Keresés

Részletes keresés

-csövi- Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90990

Köszönöm csak arra gondoltam, hogy az elzáró előtt is hollandi lesz ami elvileg szétköthető nehogy belekössenek, hogy onnan méretlen vizet lehet vételezni bár akkor távolabb kell elzárni. Legfeljebb majd szólnak plombáláskor...

Előzmény: egonca (90985)
Sony Black Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90989

Persze... :)

Akkor jó reggelt kívánok!

Ez azért alakult ki így, mert a kedves "megrendelő" mindig az olcsóbbik variációt kéri.

Mondom fordítva a példát: Bruttó 29e Ft a vége! Bruttó??? De én nem kérek számlát akkor is? Hát ha nem kell akkor 23e Ft!

óóó hát akkor ez legyen! Ez élő példa! 100-ból 98 magánszemély ezt választja. Ugyan ott vagyunk :) 

 

Előzmény: egonca (90982)
amitechx Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90988

Sajnos pontos költséget még nem tudok mondani, mert bő egy hónapja van meg a ház és azóta felújítunk, de azt igen, hogy borzasztóan drága az üzemeltetése. A ház 3 szintes, szintenként 45nm, ami úgy néz ki, hogy az alsó szint félig földben van, a középső szint normál elhelyezkedésű, a tetőtér alacsony, valamivel 2m alatti belmagasságú és sátortetős. A falak 40cm tégla + 10cm hőszigetelés, az ablakok régiek, kb. az első generációs 2 rétegű hőszigeteltek. Üresen, kb. 6°C-ra hűlve 10 óra alatt összejött 100kWh fogyasztás úgy, hogy 10°C ha lett a házban... Persze tudom, hogy nagyon más kifűteni egy házat, mint szinten tartani és más mindezt üresen, mint bútorozva, használva. De ki lehet számolni, hogy óránként 18kWh, az 800Ft körül van, szóval tud enni, ha éhes :) Persze vannak fokozatok is, 3kW-os lépésben. A melegvizet is ő készíti, egy 58L-es tartály van, amit 10°C-os vízről kevesebb, mint 10 perc alatt felmelegít 70°C környékére, ebben verhetetlen szerintem (tartályos kategóriában). Szerencsére van egy nagyon szép (és jó) cserépkályha és 2 klíma is, a második hét óta csak cserépkályhával fűtök és nagyon elégedett vagyok a teljesítményével, illetve a hőszivattyús klíma is lényegesen olcsóbb 0°C környékéig. Az alsó szinten és a fürdőkben kiegészítjük még infrafilmes és fűtőhálós padlófűtéssel a házat, majd meglátjuk, hogy jövünk ki jobban. Közművekből egyedül a gáz, ami a közelben sincs.

Előzmény: egonca (90968)
egonca Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90987

Hát igen, ez elég sok. És megtérült már a felújítás? A tél végén meglátod, mennyit tudtál a gázon megtakarítani, majd írd meg okulásként.

Előzmény: t.zsolti (90974)
egonca Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90986

Ezt mondom én is... :)

Előzmény: a tömeg az tömeg (90972)
egonca Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90985

Szerintem nem gond ha teszel az óra elé egy elzárót. Nekem legalábbis így volt a locsoló órámnál.

Előzmény: -csövi- (90971)
sjohn Creative Commons License 2017.02.15 -1 1 90984

...nem szorítja a glória  fejed?...

Előzmény: egonca (90982)
Sony Black Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90983

Én egy szóval nem mondtam hogy csak KATA-val lehet valaki AM. A kettő együtt így éri meg.

Nem kell megmagyarázni, tudom hogy működik. Nekem nem éri meg áfázgatni, neked megéri. Hagyjuk ezt itt annyiban. Te is mással foglalkozol és én is. Csak annyi lett volna a lényeg, hogy általában a készülékszerelők KATA-sok és AM. (kivéve a nagy márkaszervizesek) Enged el ezt mert már nagyon off...

 

Előzmény: nagykunsági (90973)
egonca Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90982

Égbekiáltó gazemberség nettó árat közölni. Magyarországon a végfelhasználónak, végfogyasztónak nincs nettó ár! Csak bruttó, vagy ha úgy jobban tetszik, ÁFÁ-val növelt ár.

Tehát a szakinak eleve bruttó árat kell(ene) közölnie a megrendelő felé.

Előzmény: Sony Black (90970)
sjohn Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90981

...de miéééééért?...

Előzmény: egonca (90979)
buga1 Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90980

Most már értem...

Előzmény: Sony Black (90970)
egonca Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90979

Átgondoltam: tisztességtelen kiszállási díjat szedni, ha munkavégzés van. Ez a véleményem.

Előzmény: sjohn (90969)
sjohn Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90978

Pont a fordítottja. Ha nem végez munkát.  Van olyan konstrukció amikor kijelenti, hogy javíthatatlan ( ami vagy igaz vagy sem ) és  kiszállási díjat szed.

 

...hánaná...ahhoz, hogy ezt megállapítsa oda kellett mennie....vagy azért mert rossz hírt visz büntetni kell azzal, hogy nem fizetsz?...gondolom te sem ingyen dolgozol a gazdádnál, vagy de?...

 

 

 

Előzmény: a tömeg az tömeg (90972)
sjohn Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90977

Bizonyos  kisvolumenű munkáknál eleve nem utazgatunk olyan messzire.

 

...miről beszélsz?...amit írtam Pesten belül étettem...miért ne utaznánk, ha a kuncsaft nem talál közelebb szerelőt, akkor mi van?...

Előzmény: a tömeg az tömeg (90975)
t.zsolti Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90976

és ne felejtsük el a tárolóban minimális az áramlás , lecsökken a hőcserélő teljesítménye, na most ha a kicsi csökken akkor nem lesz 80/45, hanem pl 80/70 és akkor máris lassan melegíti fel a vizet, az nem baj ha le tudja adni a hőt a kazán mert akkor kevés az esély rá , hogy kifürödjétek , de egy kicsinél kifogyhat .

a kollegám immergas indirektet vett 100l 8perc, ennyi volt az első felfűtés a 24-es kazánnal.

Előzmény: Törölt nick (90943)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90975

 Mondjuk úgy hogy  még kiforratlan  ez a terület. Bizonyos  kisvolumenű munkáknál eleve nem utazgatunk olyan messzire.

 

 

 Régen  a normál világban általában volt a mestereknek  működési területe és azt látták el. Nem mentek a másik területére.... bizonyos szakmáknál.

Előzmény: sjohn (90969)
t.zsolti Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90974

ez nem egyszerre készült el, és a padlás szigetelés saját kezű megoldás volt, a külső szigetelés ????? egybe lett számolva egy " fürdőszoba "  fal stb kivitelezésével, a két szobai ablak beépített redőnytokos ( vakolható ) az kb1,7*1,7m, középen osztott , bukó/nyíló műanyag internorm 2004-ben jónak számító volt ( 400e ).ezeken kívűl van még 5 kisebb ablak, vegyesen fa/műanyagok.

Azóta sokat csökkentek az árak ablak terén, ( mondjuk nem ez ).

megsaccolni sem tudom.

A tető áthélyazása sem 1ft volt (750 )

erre a " kis" házra milliók mentek rá ( 1999-től -2005-ig ), így utólag hááát , ha panelt vettünk volna akkor most lehetne ujj autóm és minden évben buknék rajta vagy sokat. Csak a felujjításra a hitel  volt 1.1M, meg más forrásból is folt rá vagy 1M, és még amiket apránként veszegettem 

Előzmény: egonca (90944)
nagykunsági Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90973

Ha nem vagyok KATA-s akkor is lehet alanyi áfa mentes. Tehát a KATA-nak semmi köze az ÁFÁ-hoz.

 

Lehet, hogy KATA-s vagy és vállalkozó, csak éppen a lényeget nem érted. Vagy nem jó könyvelőt választottál. 

 

Itt a példa. 

 

Kiszállás 8.000. Munkadíj 15.000 alkatrész 12.000.

Összesen 35 ezer.

 

Ebből az alkatrész az ami áfás ár, mert ugye nettó még a vállalkozó sem tudja megvenni. /kivéve uniós országból uniós adószámra/.

 

Ha ezt egyben kiszámlázod, és alanyi mentes vagy, már be is nyelte az állam azt az áfát, amit te a megrendelővel fizettetsz ki, úgy hogy ne tudja visszaigényelni. 

 

Ha ÁFÁ-s vagy akkor ez nem történik meg. 

 

Főleg igaz ez olyan vállalkozásra, ahol nagyobb anyagköltséggel dolgoznak. 

Előzmény: Sony Black (90970)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90972


Pont a fordítottja. Ha nem végez munkát.  Van olyan konstrukció amikor kijelenti, hogy javíthatatlan ( ami vagy igaz vagy sem ) és  kiszállási díjat szed.

 

 Még érdekesebb az un. ajánlattétel.  Néha itt is előfordul, hogy   a semmire kérnének díjat.

 

 Mondjuk  rendes  iparosnak van  telephelye/műhelye /irodája, ahol van un. félfogadás   és ott mindent meg lehet beszélni. Már amit ott célszerű.

Előzmény: egonca (90968)
-csövi- Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90971

Üdv. Az lenne a kérdésem, hogy tennék fel egy vízórát a lakásba mert az alapján kell majd fizetni a szennyvizet. Vezetékes víz nincs csak kút szivattyúval. Tehát bejön a házba a víz 18-as réz csövön. Arra egy hollandis könyököt forrasztanék, utána jönne egy elzáró és megint egy hollandival az óra amit lehet plombálni. Az nem gond, hogy az elzáró előtt is van egy hollandi ami nincs plombálva vagy oda fix kötés kell van erre előírás?

Sony Black Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90970

Sehogy.... illetve szóbeli gari van. :) De elmondom ez hogy történik, ha veled még nem történt meg.  A legtöbb ember amikor kap egy árajánlatot vagy egy végösszeget, akkor húzza a száját. (mert ugye mindig nettó árat mondunk) Mi következik ebből?

Egy példa: mennyi a vége mester? 23 ezer! OK! Számla? Van de akkor +áfa! Jaaaa akkor nem kell számla...

És ebben a pillanatban le is mondott az ipse a "hivatalos" garanciáról. Na így szokott ez lenni :)

 

Ilyenkor jön jól a KATA, mert akkor 23 ezer a vége és (évi 8 milláig AM) nincs +áfa. Ezért írtam, hogy ezt szeretik... egy ilyen vállalkozónak, pont mindegy hogy kiállítja, vagy nem azt a számlát... az ipsének fontos, ha fontos, a gari miatt. Bár nem nagyon érdekli őket ez ekkora összegnél.

 

 

Előzmény: buga1 (90959)
sjohn Creative Commons License 2017.02.15 0 2 90969

Szerintem tisztességtelen a kiszállási díj, ha végez munkát.

 

...komolytalan vagy...szerinted a szerelő ingyen utazzon akár 50-60 km-t, akár 2-3 órán keresztül?...szerintem gondold át még egyszer!...

Előzmény: egonca (90968)
egonca Creative Commons License 2017.02.15 -1 0 90968

Lehet hogy márkaszerviz és az mindig drága - ismerem ezt a mókát. Szerintem tisztességtelen a kiszállási díj, ha végez munkát.

Én sajnos nem tudok elektromos kazánhoz értő szerelőt ajánlani. Lehet, hogy találnál az interneten user_manualt

 

Ennek az elektromos kazánnak az üzemeltetése nagyon drága? Tudnál havi/évi költséget mondani?

Előzmény: amitechx (90963)
Sony Black Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90967

Hát te úgy csinálod, de a legtöbben nem úgy csináljuk.

Áfázgassál ha neked az úgy jobb. Én kimaradok belőle köszi! ;-)

Előzmény: nagykunsági (90955)
Kapocska Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90966

Írtam korábban,hogy szerintem milyen fő berendezésekkel lehetne

normálisan üzemeltetni a rendszert.

Tehát:

a kazánkályha megtermelt meleg vizét  2-300l-es pufiba tölteni

egy kazánvédő szelepen keresztül(+ egy szelep kerülőt áramszünetre)

a pufiból külön fűteni a radiátorokat és külön keverőkörrel

a padlót

A pufi használható lenne hűtésre áramszünet esetén.

A radiátoros körök a dinamikus fűtést szolgálnák a padló

pedig a hőtárolást.

Nem ismerem (v. nem emlékszem) a napi menetrendeteket ,de

ezzel a módszerrel lehetne munka után meleget csinálni amit később

fenntart a padló.

Ebből az egészből csak egy keverőszelepnek látszó tárgyat látok.

(3db szivattyú, 1db VTC kaz.védő,1db VTA keverőszelep, termikus biztonsági szelep együttes )

 

 

Előzmény: vizimento (90950)
nixon70 Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90965

Lehúzod a lemezt ès utána szèthúzható elvileg, O gyűrűs megodás, amit összeszerelèskor cserèlni kell.

Előzmény: mlas45 (90958)
mlas45 Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90964

A biztosító lemez levétele után csak szét kellett húzni, 2 O-gyűrű tömíti. Persze minkét csövet le kellett venni alul a hollandernél, mert nem engedett annyit, hogy a helyén széthúzzam :((

Előzmény: Ordenary (90962)
amitechx Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90963

Én szívem szerint már azelőtt visszamondtam volna, hogy kiért, de aggódtam, hogy nem találok mást. A kazánom egy teljesen elektromos, 18kW-os Kospel és a magyar forgalmazó küldte ezt a jómodorú szerelőt. Anno ő is telepítette, még arra is emlékezett, hogy hol van és ki lakott a házban előttem. Mindegy is, többet a ház közelébe nem jön, az biztos. A kérdés csak az, hogy szereli még valaki ezt a márkát Budapesten, vagy egy gázos is ért hozzá? Egyébként a belső felépítése nem egy nagy durranás, jóval egyszerűbb, mint a gázos. Csak ugye van szervíz menüje is és az sem árt, ha tudja az ember rutinból, hogy hova nyúljon.

Előzmény: egonca (90945)
Ordenary Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90962

Roppant nehezen.

 

De ha megmelegíted talán elengedi a szmötyit...

Előzmény: mlas45 (90958)
Kapocska Creative Commons License 2017.02.15 0 0 90961

Szerintem zsákosat vegyél.

Előzmény: Törölt nick (90960)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!