Keresés

Részletes keresés

FarkasGyurka Creative Commons License 2012.08.07 0 0 37312

Nem eltérve a tárgytól, ezúton szeretném megköszönni neked az önként végzett munkát. Remélem, a jövőben koordináltabban tudjuk majd végezni a munkánkat és nagyobb hatásfokkal tudjuk igénybe venni a hozzád hasonló aktivisták segítségét! Köszönöm még egyszer!

Előzmény: Törölt nick (37308)
szeletura Creative Commons License 2012.08.07 0 0 37311

(Bélyegzőlopás???)

 

Szerintem kacsa az egész.

 

Hallottam róla, mert este volt téma, de kinek kellett az az önfestékező bélyegző, ami csak arra az alkalomra (dátum szerint) szól?

 

Voltunk az Írottkőnél vagy hatvan- hetvenen, közülünk lehetett valaki? 

 

Nagyon remélem, hogy időközben meglett ... és erről talán értesülünk is.

 


Előzmény: Törölt nick (37309)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.08.06 0 0 37310

Lehet, hogy neked is az jött le, ami nekem, hogy már 2010-ben be kellett volna fejeznem. :-) Te hogy állsz?

 

Visszaolvastam, kösz a számokat, akkoriban nem néztem ezt a topikot. Amikor tegnap Mezei tanár úr beszélt az új füzetről, megörültem, hogy akkor kezdhetem elölről, de csak a PDF-et letöltve szembesültem vele, hogy tele van földúttal, amit én már nem annyira szeretek (szombaton Ács határában, amikor megláttam a dűlőútra térni az Eurovelo 6-ot, és a birkapásztor bizonygatta, hogy mindenki arra megy, inkább visszajöttem egy kilométert, és felmentem az 1-es útra). Plusz nekem egy vaktérkép jött le. Kedves ötlet, hogy nyomtassa ki mindenki magának, de akkor egy nyomtatható változatot kellene csinálni, nem egy ilyen fényképekkel telezsúfolt nyavalyát, ami csak a pénzt eszi a nyomtatáskor, és nem is lesz szép. Én rászoktam, hogy a kötelezőkön felül egyéb szép pecséteket is begyűjtsek, ahol lehet, sőt olykor beragasszak ezt-azt, bár az első menet után már úgyis pótlapokat ragasztottam be ehhez, és most így nagyon elégedett vagyok a füzettel. Szeretem ezt a régi útvonalat, egy újnak is örülnék, de inkább aszfalton. Mindegy, van még egy teljesen szűz Pannon Kerékpáros Körtúra-füzetem is. :-) Ezt meg majd emésztgetem, lesz időm.

Előzmény: Törölt nick (37306)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.06 0 0 37309

"...Aztán volt pár emberi probléma, bélyegzőlopás, némi feszültség, megsértődések, hazautazások.

Utána egy babgulyás a maradék 30 főnek (100 ra főztünk) - köszönöm a segítséget abban is..."

 

Szóval ezek szerint a túra befejezésének méltóságán esett némi csorba.

Erről lehetne picit bővebben, biztosan tanulságos sztorik lehetnek ezek!:-)  (Bélyegzőlopás???) "Sic transit gloria mundi"

 

Előzmény: FarkasGyurka (37292)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.06 0 0 37308

Volt egy érzésem hogy lesz majd valami ilyesmi ejnye-bejnye jellegű hozadéka a bélyegző magánakcióban történő kihelyezésének, de talán ez nem is baj, ismét rávilágíthattunk ezzel egy jellemző és a kéktúrázókat eléggé bosszantó kérdésre, vagyis a bélyegzők meglétére, pótlására, avagy annak hiányára.

Amit ennek kapcsán írtam volna azt már nagypapi és hörpölin megtette. (De most komolyan! Nem láttad a saját fotódon a fényes, vadiúj láncon ott csüngő bélyegzőt amit én tettem ki? :-D )

 

Említettem már, de akkor még egyszer: Küldtem e-mailt a múlt héten, ha jól emlékszem szerdán P.V.-nek a szándékomról képekkel illusztrálva a már akkor elkészült plecsnit, mindezt a régebbi természetbarátos e-mail címére, mert a természetjárósra változott címre azt írta ki a freemail hogy nem létezik.Szerintem meg kellett hogy kapja, sőt az a halovány gyanúm is támadt hogy a két éve hiányzó gumis pecsét pótlása talán ezért (is) juthatott most eszetekbe, persze ez nem biztos, de érdekes egybeesés.Na mindegy, annyira nem fontos, lényeg hogy most van kint bőven bélyegző, még másoknak is jut! :-))

 

Azt már meg sem merem említeni hogy a Csényeújmajori bélyegzőt is megragasztottam,mert le volt esve a gumija...:-))

 

Előzmény: FarkasGyurka (37284)
Carlohun Creative Commons License 2012.08.06 0 0 37307

Sebaj, majd jövőre bepótoljuk :)

Előzmény: szeletura (37305)
szeletura Creative Commons License 2012.08.06 0 0 37305

Én már akkor ...  aludtam, fordultam a másik oldalamra

Előzmény: Carlohun (37304)
Carlohun Creative Commons License 2012.08.06 0 0 37304

Még szép hogy tudom, hallottam hopgy a buli hajnali 3-ig tartott :))

Előzmény: szeletura (37303)
szeletura Creative Commons License 2012.08.06 0 0 37303

Holnap délelőtt - még az olimpia előtt - átírom DVD-re és postázom a felvételeket... gondolom tudod már ki vagyok?

Jó volt Veletek és nagy dicséret Sándornak is!

Előzmény: Carlohun (37301)
nazo0901 Creative Commons License 2012.08.06 0 0 37302

Vagyis egy negatívumot kiemelnék. Az Alföldi Kékről úgy beszél, mint kerékpáros részről. Szerintem itt is gyalogosnak kellene lennie, hiszen így lehet meg gyalogosan a Kék kör.

Előzmény: nazo0901 (37298)
Carlohun Creative Commons License 2012.08.06 0 0 37301

Sziasztok, Én is az utolsó két napon csatlakoztam a csapathoz,

remek emberekkel túrázhattam, köszönet érte.

Képek itt:

https://picasaweb.google.com/118152970024458529782/DDK2012SzombathelyBozsokIrottkoKoszeg

 

Üdv:Carlo

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.08.06 0 0 37300

Azt még mindig ígérem, semmi hiba. :-)

Előzmény: Güsziológus (37276)
szeletura Creative Commons License 2012.08.06 0 0 37299

Szervusztok!

 

Ezen a fórumon ez az első hozzászólásom, bár sokan tudjátok ki vagyok.

Sajnos egyéb elfoglaltságaim miatt csak a VÁNDORLÁS utolsó napjain tudtam ott lenni, csakúgy, mint tavaly. Nagy élmény volt még úgy is, hogy ismét bejártam a tavaly már bejárt részt és láthattam a "gyarapodást"... fedett lett már a Hörmann forrás, láthattam az Erdészeti múzeumot és ami a legfontosabb; sok ismerőssel és baráttal találkoztam ezen a "szervezett vándorláson".

 

Voltak hiányosságaim amit még szombat este szóvá tettem...  okulásul.

 

Bár még nem néztem vissza a túrán készült felvételeimet, de nem emlékszem, hogy elhangzott volna az Írottkőnél - az ünnepségen - Rockenbauer Pál neve. (Volt akinek ezt elmondtam, Ő elmondta, hogy az út elején azért többször volt említve és volt megemlékezés is)

 

Nos szóval, ha elhangzott a neve a záróünnepségen, akkor elnézést kérek.

 

 

A Hétvezér forrásnál Lídiával és Gyurival 15.40 - 15.50 körül voltunk (az ott készült képek adatai szerint) és ott már az új gumibélyegzőt használtam a Kincsek a hazában... igazolófüzetemben.

nazo0901 Creative Commons License 2012.08.06 0 0 37298

Maximálisan egyetértek az elképzelésekkel. Mátrától keletre lévő korrekciókhoz nem tudok hozzászólni, mert ara még nem jártunk. De, ha az aszfaltot jelentősen csökkenti, akkor jó ötlet biztosan. A többit még nem olvastam.

Előzmény: hörpölin (37274)
olahtamas Creative Commons License 2012.08.06 0 0 37297

No legalább pörögnek a hírek a termeszetbarat.hu-n is :)

Régen hónapokig nem volt érdemes ránézni.

 

Olvastam Peták István gondolatait és tulajdonképpen sok jó is van benne.

 

pl. a strázsa hegy bevonása az útvonalba az nekem is tetszik.

 

Ami nem tetszik, az az alföldi kék csak biciklissé alakítása, én inkább két verziót csinálnék.

Naszály: Nem terelném még messzeb a kék sávot a kopjafától.

 

Sátoraljaújhely problémája, avagy a kör bezárása.
Én az Északi zöld útvonalán zártam be a kört, akár azzal fonódva is mehetne az útvonal.
És így a Tolvaj-hegy is bele kerülne az útvonalba.

 

turablog Creative Commons License 2012.08.06 0 0 37296

Mancika, a gépírókisasszony szabadságon van, és utána még a stencilezésre idő kell, hogy aztán valaki a jellegzetes kékes árnyalatú másolatról stikában felrakja -ó, szent borzalom!- az internetre a szépen, hivatalosan megírt, átfogalmazott, jóváhagyott, lepecsételt, alárt, felülbélyegzett és felsőbb helyen ismét átfogalmazott (majd újra legéplet - másolt, jóváhagyott, bélyegzett...) beszámoló hivatalos kivonatát.

:-D

Előzmény: Güsziológus (37293)
turablog Creative Commons License 2012.08.06 0 0 37295

Ott a pont. Nem besértődni, meg stempliügyi főhivatalt játszani - az a világ elmúlt, rá kéne jönni végre, és elhajítani a szegecselt fejfedőt ezügyben - is.

Előzmény: nagypapi (37281)
kvte Creative Commons License 2012.08.06 0 0 37294

Az utolsó két napról reményeim szerint ma este teszek fel egy-egy képsorozatot, amúgy nem hivatalosan. Nagyon jó volt, szerintem hangulatos.

Voltak a Kossuth rádiótól is, augusztus 27-től a Hely című műsorban három hétfőn át lesz a Vándorlás a téma, Kőszegen is készítettek interjúkat.

Előzmény: Güsziológus (37293)
Güsziológus Creative Commons License 2012.08.06 0 0 37293

Nem örülök, de természetesen tudomásul veszem.

 

Íme a fontos hírek, mielőtt nekifogtam az írásnak bekukkantottam, hátha.

 

http://termeszetbarat.hu/cikk/boldog_mor_kilato_unnepelyes_felavatasa

 

http://termeszetbarat.hu/cikk/zenelo_arboretum

 

De nem.

Szemérmes hallagatás, pedig már lassan 48 óra is eltelt.

R.P. tiszteletére vándorlást szervezett az MTSZ, mozgósított, rádióriport is volt a túra előtt,

Azt már tudjuk, hogy 13 fő végigment, egyiket-másikat személyesen is ismerem, nekik bizos nagy élmény volt.

Feltételezem, hogy a csatlakozók egy része is azért ment, hogy tisztelegjen az útvonal megálmodója előtt.

 

Nehéz elfogadni, hogy nincs hírértéke a vándorlásnak, de ha nincs, nincs.

De hogy a vándorlást meghirdető ne tartsa fontosnak, hogy legalább azt bejelentse, célba értek a vándorok, megemlékeztek Írott-kőn, stb.

 

Lehet, hogy át kell értékelni az egész túramozgalmat?

A régiek már nem az újak még nem?

Nem jól van ez így, de én maradok a kaptafánál, és holnap ott folytatom, ahol a meleg miatt abbahagytam.

Előzmény: FarkasGyurka (37292)
FarkasGyurka Creative Commons License 2012.08.06 0 0 37292

Az a gond egy ilyen beszámolóval, hogy amire te kiváncsi vagy, azt nem fogod megtalálni benne, ami történt, azt nem irhatom le, a túra beszámolóját nem mi írjuk, a vándorlás beszámolójára meg várni kell, szóval maradni fognak a közhelyek.

 

13 fő teljesítette a vándorlást, kb 70 fős volt a csapat a kilátónál. Volt polgármester, elnökségi tag, igazgató asszony, megyei vezető asszony, szakbizottságvezetők, stb, stb.

Volt beszéd, megyei emléklap, ddk jelvény, emlékpóló, koccintás.

 

Aztán volt pár emberi probléma, bélyegzőlopás, némi feszültség, megsértődések, hazautazások.

Utána egy babgulyás a maradék 30 főnek (100 ra főztünk) - köszönöm a segítséget abban is

 

hát kb ennyi volt, a többi ahogy elkészül

Előzmény: Güsziológus (37275)
FarkasGyurka Creative Commons License 2012.08.06 0 0 37291

Egy fekete- fehér világban nehéz megvédeni Lakki-t, de egy olyanban, amilyen az élet, abban sima ügy.

 

A felmérést az MTSZ rendelte meg egy pályázathoz, amelynek jelentős részén az OKT szakaszai is érintettek.

 

A linket egyébként kicseréltem, mert a weboldalnak lelke van :-)

Előzmény: hörpölin (37290)
hörpölin Creative Commons License 2012.08.06 0 0 37290

Na, felkerült az MTSZ honlapjára a sokat vitatott kérdőív! Viszont Lakki egy picit csúsztatott, amikor összemosta a felmérést az Országos Kéktúrával a (37212)-ben!

 

http://termeszetbarat.hu/cikk/kerdoiv_a_termeszetjarokhoz

hörpölin Creative Commons License 2012.08.06 0 0 37289

"Egyébként szombaton 2 óra felé nyoma nem volt az új bélyegzőnek, ez az MTSZ féle kihelyezés"

 

Hobo-bobo képén látható (37266), hogy ő a doboz bal oldalán lévő fényesebb, újabbnak tűnő láncra szerelte az általa hozott stemplit. LM a másik bélyegzőt a régebbi (kissé rozsdásabb) láncra applikálta fel. Látható a Te képeden is (bár eléggé kicsi a kép), hogy a Hobo-Bobo által felszerelt bélyegző, ami sötétbarna fogantyújú, ott figyel a lógó lánc végén. Legalábbis a fénykép készítése idején még ott volt. A képnak adtam egy kis fényt és felnagyítottam, úgy jobban látható. Ott a bélyegző a piros ellipszis közepén. :-)

 

Tehát most már három bélyegzési lehetőség is van a Hétvezér-forrásnál, a két láncos stempli, meg a "beépített"! :-D

 

Igazad van Güszi, ne élezzük ki a vitát.

 


Előzmény: FarkasGyurka (37284)
Güsziológus Creative Commons License 2012.08.06 0 0 37288

Nem szeretnék jogászkodni, és jó lenne, ha a "felek" a megoldásról gondolkodnának!

DE

 

Ez van a kiírásban.

"Valamennyi ellenőrző ponton kell pecsételni. Amennyiben ez nem lehetséges, úgy az útvonalon fekvő legközelebbi - erre nem kijelölt - hely bélyegzője is megfelelő."

 

Namármost a bélyegzőt, melyet topictársunk kihelyezett úgy kell venni, hogy "erre nem kijelölt" helyen van, de ettől még az "útvonalon fekvő", és egyértelmű a felirata.

Ha jól emlékszem, a kihelyezésről az Illetékes levélben tájékoztatva lett, nem volt tehát akadálya annak, hogy a füzetbe beírja, hogy ettől a naptól kezdve van bélyegző az adott ponton.

Én is helyeztem már ki bélyegzőt (nem is egyet), ismerem az adminisztrációs szabályokat.

 

Régi problémát feszegetünk, és részemről azon vagyok, hogy hozzájáruljak a megoldáshoz.

Talán az új Bizottság?

Kicsit pesszimista vagyok, de azt kérem, hogy ha már itt a topic nyilvánossága előtt "beszélgetünk", akkor egy kicsit gondoljunk azokra, akik olvassák.

Szerencsére sokan vannak!

Nekem is van stílusom, de ez szerintem bántó.

Fogalmazzunk úgy, nem előrevivő.

Előzmény: FarkasGyurka (37280)
hadidoki Creative Commons License 2012.08.06 0 0 37287

... ja és teszek arra, hogy elfogadják-e a bélyegzőt vagy sem. Én a kirándulásért kirándulok, és ha azt mondom, hogy végig jártam egy távot akkor azt akkor is végigjártam, ha egy darab bélyegzőm sincs róla.

Persze elfogadom a játékszabályokat, a kitűzőt, de ez csak a ráadás:

a jutalom maga az út!

hadidoki Creative Commons License 2012.08.06 0 0 37286

Ezen a fórumon ritkán írok, de most megszólalok!

 

Ennél jobban rávilágítani arra, hogy miért ragaszkodom a szabadúszó státuszomhoz, nem is lehetne. Ilyen környezetben jobb, ha a magam ura vagyok!

Bár elfogadom, hogy valóban hivatalosan kell(ene) kihelyezni bélyegzőt, de ehhez nem a hatalmat kéne felhasználni, hanem a gyorsaságot. 

Egy példa:

Amikor nekem egyszer le kellett győznöm egy riválisomat egy vezetői pozícióban, egyszerűen fél órával korábban bent voltam a munkahelyünkön mint ő. Mire ő beérkezett már minden az én szájam íze szerint volt elintéze.

annyi baj legyen Creative Commons License 2012.08.06 0 0 37285

Bakker, nekem az MTSZ nevének hallatán mindig az alábbi jelzők ugranak be: töketlen, és arrogáns.

Előzmény: FarkasGyurka (37280)
FarkasGyurka Creative Commons License 2012.08.06 0 0 37284

Az elismerésben teljesen igazad van, az nem vita tárgya. Egy bélyegző lenyomatának hivatalossá válása más kérdés. 

 

Egyébként szombaton 2 óra felé nyoma nem volt az új bélyegzőnek, ez az MTSZ féle kihelyezés

 

Előzmény: nagypapi (37281)
hörpölin Creative Commons License 2012.08.06 0 0 37283

Megelőztél nagypapi...

Előzmény: nagypapi (37281)
hörpölin Creative Commons License 2012.08.06 0 0 37282

"Mivel a pótlásoknak megvan a szigorú menete ..."

 

Ha a "szigorú menet" azt jelenti, hogy 2010. augusztusában jelezték először a hiányt a pecsételőhelyek fórumán és 2012 augusztusában lett pótolva a stempli - tehát pontosan két év múlva - akkor ezen tényleg változtatni kell, mert közröhej! :-(

 

Azzal pedig végképp nem értek egyet, hogy elítéljünk egy kéktúrázót, aki látva az MTSZ bénázást, saját maga a saját pénzén készíttetett egy bélyegzőt és saját költségén leutazva a helyszínre a saját szerszámaival fel is szerelte azt! Az pedig a non plus ultra, hogy azt is sulytjuk, aki használni merészeli a "nem hivatalos" bélyegzőt! 

Előzmény: FarkasGyurka (37280)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!