fizetnem (ennyibe kerül ez a gép)??... Miért nem tudhatja ezeket egy 15ezres???...

Előzmény: Törölt nick (233)
szeal01 Creative Commons License 2008.09.17 0 0 234

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, abban, hogy honnan lehetne egy Morphy Richards Fastbake kenyérsütőgéphez használati utasítást találni? Kolléganőm évek óta nem használta 6 -7 éves a gép), most elővette, de nincs meg a használati utasítás. Nem nagyon használta eddig.

Előre is köszönöm.:)

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.17 0 0 233
Sajnos, ilyet én nem tudok, de engem is érdekelne! Pont a napokban gondolkoztam ezen... Biztos van! ...És gyanítom, nem is kétfillér... :(
Előzmény: bucli (232)
bucli Creative Commons License 2008.09.16 0 0 232

Kedves Topiklakók!

 

Segítséget szeretnék kérni.

Szabadon programozható kenyérsütőgépet keresek, azaz olyat, ahol én állíthatom össze a teljes folyamatot - mennyi ideig és hányszor dagasszon, kelesszen, milyen hosszan süssön. A gyártók honlapjain a leírások enyhén szólva hiányosak...

 

5,5 éve van kenyérsütőnk, az egyik legjobb: Severin BM 3983, de nem vagyok elégedett. Igenis kenyerenként akár szélsőségesen különböző kidolgozási időkre lehet szükség, és a gépek általában igen hasonló programokat tudnak, nem sok időtartambéli különbség van az egyes fázisok ideje között (dagasztás, kelesztés, sütés).

Pedig a gyakorlatban míg egy fehérkenyérhez elég akár félóra közvetlen sütés előtti kelesztés, egy korpásnak akár másfél óra is kellhet, márpedig egy óránál nincs hosszabb semelyik programnál. Sütésnél is lényeges eltérés van a kalács és a kenyér igénye között.

 

Az meg elég béna megoldás, hogy örökké ugrálgassak a programok között, illetve a sütésnél külön órát állítsak be, ami pl. egy kalácsnál félóra után figyelmeztet.

Arról nem is szólva, hogy esély nincs egy előreprogramozásra...

 

Tehát a kérdés, tudtok-e ajánlani olyan gépet, amelyik nem csak a beégetett programokat tudja.

Előre is köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.13 0 0 231
Lapos kenyér :)))) Nem félreérteni, nem ÚGY lapos XD Hanem nem magas, inkább hasonlít a hagyományos sütőben sült kenyerekre, míg az egylapátos gépek kenyerei magasak, kockásabbak... ;)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.13 0 0 230
Hát szerencsésebb nem noname-et venni, de semmire sincs garancia :) Nekem AFK-m van (Bomann-klón), meg Elta - mindkettő jó. A Hausmeisterről csak jókat hallottam, a Nimbuszt sajnos nem ismerem (magyar? német?) Van pl. a Morphy Richards márka, amiről ódákat zengenek (de USÁ-n kívül nem nagyon ismeri senki), viszont pl. a Moulinex világmárka egyik kenyérsütőjének keverőlapátja ereszti a teflonbevonatát, ami elég gáz. Szóval az ár és márka itt nem számít, de értelemszerűen a drágábbak nagyobb eséllyel jobbak, vagyis megbízhatóbbak, jobban összerakták (talán).
A lapátszámban nincs minőségi különbség, csak annyi, hogy a kétlapátos több tésztát tud egyenletesen dagasztani, és a kenyér így lapos, hosszú lesz. Nagyobb üstbe teszik, pl. másfél kilós kenyeret is sütni tudó gépekbe. De nem jobb vagy rosszabb, mint az egylapátos... Onnan tudom, hogy nekem ez is, az is van, és pl. ma nagy szolgálatot tett mindkettő, mivel nálunk kenyérpusztítás van, de idő nincs, így ma megsülhetett két egyforma fajtájú, de különböző méretű kenyér...
Amit tiszta szívvel ajánlok, az az Elta, mert mindössze egyetlen hibája van: sütéskor nem zár hermetikusan az ajtaja, így le kell takarni ruhával, de mi ez ahhoz képest, hogy micsoda finomságok sülnek benne ;) Ha letakarom, akkor nem marad fehér a teteje a kenyérnek, hanem színesre sül, de ez csak a látvány. A másik pedig a Bomann vagy az AFK, ugyanott gyártják mindkettőt, és minket a kicsi, egylapátos példány már vagy 3 éve folyamatosan kiszolgál. (Az Elta négy éves, de csak idén bontottuk ki, addig "hibernált" állapotban volt.) Őt is letakarjuk ruhával, és akkor szép színű a kenyereink teteje.
De a Hauser, a Hausmeister, a Morphy Richards, és azt hallottam, hogy az angol Tesco saját márkás kenyérsütője is nagyon jó.
Előzmény: zsuzso100 (229)
zsuzso100 Creative Commons License 2008.09.12 0 0 229
Én is most gondolkodok kenyérsütőn.

Valami olcsóbbal szeretném kezdeni. Amúgy mi a különbség a 10 és a 30ezer forintos között?

Jobb a kétlapátos, mint az egylapátos.

Láttam egy Nimbusz XBM1068-at 10ért, és egy Hausmeister HM1000-et 9ért. Ezek közül valamelyikről tapasztalat???

Köszi!
LAClow Creative Commons License 2008.09.02 0 0 228
Sziasztok!

A segítségeteket kérném. Van aki ilyen gépet használ vagy használt?

moulinex_ow300001

Vannak tapasztalatok? Esetleg vélemények a szerviz hálózatról, vagy hogy egyáltalán szerviz igényesek-e a moulinex kenyérsütő gépek?

Ár érték arányban, aki jobbat tud ennél a terméknél, az nyugodtan jelezze felém. az ötleteket csak megköszönni tudom!

köszönöm a válaszokat!
Üdv:
LAC

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!