Keresés

Részletes keresés

Ordenary Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90962

Roppant nehezen.

 

De ha megmelegíted talán elengedi a szmötyit...

Előzmény: mlas45 (90958)
Kapocska Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90961

Szerintem zsákosat vegyél.

Előzmény: Törölt nick (90960)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90960

Sziasztok! 

Tudná-e valaki,hogy gumimembrános hidrofor tartályt érdemes-e venni és mennyi lehet a membrán élettartama?

 

buga1 Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90959

Ok.

De mi van a jótállásal? Ha nincs róla számla, hogy tudom reklamálni ha baj történik?

 

Előzmény: Sony Black (90949)
mlas45 Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90958

Urak!

 Egy kis segítség kéne, ez hogy jön szét? Csavarni, húzni, forrasztva van? ez egy 20 éves olasz Ocean kazán, eltömődött, pedig már csak tavaszig kellett volna kibírnia :( megvan az utódja... de még addig ki kéne bírnia

cucu Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90957

Még annyit, hogy meg kell mondani, hogy miért olcsóbb, mert hogy bizonyos alkatrészt nem kellett kicserélni, mert az még évekig jó lesz, stb. stb. Dicsérni kell a kazán típusát, még ha szar típus is, akkor is az előnyeit kell felsorolni. Nem szabad úgy indítani, hogy na magát jól átverték ezzel a típussal, ha egy kicsit hozzá tett volna, sokkal jobbat vehetett volna...:) Mert én már hallottam ilyet is szerelőtől.

 

Úgy 15 éve le akartam cseréltetni a V4-es vízmelegítőmet, és elkezdtem érdeklődni az ismerős szerelőmnél. Ő meg vissza kérdezett, hogy mi a bajom a V4-el? Na, azóta is az van és hibátlanul működik... Áldom is értem magamban.

Előzmény: cucu (90954)
nagykunsági Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90956

Minél nagyobb a hőcserélő teljesítménye, annál hamarabb felfűti az indirekt tárolót. 

Na most 100 literes indirekt tárolóról beszéltél, ha 20 fokról szeretnéd 60 fokra fűteni, az kb 4.5 Kw energia kell hozzá. A kazánod ezt tudja, tehát én biztos a legnagyobb teljesítményű hőcserélővel venném az indirekt tárolót. 

Előzmény: Törölt nick (90943)
nagykunsági Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90955

8 milla alatt is be lehet lépni az ÁFA körbe. Az, hogy belépsz vagy nem, nem az határozza meg, mennyi az árbevételed. 

Én is KATA-s vagyok, na meg ÁFÁ-s is, ki nem lépnék az ÁFA körből. 

KATA-ba az adózás miatt lép be az ember, nem az ÁFA miatt. 

Előzmény: Sony Black (90949)
cucu Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90954

Az a baj ezzel, hogy nem veszik komolyan a szakemberek ilyen irányú képzését!

 

Nem elég érteni a kazánokhoz, hanem érteni kell az emberek nyelvén is! Mert nem mindegy, kinek, hogyan tálaljuk az árat! Van, aki már akkor is megsértődik, -rossz néven veszi- ha azzal kezdi a szerelő, hogy ennyi meg annyi lesz az ára. Úgyhogy ezzel nagyon finoman kell bánni. Nagyon udvarias szavakkal el kell mondani, hogy tájékoztatni szeretnéd a felmerülhető, várható költségekről. El kell mondani, hogy ez egy maximált összeg, ennél lehet kevesebb is. 

Aztán amikor neki áll a szerelő összeírni a számlát, akkor ki kell mondani a maximált összeget, de a számolást jól láthatóan itt nem szabad abba hagyni, mert ekkor jönnek a kedvezmények, stb. stb.

Tehát amikor bemondja a szerelő pl. hogy 55 ezer, akkor folytatja a számolást, nyomkodja a számoló gépét, közben lehetséges kedvezményt hoz szóba pl. az évszak miatt, (pl. még nyár vége van) aztán kihozza az egészet 32 350 Ft-ra. 

Ez sem kevés összeg bizonyos családok esetében, de egészen más a megítélése így a kuncsaftnak, mintha az arcába üvöltik az 55 ezret...

Szóval képezni kell a szakembereket a marketing szempontra is!

Előzmény: Wattocsak (90953)
Wattocsak Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90953

Annó szervizesként amikor kimentem valahová egy ledurrant berendezéshez mondtam, hogy a kiszállás, hiba felderítés x ezer, ezt minden képen fizetni kell, és ezután teszek egy javítási ajánlatot. Ennyi.

Szerintem ez így korrekt, senkit sem ér meglepetés, tiszta játékszabályok.

Előzmény: cucu (90951)
cucu Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90952

a kérdésed nem nehéz, hanem érdektelen. itt mindenki hobbiból segít a másiknak. elméleti okoskodásra miért pazaroljam az időmet, ha helyette valakinek konkrétan segíthetek is?

 

Szia

Nyilván arra utaltál amikor az érdektelen szót beírtad, hogy ilyet ill. így eddig még senki sem kérdezett. Mert ez egy visszafelé feltett kérdés, aminek elsőre nem látszik az értelme. Legalább is ennek a topicnak a törzs látogatói nincsenek ehhez szokva. A kérdés valóban periférikus a topicban, általában véve pedig akadémikus. De nem tudhatjuk, a kérdező mi célból tette fel így. 

Tény, hogy alapvetően a gázfogyasztás csökkenése motivál mindenkit, ezért valóban nem szempont az, hogy szigetelési munkák elvégzése után mennyivel megy feljebb a hőmérséklet. Sokkal célratörőbb, ha arról beszélünk, mennyivel lesz kevesebb a gázfogyasztás.

 

Előzmény: halaloszto (90913)
cucu Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90951

Sajnos rosszul választottál :(

 

Lehet, hogy így van, de ez mindig a végén derül ki, utólag meg ezen rágódni tök felesleges!

Jártam én már úgy egy szimpatikus szerelővel, aki ráadásul a kerületünkben lakik, hogy legyintett egyet, mondván, egy csavart kellett meghúznia. Amikor egy év múlva hívtam, akkor meg a dupláját fizettem ki neki. (Érzetem szerint.)

 

Az elején kell tisztázni, hogy mennyibe fog ez kerülni. Nem kell szégyelleni rákérdezni. Ez a világ nem a szégyenlősök világa...:) Ha meg érezhetően mismásol, nem ad egyértelmű választ, akkor van az, hogy most mi legyen... Belemenjek vagy ne menjek...

Megjegyzem, sok mindent nem lehet előre megmondani, de erre is fel kell hívnia a megrendelő figyelmét.

Vagyis, ha ez a baja akkor ennyi, de ha az, akkor meg amannyi... És kell mondania mindenképpen egy maximált árat az elején. Ez hozzátartozik a szereléshez. Úgyhogy nem könnyű munka ez sem, hiába hiszik azt sokan.

Előzmény: egonca (90945)
vizimento Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90950

Erre senkinek semmi ötlete?

Előzmény: vizimento (90922)
Sony Black Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90949

Bocs nem havit akartam írni hanem, hogy csak annyival kevesebb tud még leszámlázni.

8 millióig alanyi adómenetes, utána bekerülsz az áfa alá 12 milláig. De odáig már nem szokták kitolni, mert ezt a vállalkozási formát pont ezért választják, hogy ne kelljen áfázni. A lényeg, hogy a legtöbb szerelő így dolgozik, ezt választja, ezért ebből a szempontból tök lényegtelen neki hogy kiállítja azt a számlát... ettől neki nem lesz több költsége, a vevőnek meg nem kell +áfát fizetni.

 

Előzmény: nagykunsági (90938)
Wattocsak Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90948

Minden jogos amit kifizetnek!!

Én amikor megrendelek egy munkát előtte mindig megkérdezem, hogy mennyi lesz a vége. Így nem érhet meglepetés. Utólag elégedetlenkedni meg nem elegáns. Szerintem.

A mester viselkedésem meg minden képzeletet felülmúl. Ha velem csinálta volna ezt meg én biztos elkergetem még akkor is ha szét van szedve a kazán, és nagyot szívok vele. Ha mindenbe beletörődünk és csak etetjük a trolokat, ne csodálkozzunk, ha ilyen jó egészségi állapotban vannak és szaporodnak. :-)

Előzmény: egonca (90945)
egonca Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90947

Na pláne...

 

Nálam szeptemberben volt itt egy kerületi szerelő és karbantartást végzett. Volt egy segédje is, nagyon elégedett voltam/vagyok. Fizetéskor megpendítettem, hogy számla nekem nem fontos (nem szép dolog, tudom), de azt mondta: szó sem lehet róla, ő felelősséget vállal a munkájáért. Ez korrekt, megtartom ezt az embert

Előzmény: amitechx (90935)
Wattocsak Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90946

Bármelyiket választod nem jársz rosszul, ha a kazán kondenzációs. Kondenzációs kazánnál a nagyobb felület lenne ideális, ha nem kondenzációs, akkor maradj a kisebb felületnél.

Előzmény: Törölt nick (90943)
egonca Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90945

A 8000 Ft-os kiszállás pofátlanság. Szerintem a munkadíj rendben van, kiszállás 0 Ft, az alkatrész meg annyi amennyi. Szinte biztos, hogy az alkatrész árából is kapott kb. 20% discount-ot, de az rendben.

Sajnos rosszul választottál :(

Előzmény: amitechx (90926)
egonca Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90944

"5cm a falon, a mennyezetbe kb 20, 1.1-es ablakok, és egy 12kw-os kondis kazán..." ezért mennyit fizettél?

Előzmény: t.zsolti (90925)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90943

Üdv Mindenkinek.

Fűtés szereléssel kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem ami indirekt tárolókkal kapcsolatos. Van egy kondenzációs kazán ami 14 kw os (buderus) és nem leszabályozott 24kw -osról beszélünk  ,hanem max 14 kw -osról. Ehez szeretnék indirekt tárolót venni. Na és itt jön a kérdés ,hogy milyen teljesítményűt.  100L-es tároló böven elég ,tehát ezeket nézegettem. Ezen belül csak a csatlakozások különböznek ami lényegtelen jelen esetben ,ami viszont a LÉNYEG a bennük lévő hőcserélő nagysága : van 0.6m2-es  0.7 m2-es 0.9m2-es és 1.2m2 es jelenleg a piacon,ebben a méretben. És persze ezáltal a bennük lévő (víztérfogat is ,mármint a hőcsrélő térfogata) .kb 3 litertől 5 literig terjed. Ha pedig Kw-okról beszélünk akkor 16-29kw max teljesítményüek.A kérdés az lenne ,hogy az adott 14 kw-os kazánomhoz melyik lenne a jó választás. Több elmélet is van de nem tudom melyik a helyes.? 1.a 14kw-os kazán csak 14 kw max telj.-el fűt ,tehát a legkisebb 0.6m2 es kb 16 kw-os höcserélős változat böven jó. 2.elmélet:a hőcserélőben levő 5 liter vizet bármilyen kicsi kazán pillanatok alatt "felforralja"tehát a legnagyobb viztérrel rendelkező 29kw-os 1.2m2 es tároló a jó. 3.elm:a 29 kw-os höcserélővel rendelkező tárolót nem képes felfűteni a fele akkora teljesítményű kazán. 4.elm:A kisebb hőcserélőn hamarabb átfolyik a víz -tehát kisebb a hőleadás azaz a höcs.kw teljesítménye,így magasabb a visszatérő víz höm.e,pl 80/60 fokos és a 60 fokból simán ujra 80 fokos előremenőt készít a kis kazán, viszont ha a nagyobb hőcserélőt nézzük abban több ideig van bent a víz ezáltal nagyobb a hőleadás,azaz a höcs.kw telj.e ,igy alacsonyabb lesz a visszatérő víz höm.-e pl 80/45 fok,viszont a 45 fokból nem tud a kis kazán újra 80 fokos előremenőt produkálni. Gondolom még létezik számos más verzió is. Szerintetek melyik lenne a jó választás. 

Alapi42 Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90942

Így van. Nem kevés, de nagyjából reális ár.

 A körülményeket is mindig komplexen kell nézni.

 

 Részemről pl. mindig  előnyben részesítem  a  közelben lakó szerelőt.

 Magyarul rákérdezek, hogy vajon honnan jönne.

Előzmény: cucu (90941)
cucu Creative Commons License 2017.02.14 0 0 90941

Végül is jó lett a fűtés? 

Akkor örülj neki és lépj tovább!

Előzmény: amitechx (90935)
cucu Creative Commons License 2017.02.14 0 0 90940

Először én is erre gondoltam, de a kérdés valóban arra utal, hogy mennyivel menne följebb a szobai hőmérséklet, azaz, mennyivel veheti följebb a termosztátot, miközben maradna a 10 m3-es fogyasztás....

Végül is ugyan az, csak tökben...

Előzmény: Sándor-68 (90924)
nagykunsági Creative Commons License 2017.02.14 0 0 90939

Így jár az, aki előre nem kérdezi meg, mi mennyibe kerül. 

 

Pesten 8.000 Ft kiszállás normális ár. Munkadíjjal sincs semmi gond, szaktudást tessék megfizetni. 

 

Az, hogy mindez számla nélkül, az már felháborító. Én a történeted után, biztos ragaszkodtam volna a számlához. 

Előzmény: amitechx (90934)
nagykunsági Creative Commons License 2017.02.14 0 0 90938

Az miből jött ki, hogy ha KATA-s akkor alanyi adómentes?

 

KATA nem havi számlázásra van, januártól évi 12 milla árbevételig. ÁFA nélküli árbevétel. 

Előzmény: Sony Black (90929)
Kapocska Creative Commons License 2017.02.14 0 0 90937

Pont ment!!!

Előzmény: smith (90936)
smith Creative Commons License 2017.02.14 -1 3 90936

Nem kell etetni, ez ilyen.

Előzmény: halaloszto (90933)
amitechx Creative Commons License 2017.02.14 0 0 90935

És persze számla nélkül.

Előzmény: amitechx (90934)
amitechx Creative Commons License 2017.02.14 0 0 90934

A teljes történet úgy nézett ki, hogy 8000 Ft kiszállás, 15000Ft munkadíj, 12000Ft alkatrész. Előre nem akartam lelőni a poént, hogy ne befolyásolja a dolog megítélését, de volt egy kis nézeteltérésünk is. A szerelő Úr kiment alkatrészért és elcsúszott. Amikor visszajött, minősíthetetlen hangnemben kioktatott, hogy miért oda állok a saját kertemben az autóval, miattam esett el. Hasonló stílusban jeleztem, hogy kettőnk közül én vagyok otthon, másrészt meg nézzen a lába elé. Természetesen meg volt bántva nagyon. Utána normálisan beszéltem vele, nem vagyok sértődékeny típus, de úgy tűnik az új nadrágját is beleszámolta végül... Az már csak hab a tortán, hogy előtte 5 napig nem jelentkezett, ma reggel pedig 9-re kellett volna jönnie, de csak délután 4-re ért ide, közben pedig mindig azt ígérte, hogy másfél óra múlva jön...

Előzmény: lala1961 (90930)
halaloszto Creative Commons License 2017.02.14 0 0 90933

eszem megall...

Előzmény: egonca (90932)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!