Keresés

Részletes keresés

Skodri84 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 107

Ahogy mondod:)

Egyszer már eldobta az agyát, de szerencsére már egész gyorsan beprogramoztam újra azt a 20-30 csatornát :)

Előzmény: HG4I (98)
Stalki Creative Commons License 2009.11.01 0 0 106
Köszi, várjuk írásod:) Tényleg egy kis aranyos, tenyérbemászónak tűnik, remélem a puxi programozásával is megpróbálkozol, hátha van valami nyalámság.
Előzmény: CB Tornádó Laci (104)
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.11.01 0 0 105
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.11.01 0 0 104
PX2:
Bezony bezony írnom kell ismertetőt, a magyarnyelvűt már fordítom hozzá. A próbadarabokat napok alatt szétkapkodták, a maradékot meg a börzén még reggel frisstében.

Elöljáróban pozitív: Azért kapós, mert kicsi, könnyű, teljes 70centis sávot tud. Akkora csak mint egy VX-3. Nagy állás: 2.5W kis állás: 0.5W Tudja frekihelyesen a PMR -t is. Shift, CTCSS, DCS, elnevezhető memóriák. Frekikijelzős műsorszóróvevő integrálva. Nokia akksi van benne, oldalán táp és töltő csatlakozó. Tápkábele USB port végződésű, akár egy PC vagy laptob USB portjáról is feltöltődik.
Negatív: A mikrofon és a készülékház között "űr" van, ezért kissé dobozhangú. Minimális utómunkával ez korrigálható, kifogástalan hangzásra lehet bírni.

TYT UV-F1 : Jól használható, tudásban a KG-UVD1 -et leveri. Amint végzek a puxing projektel, erről is írok cikket.
Előzmény: Stalki (101)
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.11.01 0 0 103
A kis boríték szelektív hívás bejöttét jelenti. Amint odajutok írok egy cikket az általad felsorolt készülékeknél a szelektív módok, az ANI és az MSK kód használatáról. Ezek hasznos dolgok, csak nem ismerik még sokan a használatuk módját és lehetőségeit.
Előzmény: Deske76 (100)
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.11.01 0 0 102
Hello!
Érdekes a felvetés, de nyugi, a kétsávosnak nem kell kétszer akkorának lenni. :-) Szerkezetileg nem sok eltérés van az egysávosokhoz képest, a legtöbb dolog közösen használt (ház, kijelző, akkumulátor, végfok stb) ez leginkább szoftveres "ügyesség" és persze némi tervezési feladat a nagyfrekis áramkörökben. Nézegesd csak, hallgasd a haverok egysávosát, tapasztalatszerzésre az is kiváló.

http://www.wouxun.hu

Előzmény: Guljanov (99)
Stalki Creative Commons License 2009.10.31 0 0 101
Üdv Tornádó Laci!
Ha lesz egy kis időd tudnál írni egy két sort a Puxing px2-ről? teljesítményállitás, hangminőség, előnyök hátrányok minden érdekel:)
Ilyen TYT kétsávos krómcsoda még nem akadt a kezedbe?
Deske76 Creative Commons License 2009.10.31 0 0 100
Üdvözletem az uraknak, ki tudja, mit jelent ha egy kis boríték jelenik meg a rádió kijelzőjén (puxing, wouxun, weierwei), és néha egy szám jelenik meg vagy egyéb, néha semmi, ezzel mit lehet kezdeni, vagy mi ez egyáltalán?
A leírásukban nincs, a gyári könyvükben sincs, de még a gyártó oldalán sem találtam infót róla. Remélem tud valaki segíteni.

Köszönöm előre is.
Guljanov Creative Commons License 2009.10.30 0 0 99
Szép estét!
Én is kétsávost nézegetek, bár még elég kezdő vagyok. Haveroknak egy sávos PMR -es van legalábbis azt a sávot tudja. Meg a papagájt a dobogókőit is hallgatom rajta. Egy valamit nem értek viszont, ha egy kétsávos rádió kétszer annyit tud mint egy egy sávos, és mégis csak akkora, akkor mi benne a kompromisszum? Szívesen megnéznék egy ilyen rádiót.
HG4I Creative Commons License 2009.10.29 0 0 98
Ja.
Te még jól is jártál.
Néha a teljes agyát eldobja....
Előzmény: Skodri84 (87)
HG4I Creative Commons License 2009.10.29 0 0 97
Megérkezett a következő (immár harmadik) 100 db-os KG-UVD1P szállítmány.
Lehet érdeklődni...
(1) 329-4089
HG4I Creative Commons License 2009.10.27 0 0 96
Kedves vbandit!

Az alapelvet ne feledd! Mindíg a feladathoz válaszd az eszközt és ne fordítva!

Vagyis: határozd meg, mi a "rádiózási feladat" - ahhoz keress adóvevőt!
Ebben kér(hete)d szakemberek segítségét.

Ha hidegben (tartósan -5 C alatt) akarod használni, akkor a Li-Ion akkumulátorokkal légy óvatos! Szörnyen nem bírják a hideget.
4-5 W-os rádiót nem találsz, csak engedély-kötelesben.
A valóban teljesen vízállóak meglehetősen drágák (VX-6, VX-7, VX-8, stb.), a vízmentes kiegészítőik is.
(Az általad felsoroltak csak jelentős kompromisszumokkal alkalmasak ilyen igénybevételre.)
Nem mindegy, kik fogják használni. (A bonyolult menüben jól el lehet kavarni.....)
De még egyszerűbbet mondok: aki síeléshez kíván rádiót venni, jól nézze meg a PTT-gombot, elég nagy legye, hogy kesztyűben is meg lehessen nyomni biztonsággal, stb...
Ilyen apróságokra is illik figyelni, egyébként csak a bosszúság marad...

Jó válogatást a kínálatból!
Előzmény: vbandit (91)
HG4I Creative Commons License 2009.10.27 0 0 95

A CB részhez nem kívánok, kevéssé tudok hozzászólni.
Az FM nem keverendő össze a CB-vel! Nagyon sok más rádiós eszköben is használják.

Az FM = frekvenciamoduláció, egy eljárás, ami a beszédet egyfajta módon "ráülteti" (latin szóval: megmodulálja) a vivőhullámra. Az eljárásnak a legfontosabb paramétere a löket. A löket azt mutatja meg, milyen széles sávrészt fogalal el a kisugárzott jel a rádiófrekvenciás spektrumban, vagyis - szakszóval - milyen széles az adás. A műsorszóró adók mintegy 300 kHz-et (wide=széles, nagy löketű FM), jelölése WFM, a régebbi profi és ipari, valamint amatőr eszözök 10-20 kHz-et, a legújabbak még keskenyebb "szeletet" (6-10 kHZ) foglalnak el. Jelölése NBFM = Narrow Nand FM = keskeny sávú FM. Ezt használják a CB-k is, a PMR446-os eszközök is, stb.
A különböző löketű adások vételéhez más-más (sávszélesség-beállítású) vevőkészülék szükséges.
Léteznek olyan vevők és adók (adóvevők) is, amelyeken a löketet lehet változtatni, (általában menüből) beállitani.


A KG-UVD-1(P) nem kezdőknek való rádió. Arra jobb a CB, vagy méginkább a PMR446 szbaványú rádió, aminek az üzemben tartásához nem kell engedély.

A KG-UVD-1(P) üzemeltetéséhez hatósági engedély szükséges. 

A rádió ár-érték aránya jó. Sokkal többet tud, mint azt az árfekvése sugallja.
Viszont a drágább (nemesebb) készülékekhez képest elég nagy a meghibásodási rátája és az egyes darabok szórása is.... Ennyi pénzért ilyen.

 

Jó kezdést!

 

Bővebben: www.anico.hu , de szívesen adok szóban is felvilágosítást.

Tel: (1) 329-4089

 


 

Előzmény: OMagus (94)
OMagus Creative Commons License 2009.10.27 0 0 94
Kedves Fórumozók,

még teljesen kezdő vagyok a rádiózásban, és elsi blikkre ezt a készüléket néztem ki magamnak: Wouxun KG-UVD1

Erről mi jót/rosszat tudtok mondani nekem?
Leírása szerint keskeny és széles FM üzemmódban képes kommunikálni, de ez pontosan mit is jelent? Alsó- közép- és felső FM sávokról már hallottam, SSB (USB, LSB), AM és FM üzemmódokról is, de ez a széles-keskeny nekem sajnos még nincs képben...

Valaki el tudná magyarázni?

Előre is köszönöm.

OMagus
vbandit Creative Commons License 2009.10.13 0 0 93
köszönöm,elsőre is az tűnt jónak!
Akkor beruházok egy ilyenre!
Előzmény: CB Tornádó Laci (92)
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.10.10 0 0 92
Ha egyik sávosat veszel, idő után hiányozni fog a másik sáv. (ki lehet ott, mit lehet hallani stb...) Javaslom a kétsávos KG-UVD1p típust. Az említett körülményeket -persze bizonyos határokig- elviseli.

http://www.wouxun.hu
Előzmény: vbandit (91)
vbandit Creative Commons License 2009.10.10 0 0 91
Sziasztok kis segítséget szeretnék kérni:
Nem sikerül döntenem milyen rádiót vegyek!
Ki mit ajánlana?
- szabadban,hóban fagyban,esőben is kellene működnie,
- nagy hatótáv kellene (4-5w os teljesítmény)

Amiket néztem: Puxing px 777,px 888, Wouxun kg uvd-1p,kg 868 stb?
Sajnos sok tapasztaltot egyikről se olvastam,csak technikai leírásokat,tuningokat találtam.
Köszönöm a segítséget!
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.10.09 0 0 90
Hello!
Ez a programozórajz remélem segít neked.
Előzmény: deguss (89)
deguss Creative Commons License 2009.10.08 0 0 89
Tisztelt Wouxun tulajdonosok!

Akinek van programozó kábelja az KG-UVD1P-hez, az be tudná azonosítani az RX és TX vonalakat, illetve ezek csatlakozását? Melyik dugaljba mennek?

THX, HA1PD
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.05 0 0 88

Ok, írjon előtte :)

www.petyamuvek.try.hu

Előzmény: CB Tornádó Laci (81)
Skodri84 Creative Commons License 2009.10.03 0 0 87

sos riogatásokat nekem is csinál néha, meg ha 0-ás végű memeóriahelyre akarok menteni, kinyit a zajzár, és zöldségeket ír névnek, stb....van 1-2  dilije sajnos. ez van ennyi pénzért. amugy teljesen jó.

 

Előzmény: Szegedi Gabesz (86)
Szegedi Gabesz Creative Commons License 2009.10.02 0 0 86
Értem Laci. Végül is nem nagy gond, csak olyankor, mikor újraindul, újra be kell állítani az elmentett frekiken kívül mindent ( beep, voice ,világítás, stb ). Plussz, néha magától s.o.s. riasztást ad egy pillanatra. Azért, ha időd engedi, utána nézhetnél.Én softverre gondolok. Többieknek ötlet?
Egyébként remek kis rádió, nem bántam meg a vásárlást, Szegedről, a 9. emeletről beszéltem már tompai motorosokkal, ( kb. 40 km, 4w -tal, ők puxin-nal nyomultak. )
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.10.02 0 0 85
Olyat viszont már láttam KG-689 -nél, hogy az akkuérintkezők épphogycsak elérték az akku pólusait. Ez a rádió kezelése, gombnyomás közben okozott hasonló ki-be kapcsolást, ahogy összenyomódott a rádió. Érintkező felpucolás és óvatos kintebb hajtás után jó lett.
Előzmény: Szegedi Gabesz (83)
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.10.02 0 0 84
Fogalmam sincs, ilyet még nem láttam.
Előzmény: Szegedi Gabesz (83)
Szegedi Gabesz Creative Commons License 2009.10.02 0 0 83
Tornádó Lacitól szeretném megkérdezni, hogy az mitől lehet, hogy ha FREQ mód ból NAME be teszem a wouxun-t, van hogy 2 szer "újraindul".
Köszönöm válaszod Laci.
Szegedi Gabesz Creative Commons License 2009.10.02 0 0 82
Sziasztok!
Szegedi, rádiózást kedvelő srác vagyok, olyan hobby rádiós féle... Érdeklődnék, hogy vannak -e itt szegediek, szeged környékiek a topic -ban.
További szép napot mindenkinek.
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.10.02 0 0 81
Zsír! Szeretem amikor élet van. Debrecenbe szokok menni időnként, ha legközelebb megyek, majd kereslek előtte. Van egy 450 -es NMT telefonom, MAXON Carry Phone nevű. A hálózat kikapcsolásáig hűen szolgált, azóta porosodik. Börzére kivinni sajnáltam, hogy valami heléngéza jóskapista szakértő megvegye kétezeré' aztán a kiberhelt végfokot meg szűrőt tovább árulja tízé'
Mivel te elég nagy 06 60 mágus vagy, inkább nekedajándékoznám, boncold, programozd, PMR -ezd kedvedre, hátha egyszer viszontlátom majd ezt is az oldaladon.
Üdv: Laci
Előzmény: Törölt nick (80)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.01 0 0 80

"Az M3 -ason fel - feltűnik a 7 -es csatorna bippes átjátszója is néhol kicsi de érzékelhető kitartásával."

-3mp ig.

-Füzesabonytól, Debrecenig tünik fel, pontosabban.

Nemsokára teszteljük majd a helyet a II-es számú bippesnek...Kékes tetőn. Freq várhatóan a felső nyolcból. :-))

Előzmény: CB Tornádó Laci (79)
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.10.01 0 0 79
Ááá nee.. Amatőr átjátszók a szkennlistádban? Ez már a vég.. XD
PMR 10 -en semmit nem hallassz? Nagyon népszerű a freki. Tőlünk elindulva az M7 -esen kb Velencei tótól az érdiektől hangos ez a freki, olyan M3 Gödöllőig ki is tartanak. Utána Gyöngyös előtt nemsokkal egy másik csapat válik itt hallhatóvá, ők dübörögnek teljesen Debrecenig, csak a városba érve halkulnak el. Az M3 -ason fel - feltűnik a 7 -es csatorna bippes átjátszója is néhol kicsi de érzékelhető kitartásával.
Előzmény: Skodri84 (77)
Stalki Creative Commons License 2009.09.29 0 0 78
Üdv! Tudná valaki értelmezni EZT a videót?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!