Keresés

Részletes keresés

yyyzzz Creative Commons License 2013.03.01 0 0 13200

Koszi szepen! 

regisztraltam, de bevallom, valahogy bug-os nalam ez a rendszer (vagy nem csak nalam?). Hozza a vonatokat, de nem tudok koztuk valasztani. Jegyinformaciokat ad, de az is csak egy ar, nem lehet tudni, melyik vonatra ervenyes. Es megvenni tovabbra sem tudom. 

Nem szoktam en ennyire bena lenni, hol rontom el? :(

 

Előzmény: paca664 (13199)
paca664 Creative Commons License 2013.03.01 0 0 13199

https://jegyvasarlas.mav-start.hu/

 

Egy kicsit körülményes, de itt kell először regelni.

Előzmény: paca664 (13198)
paca664 Creative Commons License 2013.03.01 0 0 13198

Szia!

Valóban, a DB neten nem adja ilyen áron, talán a pénztárban viszont még igen, csekkold le, gondolom kint vagy. Az elvira a legolcsóbban adja, viszont postázni még nem tud.

Egy lehetőség: regisztrálsz és megveszed az elvirán, én meg itthon kiveszem a kioszkból és elpostázom neked.

Előzmény: yyyzzz (13192)
BahnScorper Creative Commons License 2013.03.01 0 0 13197

Egyebkent regebben meg Budapestrol indultak az ilyen nyugatra kozlekedo eccakai vonatok, ez mikor telepult at becsbe?

 

Ez a velencei vonat soha nem járt Pestre, és a most Bécsből induló többi éjszakai vonat sem. Régen volt az Orient, azt 2001-ben vágták vissza Bécsig, meg még régebben a Wiener Walzeren voltak közvetlen éjszakai kocsik Dortmundba, az 1995 óta nincs... de ez a két vonat már Bécstől is megszűnt, ugyanúgy, mint az 1998 és 2005 között létezett Budapest-Bécs-Nürnberg-Lipcse-Berlin viszonylat továbbító vonata... ahelyett viszont megint van Metropol.

Előzmény: yyyzzz (13195)
BahnScorper Creative Commons License 2013.03.01 0 0 13196

Online nem tudsz a vonatra jegyet venni, a pénztárban viszont van csatlakozó kedvezményes jegy, ami akkor is olcsóbb, ha elfogy a SparNight. Részletesen: http://www.mav-start.hu/utazas/olasz_velence.php

 

A vonatnak egyébként van Salzburgban több mint másfél, Villachban pedig egy órás időpuffere, így annyira nem hajlamos a késésekre.

Előzmény: Törölt nick (13191)
yyyzzz Creative Commons License 2013.02.28 0 0 13195

trukkosek, ezt a vonalat nem ismerem, de ugyszinten EN-ra vettem multkor, es oebb-nel neten olcsobb volt a becsbol indulo szakasz, mint amennyiert a mavos neni akarta adni, de a mavos neni az enyimhez tudott volna 10-15 euro kozott kiegeszito jegyet adni a becsihez. Az oebb-s jegyet bemutatva ez mar nem megy, akkor marad a 25 euro (vagy a 13 ha idoben vagy, meg siman kifoghatsz ilyet is). 

 

Egyebkent regebben meg Budapestrol indultak az ilyen nyugatra kozlekedo eccakai vonatok, ez mikor telepult at becsbe? :( :( :(

Előzmény: Törölt nick (13191)
sbb Creative Commons License 2013.02.28 0 0 13194

az a legpraktikusabb, ha az OEBB-től megveszem online

 

Próbálkozz a Keleti pu.-on a Wasteels utazási irodában, ott van ÖBB pénztár.

 

info@wasteels.t-online.hu

Előzmény: Törölt nick (13191)
yyyzzz Creative Commons License 2013.02.28 0 0 13193

és köszi pluszban, h felhívtad a figyelmem a hosszu hetvegere marciusban, akkor az nem is jo idopont nekunk, akkor par napot csusztatni kell, lassan meg belefutunk a husveti arakba :/

Előzmény: yyyzzz (13192)
yyyzzz Creative Commons License 2013.02.28 0 0 13192

paca664!

 

Koszi szepen, a low-cost topikbol jovok, keresem az oldalt a vonatrol, de nem talalok ilyen oldalt, ahol lehetne foglalni, nekem a jegyvasarlas nem jelenik meg! (mondjuk nem is lehetne kinyomtatni, de pl a hazafele utat mar ki tudnam otthon az allomason, az is valami) En elvira.hu-n nezem. A Deutschebahn-on lehetne foglalni, de ott nem ezt az arat hozza...

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.28 0 0 13191

Sziasztok!

 

Azt szeretném megtudni, hogy a EuroNight EN 237 mennyire pontos? Hol találok erre vonatkozó statisztikát? Olyan csatlakozásom lenne hozzá, amit úgy tudok elérni, hogy a vonat maximum 70 percet késhet.

Ugye csomag korlátozás továbbra sincs, tehát utazhatok 2 bőrönddel felár nélkül?!

Jegyet a Mávnál online nem tudom megvenni?! Tehát ugye az a legpraktikusabb, ha az OEBB-től megveszem online 29EUR-ért a Bécs-Velence részt, majd a Mávtól 25-26EUR-ért hozzáveszem a Budapest-Bécset?!

 

Köszönöm!


BahnScorper Creative Commons License 2013.02.26 0 0 13190

Azért Berlinbe általában igen...

Előzmény: paca664 (13189)
paca664 Creative Commons License 2013.02.26 0 0 13189

Akkor lehet, de akkor ugyanezek nem feltétlen Startos kocsit jelentenek.

Előzmény: padorjan (13185)
Myrdal Creative Commons License 2013.02.25 0 0 13188

Az egész csak lóvé kérdése.Amúgy a hálókocsi biztonságos,de a játékszabályokat illik betartani.

Előzmény: Pet2 (13166)
Pet2 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 13187

UI:

 

Remélem lehet venni 2. osztályú FIP-re  1. osztályú különbözetet venni.

 

Előzmény: Pet2 (13186)
Pet2 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 13186

Mindenesetre köszönöm mindenkinek az infókat. :-)

Az 1. osztályos nappali  ülőhelyes utazás tűnik nekem a legszimpatikusabbnak.

Amúgy se vagyok egy jó alvó.

 

pont jó időpontba érkezik od és vissza is

 

padorjan Creative Commons License 2013.02.25 0 0 13185

Nappal se? ;)

Előzmény: paca664 (13184)
paca664 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 13184

A-t nehezen, mert az nincs benne.

Előzmény: padorjan (13183)
padorjan Creative Commons License 2013.02.25 0 0 13183

"Kérhetem azt hogy én csak a startos kocsiba kérem a helyet?"

 

Persze. A, B vagy Bc osztályú jegyet kell venni. A WL osztály mindenképpen ČD tulajdonú kocsi.

 

EC és EN összeállítások.

Előzmény: Pet2 (13179)
Pet2 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 13182

találtam egy  írást az ihon-n ezzel kapcsolatban:

http://iho.hu/hir/otletek-es-tapasztalatok-halokocsikban-utazoknak-111109

Pet2 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 13181

Ok , igaz, nem vettem észre az előbb.

Repülővel jobban megérné még akkor is ha csak a hálókocsi jegyet kellene kifizetnem, de a vonatnak megvan a maga varázsa.

1. osztály  hely jeggyel biztosabb ülősnél mintha 2.osztályon hely jeggyel vagy anélkül?

 

 

 

 

 

Előzmény: paca664 (13180)
paca664 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 13180

FIP-re ugyanazt a felárat fizeted mint pl. Interrailre. Ott van, a 3. ártáblázat! http://mav-start.hu/utazas/kulfoldi_utazasi_ajanlatok.php?mid=148f342a469f6a

 

Előzmény: Pet2 (13179)
Pet2 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 13179

A kedvezményes hálókocsi árak csak a SparNight jegyekre érvényesek,  fip jegyre már csak a drágább global díjas hálókocsi jegyek vannak?

Kérhetem azt hogy én csak a startos kocsiba kérem a helyet?

 

paca664 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 13178

A hálókocsiban (a mi viszonyaink között) minden fülke 3 ágyas eredendően. A foglalási kategória határozza meg, hogy mennyit utast teszenk egy fülkébe. Értelemszerűen a Single azt jelenti, hogy csak egyet, tehát más biztosan nem lesz a fülkében...

Egyébként az árakat itt találod, azon belül is a harmadik díjtáblázat érint téged. Ülő 5€, 6-ágyas kusett 14€, stb...

Előzmény: Pet2 (13177)
Pet2 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 13177

 

Ezt nem tudtam, azt hittem hogy a single az egy olyan  változat hogy egy valaki lefoglal egy 2 vagy 4 személyes fülkét,

akkor gondolom arra vonatkozik az  a szabály hogy ha egyedül akarja az egészet magának akkor ki kell fizetnie a másik három helyet.

Egy hálókocsiban  hány 1 személyes fülke található illetve ezek  hamar lefoglalódnak?

 

 

 

 

Előzmény: FOMA (13175)
SzaboCsabaBence Creative Commons License 2013.02.25 0 0 13176

A single min. 129 EUR, ezt írtam korábban is (tehát ezt akkor sem éri megvenni, ha nem számít a pénz, mert ezért már akár oda-vissza is elmegyek Lufthansával). Ha van valamilyen bérleted, és csak a hálókocsijegyet kell megvenni, akkor az önmagában 91 EUR egyágyas fülkébe (szintén "rablás").

 

A vonatkísérő szerintem nem tud semmit sem tenni, mivel az ülőkocsiban egyrészt ilyen külön személyzet, a jegyvizsgáló meg nyilván ugyanúgy nem szereti a kést a hátában, mint az utas. Persze van olyan rabló, aki egy csúnya szótól is összecsinálja magát, és van olyan is, aki akkor is elvágja a nyakad, ha már ötször belelőttél a testébe :). Mindenesetre az életedet biztosan nem kell féltened, alapvetően szerintem inkább "csak" lopnak, és még a rablás is ritka lehet.

 

Egyébként itt vannak az árak részletesen is:

http://www.mav-start.hu/utazas/kulfoldi_utazasi_ajanlatok.php?mid=148f342a469f6a

 

Előzmény: Pet2 (13173)
FOMA Creative Commons License 2013.02.25 0 0 13175

A single 91 euro, ha igaz.

 

A lopás a jellemző, a rablási alakzat inkább azzal valósul meg, hogy az utaskísérőt verik vagy fenyegetik meg, nem az utas ellen irányul. (Rablás esetén az utaskísérő annyit tud tenni, hogy bezárkózik a fülkéjébe, és meghúzza magát.)

 

Ami a leggyakoribb, hogy a fülkéből kimegy valaki (pl. a mosdóba), és addig nyitva marad az ajtó, és ezt kihasználva gyorsan összeszedi az elkövető a keze ügyébe akadó értéktárgyakat.

 

Amúgy az egyik kollégám éppen most jött haza, szerdán ment ki, oda-vissza béke volt.

Előzmény: Pet2 (13173)
SzaboCsabaBence Creative Commons License 2013.02.25 0 0 13174

Szia!

 

Látod, ez mindig helyzetfüggő, ahogy a kihasználtság tekintetében is részben más tapasztalatokról számolt be padorjan, mint jómagam.

 

Egyébként azért nem Afganisztánban vagyunk, szóval az éjszakai vonat biztonságáról szóló hírekben is lehet bőven elég rémhír, de az tény, hogy egy nyitott fülkében sehol a világon nem szívesen aludnék úgy éjjel, hogy minden csomagom "szanaszét van dobálva". Csehország pedig nem is a "vadkelet" finoman szólva.

 

Kényelem szempontjából valóban sokkal jobb az első osztály, és a 65 EUR-os jegyben benne van a helyjegy is. A FIP-igazolványról nem tudok nyilatkozni, az arra vonatkozó szabályokat abszolút nem ismerem.

 

A Jeszenszky valóban jobb választás, mert késő délután ott is vagy vele Berlinben, és ha első osztályon mész, azon két első osztályú kocsi is van (a Hungárián csak egy, és azt hiszem, az is talán termes).

Előzmény: padorjan (13171)
Pet2 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 13173

A single háló kb mennyibe kerülhet?

Általába lopások szoktak történni azon a szakaszon,  zsebesek?

Vagy pénzt vagy életet?

Ilenkor a vonatkísérők mit tudnak tenni?

 

Előzmény: FOMA (13172)
FOMA Creative Commons License 2013.02.25 0 0 13172

"Van e abba valami hogy az egyéni utazás nem biztonságos, még akkor se ha ülőhelyes kocsiba utazik az ember."

 

Az ülőhelyes kocsik a veszélyeztetettebbek az éjszakai vonatokon, főleg a fülkések. A legbiztonságosabbak a hálók, a fekvőkön több esemény történik. A Bohumin-Breclav szakasz a legproblémásabb, bár nemrég egy családi vállakozást lekapcsolt a cseh rendőrség. A legbiztosabb megoldás a single háló, vagy egy megbízható utastárs double-ban.

Előzmény: Pet2 (13166)
padorjan Creative Commons License 2013.02.25 0 0 13171

Amire nekem rálátásom van:

 

- tavaly nyári Metropol Pardubicéig a ČD Bmee248 kocsiban, majd Prágáig a Start Bvmz hátsó peronján. A ČD kocsi tök üres, Vácig volt egy utastárs, utána 3-an voltunk 26 méter vonatra. A Bvmz teljesen elfoglalva, mindenhol legalább 4-5 ember alszik. Visszafelé a Hungária Startos Bmz 21-91.0 kocsiban: a fülkében Érsekújvárig volt egy szlovák nő a lányával, meg egy pár üveg sörrel terhelt fazon Břeclavig.

 

- tavaly szeptember végi Metropolos út, 4 ismerőssel. A Startos Bvmz 21-91.3 fülkéjébe egy hazautazó mozdonyvezető kéredzkedett be Érsekújvár-Pozsony viszonylatban. A fülkeajtót belülről bezártuk, a csomagokat elrendeztük az ajtótól távol meg az üres székre és senki nem akart fölszállni, pedig függöny sem volt. Dečin - Dresden Hbf. között végigmászkált a BuPo, mindenkitől elkérte az igazolványt.

 

A Bc és a WL átjárói mindig le vannak zárva (lásd SCIC-NT), ahol a kocsikísérő fogad, tehát bejutni csak érvényes jeggyel és a feljáróajtón lehet.

Én bármikor és bárhogy tudok aludni, tehát nem zavar a szék. A Metropolba inkább raknám a CAF ülőt a kihúzható ülőlapja miatt, mint a DVJ-t.

 

- Öcsém utazott egy hete Budapestről Frankfurtba és az ICE-n a mellette ülő raszta, tetovált, piercinges, de normális gyereket szétpakoltatták. Sokkal nagyobb biztonságot érzel nyugat felé haladva, mint a volt keleti tömbben.

Előzmény: SzaboCsabaBence (13169)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!