Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

MC-BUBU Creative Commons License 2016.12.18 0 0 71583

Üdv mindenkinek!

Octavia 1 tour BFQ motorosnál érdekelne, hogy a csomagtér és kesztyűtartó világítás miért nem kap áramot, nem működik. Izzók jók, biztosíték jó. Nem jövök rá. 

Ezen kívül a klíma fűtés konzol világítása sem mindig jó, de itt nem Izzó cserére lenne szükség szerintem, mert rázkódás függő a dolog. Lehet, hogy csak az érintkezők tisztítására lenne szükség. Hogy lehet ezt a konzolt kivenni a műszerfalból?

(M)Ákos Creative Commons License 2016.12.17 0 0 71582

Elvileg formázással sem tudod tönkretenni a titkos partíciót a gyári SD kártyán, úgyhogy ha nem marad más, akkor hajrá.

Bár azt továbbra sem értem, miért nem látja a számítógép.

Lehet, hogy épp rosszkor (írás közben) húztad ki, és elszállt rajta a fájlrendszer.

A frissítési leírás pont a Columbus-hoz szól, elcseszték. Na meg az a fordítás is egy szép munka...

Előzmény: Bukta74 (71578)
(M)Ákos Creative Commons License 2016.12.17 0 0 71581

Igen, a gyári SD kártyán kell "kicserélni" az adatbázist.

Utána csak visszateszed a kártyát a fejegységbe, és nincs más teendőd.

A menürendszerben sem kell kiválasztani a frissítést, nem is tudom, minek van olyan opció.

Az csak Columbus-nál kell, mert ott tényleg felmásolódik az anyag egy belső merevlemezre...Amundsen-nél nincs ilyen.

Ha a kártyát visszahelyezted a fejegységbe, és rögtön elindítod a navigációt, egy ideig ott lesz a képernyőn egy "Frissítés" üzenet (vagy valami hasonló).

Szerintem ilyenkor csak végignézi az új adatbázist a kártyán.

Amiket írok, azok O3 tapasztalatok, de gondolom, nálad is minden ugyanúgy megy.

Esetleg próbáld meg a kártyát a másik slot-ba tenni, nekem pl. a kezelésivel ellentétben mindegyikben működik (O3 első generációs Amundsen).

A "sima" SD kártyát (a rámásolt térképpel) mindenképpen vedd ki, hogy ne zavard össze a fejegységet.

A Skoda térképletöltő egy rakás szar, én ki szoktam másolni a közvetlen linket, és böngészővel töltöm le a .zip-et, amit WinRAR-ral csomagolok ki.

Ha esetleg újra le kéne töltened, ezt a módszert javaslom.

Előzmény: Bukta74 (71577)
Bukta74 Creative Commons License 2016.12.17 0 0 71580

Szia! 

Neked is köszönöm a segítséget, holnap próbálkozok, majd megírom a végeredményt!

Üdv!

 

Előzmény: bed room (71579)
bed room Creative Commons License 2016.12.17 0 0 71579
Előzmény: Bukta74 (71575)
Bukta74 Creative Commons License 2016.12.17 0 0 71578

Ha a gyári navikártyát leformázom /fat32/ hogy a pc lássa és meg tudjam nyitni, ezután rámásolom a frissítést akkor a navi működni fog? Vagy a formázással letöröl mindent úgy hogy a navi nem fogja eredeti kártyának látni az sd-t? 

 

Ide másolom a gyári upgrade infót:

 

1. Amire szüksége van

  • Navigációs SD kártya a ŠKODA Eredeti Tartozékoktól frissíti a navigációs térképeket. Más frissítésekhez, egy közönséges SD kártya megfelelő, SDHC-kártya szükséges (Kategória 10).
  • A számítógép egy tömörítő programmal támogatja a .zip formátumot.
  • A letöltött adat több, mint 4 GB méretű is lehet. Győződjön meg arról, hogy van-e elég hely a számítógép merevlemezén.

2. Új adat letöltése:

  • A nagy mennyiségű adatletöltés következtében és az Internet kapcsolat sebességétől függően a letöltési folyamat eltarthat egy ideig (akár 8 óra vagy több).
  • A Windows operációs rendszer által Ön el lesz látva egy letöltés menedzserrel, amely végigvezeti Önt az egész letöltési folyamaton és kicsomagolja az adatot. Minden letöltött fájl ZIP formátumú.

3. Adatok importálása az infotainment rendszerbe:

  • Adatok importálása az infotainment rendszerbe:
    1. Helyezze be a kártyát az egyik infotainment rendszer SD nyílásába. Frissített navigációs adatok közvetlenül kinyerhetők a navigációs SD kártyából.
    2. Szoftverfrissítéshez nyomja meg a navigáción a "Menü"> "Beállítások"> "Rendszer Információk"> "Szoftverfrissítés" gombot
    3. Az adat most át lesz másolva a navigációs rendszer merevlemezére.

 

Bukta74 Creative Commons License 2016.12.17 0 0 71577

Szia,köszönöm a gyors segítséget!

Alvázszám alapján találta a frissítést!

Sajna az oktató videóból nem derül ki hogy csak a gyári kártyára kerülhet a frissítés,ezért próbálkoztam az sd2-be tenni a frissítést,míg az eredeti kártya benne van az sd1-ben!

Egyébként el sem indul a navi ha nincs benne a gyári sd,így a frissítés opciót  sem lehet kiválasztani!

Mindkét gépen/Pc-Laptop/ win10 van,de a kártyát betéve a  meghajtót látták a gépek,de nem lehetett megnyitni!A lock pöcköt állítgattam ide-oda,sajna nem változott semmi!

Ha jól értelem akkor a gyári sd-re kellene a frissített navit rámásolni? A gyári letöltö-másoló progival próbáltam azt is,de mivel a gépek nem olvasták a kártyát,ez sem sikerült.

Üdv!

 

 

 

 

 

Előzmény: (M)Ákos (71576)
(M)Ákos Creative Commons License 2016.12.17 0 0 71576

Csak a gyári Skoda SD kártyával működik a navi, mással nem.

Le kell törölni, ami rajta van, és felmásolni rá az új adatbázist.

Figyelj, hogy a mappa struktúrán ne változtass, azaz amit látsz a letöltött zip-ben, az látszódjon a kártyán is.

Ha jól emlékszem, van ott valami metainfo.txt is, természetesen az is kell (ismerős azzal szúrta el, hogy azt nem másolta rá).

Hogy a számítógéped miért nem látta a gyári kártyát, az jó kérdés...

Windows-os gépbe került?

Ha pl. Mac-be került a kártya, akkor azért nem működik, mert teleszórta szeméttel, és az bezavarja a fejegységet.

Windows-t kell használni a másoláshoz, vagy pl. Mac esetén valami takarító programot kell futtatni másolás után.

Az írásvédő kapcsoló jó helyzetben van a kártyán?

Alvázszám alapján töltötted le az új térképet?

Előzmény: Bukta74 (71575)
Bukta74 Creative Commons License 2016.12.17 0 0 71575

Sziasztok, Üdv mindenkinek!

Navi frissítésben kérnék segítséget!

Két napos a SuperB, amundsen navi, gyári SD kártyán a naviprogi.

A Skoda frissítés oldalon láttam hogy van frissebb verziójú térképszoftver, letöltöttem,majd rámásoltam egy SD kártyára. Sajnos az autó nem látta a frissítést.

 

​Próbáltam több féle módon rátenni az SD kártyára a frissítést, /FAT32-t ír a frissítési oldal így se ment, NTFS-t is/ majd direktbe kimásoltam a kártyára ,de sajnos nem sikerült telepíteni. Felhoztam a kocsiból a gyári navi SD kártyát /gondoltam esetleg arra kell a frissítést másolni/ ,de nem tudta beolvasni-megnyitni se a pc,se a laptop. Ezután visszavittem,betettem a kocsiba, de a navi nem működik!Azt írja, hogy a kártya tartalmaz navigációs adatbázist, de tegyek be egy eredeti Skoda SD kártyát. Mit csináltam rosszul? Tudtok valami megoldást? 

Köszönettel,Üdv!

 

indiankopf Creative Commons License 2016.12.17 0 0 71574

Üdvözlet mindenkinek!

Tegnaptól Oct3 tulaj vagyok (0 km, PAT rendszám, ezüst).

Az elmúlt két hónapban végigolvastam a blog bejegyzéseit, sok infót kaptam az üzemeltetéshez.

Még egyszer üdv a csapatnak.

magyja75 Creative Commons License 2016.12.17 0 0 71573

Köszönöm a gyors segítséget!

bed room Creative Commons License 2016.12.17 0 0 71572

 

 

 

 

 

 

Előzmény: magyja75 (71571)
magyja75 Creative Commons License 2016.12.17 0 0 71571

Tanácsotokat kérem, hogy hogyan lehet kicserélni a Skoda Octávia 2  fényszórójában a helyzetjelző izzót. A tompított fény izzóját már cseréltem, de nem tudtam rájönni, hogy ezt hogyan kell. 

Töck Jenő Creative Commons License 2016.12.16 0 0 71570

Én nem, de asszony igen, ő hozta valahonnan. Meg fogom kérdezni holnap. Úgy 20e Ft környékén volt.

Előzmény: SzG11 (71569)
SzG11 Creative Commons License 2016.12.16 0 0 71569

Tudud a típusát?

Előzmény: Töck Jenő (71568)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.12.16 0 0 71568

Be lett rakva a kocsiba elektromos hessegető készülék, ultrahangos plusz a motortérben van néhány nagyfeszúltségű érintkező. Ha menyét hozzáér jól megvágja, de meg nem öli. Amióta ez benne van azóta nincs lábnyom a kocsin.

Előzmény: skt15 (71565)
SzG11 Creative Commons License 2016.12.16 0 0 71567

Érdekes, nekem is

 

Antenna teteje nekem is meg van csócsálva. :D

Előzmény: Labolt (71562)
Svnega Creative Commons License 2016.12.16 0 0 71566

Sziasztok! Tudna valaki segíteni? A Skoda Octavia 2 FL-ben 2009-es PD milyen típusú a gyári beépítésű Webasto ?

Termo top c/z vagy venturi?

Üdv.

skt15 Creative Commons License 2016.12.16 0 0 71565

Így van. Semmit nem ér.

Előzmény: Töck Jenő (71563)
Labolt Creative Commons License 2016.12.16 0 0 71564

Gyász. :( Szfváron láttam autókereskedést. Ott minden autó elött és mögött volt egy palack.

Előzmény: Töck Jenő (71563)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.12.16 0 0 71563

Odamegy. Kipróbálva.

Előzmény: Labolt (71562)
Labolt Creative Commons License 2016.12.16 0 0 71562

Antenna teteje nekem is meg van csócsálva. :D

Másfeles pet-es palack vízzel megtölte a kocsi elé és mögé.

Azt mondják a guruk, hogyha meglátja a saját mozgását a palackon akkor nem megy oda. 

Előzmény: ac07 (71561)
ac07 Creative Commons License 2016.12.16 0 0 71561

Detto, sőt, most, hogy olvastam, nekem az antennám volt összerágva az OII FL-en.

Előzmény: nohab (71559)
Varshi Creative Commons License 2016.12.15 0 0 71560

Azt a gerilla marketinges reklámozó mindenit.

Előzmény: kiarabibi (71558)
nohab Creative Commons License 2016.12.15 0 0 71559

igen, nekem is azt mondták bent a flottások, hogy az O3 turbójának a csöve nagy kedvencük.

Előzmény: ac07 (71555)
yak54 Creative Commons License 2016.12.15 0 0 71557

Hali

 

Szerintem inkább nyest, pimasz módon elszaporodtak a fővárosban, nekem egy parkolóházban rágták meg a motortér szigetelést, meg az antennát. Védett, marad a nyest riasztó.

 

 

Előzmény: skodásfickó (71554)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.15 0 0 71556

felesegemenk toyotaya van. annak meg a motorhazteton levo szigetelest eszik. ...a bontasra hozott jobbkormányosokbol azt viszik el először.

Előzmény: ac07 (71555)
ac07 Creative Commons License 2016.12.15 0 0 71555

Nem egyszerűen a motortér, hanem a Skoda motortér :). A cégnél tavaly vagy tavalyelőtt 3 Octavianak ette meg a turbócsövét.

Előzmény: skodásfickó (71554)
skodásfickó Creative Commons License 2016.12.15 0 0 71554

JAA, a menyét kedvenc melegedő helye a motortér!!! :)

egyszer mi is jártunk így téli építkezős projekt végén vissza kellett volna jönni Kassáról, de alig ment a kocsi.

Motorháztetőt felnyitottuk: a kis menyét már nem volt ott, de teljes kis szobakonyhát berendezett magának a pár nap alatt: menyétszőrrel kibélelt pihenősarok, tojáshély meg kenyérdarab a konyhaasztalon, tévézés közben meg csipsz helyett megrágcsálta az egyik gyertyakábelt... 

Előzmény: (M)Ákos (71550)
skodásfickó Creative Commons License 2016.12.15 0 0 71553

2,5 évnél mondjuk még nem kéne az aksinak haldokolnia, de ez tényleg sok összetevős.

Nekem legutóbbi alap Black Dynamic Varta 6 évig húzta, most is az van.

Viszont előtte noname aksi második télre feladta!! 

Előzmény: (M)Ákos (71546)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!