Keresés

Részletes keresés

milendee Creative Commons License 2008.01.06 0 0 11484

sziasztok, hadd írjam le tapasztalataimat.

 

én 5 évig soflence 66-ot használtam, ez megszűnt, helyette 59-es van (ez a víz arányát vagyis a nedvességáteresztő képességét jelöli), ettől az alacsonyabb számtól nem száradki olyan hamar a szem, persze egy picit előbb ki is kell venni, mondjuk 12 órás használat javasolt.

ehhez bármilyen folyadék jó, én optifree-t veszek mellé.

 

azért találtam most ide, mert képes voltam (életemben másodszor) bent hagyni a lencsét éjszakára. reggel arra ébredtem, hogy szór a szemem közepe! és minden tejfehér, akárcsak egy párás ablak. kivettem a lencséket, a fehérség maradt...

 

azóta eltelt fél óra, kcisit enyhült. remélem nem ért maradandó kérosodás. az első alkalommal egy ofotért diáklencsét hagytam bent, attól nem lettek ilyen tüneteim.

 

ha valaki meg tud nyugtatni,kérem, tegye.

 

üdv:

milendee

McLaca Creative Commons License 2008.01.05 0 0 11483

Valószínűleg nem lesz bajod tőle, ha eddig nem lett, de a lencséd sem volt maradéktalanul fertőtlenítve és tisztítva.

Amint felbontod az ápolót, már nem steril, és elindul a kémiai bomlás folyamata, a gyártó pedig 6 hónapig tudja garantálni, hogy hatásos lesz a lötty.

Ha előfordul, hogy ennyi ideig kell tárolni az ápolót használaton kívül, inkább tedd be a hűtőbe, azzal kicsit lehet nyújtani a folyamaton.

 

Üdv!

Kitty Creative Commons License 2007.12.30 0 0 11481
Köszönöm, azt hiszem én is rendelni fogok.
Előzmény: Kata1987 (11479)
Lola9 Creative Commons License 2007.12.30 0 0 11480
Sziasztok
A segítségeteket szeretném kérni, ugyanis megbízható kontaktológust keresnék Budapesten (XIV ker vagy ahhoz közel)
Úgy kb egy éve hordok lencsét és egy Ofotértes kontaktológusnál voltam, de nem igazán volt szimpatikus így úgy döntöttem, hogy szeretnék valakit kereseni aki rendesen tájékoztat, különböző lehetőségeket ad és rendesen elmagyarázza, hogy mit miért és nem csak a kezembe nyom egy tájékoztatót.
Előre is köszönöm a segítségét annak aki veszi a fáradtságot, hogy válaszoljon :)
Kata1987 Creative Commons License 2007.12.30 0 0 11479

Tórukus színes kontaktlencsét csak külföldön lehet kapni, vagy jó nagy felárral elegáns helyeken, ahová ők is ugyanúgy külföldről rendelnék be. Én is amerikából rendeltem színeset, sokkal olcsóbb, és nem csak az. Én negyed évente kifizetem a vizsgálat árát, aztán megrendelem netről a lecséimet, nem csak a kínálat jóval nagyobb de még szállítási költséggel együtt is olcsóbb mint itthon. Legfeljebb annyi a hátránya, hogy egy hónap mire megérkezik (de az is csak a tórikus miatt, ami itthon is ennyi idő...) Szóval egyszóval nevetséges ami itt folyik!

 

McLaca Creative Commons License 2007.12.30 0 0 11478

Olyan lencsével lehet helyettesíteni, amit látott a szemeden a kontaktológusod! (Avagy ő illesztette Neked.)

Saját szakálladra ne találd ki, hogy melyik a Neked jó lencse!

 

Üdv!

Előzmény: ultrasilk 55 (11476)
Kitty Creative Commons License 2007.12.29 0 0 11477
Freshlook Colorblends Toric lencsét szeretnék, tudja valaki, hogy kis hazánkban kapható-e, ha igen, hol vehetnék belőle?
ultrasilk 55 Creative Commons License 2007.12.29 0 0 11476

Sziasztok!

Mivel lehet helyettesíteni az ULTRA SILK 55 lencsét, melyiket lehetne helyette rendelni a netről?

Egyik webboltban sem láttam ezt a fajtát. A Softles 59 pl jó lenne?

Előre is köszi.

McLaca Creative Commons License 2007.12.29 0 0 11475

Előfordulhat, hogy nem sikerült tökéletesen reprodukálni a szemüveges képet. Én is jobban látok szemüveggel, mint lencsével - épp a cilinder miatt.

Vannak lencsék, amik a cilindert nagyon jól korrigálják alap dioptriával is (pl. Sauflon UV55, Frequency 55, és társai), mások gyakorlatilag semmit (Air Optix - ezt hordom most).

Tanácsot adni ebben nehéz, igazából a kontaktológusod fogja tudni megmondani, mit remélhetsz, de valószínűleg jobb lesz a -1,25D-s lencse, mint a -1-es.

 

Apropó, ha már cilinder: tórikus OX-ról vélemények, tapasztalatok? Volt korábban a topicban egy kérdésem ezzel kapcsolatban, de nem érkezett válasz. :(

 

Üdv!

WiZARD Creative Commons License 2007.12.29 0 0 11474
az lehet, hogy kontaktlencsével nem sikerül elérni azt a látásminőséget, mint szemüveggel?
persze nem próbálkozok túlságosan rég óta, lehet hogy csak keveset láttam...

-1,25 és -1 dioptria + némi cilinder van a szemüvegemben, ezzel "tökéletesen" látok
a cilinder pontos mértékét nem tudom, de aránylag kevés/kicsi.

először kaptam BL Purevision lencsét, a szemész ajánlására mindkét szememre szimpla -1 dioptriásat. ezzel el is voltam kb 1.5 évig, nagyjából jól láttam. szinte csak ezt hordtam, és szemüveget soha. de kényelem (estére piros lett a szemem, kiszáradt...) szempontjából nem volt az igazi. (minden éjszakára kivettem. kb 2x aludtam benne, 1x tökéletes volt másnap, 1x meg nagyon szar)
ekkor lett JJ Acuvue advance, szintén -1 mindkét szememre. száradás/pirosodás ezzel megoldódott, kényelmesebb volt. viszont rosszabbul láttam vele mint BL lencsével. és kb ezzel egy időben 1-1 szemgyulladásnak köszönhetően egyre többet szemüvegeztem. szemüveggel változatlanul "tökéletes" minden...
ekkor jött -1,25 + -1 dioptria az Acuvue lencséből, kicsit jobb lett, de a szemüveg még mindig jobb.
mondta szemész, hogy akkor próbáljuk meg a cilinderes lencsét. megmérte géppel, hogy kb mi kellene, majd próbakerettel beállítottuk "tökéletesre". persze nekem csak -0,5 cilinder kellene, de -0,75 a legkisebb a lencsénél... próbakerettel kipróbáltam, ez is jobbnak tűnt, mint ha nincs cilinder.
megjött a próbalencse (JJ Acuvue cilinderes változata), de mint hogy próbalencse, -1,25 nincs belőle, csak -1... (persze hogy még szebb legyen a dolog, nem állt jól az egyik szememen a próbalencse sehogy se, 20 fokkal mindig elfordult. kaptam így másikat, amibe ez a 20 fok bele van számolva, ez így elvileg ok...)
most 2 napja ezt használom, jobb mint a szimpla -1,25 -1 Acuvue, de a szemüveges szintet ez se éri el. nagyjából a -1 -1 BL Purevisionnal láttam hasonlóan. persze a képi emlékezet tudom, hogy elég gyengus...
tudom, ha megvenném a "végleges" lencsét, és lenne -1,25 az picit javítana....

bármi 5let/javaslat?

(remélem érthetően sikerült leírnom a dolgokat)
McLaca Creative Commons License 2007.12.23 0 0 11473

Maximum kényelmi változás lehet. De elvileg (a lencse görbületének méréséből kiindulva) a szaruhártyád függvényében nagyobb átmérőjű lencséből esetleg laposabb lencse kell.

 

Üdv!

Előzmény: robi (11471)
_MrB_ Creative Commons License 2007.12.23 0 0 11472
Kontaktológusodat nem is akarod megkérdezni róla?
Előzmény: robi (11471)
robi Creative Commons License 2007.12.23 0 0 11471
sziasztok,

kontaktlencsékkel kapcsolatban érdeklődnék.jelenleg 8.6-os görbületű, 14.2-es átmérőjű lencsét hordok. ha változtatok pl. 14,5-ös átmérőjűre az befolyásol valamit? lehet abból probléma?
tud valaki itt válaszolni?

köszi, Robi
k2k Creative Commons License 2007.12.22 0 0 11470
Nagyon boldog karácsonyt kivánok minden topikolónak!
_MrB_ Creative Commons License 2007.12.22 0 0 11469
A netes rendelés előnyei ~ : D
Előzmény: WiZARD (11468)
WiZARD Creative Commons License 2007.12.22 0 0 11468
nem nála vettem, hanem netről rendeltem...
amúgy is ismerős, nem akarok vele "balhézni". megnézte gépben, ott az volt hogy februárban jön csak új szállítmány, de hozzátette hogy valószínüleg hamarabb meglesz, de nem tudja mikor...
(jövőhét meg zűrös, jövőhéten lejár ami eddig volt, ezért megrendeltem hogy legyen jövőhéten is lencsém....)
Előzmény: _MrB_ (11467)
_MrB_ Creative Commons License 2007.12.22 0 0 11467
Kontaktológusodnál vetesd vissza. Ő okozta a dolgot.
Előzmény: WiZARD (11466)
WiZARD Creative Commons License 2007.12.22 0 0 11466
Sziasztok!

"felesleges" kontaktlencsén hol tudok túladni?
szerdán voltam szemésznél, úgy volt hogy az új próbalencse csak februárban érkezik meg, mondta hogy addig is vegyek szerinte másikat. persze megvettem. erre ma hívtak hogy megjött a próbalencse...

1 doboz
Johnson & Johnson Acuvue Advance
BC 8,7
dioptria -1

k2k Creative Commons License 2007.12.20 0 0 11465
Én is akarlaak irigyelniii:))
Előzmény: _MrB_ (11464)
_MrB_ Creative Commons License 2007.12.19 0 0 11464
Akkor engem hogy irigyelhetsz... Reggel be, és 20 napja csak későesténként, és reggel ébredéskor tudatosul, hogy lencsézek. ~ : P
Előzmény: McLaca (11462)
k2k Creative Commons License 2007.12.19 0 0 11463
Nekem barna (mélybarna) és azért nekem sem felhőten:(
Pedi én nagyon akarom!!!
Előzmény: McLaca (11462)
McLaca Creative Commons License 2007.12.19 0 0 11462

Nekem kék szemem van, és elég finnyás a szemem, nem problémamentes a lencsézésem. Irigylem azokat, akiknek a lencsézés tényleg annyiból áll, hogy reggel be, este ki, és közben nem is tud róla...

 

Üdv!

Előzmény: KKlencse (11461)
KKlencse Creative Commons License 2007.12.19 0 0 11461

Áprilisban kezdtem a kontaktlencsét a proclear -rel, utána jött a Biofinity, úgy május vége fele.

 

Tényleg nem tudom, mi lehet a gond, pl. az Aktív vezetőjének, Gombos Edinának is abba kellett hagynia a kontaktlencsét.

 

Van valaki, akinek esetleg érzékenyeb a szeme, netalántán kék szemű ? (Azt olvastam, hogy a kékszeműek nehezebben szoknak hozzá - érzékenyebbek, mint a sötét, barna szeműek.

 

Üdv

Előzmény: McLaca (11460)
McLaca Creative Commons License 2007.12.19 0 0 11460

Szerintem az ápolóval volt a probléma inkább, mint a lencsével.

Amúgy áprilisban már volt Biofinity? :)

 

Én AirOptixot használok, és hozzá CyClean ápolót. Több éve bevált kombó, de korántsem mondhatom azt, hogy tökéletes megoldás. Az ápoló jó, de a lencse lehetne jobb. Igaz, eddigi lencséim közül még mindig ezzel vagyok el a legjobban, lévén, hogy az oxigénáteresztése magas, és ez azért is fontos, mert időnként lehet a lencsében aludni, amit olykor-olykor igénybe is veszek.

 

Üdv!

Előzmény: KKlencse (11459)
KKlencse Creative Commons License 2007.12.19 0 0 11459

Üdv,

 

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

 

milyen következményei lehettek volna?      Megvakulás ...

Milyen ápolót használtál milyen lencsével, ill. a lencsét milyen rítusban hordtad ?

 

A kontaktlencsét reggel fél nyolc körül tettem be és délután 2 - kor kivettem próba időszakban. (csak ilyen volt - maximum 6 órát volt rajtam, többet sohasem).

A szemem a kontaktológus szerint elég vörös volt, komoly következményekkel járt volna. A szemem lencse nélkül sem színtiszta.

 

Cooper Vision kontaktlencsét - Biofinity, Proclear -t, valamint egy egy napos Cooper Visiont próbáltam ki, össz - vissz három fajtát.

 

Ennyi az össz, van itthon még Focus Dailesem, Acuvue Advance 2 hetes lencsém, amit még nem próbáltam / hattam / ki.

 

Cooper Vision ápolószert használtam hozzájuk, meg az utolsó kísérletnél egy ESO nevezetű ápolószert "érzékeny" szeműeknek.

 

 

Ti milyen lencsét használtok / Milyen ápolószerrel?

Van valaki, akinek nehezen jött össze a k. lencse viselés ?

 

Köszönöm,

Üdv Mnek!

 

 

 

 

 

Előzmény: McLaca (11456)
_MrB_ Creative Commons License 2007.12.18 0 0 11458
Hááát, olyan akkomodációsgörcsös volt a fejem, hogy a gép taktaktak, majd Fece lekapcsolta, nehogy széthulljon.

Mondtam is neki elötte... agyilag zokni vagyok. M7en Veszprém felé a kiírón a Leálló sávban állni veszélyes helyett azt olvastam első körben, Leszálló sávban állni veszélyes. Mentségemre legyen mondva, alacsonyan repültem ~ :D
Előzmény: McLaca (11456)
McLaca Creative Commons License 2007.12.18 0 0 11457

Ja igen, még annyit: a műkönny is vegyszer. :)

 

Üdv!

McLaca Creative Commons License 2007.12.18 0 0 11456

Régen használtam, szerettem is, de nem túl gazdaságos, mert azonos ára van, mint a SCA-nak, a CyCleannek és a Synerginek, de kevesebb van benne.

 

_MrB_: most mindkét szememen -2,5D-s OX van, a jobbra negyeddel erősebbet kell vennem legközelebb, de a balról is teljes mértékben hiányzik a cilinder. Mindent elhúzva látok vele felfelé. Még épp nem zavaró, de ha fáradt a szemem, vagy sokat bámultam a monitort, már kényelmetlen vele látni.

 

mizant: embere válogatja, nekem az SCA-tól samponszerű érzésem volt. Most CyClean-t használok, de ha elfogy (ami nem lesz egyhamar, van még 2,5 flakon 380ml-es), kipróbálom a Synergit is.

 

KKlencse: milyen következményei lehettek volna? Milyen ápolót használtál milyen lencsével, ill. a lencsét milyen rítusban hordtad (reggel 6-kor be, hajnal 1-kor ki, vagy hasonló...)?

Az ismerősöd bátor... (nem akartam azt írni, hogy nem normális).

Igen, elszaporodnak a sóoldatban a baktériumok, mivel az ápolószer elsődleges feladata a fertőtlenítés, a fehérjeoldás és a tisztítás. Ezek egyike sem valósul meg a sóoldatban, ami miatt a (koszosan maradt) lencse szerintem erősebb diszkomfort érzést okoz, mint az ápolószer - amiből nem mellesleg van kismillió féle, tehát kizárt, hogy ne találjon az ember olyat, ami jó neki. Az ismerősöd szerintem spórol. A vegyszerről meg annyit: nézzétek meg, hogy mennyi hatóanyagtartalma van, ill. bele kell gondolni, hogy az ápolószert úgy gyártják, hogy tisztában vannak azzal, hogy ez szembe fog kerülni. Nyilván nem tesznek bele ezért pl. hangyasavat.

A műkönny jó száraz szemre, de nem lencse bennetartására. Kivéve talán, ha ki kell venned, ápolód meg nincs, de van műkönnyed. Ez úgy évente, ha egyszer megeshet.

 

Üdv!

Előzmény: djz (11448)
Zozzantoz Creative Commons License 2007.12.18 0 0 11455
Hát a sóoldat tisztításra teljesen alkalmatlan, tisztítószer KELL... de ha neki a megvakulás a cél akkor hajrá. Sóoldatban tárolni lehetne tisztítás után illetve felhelyezés előtt lemosni.
Keress fel egy kontaktológust hogy megnézze a szemedet.
Előzmény: KKlencse (11454)
KKlencse Creative Commons License 2007.12.18 0 0 11454

Üdv Minden kontaktlencse viselőnek!

 

Áprilisban megpróbálkoztam kontkatlencse viseléssel, júniusban abbahagytam,  komoly következménye lehetett volna, ha folytatom.

 

A szemem kontaktlencse viselés nélkül is rózsaszínesebb, kontaktlencse nem szúrja a szememet, nem nagy, kifejezetten jó, de bevörösödik a szemem.

 

Én az ápolószerre gyanakszom, hiszen az egy vegyszer. Szerintem az okozza / ta a szemem vörösödését.

 

Nektek elsőre ment a k. lencse viselés ? Mi a tanácsotok, mivel próbálkozzak, ami jó lehet (az érzékenyebb , kék )szememre ?

 

Másik kérdésem, hogy az egyik ismerősöm pont ezért nem használ ápolószert, hanem fiziológiás sóoldatot, ami valójában műkönny, ápolószer helyett azt használja. valaki azt mondja, hgy nem szabad, mert elszaporodnak benne a baktériumok.

 

Mi a véleményetek a sóoldatról/ műkönnyről ?

 

Köszönöm előre is!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!