Keresés

Részletes keresés

2heroine Creative Commons License 2008.09.11 0 0 1317
De szeretnék egy olyat, mint az alulról az 5. képen, az a lábhozálló lapossarkú...
Előzmény: szmrekó (1290)
Latex Bond Creative Commons License 2008.09.11 0 0 1316

Igazad van és köszönöm a "szíveslátást", igyekszem a magam módján aktívabb lenni. ;o) Persze ettől még a topic-ot nem szoktam hanyagolni, csak szívesebben szólok konkrét kérdésekhez (ez a mostani pl. nagyon jó felvetés volt a részedről!), mert a képek terén nem mindig tudlak überelni benneteket (annyira hihetetlenül szépek), illetve nem mindig tudok e téren újat mutatni.

Előzmény: Csizma Matyi (1307)
Csizma Matyi Creative Commons License 2008.09.11 0 0 1315
b1b2b3


combfixfan Creative Commons License 2008.09.11 0 0 1314

Csizmarajongás?

 

Nekem ez úgy kezdődött, hogy a combfixekbe lettem szerelmes. Mivel a nők nagy átlaga csizmát csak és kizárólag úgy húz fel, hogy alatta harisnya, combfix van, rájöttem, hogy ez izgi tud lenni számomra!

Nekem leginkább a vékony talpú, tűhegyes sarkú, térd fölé és térd alá érő csizmák tetszenek, csicsmicsa nélkül, egyszínű kivitelben.

Anda27 Creative Commons License 2008.09.10 0 0 1313
Szoknyával jobban néz ki, de nadrággal is szeretm.
Előzmény: Csizma Matyi (1311)
szmrekó Creative Commons License 2008.09.10 0 0 1312

Ha jól emlékezem, akkor születésem óta rajongok eme lábbelikért.

 

De a meghatározó élmény korakamaszkoromban volt a 90-es évek elején, amikor szinte minden csaj hordott csizmát (és csak nagyon elvétve nadrág alatt). Akkoriban a legtöbb csizma térd fölé ért, és volt mindenféle kivitelben (velúr, bőr, lakk) és mindenféle színben (fekete, barna, fehér, piros, stb). Sőt volt egy-két nyár amikor minden második csaj hordott csizmát (lyukacsos fehér bőrt vagy térd fölé érő velúrt, sőt néhányan egy-egy hűvösebb, esősebb nyári napon még bőrt vagy lakkot is.) Aztán sajnos ennek a divatnak a 90-es évek közepén vége lett, és azóta is várom, hogy visszatérjen ez a divat. Lehet, hogy személy szerint ezért nem ragaszkodom annyira a magassarkúhoz, mert akkoriban általánosabb volt a lapos vagy kisebb sarok. Viszont a szárhosszhoz igen.

Én inkább úgy mondanám, ha már csizma, akkor minimum 30 cm hosszú szára legyen, de inkább érjen térdig, térd fölé, comb középig.

Számomra az a kiábrándító, ha velem szemben ülő csajról - ahogy egy kicsit feljebb csúszik a nadrág szára - kiderül, hogy csak bokacsizmát visel és kikandikál a hófehér vagy micimackós zokni. Hiába magassarkú és hegyesorrú, ha nem elég hosszú a szára, akkor már nem olyan jó.

 

Ha meg már olyan drága a csizmi, mert tényleg az, akkor legyen bűszke rá a tulajdonosa, és mutassa meg! Ne rejtse el a nadrág allá!

Előzmény: Csizma Matyi (1297)
Csizma Matyi Creative Commons License 2008.09.10 0 0 1311

Húha, ez nagyon jól hangzik! :-)

Szoknyával, vagy inkább nadrággal szereted hordani?

Előzmény: Anda27 (1310)
Anda27 Creative Commons License 2008.09.10 0 0 1310
Van, a térd alattit szeretem, tűsarok, fekete egyszerű bőr, de a lakkbőr is tetszik. Persze még jöhet a fehér és a piros is, de a mintás nem tetszik.
Előzmény: Csizma Matyi (1306)
Csizma Matyi Creative Commons License 2008.09.10 0 0 1309
b1b3
Csizma Matyi Creative Commons License 2008.09.10 0 0 1308

Én 12-13 éves lehettem, amikor egy divatújságban láttam egy nagyon szép modellen egy szintén nagyon szép piros, bőrcsizmát. Na én ott és akkor "kattantam" be, és azután már az utcán is tudatosan kerestem a szememmel a csizmás lányokat, nőket, asszonyokat. Aztán az internet térhódításával beköszöntött a "Kánaán". :-)

 

Előzmény: Bootsloverz (1305)
Csizma Matyi Creative Commons License 2008.09.10 0 0 1307

Üdv kolléga, ne haragudj, hogy ezt írom, de eltűntél, mint szürke szamár a ködben. Pedig képeid feldobdák ezt a topikot. Bízom abban, hogy a jövőben kicsit többet fogsz itt post-olni. :-)

 

 

Előzmény: Latex Bond (1304)
Csizma Matyi Creative Commons License 2008.09.10 0 0 1306

Neked van kedvenc darabod? Úgy értem térdfeletti, vagy térdalatti? Bőr, vagy latex/lakk? Magas, tűsarkú, vagy inkább tombább, laposabb sarkú? Esetleg kedvenc szín?

Előzmény: Anda27 (1301)
Bootsloverz Creative Commons License 2008.09.09 0 0 1305
emlékszem, mikor már divatba jött csizmát hordani és nyáron is hordták páran nagyrészt mindenki csodálkozott ezen a divaton...

ifjabb koromban annyira nem ragadott meg, leginkább az utóbbi 2 évben jött elő rajtam. konkrét okára nem emlékszem, inkább ahol élek, külföldön, sokan hordják és elfogadottabb. szóval elkezdődött bennem vmi és rájöttem nem szimplán tetszik, hanem több és aztán kis keresgélés a neten és rátaláltam jópár szépségre, amik kedvenceim közé tartoznak.

hogy kinek mennyire kényelmes, tényleg függ a fazontól, sarokmagasságtól is, de az illető lábfejétől, lábszárától is. aki kicsit erősebb, annak pl. nehezebb találni és hiába látok a neten szépet, nem merem megrendelni, mert mi van ha a kedvesnek nem lesz jó, bíbelődni a cserével, mi van ha nem találunk jót, akkor pénzvisszafizetés nehézkes stb. viszont játékhoz, hancúrhoz könnyebb találni, mert ott nem számít, hogy mennyire kényelmes ;-))))

hamarosan névnapi köszöntés lesz, és kész tényeket kap a kedves :-) meglátjuk hogy reagál, ha kibontja...

Előzmény: Csizma Matyi (1297)
Latex Bond Creative Commons License 2008.09.09 0 0 1304

Legkedvencebb fétisem, konkrétan a combcsizma kapcsán a 80-as évekből a Neoton Famíliás Csepregi és Fábián Évi és persze az ABBA lányok szinte kötelező csizmaviselete ugrik be legelsőként. Ezek látványa azt hiszem több volt számomra, mint meghatározó. :o) Mivel abban az időben ilyesfajta vizuális inger eléggé alkalomszerűen érte a magamfajta hormonoktól fűtött tizenévest, így később már tudatosan keresgéltem divatmagazinokban az ilyen fotókat, majd még később (immár kb. 16 évesen) megcsináltattam életem első combcsizmáját egy rendkívül kedves és segítőkész cipészmesternél és ugyanakkor minden erőmmel próbáltam "megfertőzni" és megismertetni akkori barátnőimet a comb- vagy legalábbis a térdcsizma viselésének szépségeivel és a környezetre gyakorolt hatásaival. ;o) 

Nem gondolom, hogy annyira kényelmetlen lenne (szintén tapasztalat), de tény, hogy táncra nem kifejezetten alkalmas. Egy jó szabású magassarkú csizma viszont mindig is jobban tartja a lábat és a bokát, mint mondjuk egy szandál, noha mindkettő erotikus vonzereje hasonló szinten mozog.

Előzmény: Csizma Matyi (1297)
Anda27 Creative Commons License 2008.09.08 0 0 1303
Nem, külföldön :)
Előzmény: Törölt nick (1302)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.08 0 0 1302
Ja, az más. Felmentést adok:) De megnéznélek.... Gondolom Pesten?
Előzmény: Anda27 (1301)
Anda27 Creative Commons License 2008.09.08 0 0 1301
Én táncolok és egész éjszaka abban lenni nem éppen kényelmes bármennyire is passzol a méret :) De ettől függetlenül szeretem:)
Előzmény: Törölt nick (1300)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.08 0 0 1300
Valahogy a nem kényelmessel, nem tudok azonosulni. Szerintem az tud lenni, csak megfelelő méretűt kell választani. Tapasztalat:)
Előzmény: Anda27 (1298)
Csizma Matyi Creative Commons License 2008.09.08 0 0 1299
b1b2b3
Anda27 Creative Commons License 2008.09.08 0 0 1298
Hát igen, én is így gondolom. Az egyetlen baj ezekkel a csizmikkel hogy marha drágák, de szerintem megéri. Szerintem a nőes nők nagy részének ugyanannyira tetszik ez mint nektek uraim, de természetesen az hogy kinek mi tetszik és az hogy ki mit vesz fel nem biztos egyezik. Sok nő állma az ilyen lábbeli és természetesen nem a csicsás hanem az egyszerű és a térd alá érü, viszont az tény hogy nem egy kényelmes viselet, de szerintem megéri:)
Előzmény: Törölt nick (1295)
Csizma Matyi Creative Commons License 2008.09.08 0 0 1297

Uraim!

Nálatok hogyan alakult ki a "csizmaimádat"? Volt egy olyan meghatározott pont az életetekben, amitől rákattantatok erre a témára (egy meghatározó első élmény), vagy már "születésetektől fogva" rajongtok eme remek női lábbelikért?

 

Hölgyeim!

Ti hogyan viszonyultok eme csizmakérdéshez? Szeretitek viselni? Ha igen miért igen, ha nem miért nem?

 

 

b1
Csizma Matyi Creative Commons License 2008.09.08 0 0 1296

Üdv a topikban kedves szmrekó és köszi a képeket! :-)

Bizony, bizony vagyunk így egy jópáran, akik szinte "megveszünk" a csizmás női lábakért. Én is a magassarkú, hegyesorrú csizmákat szeretem nézegetni a hölgyeken a leginkább, amik térd alá érnek. Mindegy, hogy el van dugva van nincs nekem egyaránt "bejönnek". :-)

 

 

Előzmény: szmrekó (1290)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.07 0 0 1295
Egy lapos sarkú csizma nállam akkora illúzió rombolás.... úgy hogy oszton én is Anda véleményét: csak is magas sarkú, min 10cm. És a túl cifrázottak nekem sem tetszenek.
Minél simább és szűkebb legyen. Ha lötyög a lábszáron az gáz. Veszkó számomra sztornó:(
Előzmény: szmrekó (1294)
szmrekó Creative Commons License 2008.09.07 0 0 1294

"Fiúk fiúk, ha csizma akkor csakis magassarkú :)"

 

Akin jól áll, és aki bírja, annál igen. De nem csak csizmában!

 

Sajnos nem mindenki bír magassarkúban tipegni, és én ezt elfogadom.

 

Amúgy meg izlések és pofonok.

Előzmény: Anda27 (1291)
max69 Creative Commons License 2008.09.07 0 0 1293
Egyetértek :))
Előzmény: Anda27 (1291)
Anda27 Creative Commons License 2008.09.07 0 0 1292
Magassarkú:) Bocsika elírtam :)
Előzmény: Anda27 (1291)
Anda27 Creative Commons License 2008.09.07 0 0 1291
Fiúk fiúk, ha csizma akkor csakis magassarkó :)
Előzmény: szmrekó (1290)
szmrekó Creative Commons License 2008.09.06 0 0 1290
Valamiért lemaradtak a képek. :(
Előzmény: szmrekó (1289)
szmrekó Creative Commons License 2008.09.06 0 0 1289

Sziasztok!

 

Örülök, hogy rátaláltam erre a topikra, és boldogsággal tölt el, hogy nem csak én vagyok csizmaőrült.

 

Igen, kedvelem, ha a lányok csizámt hordanak, és az látszik is. Én konkrétan azokért a darabokért vagyok oda, amelyeknek hosszú a szára, lehetőleg bőr vagy lakk az anyaguk, vékony, nőies a talpuk és az orruk. Érdekes módon viszont nem szeretem, ha tele van mindenféle díszítéssel csattal. Inkább az egyszerűbb, simább fazonok tetszenek max. kevéske díszítéssel.

 

Az igaz, hogy vékony a határ az elegáns és az izgató között, sőt gyakran összemosódik a kettő. De egy hosszúszárú csizma, térdcsizma vagy combcsizma miniszoknyával még mindig elegánsabb, mint egy vastag talpú bakancs farmerral. Ez utóbbi inkább kiábrándító, míg tény hogy az előbbi egyben nagyon izgató is. Erre olvastam valahol, hogy "napóleoncsizma piros miniszoknyával egész egyszerűen nem ér!"

 

Egyébként érdekes, hogyan tud változni a lányok álláspontja. Emlékszem, kb. 16-17 éve nagy divatok voltak a térdcsizmák. Sokan ráhúzták a nadrágra, sőt még nyáron is hordták, és miniszoknyával is. (Hm. Akkoriban ezek szerint nem volt qrvás.)

Aztán jött a bakancsok korszaka, és csak nagyon nehezen tudta magát visszalopni a csizma az öltözködésbe, és akkor is jobbára a nadrág alá száműzték. Nem szeretem, ha nadrág alatt hordják, mert akkor nem látszik belőle semmi sem. Mint ha nem is lenne.

 

Ugyan erre a hétvégére hőségriadót fújtak, de bizony már a kertek alatt van az ősz, a hidegebb idő. És újra itt a csizmakorszak. :-) Kíváncsi leszek, milyen lesz az idei csizma, illetve csizmaviselési divat.

 

Néhány kép a gyűjteményemből:

Csizma Matyi Creative Commons License 2008.09.05 0 0 1288
b3b2b1

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!