Keresés

Részletes keresés

8auJANI Creative Commons License 2014.06.18 0 0 4075

Bocsi!  most látom megkaptam .

Előzmény: 8auJANI (4074)
8auJANI Creative Commons License 2014.06.18 0 0 4074

Idáig nem kaptam meg.

Előzmény: nicko (4069)
nicko Creative Commons License 2014.06.18 0 0 4073

ja és..

"Ingyenes házhoz szállítással az ország bármely településére"

Előzmény: nicko (4072)
nicko Creative Commons License 2014.06.18 0 0 4072

Írtam azt is a 3 év gari 6500-tól felfelé van!

szállítás nekem 0Ft volt (gondolom eleve benne volt az árban) edigitalnál.

 

Itt van a kiszemelt példány árgépes árai. edigital a viszonteladó, felette lévők nem. Gondolom nem kérdés melyiket választom.

Előzmény: GPS (4071)
GPS Creative Commons License 2014.06.18 0 0 4071

 

Háát, nálam biza nem 20k volt a különbség. A legolcsóbb "hivatalosnál" akkor 182 ezer volt (meg ennél több)... az én "szürkéimnél" meg 124 ezer.

 

Ezt akárhogy nézem, 58 rugó.

 

(Erre rájött még 2 ezer a szállításért - igaz, ezért a TV-asztalomig hozták, beüzemelték - és csak azután kellett kifizetni, ha meg voltam elégedve. )

 

De én még arra sem emlékszem, hogy "hivataloséknál" akkor 3 év lett volna a gari - mert ha jól emlékszem, akkortájt ott is 2 év volt, csakúgy, mint a "szürke-egereimnél" :-)))

.

Előzmény: nicko (4070)
nicko Creative Commons License 2014.06.18 0 0 4070

Jelenleg írtam...20K a különbség, anno is ennyi volt mikor vettem.

annyit meg megér az egész bőven, mert mint a példa mutatja el lehet intézni a csereutalványt a regisztrált + évre, szürke importnál bebuktam volna.

Mindenki maga vagy pénztárcája döntse el hol veszi a tévét, de kalkulálja be "ami elromolhat az el is romlik" lásd az én példámat. Így az új tv is ott lesz véve a 2+1 miatt, ha már a samsung úgy döntött az 5 nap alatt 5 év gari nem jár nekem. ;)

Előzmény: GPS (4068)
nicko Creative Commons License 2014.06.18 0 0 4069

Thx :)

megírtam még előtte mélben az itteni címedre az egész levelezést. nem kaptad meg?

Előzmény: 8auJANI (4067)
GPS Creative Commons License 2014.06.18 0 0 4068

 

"csak 1 hiba van a számításodban. nekem 6500-as típus amire anno 2+1 (most már 1+2) év gari van hivatalos samsung viszonteladóktól vásárolva. szürke importra max.2 év"

 

Azért nem annyira rossz az az én számításom. Gondolj bele:

 

Én valóban csak 2 év garit kaptam - ám 60 ezerrel olcsóbban vásároltam.

 

Szerinted megér +1 év gari (amit vagy felhasználsz, vagy nem) - az egész TV árának közel a felét, amit viszont szigorúan kicsengetsz vásárláskor?

 

Egy 5 milliós autó esetén, kifizetne valaki mondjuk plusz 2+ milliót - egy év plusz garanciáért?

 

Tegyük fel abban a plusz 1 évben elromlik valami benne. Milyen hiba lehet az, aminek a javítása többe kerülne 60 ezer Ft-nál?

Illetve ki a franc javíttat 60 ezerért egy 125 ezres TV-t?

 

2001-ben vettem 4 új autót, a daewoo két végéről: vagyis 2 darab egyenként 26 ezer dolláros Leganzát és 2 darab 6 ezer dolláros Tico-t.

 

A szalonban megdumáltak, hogy érdemes lenne vásárolni 3 évere kiterjesztett garanciát is - ami a Leganzákra darabonként 890 dollár volt, a Tico-kra 335 dollár. Per darab.

Tehát összesen 2.450 dollárt fizettem ki éhgyomorra ezért a kis mókáért (ez cirka 550  ezer Ft ma).

 

Tudom mi romlott el 3 év alatt a 4 autón? Az égvilágon SEMMI !!!!

Gyakorlatilag kidobtam az ablakon félmillió forintnyi pénzt - a nagy semmiért.

 

(lehet, ha európai autókat veszek, akkor busásan kihasználtam volna a lehetőséget... na de egy koreai autón mi a fene romlana el 3 év alatt?)

.

Előzmény: nicko (4063)
8auJANI Creative Commons License 2014.06.18 0 0 4067

Akkor  GRATULA!!   gyöztél , örülök neki.

Előzmény: nicko (4064)
nicko Creative Commons License 2014.06.17 0 0 4066

engem ez már nem érdekel.. ;)

adott volt egy hiba amit nem tudtak javítani..végül a szerelőre hagyatkoztak aki nemes egyszerűséggel mondott egy orbitális hülyeséget, amit aztán a samsung tényként állított fel. Hát állíthat csak nem nekem. :)

 

játékra nem alkalmas a magas inputlag miatt 43-45ms, de minden másra jó monitorként.

Előzmény: dos48 (4065)
dos48 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 4065

 

  ...és valahol már megvan a benfentesek között a lecserélt TV leendő gazdája, aki tizedáron megveszi 

 

     a rossz készüléket monitornak.     :)

 

Előzmény: nicko (4064)
nicko Creative Commons License 2014.06.17 0 0 4064

Megjött a levél a csereutalvány felajánlásával. ;)

nicko Creative Commons License 2014.06.17 0 0 4063

csak 1 hiba van a számításodban.

nekem 6500-as típus amire anno 2+1 (most már 1+2) év gari van hivatalos samsung viszonteladóktól vásárolva. szürke importra max.2 év (bolti gari) független attól 6400 vagy 6500-as tipus. Ergo 1 évet lehet így bukni, nekem meg pont a 3. évben jött ki a hiba, ha bolti garis lenne kitörölhetném vele a hátsómat.

Minden másban igazad van.

 

jelenleg amíg voltak a nagy akciózások a bolti garis és viszonteladói 40F6500 ára között 20K volt a különbség egy ebbe való alaplap 50-60K körül mozog. Érdemes utánaszámolni melyik a nagyobb bukó, ha a 3, évben lohad le a tv ezen része.

Előzmény: GPS (4062)
GPS Creative Commons License 2014.06.17 0 0 4062

 

Nekem meg attól óvtak amikor a TV-met vettem, hogy ne vegyek 60 ezerrel olcsóbban egy "nem-hivatalos" viszonteladótól - mert ha gari-problémám lesz, majd szívni fogok.

 

Erre fel kiderült, hogy a "nem-hivatalos" saját maga intézi a gari-ügyeket (kiviszi Szlovákiába, helyben van szerződése, mindegy, nem az én dolgom) - de a lényeg, hogy a javítás idejére (amit teljes egészében ő intéz - a ki-beszállítást beleértve) - egy ugyanolyan átlójú csere TV-t szállít ki, hogy addig se maradjak TV nélkül.

 

Most, hogy hallom hogy milyen prímán működik a "hivatalos" gari-intézés, most már úgy érzem, hogy találtam 60 ezer Ft-ot az utcán.

 

Az biztos, hogy ha bármi ilyesmit veszek ezentúl - óriási ívben el fogom kerülni a "hivatalos" márkaképviseleteket és főleg azoknak a "még hivatalosabb" viszonteladóit.

 

Főleg, hogy ezért a fenenagy "hivatalosságért" még sok tízezer Ft felárat is fizettetnének velem.

.

Előzmény: nicko (4061)
nicko Creative Commons License 2014.06.17 0 0 4061

kapnak 1 hetet részemről és ha továbbra is leszarnak meg mellé dumálnak nincs tovább megtesszük az első lépéseket nem csak fenyegetőzünk.

Előzmény: 8auJANI (4059)
nicko Creative Commons License 2014.06.17 0 0 4060

4 nap híjján 1 hónapja szervízben.

de én kértem, hogy nem kel a sokadik alaplapcsere, hanem készülékcsere (csereutalvány) mert láthatóan nem tudják megjavítani a hibát.

Előzmény: 8auJANI (4059)
8auJANI Creative Commons License 2014.06.17 0 0 4059

Most hol van a tévéd? és nem jó továbra sem? Nekem  ez a huzavona is 3-4 hónapba telt, volt ,hogy a szervizben volt egy hónapig is , ne hagyd magad és fenyegesd öket keményen.

Előzmény: nicko (4057)
nicko Creative Commons License 2014.06.16 0 0 4058

javaslon ennek a blog bejegyzésnek a tanulmányozását.

Előzmény: bardav (4055)
nicko Creative Commons License 2014.06.16 0 0 4057

Leakartak rázni vissza írtam aminek a kényege az volt (nem ezekkel a szavakkal) hogy lényegében ha hülyének néznek akkor hova fordulok és milyen panasszal.

Most megint ott tartunk, hogy legyek türelemmel a válaszukig..ott tartunk mint 3 hete. Neked mennyi ideig tartott ez a huzavona?

Előzmény: 8auJANI (3971)
GPS Creative Commons License 2014.06.16 0 0 4056

 

A következő TV-m garantáltan off-line verzió lesz.

 

(Ha egyáltalán kapok még olyat)

.

Előzmény: Törölt nick (4053)
bardav Creative Commons License 2014.06.16 0 0 4055

Sziasztok! Samsung Smart TV-t tudok-e rákötni erősítőre, aminek nincs optikai bemenete.

Próbálkoztam a fülhallgató kimenettel, a scart kimenettel, de nem működik, valszeg a HDMI csatlakozás miatt. Van-e bevált módszer, például működik-e az optikai-RCA konverter, vagy az is bebukik a HDMI csatlakozás miatt? Előre is köszi a GURUKnak.

-hitchcock- Creative Commons License 2014.06.15 0 0 4054

kösszépen!

Előzmény: nicko (4052)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.15 0 0 4053

Csak, hogy a realitások talaján maradjunk: Normális facebook kliens sohasem lesz rá, mint ahogyan normális böngésző sem. :-) És az online streamekkel kapcsolatos problémákat sem fogják (akarják) megoldani a böngészőben. Ha szeretnék, már régen megtették volna. Ez szándék kérdése, nem a képességé. Ugyan az van, mint az 1 éves telefonokkal... magukra hagyják őket, nem fejlesztenek rá, egy nyomorult új android verziót sem adnak ki rájuk. Ha csúcskategóriád van, akkor esetleg egy frissítés.

 

Az appok frissítése le van tiltva. De ettől a smart felületet képesek valami oknál fogva variálni (és néhány appot is; mivel kérés nélkül újratelepül egyszer a fitness vagy valami hasonlóan értelmes app... mindezt a szemem láttára. Beléptem a smartba és már rántotta is le... Ez tuti.)

 

Igen, hiszek a kémkedésben. Nem is vagyok bejelentkezve sehová sem a tévéről, nem tartom túl biztonságosnak. Volt is erről egyszer egy nagyon értelmes írás, hogy ezek az eszközök a leginkább kiszolgáltatottabbak, gyakorlatilag semmi védelem. Lehet azt is tudják rólam, hogy esténként a Nóta tévét nézem egy kisgatyában, chipset majszolva? :-D

Előzmény: 8auJANI (4051)
nicko Creative Commons License 2014.06.15 0 0 4052

1. H6400-tól van DVB-S tuner Korábbi évjáratok esetén 6500-tól van benne.

2. dupla tuner a 7000/8000 tipusban van ezt így jelölik: 2x DVB-T/C/S2 ez csak a PIP funkciónál lényeges.

3. amiről konkrétan kérdezel nem oldható meg meg mivel bementi forrásnak nem lehet csak vagy légi vagy kábel vagy satellitet megadni. Mivel a memóriában elmenti a behangolt csatornákat így ha pl. M1 HD (dvb-t) nézel utána kiválasztod a satellitet és nézed a M3 (dvb-s / thor).

Kicsit több gombnyomást jelent csak és mivel mindkét koaxhoz van bemenet a tv-n nem kell se resetelni sem dugdosni a kábeleket.

 

Az egy dolog mi szerepel ÁSZF-ben és másik dolog mi van üfsz-en..én elöbb ott érdeklődnék személyesen, hogy egyáltalán van e nekik.

Előzmény: -hitchcock- (4050)
8auJANI Creative Commons License 2014.06.15 0 0 4051

Szia!

Ezért vagyok én is mérges, mert nekem is ugyan igy viselkedik egy ideje, pedig jó pár éve használom igy én is a facebookot.  Más! a tv frissitést hiába tiltod le az appokat ö frissiti ugy is mert az nem tiltottad le, én is most fedeztem fel , behivod az appokat , a képernyö alján van egy olyan, hogy további alkalmazások és ha abba belépsz a képernyö jobb felsö sarkában ott van OPCIÓK , és abban kell letiltani az alkalmazások autómatikus frissitését.

Előzmény: bimmi (4049)
-hitchcock- Creative Commons License 2014.06.15 0 0 4050

szevasztok,


samsung smart tv-t tervezek venni, olyat, amiben van a földi digitális mellett dvb-s2 tuner is.


a célom az, hogy a mindig tv ingyenes adói mellett nézhessem a digi tv műholdas csatornáit is ci+/kártyával (ha jól tudom, hivatalosan is van már műholdra is, legalábbis az ászfben szerepel). ha minden flottul menne, még egy astra1-et is rákötnék diseqc-vel.


a kérdésem annyi hozzátok, miután több órás keresés után se találtam választ, az áruházak staffjában meg nem bízom, hogy lehet-e olyat, hogy egy csatornalistában nemcsak egyféle forrás, hanem kedvem szerint rendezve több is szerepel?


tehát pl:

P1: M1 HD (dvb-t)

P2: M2 HD (dvb-t)

P3: M3 (dvb-s / thor)

P4: RTL Klub (dvb-t)

P5: ZDF HD (dvb-s / astra1)

 

vagy igaz a félelmem, mely szerint egyszerre csak egy tunert lehet használni? (azaz ha a műholdat választom, csak reset után tudok dvb-t-t nézni és forditva)


a másik kérdés, hogy van-e valakinek tapasztalata a digi műholdas kártyájával samsung tv-ben?


a harmadik meg annyi, hogy a diseqc 1.0-t támogatja-e az egyszeri dvb-s-es samsung?

 

ha a fentiek nem mennek, tudtok-e ajánlani olyan tv típust, márkát, ami ezeket tudja? őszintén szólva az évek során nagyon meguntam a set-top-box hegyeket...


köszönöm szépen a választ!

 

bimmi Creative Commons License 2014.06.14 0 0 4049

Sziasztok! Másfél éves samsung smart tv-m van.  A Web browser pár napja azt csinálja, hogy ha a böngészőben úgy szeretnék belépni a Facebookra, hogy bejelölöm a "maradjak bejelentkezve" négyzetet, akkor visszadobja a bejelentkezést.  Az x -elés nélkül belép, de akkor meg mindig újra be kell jelentkeznem. Valami ötlet? Köszi! (Végre csinálhatnának egy használható fb appot. :S )

nicko Creative Commons License 2014.06.14 0 0 4048

emlékezz az LG tévék esetében bebizonyított "kémkedésre"..nagy valószínűség szerint rávan kötzve a tv-d a netre és azon keresztül már mindent megtudnak csinálni.

Előzmény: Törölt nick (4046)
nicko Creative Commons License 2014.06.14 0 0 4047

írj a samsungnak amiben megkérdezed konkrétan mit frissít ez az fw, mivel nem publikus a tartalma ezért nem adnak ki sosem changelog-ot.

 

az ONTV több bosszúságot okozott eddig F szériásoknak mit jót.

 

Az OnTv saját magát hirdetése véletlenszerűen folyamatosan felbukkan, mindegy, hogy a részletekre, vagy az OK-ra nyomtam, illetve függetlenül attól, hogy már beállítottam, és egyelőre látszólag működik is már.
De ő még mindig csak hirdeti magát a felső sávban.
Na ezt szeretném kiiktatni de véglegesen.

Előzmény: Törölt nick (4044)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.14 0 0 4046

Nálam is ki van kapcsolva. De baromi érdekes, hogy a smart részbe bele tudnak avatkozni. Nem is értem hogyan... de tuti.

Előzmény: GPS (4045)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!