Keresés

Részletes keresés

.ETNA. Creative Commons License 2010.10.26 0 0 1337
Igen, értettem, gondoltam:-)) Annál is inkább, mert a helyzet nálam is hasonló. Ő is annak örül, hogy ha nem kell konzultálgatnunk, mert az ugye azt jelenti, hogy nincs gond:-)
Előzmény: Dusi50 (1335)
ovics Creative Commons License 2010.10.26 0 0 1336
Jövő csütörtökön megyek a dokimhoz, de csak Trexant feliratni, mert tök jól vagyok.

A sors mindig megoldja a gondjaimat: éppen napok óta logisztikázzuk, hogyan hozzuk össze az új lakás festését, beköltözését a miskolci lakásból való kiköltözéssel, amennyiben megveszi mostanság valaki és be akar oda költözni.

Erre ma délben felhívott az új lakás volt tulaja, hogy a nov.8-i héten átadják a lakást Melindának, szemben a december 5-i megállapodásunkkal. Így szépen ráérünk egymás után csinálni mindent és nem kapkodva. Igaz engem pont 8-án műtenek és a férjem azon a héten konferencián lesz,nem lesz Budapesten. Addig van 2 hét összepakolni Miskolcon, hiszen onnan is hozunk fel cuccokat.

Slusszpoén:

3 hónapos a kis tökmag unokám, májusban születik meg.

Ma megcsinálták a 3D-s filmet róla........nagggggggyon mozgékony, de szégyenlős, mert még a doki sem látta , hogy vágott vagy hegyes.A fiam szerint integetett nekik. ma már 20x megnéztem a filmet


Szóval minden nehézséget, betegséget leköröznek a jó dolgok az életemben.................és a sors mindig elrendezett mindent. Valaki figyel fentről.



Dusi50 Creative Commons License 2010.10.26 0 0 1335

Most visszanézve félreérthető lehet, azért nem találkozunk az orvosommal, mert nincs problémám!

.ETNA. Creative Commons License 2010.10.25 0 0 1334
Nekem is ő, én csak heti 2 szem Trexant szedek, semmi mást.
Előzmény: Dusi50 (1333)
Dusi50 Creative Commons License 2010.10.24 0 0 1333
Etna! Elfelejtettem megkérdezni. Milyen gyógyszereket szedsz? Én a Remicadon kívül napi 1 arcoxiát és és heti 4 (2-2 szombaton)  Trexant.
Dusi50 Creative Commons License 2010.10.24 0 0 1332
A kezelő orvosom Flórián Ágnes, de nem sűrün találkozunk. És Neked?
.ETNA. Creative Commons License 2010.10.24 0 0 1331
Szia! Nálam nincs vashiány, kicsit emelkedett a májfunkció a Trexan miatt, olykor van még egy-két minimális eltérés itt-ott, de tényleg, szinte szóra sem érdemes. Mostanság viszont felkúszott 20 fölé a vérsüllyedés, de mivel nincs fájdalom... valahogy most ez sem izgat:-) Ki a kezelőorvosod a Szent Feriben?
Előzmény: Dusi50 (1330)
Dusi50 Creative Commons License 2010.10.21 0 0 1330

 

Szia Etna!

 

Én is remicad-et kapok, most a leleteket visszanézve látom, hogy vashiány alakult ki. Te erre szedsz valamit?

Látom miskolci és hejőcsabai vagy. Én is. Márciustól járok a Szent Ferencbe, a kezelés nekem elég jó, kop-kop-kop. Ha  ez az állapot megmarad, - kicsit fájok itt-ott, de elviselhető ahhoz képest ami volt. Várom válaszodat, további egészséges napokat kívánok mindenkinek. Jó éjt!

.ETNA. Creative Commons License 2010.10.18 0 0 1329
Ja, én alapból azt hittem, hogy a nyaki érelmeszesedéssel van összefüggésben.

Mindenképpen érdemes az Ibolyafr által ajánlott úton is végigmenni, esetleg valamilyen alternatív (de orvos-természetgyógyász által végzett) diagnosztikai eljárásra nem gondoltál még? Nemcsak a filmekben vannak Doktor House-ok:-)

Előzmény: Törölt nick (1326)
Ibolyafr Creative Commons License 2010.10.18 0 0 1328

Szia!

 

Ha hányingerrel, és reggel kezdődik, akkor nagyban hasonlit a BPPV (jóindulatu szédüléses betegség)-hez.

Ideggyógyász nálam az első találkozásnál felismerte, a szemmozgásokból(szemrángás).

Milyen jellegü a szédülésed? Nálam forgó, és az iránya is meghatározható. Csak mozgásra, vagy nyugalmi állapotban is van?

Otoneurológián különböző célzott vizsgálatok vannak erre. (pl. én a magas hangokat nem tolerálom..)

Előzmény: Törölt nick (1321)
afintha Creative Commons License 2010.10.17 0 0 1325
Neurologusnal voltal?
A gyogytornaval kapcsolatban a gyogytornasz tudja megtanitani azokat a mozgasformakat, amelyek tudnak segiteni.

A csontkovacsot en sem javaslom.
Előzmény: Törölt nick (1321)
.ETNA. Creative Commons License 2010.10.17 0 0 1324
Szia ! Ha a gyógytorna segített, könnyebb volt, miért nem kérdezed meg a reumatológusod, hogy milyen állandó testmozgást javasol.

Nyilván nem lehet évtizedekig gyógytornászhoz járni (nem is fizeti a végtelenségig a társadalombiztosítás), a néhány hónapos tanfolyamot végzett"masszőröktől" pedig óvnálak. Ők talán egy egészséges embert jól meg tudnak "gyúrni", de ahol már gond van... hát ... nem is tudom.

Esetleg az orvosod hátha tud ajánlani valamilyen egyéb, de hatékony mozgásformát - pl. a jóga, a chikung, vagy a tai-chi -, amely segíthet!
.ETNA. Creative Commons License 2010.10.17 0 0 1320
Hoppá-hoppá, tényleg szép nagy fiúcska! Így nőnek a gyerekek a fejünkre, miközben - szerencsére - mi persze egy percet sem öregszünk :-))
Előzmény: Dolna46 (1319)
Dolna46 Creative Commons License 2010.10.16 0 0 1319
A képaláírás lemaradt:
lányom és unokám egy nyári lagziban /unokám 13 éves, már nagyobb, mint az anyja/
Dolna46 Creative Commons License 2010.10.16 0 0 1318
Köszönöm, megkaptam, még tegnap este válaszoltam is rá.

Szép, kellemes hétvégét kívánok!
Előzmény: .ETNA. (1317)
.ETNA. Creative Commons License 2010.10.15 0 0 1317
Kedves Dolna, küldtem e-mailt!
.ETNA. Creative Commons License 2010.10.15 0 0 1316
Kimentettem a fotód a gépemre és ott kicsit felnagyítottam (sajnos nagyon kevés képpont-ból, vagy miből áll, így a nagyítás során a kép élessége csökken) és hát valóban olyan, mint valami mediterrán spanyol udvarház, de tényleg!!!! Nagyon szép!
Előzmény: ovics (1313)
.ETNA. Creative Commons License 2010.10.15 0 0 1315
:-) Hát persze, kedves Dolna, máris küldöm, ha bármi kérdés merül fel majd a leírtakkal kapcsolatban, csak jelezd!

Ami azt illeti, ez az egész "számítógépesdi" a felhasználói szinten túl annyira nem érdekel, hogy a férjem és a fiam is többször elmagyaráz nekem egy-egy dolgot, mire megértem:-)) Elég szelektív a memóriám, ami nam nagyon érdekel, háááááát azt nehezen jegyzem meg:-)
Előzmény: Dolna46 (1314)
Dolna46 Creative Commons License 2010.10.15 0 0 1314
Köszi, Etna, látod, sikerült.
Azonban a kép-kicsinyítéssel még mindig gondjaim vannak, megköszönném, ha mail-ben leírnád nekem a mikéntjét /adatlapomon fent van a mail-címem/. Te olyan érthetően le tudsz írni mindent, talán a te útmutatásod alapján megértem /unokám magyarázta már, de nem bírtam felfogni a 65 éves agyammal/. Több képet azért nem tudok feltenni, mert túl nagy a méretük.

Puszi: Dolna
Előzmény: .ETNA. (1311)
ovics Creative Commons License 2010.10.15 0 0 1313
De szép.......................olyan, mint egy dalmát vidék.
Előzmény: Dolna46 (1312)
Dolna46 Creative Commons License 2010.10.14 0 0 1312
Most próbálom újra:
.ETNA. Creative Commons License 2010.10.14 0 0 1311
A képek feltöltése:

1./ TALLÓZÁS - kiválasztod a megfelelő képet (nem lehet túl nagy mérete, mármint kb-ban, de ezen lehet változtatni... ha esetleg gondot okozna a csökkentés, kedves Dolna, csak szólj és leírom, hogy hogyan kell megoldani

2./ FELTÖLT- ezután a szöveg alatt megjelenik a fotó, de ez még önmagában kevés, mert

3./ bal oldalon ott lesz a kép mellett, hogy BESZÚR - erre kell még rákattintani és akkor látod majd fent a szöveg ablakában, hogy (image1) stb.stb. ez azt jelöli, hogy a fotó látható lesz a szöveg után.

Előzmény: Dolna46 (1310)
Dolna46 Creative Commons License 2010.10.14 0 0 1310
Ajjajj! A képet nem sikerült feltennem. Megmondanátok, hogyan csináljam?
Köszi: Dolna
Dolna46 Creative Commons License 2010.10.14 0 0 1309
Sziasztok!

Én jól vagyok!
Megpróbálom elküldeni, amit én látok az ablakaimból:
ez a belső udvar, borostyánnal befuttatva és az ivókút
ovics Creative Commons License 2010.10.14 0 0 1308
Igen, néha az az az érzésem, én világosítom fel a dokikat.
Én ezt látom innen a teraszról.............

Előzmény: .ETNA. (1307)
.ETNA. Creative Commons License 2010.10.14 0 0 1307
Na ezt pedig kifelejtettem: gondolom egy idő után feltűnt a gyógyszergyártóknak is, hogy sok visszajelzést kapnak a dokiktól azokról a tünetekről, mellékhatásokról. amiket Nálad is kiváltott, így Zoloft ügyben - ezek szerint - nagy "szolgálatot" tettél nekik:-) Szerintem azért erről a "dicsőségről" önként lemondanál, ugye? :-)
Előzmény: ovics (1305)
.ETNA. Creative Commons License 2010.10.14 0 0 1306
Tényleg írtam már:-)))) az Avas közelében, Hejőcsabán lakunk... Éppen tegnap voltam az avasi Spar boltban egy akciós termék miatt. Sajnálom, hogy nem jött össze a vásárlás, meglehetősen nagy most az ingatlanpiaci pangás, sokan félnek a hiteltől, bankok nélkül viszont kevesen tudják megoldani:-( De majd a következő, már vásárló lesz!

A Trexannak is van - központi idegrendszeri - hatása, lehet, hogy ez a memóriát is befolyásolja? Én is elfelejtek néha ezt+azt, pedig korábban tényleg híresen jó memóriám volt, bár most is inkább a rövid távúval van gond, pl. hová tettem azt a fránya ollót... és a végén kb. negyed óra múlva, megtalálom a fürdőszobában. De vajon mit keres ott és ki vitte oda? Hát persze, hogy én - véletlenül:-))

Bár egyszer a férjem a hűtőbe tette a pohár kávéját a mikró helyett és ő nem is szed semmilyen gyógyszer:-)

Ha kinézek az erkélyen ezt látom jobbra, illetve balra... lehet, hogy már egyszer beszúrtam ezt a két fotót? Valami rémlik... bár lehet, hogy nem ebbe a topikba :-DD



Előzmény: ovics (1305)
ovics Creative Commons License 2010.10.13 0 0 1305

Üdv. Sajna nem úgy néz ki, hogy a mai lakásnéző vevő lesz.

Zoloftot szedek és hiába mondtam a dokinak, hogy nyugtalan láb szindrómám van tőle, pajzsmirigy alulmüködésem és feledékeny vagyok, azt mondta attól nem lehet. Mostanság már a tájékoztatójában szerepelnek ezek a mellékhatások.

Szóval igazam volt................eljutottam végre az alvásdiagnosztikára, ahol rákérdeztek ezekre. Ugyanis a szerotonint túlságosan megemelte a bogyó bla-bla-bla......akkor értettem.

Azt akarom ezzel mondani, hogy ha nincs a tájékoztatóban a tünet, attól még létezhet és majd beleírják .-))

A Trexántól sokáig émelyegtem és gyenge voltam, de rájöttem, ha aznap és másnap valami intenziv munkát csinálok, akkor minden ok. Akkor szoktam nagytakaritani .-))


Merre vagy Miskolcon? Én Pattantyús.de lehet, hogy ezt már kérdeztem. Tudod, Zoloft .-))
Előzmény: .ETNA. (1304)
.ETNA. Creative Commons License 2010.10.13 0 0 1304
Üdvözlet a jó levegőjű Miskolcon:-)) Látod, pedig mindössze 170 km az egész, ez pl. amerikai mércével mérve, csak egy kis ugrás :-)

Csak óvatosan azzal a pakolászással!!

Nálam még nem volt gond a cukorral, gyorsan le is kopogom! Most megnéztem, de a Trexan kb. 20 soros, semmitmondó betegtájékoztatójában nem említik. Jót nevettem azon, hogy "izom- és izületi fájdalmat" is okozhat:-)

A Methotrexatnak sokkal részletesebb tájékoztatója volt, de ebben is a májfunkció és a csontvelői vérképzés zavara (ezért kell rendszeres vérvétel stb.) a "vezető" mellékhatás, a cukor itt sem szerepel.

Persze felsorol még néhány mellékhatást, ilyen apróságokat, hogy hajhullás, fejfájás, kábultság, homályos látás, esetleg görcsök, fényérzékenység, bőrkiütés stb.stb.:-)))

Előzmény: ovics (1303)
ovics Creative Commons License 2010.10.12 0 0 1303
Nem lesz új cicája................................ehhez ragaszkodik. Én is..............A macska minkettőnkhöz. egyébként nem tűr meg Marci cica más macsekot, sőt vannak emberek, akiket kiutál a lakásból. Még nem jöttünk rá, mi szerint szelektál, de nagyon utálatos tud lenni, hiába próbálnák szeretgetni.

Most este megérkeztünk Miskolcra lányommal, nem tudom meddig maradunk, mert jön lakásnéző. Párom otthon maradt macska -gyesen .-))
Bitang hosszú az út vonattal és a lakáshoz. Eddig fel sem tünt, igaz kocsival szoktunk jönni.
Holnap elkezdek szelektálni az itt levő cuccok között, hogy minél kevesebbet kelljen Pestre vinni, amikor sikerül eladni ezt a lakást.
reménykedem, hogy eme munkálatok közben nem jön elő ez a kis aranyos RA.

Jut eszembe: megvan a havi leletem: a cukrom magas.......................lehet, hogy kérdeztem, de a Trexán nem befolyásolja?Azt tudom, hogy a Medrol igen és a TSH-t is felboritja / felboritotta.Ha megzavarja a pajzsmirigy müxit, akkor megzavarhatja a cukrot is, vagy nem logikus?
Előzmény: .ETNA. (1302)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!