Keresés

Részletes keresés

valila Creative Commons License 2009.05.23 0 0 6140

Gyulán, köztéren találtam ezt a kivi fát.
Gyönyörűséges látvány, a fotó sajnos nem
adja vissza, hogy mennyi sok szép füge

fejlődik rajta.

Előzmény: ninovarga (6138)
H.J Creative Commons License 2009.05.23 0 0 6139
Ezt egy élmény lehet metszeni.Kis időbe beletelik,amíg megtalálod melyik ág ,hová tartozik.
Előzmény: ninovarga (6132)
ninovarga Creative Commons License 2009.05.23 0 0 6138
Floo gránátalma-kivi mediterrán udvara
Előzmény: Floo2 (6135)
ninovarga Creative Commons License 2009.05.23 0 0 6137
Jó pár fügével is találkoztunk, köztük egészen termetes példányokkal is.
ninovarga Creative Commons License 2009.05.23 0 0 6136
Hát igen, az hatalmas pozitívum volt, hogy érzékelhetően Szlovéniában nem bandita növényforgalmazói háttér van.
Előzmény: Floo2 (6133)
Floo2 Creative Commons License 2009.05.23 0 0 6135
Én meg képzeld el úgy jártam, hogy a 3 éve ültetett 1 termő és 1 porzós kivim végül is mindkettő termő lett, véletlenül amikor szállítottam, összecseréltem őket!
Már múlt évben is gyanús volt, hogy a porzónak szánt egy db virágot nem hozott, holott mindig hamarabb hoz virágot a porzó, mint a termő!
Az idei viággombok megjelenésének kezdetén is árulkodó jel volt, hogy a porzónak hitt kivin csak egyes gombok vannak!
Aztán amikor most kinyíltak, biztossá volt, hogy mindkét tő termő!
Elsőre bosszús és mérges voltam magamra és a figyelmetlenségemre, de miután 3 napja méhét játszok, és hordom vödrökben, vízbe mártva a porzós kiviágakat, és a beporzásuk tökéletesnek tűnik, így most már örülök neki!
Mert így duplaannyi kivim lesz, még idén mellécsórok egy porzóst, még jövő éven én leszek a méh, utána pedig már valódi méhek poroznak majd!
Ha két porzóra cserélem össze a kiviket, na akkor lettem volna igazán mérges, de igy még jól is jártam!
Előzmény: Törölt nick (6126)
ninovarga Creative Commons License 2009.05.23 0 0 6134
Több példát láttunk arra is, hogy a kivit a szőlő közelébe teszik, vagy azzal közös lugason próbálják termeszteni. A kivi azonban egy nagyon őszinte növény (a szőlővel ellentétben). Világosan megmondja, hogy a szőlőbetegségek ellen használt szerek ronda mérgek.
Nem tudtuk eldönteni, hogy tudják-e minek tulajdonítani ezeket a levéldeformációkat és égéseket, mivel a vegyszerek hatására ezeknek kezdettől fogva jelentkezniük kellett, vagy erről tudomást nem véve erőltetik-e a kivit a szőlő mellé.
Floo2 Creative Commons License 2009.05.23 0 0 6133
Bizony, Lendva-hegy kis túlzással tele van kivivel, és ami számunkra nagy öröm volt, egyik sem volt magyarosan lekaszabolva, megcsonkítva, mind-mind szépen lugasként, kordonra felfuttatva!
Előzmény: ninovarga (6132)
ninovarga Creative Commons License 2009.05.23 0 0 6132
A szakmai kirándulás lendvai hegyi borkóstolóval zárult. A helyszín tervezetlenül is további szakmai példákkal szolgált.
Egy óriási kivilugasra leltünk, aminek ugyanaz volt az erénye, ami a hibája: alagútnak volt kialakítva, de teljesen metszetlenül hagyva éveken (évtizedeken) keresztül. Ez a körülmény ahhoz vezetett, hogy a megújuló termőrészek alatt óriási tömegű letermett és leszáradt ág gyülemlett fel az évek során, az évek számának megfelelő számú rétegben. Ugyanakkor a metszetlenség biztosította az összes termőrész sértetlenségét, ami minden évben garantálta a termést. Természetesen a leírt állapotok azt eredményezték, hogy a termés szürete rendkívül nehézkes lehetett. A sűrű ágak között még mindig elég sok, messziről épnek tűnő gyümölcs függött a letermett és örökre otthagyott tavalyi vesszőkön. A szakszerűtlenségtől eltekintve egy dolog biztos: az elmúlt kb. 20 évben a haja szála nem görbült ezeknek a növényeknek semmilyen időjárási körülmény következtében. Abszolút bizonyítékot szolgáltatnak arra vonatkozóan, hogy ezen a klímán a kivi teljes biztonsággal működtethető gyümölcsfaj!
Előzmény: ninovarga (6130)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.23 0 0 6131
A már leírt gondjaim miatt nincs se lehetőségem,se időm a környéken fiúkivit keresni,most még olyan sok virág sincs rajta,úgyhogy nagy veszteség nem ér.Jövő tavaszig meg lesz időm keresni vkit akinek esetleg van...most sokkal jobban zavar,hogy le kéne ritkítani a sokat kötött gyümölcsfáimat iil. a veteményest ki kellene operálni a gazból,a rengeteg eső ugyanis nem csak a kultúrnövényeket teszi bujává...csak hát az időtényező véges.
Előzmény: ninovarga (6129)
ninovarga Creative Commons License 2009.05.23 0 0 6130
A látogatók tiszteletére "puccba lett vágva" a kákiültetvény, kiszedtük azt a sok szép kamillát.
Előzmény: ninovarga (6129)
ninovarga Creative Commons License 2009.05.23 0 0 6129
Nagy kár egy potenciálisan termőképes növényt termés nélkül hagyni. Szerencsére itt a környéken eljutottunk már oda, hogy könnyen hozzá lehet férni virágzó kiviágakhoz. Néhány év múlva pedig elmondhatjuk, hogy a megyében, de legalábbis annak délnyugati részében a kivi eléggé elterjedt növény.
Éppen ma mutattunk be Flooval élő példákat a tófeji kertbarátoknak (27 résztvevő), akik mind kezdő kivitulajdonosok és példás érdeklődést tanúsítanak a "korlátozottan téltűrő" növények iránt. Ez egyben azt is jelenti, hogy jó úton haladunk afelé, hogy egyre több "elkivisített" falu legyen.
Előzmény: Törölt nick (6128)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.23 0 0 6128
Az idén úgyis nagy átalakuláson esett/esik át az öreg bokor,megelégszem ha csak virágzik és a megfelelő formába alakítva nődögél.Jövőre -ha meg tudjuk oldani-nagyobb fiúval próbálkozok /hacsak a sárga fiú nem segít vmi csoda folytán/.
Virágzó fiú ágat nemigen tudnék szerezni,mert Marcali ha fügében teljesen nem is,de kiviben nagyon lemaradt.Esetleg olyannál kellene körülnéznem,aki szintén önporzóst vett anno,csak neki fiú jutott...de aligha lesz időm keresgetni,a hagyományos gyümölcsfáim most eléggé ellátnak munkával,ráadásul a sok eső is megnehezíti a dolgomat /az nem baj hogy sok,csak az a gond,hogy igazán csak a hétvégéken tudok a fáimmal foglalkozni -és most sáros minden,pedig létráznom is kellene a gyümölcsritkítás miatt-,az meg kevés.../
Előzmény: ninovarga (6127)
ninovarga Creative Commons License 2009.05.23 0 0 6127
Egy hete Flooval azon fáradozunk, hogy pizzafutárhoz hasonlóan szállítjuk házhoz a virágos hímkiviágakat a kivi-single-girl-ök gazdáinak, nehogy termés nélkül maradjanak. Neked is oda kéne tenned vízben egy nagy kanágat a nőstényed közelébe, ha még nem késő és rendelkezésre áll ilyen.
Előzmény: Törölt nick (6126)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.23 0 0 6126
Hát erre majd tavasszal visszatérünk,mert az összes hozott növény közül az egy kis-fiú nem jött össze.
Előzmény: ninovarga (6125)
ninovarga Creative Commons License 2009.05.23 0 0 6125
Igen, egyértelműen termős. Csak mellé kell tenni egy legényt és kész is.
Előzmény: Törölt nick (6124)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.23 0 0 6124
Ha jó a sejtésem annyi szerencsém van,hogy ez termős példány :)
Előzmény: Törölt nick (6123)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.23 0 0 6123
Totális átalakításon átesett,egykor önporzósként vásárolt öreg kivimen ilyen virágok vannak /idén még viszonylag kis számban.../:k1k2
Előzmény: ninovarga (6093)
H.J Creative Commons License 2009.05.23 0 0 6122
Az alig 25cm-es Licopersicum három virágot is hozott. Tavaly télen vettem.Némi védelem mellett kint telelt. A felső 3 cm lefagyott.Most indult meg.Mi lesz vele három év múlva?.Szerintem nem lesz vele gond. Lesz rajta termés. Természetesen a három virágot le fogom szedni.Nem szakítom meg a kicsikét.
marimama51 Creative Commons License 2009.05.23 0 0 6121
És közben   már kinyílt a virág.
Előzmény: marimama51 (6120)
marimama51 Creative Commons License 2009.05.23 0 0 6120
Előzmény: marimama51 (6119)
marimama51 Creative Commons License 2009.05.23 0 0 6119
Bimbós vaniglia káki.
ninovarga Creative Commons License 2009.05.23 0 0 6118
Ezért is mondtam, hogy a dohányzókról sem mondunk le. Ha a rablóból lesz a legjobb pandúr, akkor a dohányzóból is lehet akár a legjobb kivitermesztő is. Dohányzója válogatja.
Előzmény: magyarliba (6117)
magyarliba Creative Commons License 2009.05.22 0 0 6117
Nana, nálam kevesen szívnak többet (minden értelemben), mégis itt figyelnek a kivik..:) Már "csak" a lakatosnak kell udvarolnom, hogy szerkesszen egy "ruhaszárítót" nekik..:)
Előzmény: ninovarga (6116)
ninovarga Creative Commons License 2009.05.22 0 0 6116
A példa jó megértéséhez jobb is, ha nem vagy dohányzó. Talán egy olyannal nehéz is lenne érzékeltetni az értékek ilyetén összevetését, aki azon a szinten van, mint akikről apám számolt be háborús élményeiben: képesek voltak az éhhalál küszöbén a falat kenyerüket cigarettára cserélni. Ezekből lehet, hogy nem is lenne túl jó kivitermesztő. De azért róluk se mondjunk le!
Előzmény: grewia (6108)
ninovarga Creative Commons License 2009.05.22 0 0 6115
Nem is annyira a kivi ügyét viselem a szívemen, mint a nemzetét. Szeretném megértetni az önellátás és a hazai üzemi termesztés jelentőségét az általam eddig megismert leghálásabb gyümölcstermő növényfajjal.
Előzmény: grewia (6108)
valila Creative Commons License 2009.05.22 0 0 6114
Floo, szörnyen szép képsorozat!
Előzmény: Floo2 (6112)
valila Creative Commons License 2009.05.22 0 0 6113

Groowe, köszi, hogy vendégül láttál bennünket, nagyon finom az

epred.

 

Jozsó, Te egy varázsló vagy, bármihez nyúlsz, édenkertté válik a

kezedben.  Hol nevelgetted a már termő japánnaspolyát?

 

Nino, gyönyörűek a káki és kivi virágok.

 

Jégmentes esőt és gyümölcstermő fényeket!

 

 

Előzmény: groowe (6111)
Floo2 Creative Commons License 2009.05.22 0 0 6112
Én Vas megyéből visszafelé jövet Lentinél értem utol a zivatart!
Előzmény: ninovarga (6106)
groowe Creative Commons License 2009.05.22 0 0 6111

sziasztok

 

érik az eper klikk1. :-)

Bugyi határában készítettem ezt a képet a viharról klikk2

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!