Keresés

Részletes keresés

nddori Creative Commons License 2010.04.14 0 0 5936
Kedves vagy, hogy ennyire bízol bennem! Igaz én tényleg fajtatisztát tenyésztek és nem áll szándékomban becsapni senkit. Szerintem felesleges, mert előbb-utóbb úgyis kiderülne és én egy jó hírű tenyészetet szeretnék. Voltak mellényúlásaim az elején nekem is, tovább is adtam a nyulat, de megmondtam, hogy csak hobbira, simogatásra, de nem tenyésztésre való.
A nyúlnak a fajtatisztaságát meg nem mindig lehet egyértelműen csak a külleméből meghatározni (persze nyilván az a mérvadó), de lehet egy tökéletes kinézetű nyúl, ha az utódai meg valahogy nem stimmelnek, akkor az gyanús.
Előzmény: karibaba (5928)
kavarnyik Creative Commons License 2010.04.14 0 0 5935
Jobbulást kívánok nektek tiszta szívből!
Előzmény: Purcsimanó (5925)
kavarnyik Creative Commons License 2010.04.14 0 0 5934
Ez jól hangzik, de apa mondja ki az utsó szót, mert ő a tőkeerős, meg amúgy is le tudna nyomni:)
Előzmény: tooommm0013 (5932)
kavarnyik Creative Commons License 2010.04.14 0 0 5933
Bocsánatot kérek minden angóra fun-tól, de mindig is arra tippeltem, hogy csa is mutánsok lehetnek.
Egyszer egy angóráról, azt hittem, hogy kutya.
Előzmény: tooommm0013 (5931)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 5932

Ez jó.

De!

Minden 3. vasárnap még Szolnok is. És azt hiszem minden 4. Jászberény.

 

Tehát ha most hétvégén jönnétek akkor ajánlom a vasárnapot, mert akkor itt is börze van. Azt hiszem 8-tól 12-ig. Azt hogy milyen nem tudom mert idén még nem voltam. Gondolom kissebb mint a kecskeméti. Azért az egyik ismerős itt vásárolt magyar óriás és belga óriás keverékei gyönyörű nyulak lettek és a kisöreg 1000-Ft ért odadott kettő nőstényt. Bár az egyik hollandtarka. Azt nem tudom melyik fajtából örökölhette. Mindegy is. Aki megvette boldog. És 5 hónaposan 5 kiló volt a két nyúl. Darabja!

:)

Előzmény: kavarnyik (5930)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 5931

A fajtatisztaság egyik garanciája lehet a törzskönyv. De persze az sem hiszem hogy 10%-os. De azért nem túl rossz gar.

A másik pedig a több éves tapasztalat. Mikor az ember látja a nyúlon, hogy az mindenben teljesíti e a fajtastandardot. Persze ezzel is lehet bukni.

A legjobb a kettő együtt. És még rátesz a dologra, ha egy jónevű tenyésztőtől vásárolunk. Persze az első és az utolsó "feltétel" az általában arra is garancia, hogy a pénztárcánk könnyebb lesz. De egy jó nyulat több évre vásárolunk és ha el is akar valaki adni a szaporulatból akkor így nyugodt szívvel teheti, mert ő mindent megtett amit lehetett.

 

Az én baknyulam majd 2 éve fedez már, de nem mutatja jelét annak hogy öreg lenne. És elkövettem azt, hogy az egyik lányát visszakerezteztem vele. És születtek rackanyuhok. 2 nyúl az alomban hosszabb szőrű mint a többi. Olyan kis borzasok. Izgatottan várom hogy mi lesz belőlük. Lehet hogy valahonnan (ez az utolsó keverék anyanyulam) bekeveredett egy kis angóravér? Bár ha így jött ki akkor annak a bakban kell rejtőzködni.

Hmmm....  Na majd figyelem. Mert lehet hogy a rokontenyésztés miatt kialakult génhiba?

Végül is a legtöbb igazi változást mutációk hozzák egy fajta életében.

:)

Megcsináljuk azt a rackanyuhot!

kavarnyik Creative Commons License 2010.04.14 0 0 5930
Amúgy most találtam egy régebbi kistermelőkben a naptárt.
Ezek jönnek:
Monor május 9.,
Rákosmenti Bp. április 17.
Balatonboglár szeptember 5.
Szentes május 2.
Zalaegerszeg április 25.
Győr április 18
Mnden hó első vasárnap: Fülek, Léva, Galánta, Benkőfalva
Minden harmadik: Bős, Érsekújvár, Cabajcsápor
Kecskemét április 24
kavarnyik Creative Commons License 2010.04.14 0 0 5929
Szia!
Van egy nógrádi ismerősöm, aki tenyész bakot akart tőlem venni, de nekem nincs most eladó kifejlett bakom.Megadtam neki az e-mail címed, ha nem bánod.
Előzmény: 9934 (5889)
karibaba Creative Commons License 2010.04.14 0 0 5928

Na, majd, ha Dóri szülei megint Zalába jönnek...! ;o)))))))))

Felírjuk, hogy ki-mit kíván, elôkészítjük a nagybukszát és jól bevásárolunk - fajnyulakból! ;o)

Előzmény: Purcsimanó (5926)
Gupppy Creative Commons License 2010.04.14 0 0 5927
Nem lesz baj, ne aggódj! A szívzörej tényleg lehet a láztól.. (nekem 3 gyerek van) Gyomorfájásra nálam a nospa+algoflex vált be....:)
Szerintem nagyon nehéz megbízható tenyésztőt találni.. Manapság senkiben sem lehet bízni... Mindenki azt mond amit akar.. Törzskönyves nyulat meg nagyon kevesen tartanak, tenyésztenek és mint az előzőekből olvashattuk az se biztos, hogy tiszta vérű..:) Nem egyszerű!!!
Előzmény: Purcsimanó (5925)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.04.14 0 0 5926
És akkor egy ilyen tapasztalatlan nyúltartót mint én vagyok meg az a srác akitől kaptam a picit,hogyne vágnának át,amikor egy verseny bírót is be lehet csapni.Mondjuk én sem akarok kereskedni velük,csak szerettem volna lógó fülű utódokat,mint te.A magam örömére,és azért hogy nagyobb nyuszikat vágjak:)))))Ez az ipse akitől a srác vásárolta fajta tiszta ként,Lentiben lakik és ő is árul Zegen a börzén.....De érdekes módon van az alomban kosorrúhoz hasonló kicsi is akinek rendesen lóg a füle,csak sajnos ő nem lány:(((((Mindegy most már ez van,remélem az utódok füle lógni fog.
Előzmény: karibaba (5923)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.04.14 0 0 5925
Kedves tőled,hogy aggódsz!!!Sajnos a doktornő szívzörejt állapított meg nála.Bár azt mondja ez a magas láznak tudható be,de engem nem nyugtatott meg ezzel.Megyünk további kivizsgálásra......remélem nem lesz gond.Most éppen jól is van Erik,nincs láza és az éjjelt is végig aludta.Viszont nekem annyira fáj a gyomrom az idegességtől,hogy borzasztó....
Előzmény: Gupppy (5924)
Gupppy Creative Commons License 2010.04.14 0 0 5924
Remélem a kisfiú jól van!
Előzmény: Purcsimanó (5921)
karibaba Creative Commons License 2010.04.14 0 0 5923

Még annyit a fajtatisztasághoz: a srác, akitôl Répát hoztuk a következôt mesélte:

- fogadásból egyszer egy ehhez hasonló 3/4-es alomból benevezett egy szép lógófülüt kiállításra! Aszongya: "Nézi a bíró, nézi, nézegeti -talán érezte, hogy nem stimmel valami- de azért csak adott neki 95 pontot!" :o))))

(Ha hantázott akkor én is! ;o) )

Előzmény: karibaba (5922)
karibaba Creative Commons License 2010.04.14 0 0 5922

Félreértés ne essék: nem keverékekkel akarok "operálni", hogy "fajnyúlnak" adjam el ôket!!! Csak legyenek lógófülüek a magunk örömére, esetleg ajándékba ismerôsöknek - ennyi! Ha valaki komolyan tenyészteni akarja ôket, akkor az körültekintôbben járjon el, fektessen be többet, de nekem ez így megfelel! :o)

 

Purcsimanó, esetleg gyere el egy Egerszegi börzére, így tavasszal komoly az esély , hogy lesznek kinnt süldô kosorrúak! Bár szerintem 100%-os fajtatisztaság csak akkor garantálható, ha tkves a nyusszancs....

Előzmény: nddori (5920)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.04.14 0 0 5921
Ebben egyet értek veled!Sajnos akitől származik ez a pici,ő egy tenyésztőtől vette az anyát.Amikor az anyát elhozta,be lett fedeztetve....én csak később hallottam valakitől,hogy a tenyésztő nem megbízható,mert nem fajta tiszta kosorrúakat árul.Most,hogy megszülettek a kicsik és látom,hogy néznek ki,látom beigazolódni ezt a hírt.Az anya és az apa látszólag kosorrú,de gondolom,a kicsit elnézve,hogy már a szülők sem fajtatiszták.Mond meg akkor hogy lehet kiszűrni,hogy becsapják az embert????Naivan vásárol tőle az ember mert elhiszi,hogy egy becsületes tenyésztő és már az első alomnál kiderül,hogy átverés az egész!!!!
Előzmény: nddori (5920)
nddori Creative Commons License 2010.04.14 0 0 5920
Szerintem, ha már valaki ilyet szeretne, akkor ne kísérletezgessen ilyenre meg olyanra hasonlítókkal, akkor már szerezzen be egy normálisat...Tudom, hogy nem sok helyen tenyésztik ezt a fajtát, de éppen ezért, hogy amikor majd Te is eladod a kicsiket, ne okozzál ilyen fejtörést másnak, hogy most akkor ez fajtatiszta vagy nem?
Előzmény: karibaba (5919)
karibaba Creative Commons License 2010.04.14 0 0 5919

Jobbulást a gyerkôcnek!!! Ha a miénk beteg, akkor én is mindig nagyon kivagyok, olyankor semmihez sincs kedvem, erôm, csak gyorsan megetetek, megitatok... :os

Ha nem is 100%-osan fajtatiszta, ha választasz, akkor azt nézd, hogy az alomban melyik hasonlít leginkább a kosorrúra! Ha egyik sem, akkor felejtôs a csapat... :o(

 

Sáragrépának volt kajla-fülü tesója, ô maga lógófülü, de fülei nem simulnak, amelyiknek jobban simult, az meg színre nem tetszett a lányoknak. Viszont akit párnak kinéztünk neki, ô már 3 hetesen formás, "simulékony" és itt elég homogén az alom, már amennyire meg tudtam állapítani. :o)

 

Szóval bízom abban, hogy az utódaik nagy százalékban hozzák a lógófület....

Előzmény: Purcsimanó (5918)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.04.14 0 0 5918
Hát ahogy ezt a nyuszit elnézem,az enyémnek nem sok köze van hozzá!!!!!Most már látom,hogy mi a különbség...ennek alapján nem fajtatiszta......Ha tudok csinálok róla jobb képet,csak tegnap nem volt rá lehetőségem.

Sajnos pici fiammal futni kellett az ügyeletre,ezért semmivel nem tudtam foglalkozni:((((
Előzmény: nddori (5904)
blueursus Creative Commons License 2010.04.13 0 0 5917

csak azért keztem el bedobni mert ezelőtt is nehezen vette fel

blueursus Creative Commons License 2010.04.13 0 0 5916
igazából 3 hetesek a kicsik és 4 hét körül szeretném ha felvenné az anya a bakot
blueursus Creative Commons License 2010.04.13 0 0 5915

Vagy túl korán tettem be újra?

 

blueursus Creative Commons License 2010.04.13 0 0 5914

Nem együtt de egymás mellett.

kb50 cm a különbség távolságban

Texas Chris Creative Commons License 2010.04.13 0 0 5913
A bakot együtt tartod az anyákkal folyamatosan?????? Vagy hogyan csinálod???
Előzmény: blueursus (5910)
blueursus Creative Commons License 2010.04.13 0 0 5912

Köszi!

Azt remélem én is ez lesz a baj.Mert a bak megugorja, de mindig kimegy alóla a nőstény akkor mindig utánakap a nyakának.

A másik gond hogy a bakocska nem eszik szinte semmit csak "azt akarja". De a lányok nem adják be a derekuk egykönnyen. :D

Gupppy Creative Commons License 2010.04.13 0 0 5911
Előfordulhat.
Előzmény: blueursus (5910)
blueursus Creative Commons License 2010.04.13 0 0 5910

Segítsetek picit.Előfordulhat hogy a bak nagyon megtépi-harapja az anya nyakát hátul? Vagy valami mástól van a sérülése a nyuszinak?

Olyan mintha a szőrt tépték volna ki rózsaszínes pici bevérzéssel (nem folyik a vére)???

 

kavarnyik Creative Commons License 2010.04.13 0 0 5909
Én is minden nap azt keresem a boltban. Nekem az jobban tetszett, mert bár sokkal kisebb volt, de ugyan annyi nyuszóval.
Előzmény: tooommm0013 (5885)
skolikagi Creative Commons License 2010.04.13 0 0 5908
Mondd meg anyukádnak, hogy nagyon klassz a nyalókás, de próbálja meg Kinder-tojással. Amikor az én gyerekeim ovis-kisiskolás korúak voltak, minden szülinapi partira ilyet vittek:-)
Ha jól emlékszem 5 db kell hozzá.:-)
Megyek, és elolvasom a recepteket:-)
Előzmény: förike (5907)
förike Creative Commons License 2010.04.13 0 0 5907
Anyukám honlapja www.ibincs.eoldal.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!