Keresés

Részletes keresés

Purcsimanó Creative Commons License 2010.04.12 0 0 5849
Az ötlet nagyon jó,csak tudod aki most hozta fedeztetni az anyát ,ő szántja és tárcsázza földünket.Soha nem fogad el pénzt.....ha én kiutasítanám,bármilyen finoman is tenném,talán kicsit bunkóságnak tűnne a részemről.Én már kérdeztem tőle miért nem tart bakot.Azt mondta egy két anya mellé minek?meg hát itt van az enyém....Amikor még nálam nem volt bak akkor elvitte a tesójához kb 15 km-re fedeztetni,de akkor sem tartott bakot.Nehéz dolog ez itt falu helyen.Még egy bakot meg nem szívesen tartanék csak idegeneknek.....Így marad a reménykedés,hogy nem szedünk össze semmit.Azt meg hogy pénzt kérjek a fedeztetésért.....botrányos lenne.Sajnos itt nem bevált szokás...Nem hiszem hogy én Úttörő lennék a dologban.Inkább néznének bunkó parasztnak mint sem ésszerűen viselkedő gazdának:(((((
Előzmény: karibaba (5847)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.04.12 0 0 5848
Miért esik ez a hülye eső?????Most aztán uncsi lesz egész délután,mert nem tudok mit csinálni....:((((
karibaba Creative Commons License 2010.04.12 0 0 5847

Ez a fertôzés nem hülyeség különben (ismerek olyat aki évekig nem fedeztetett a kutyájával saját kennelén kívül pont ezért), de +1 bakot tartani (3-4 nyulas "tenyészetekben") tiszta ráfizetés!

Javaslatom: kedvesen nemet mondani és olcsón megszámítani neki egy választós Füli-fiat -  magyarul: vegyen magának egy bakot tôled! ;o)

7-8 hetes nyusziért dob párszáz forintot (vagy valami "cseretárgyat") aztán fertôzés letudva....jobban mondva kicsukva! :o))

Előzmény: Purcsimanó (5844)
förike Creative Commons License 2010.04.12 0 0 5846
600
Előzmény: förike (5845)
förike Creative Commons License 2010.04.12 0 0 5845
Szerintem két bak simán elfér a többi mellet!Csak sokan azt mondják viszi a haszonot!Persze ha nem kér a fedeztetéséert semmit!Én vagy egy kisnyulat vagy pénzt de azt rábízom hogy mennyit add!Általában 6-1000 ft közt adnak!
Előzmény: Purcsimanó (5844)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.04.12 0 0 5844
Hát már hogyne számítana a véleményed??Igazad lehet én is gondoltam már erre,csak tudod olyan nehéz azt mondani az ismerősnek,hogy bocs de ne hozd ide a nyulad,hátha az enyém összeszed valami deblát tőle!!!!Mondjuk én azt nem is értem,hogy aki tart anya nyulat az miért nem tart mellé bakot is....Én már az elején úgy kezdtem,hogy egy fiú egy lány.Igaz a fiúból lány lett,mert akitől kaptam ugyan úgy nem értett hozzá mint én,de beszereztem egy bakot.Most három anyám van és egy bak.Azt viszont még nem gondoltam,hogy Fülim védelmében kellene tartanom még egy bakot,és az idegen anyákat azzal fedeztetni.Szerintem mindenkinek kellene bakot is tartania...nem?
Előzmény: förike (5842)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.04.12 0 0 5843
Rendben!Igen nekem tetszettek a kis vörik....
Előzmény: karibaba (5841)
förike Creative Commons License 2010.04.12 0 0 5842
Én azért ovatos lennék ezekkel a fedeztetésekkel!Mert akármilyen fertőzést behozhat!Én két bakot tartok egyet amivel idegen nőstényt ugratok!Az az idegen nőstény a többi nyúlam közelébesem mehet! De ez csak az én véleményem ami nem számít!
Előzmény: Purcsimanó (5839)
karibaba Creative Commons License 2010.04.12 0 0 5841

Ha mindkettônknek összejön, akkoris csere-berélhetünk utódot! Vérfrissítés! ;o)

Terveim szerint nyáron lesznek "fajzélandi sárgák" is (úgy emlékszem neked tetszettek nagyon a kis aranyszín nyuszkóink) abból is vihetsz anyának valót!

Sôt! Ha sógoréknak nem kell, akkor tudok adni japántyúk-családot is...persze ha érdekel. (1 kiskakas - 3-4 tyúk)

Majd egyeztetünk! :o)

Előzmény: Purcsimanó (5839)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.04.12 0 0 5840
Ma volt nálam egy fickó ,fedeztetni hozta a nyulát,ő felhomályosított rendesen nemi dolgok ügyben.Elmagyarázta alaposan hogy tudom megkülönböztetni a fiút a lánytól....meg is mutatta,mi is a különbség és mondta na most én nézzem ...megértettem-e miről is magyaráz....és képzeljétek sikerült.Tényleg a lányoknak hosszúkás a vágásuk a fiúké meg gömbölyű.Most már látom a különbséget!!!!!Nagyon örülök,hogy okosodok!:))))))
Purcsimanó Creative Commons License 2010.04.12 0 0 5839
Vicces,hogy én ajánlottam neked picit és a végén fordítva lesz.Köszönöm előre is az ajánlatot.Van még egy srác akinél esélyes a kislány.....talán tőle tudok szerezni.
Előzmény: karibaba (5829)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.04.12 0 0 5838
Érdekes,hogy nálam is most lesznek szerdán választósok a nyuszik egyik alomban.Az anya már most nagyon idegesnek tűnik...Állandóan ugrabugrál és morog ha benyúlok hozzájuk és szemmel láthatóan idegesítik a kicsik.Remélem nem lesz addig gond vele és nem bántja a kicsiket....Azaz nem tapos el egyet sem.!Úgy is csak 4 pici maradt nála a 7-ből.
Előzmény: nddori (5828)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.04.12 0 0 5837
Zala megye!
Előzmény: csepel-viz (5832)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.04.12 0 0 5836
Nagyon szépek!!!Én is jártam már úgy,hogy kevesebb volt a nyuszi mint az elején megszámoltam...nem találtam a fészken kívül elpusztulva...Amikor először takarítottam ki születés után,akkor találtam meg a sarokban legalul a szalma alatt.Szerencsére januárban nagyon hideg volt és nem kezdett el bomlani....
Előzmény: Rencsa-baba (5835)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.04.12 0 0 5835


Itt vannak a picurok...:)))
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.04.12 0 0 5834
Megvannak már tegnap estére megvoltak.Akkor 7db-t számoltam ma néztem 6 találtam,vagy elszámoltam magam vagy 1 kihullot,de nem találtam holtat.Majd jobban körül nézek.De ugy néz ki eteti az anya a piciket,mert gömbölyödik a pocakjuk.És lesz szinkavalkád,lesz benne fehér,szürke,valami sötétek.De hát majd kiderül....:))))
Előzmény: Purcsimanó (5823)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.04.12 0 0 5833
Előfordul olyan hogy mind bak.Nálam is volt egyszer egy 7-es alom és mind a 7 baksi volt,de forditott helyzetben is voltam már.Sajna nekem még csak 5 hetesek a picik nem valószinű hogy tudok képet csinálni,de majd megpróbálom.Lehet hogy már meg tudom különböztetni őket.
Előzmény: Purcsimanó (5822)
csepel-viz Creative Commons License 2010.04.12 0 0 5832
Az országnak melyik részén laksz?
Előzmény: Purcsimanó (5827)
Ikresjutka Creative Commons License 2010.04.12 0 0 5831
Az első képen lévő zsömle szinü valamint rozsdás szinü, a második képen pedig a világos szürke
Ikresjutka Creative Commons License 2010.04.12 0 0 5830
Sziasztok! Ha érdekel valakit, van három bak nyulam eladó vagy cserébe. 2009. julius-augusztusiak. Sajnos nekem egy kicsit sok 2 anyára.ők ketteninnen pedig a szürke
karibaba Creative Commons License 2010.04.12 0 0 5829

Ha nálam lesz a nyáron (és addig nem tudsz szerezni) akkor szívesen adok egyet! :o)

 

Sziasztok!

 

Sok szép képet tettetek fel, nagyon jó volt végignézni ôket! Hozzánk szombaton megérkeztek a kiscsirkék, ha minden igaz 55 db!!! (A sógor 18 db-ot választott csak magának.) Legalább kedvemre válogathatok majd, ha már kitollasodtak! :o))) A kisebbek 5 naposak a nagyok 10, ez utóbbiaknak már tollasodik a szárnya ill van pici farkincája. :o)) Edgár (1 hetes kiskecsó) szépen cseperedik, imád ugra-bugrálni, nagyon jó fej!

Majd hozok képeket!

 

 

Előzmény: Purcsimanó (5825)
nddori Creative Commons License 2010.04.12 0 0 5828
Igen, mert kis nyominak találtam őket, gondoltam még hagyom...mostmár nem hagyom....
Előzmény: Purcsimanó (5827)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.04.12 0 0 5827
Mert hogy hét hetesen még együtt voltak???
Előzmény: nddori (5826)
nddori Creative Commons License 2010.04.12 0 0 5826
Van egy újabb okom arra, hogy miért ne válasszak 6 hetes kor után... Az anya kilapított egy majdnem 7 hetes kisnyulat.... jól indul a nap....
Purcsimanó Creative Commons License 2010.04.12 0 0 5825
Sajnos valóban nagy köztünk a távolság....a színe nálam nem is annyira mérvadó,csak tetszik a kékes szín...most bármilyen színű kislánynak nagyon örülnék....
Előzmény: nddori (5824)
nddori Creative Commons License 2010.04.12 0 0 5824
Sajnos néha előfordul, nekem is volt egy ilyen almom, mint írtam is, hogy 10-ből 10 bak volt. Most meg olyan van, hogy 5-ből 5 nőstény...
Kár, hogy olyan messze laksz tőlem, tudnék neked adni kis nőstényt, igaz már csak 2 fekete van, de ők kék hordozóak.
Előzmény: Purcsimanó (5822)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.04.12 0 0 5823
Hol tart a nyuszikád a szülésben??Megvannak a kicsik?
Előzmény: Rencsa-baba (5789)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.04.12 0 0 5822
Hát én is azonnal megszülnék ha nekem is ilyent mondanának!!!:))))Nálam is az egyik nyuszi érdekesen viselkedik...23.-ára van kiírva de már pénteken megtépte magát....kicsit elszámolta magát,kíváncsi leszek mi lesz ebből.

Sajnos kiderült,hogy az összes nyuszi bak abban az alomban ahonnan anyának való kosorrút hoztam.Szomorú vagyok:(((((Mindet végig néztük és mindnek van bogyócskája....férjem kételkedik is,hogy gyanús,hogy mind bak,de hat kisnyúl közül egy sem volt ami elütött volna nemileg a többitől....Jó lenne látnom összehasonlítás képpen egy kislány nyuszit de sajnos most aztán egy sincs...a szomszédban is sikerült kinyírniuk egy anyát akinek 12 picikéje volt, két hetesen.Gondolom elfognak pusztulni a kicsik és ott sem tudok nézelődni ,hogy össze tudjam hasonlítani!
Előzmény: Rencsa-baba (5787)
nddori Creative Commons License 2010.04.12 0 0 5821
Szerintem ne piszkáld, nekem is volt úgy hogy egyik nap született 6 db, aztán másnap még jött egy adag... hagyjad majd ő intézi, legfeljebb figyelj rá.
Előzmény: Ikresjutka (5820)
Ikresjutka Creative Commons License 2010.04.12 0 0 5820
Kösz majd megpróbálom. De a bogyók a hasában nem picik, mint a nyulbogyó. Majd kiderül.
Előzmény: Rencsa-baba (5793)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!