Keresés

Részletes keresés

katafa Creative Commons License 2008.04.01 0 0 290
Nincs lockom, de nem is nagyon varrok rugalmas anyagokat. Akkor pedig keskeny cikk-cakkal varrom a varrását egy spéci Bernina-talppal, ami állítólag arra jó, hogy több cérnát használ fel (? nem értem, de ezt írják), ezért rugalmas a varrat. Én inkább "konzervatívan" öltözöm, pólókat meg venni szoktam.
Előzmény: ezkriszti2 (287)
arcencil Creative Commons License 2008.04.01 0 0 289

Feltettem még egy újságot, de egyenlőre a mellékleteket nem, mert túl lassan tölti fel a benti gépemen és nem akarom, hogy lerohanjanak az informatikusok, hogy mi a fenét csinálok munkaidőben :-) Szóval majd este teszem fel a többi részét!

Aztán szép lassan felpakolgatom a többit is ha lesz időm!

ktimó Creative Commons License 2008.04.01 0 0 288

Arci! Megnéztem az Ottobre magazinokat, tetszenek :-)

 

Lányok, nincs valakinek nyári kislány kalap szabásmintája? Vagy bármilyen sapkaféleség?

Előzmény: arcencil (275)
ezkriszti2 Creative Commons License 2008.04.01 0 0 287
Bolt címet elraktározom, köszi.
Azt áruld el, van lockod? Ha esetleg nincs, mivel varrod a rugalmas anyagokat?
Előzmény: katafa (285)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.01 0 0 286
Ez aztán a meglepetés, és milyen jó hírrel jössz ráadásul.
Előzmény: katafa (285)
katafa Creative Commons License 2008.04.01 0 0 285

Bocs, hogy idepofátlankodok, de én is magam varrom minden ruhám:)

 

Találtam egy jó bolt reklámját a mostani Burdában. A Petőfi S. utcai drága-szép boltnak van egy outletje a Pannónia u. 19-ben (Vígszinház mögött). Csodás anyagok (selymek, lenek, muszlinok - mi szem szájnak ingere) 500-800 Ft/métere és nagyon gálánsan mérnek, tehát még olcsóbb. Sőt a Burdában van egy kis szelvény is, amire még 10% kedvezményt adnak.

arcencil Creative Commons License 2008.03.31 0 0 284

Drágám írtam mélt. Remélem így már jobban látod a bescannelt dolgokat, mert szerintem tényleg klassz megoldás.

 

Jolcsi akkor megolajozom a tűtartót is. De azt hol kell???

 

Most nem nagyon varrok semmit. Ki van szabva egy farmeranyag nadrágnak, azt kellene befejezni, de hét közben egyszerűen nincs már kedvem. Mindig 7-8 körül érek haza.. No mindegy 1 hónap és vége a bolondok házának. Aztán nekiveselkedem a tavaszi nyári kollekciónak :-)

 

Te min ügyködsz?

Előzmény: ki1csoda (283)
ki1csoda Creative Commons License 2008.03.31 0 0 283

tudod hallgatnek en, de nem tudtam, hogy van valami trukk. En fogtam lockoltam aztan levarrtam es megvarrtam a belest osszefektettem es koze a gumi. De mire kesz voltam Arci feltett egy kepet (pontosabb reszleteket nem latok, de majd megvilagosit, hogy hogy lehet a multiply-on latni) ahol szo nincs lockrol, csak valhogy 2szer varrja, de ha jol latom nem franciavarrat.

A tanulsag, hogy elobb kerdezz, aztan varrj:-))))

Előzmény: jolcsi2sk (281)
Caitlin Creative Commons License 2008.03.31 0 0 282
en is kerhetnem a gyerekmintakat?
jolcsi2sk Creative Commons License 2008.03.31 0 0 281
Kicsoda drágám nem hallgatsz az idősebbre,)))  Valahol olvastam, hogy a muszlint vékony hímzőcérnával kellene varrni. Ha csak lockkal varrod össze, kifeslik.-én már megjártam.  Te hogy szeretted volna összevarrni?-rejtett varrással? Én valamiből kimaradtam, mert nem tudom, miről beszélgettek. Mi az a tuti megoldás?
Előzmény: ki1csoda (276)
jolcsi2sk Creative Commons License 2008.03.31 0 0 280

Igen Arci, és még a tűrúdra is .  Egyszercsak azt vettem észre, hogy megváltozott a hangja. Arra nem emlékszem, hogy kattogot-e. Most minden rendben van a gépemmel. A második olajozás után lett jó a hangja.

Hozattam spec.talpakat, de nem volt időm kipróbálni. A bőrvtalpról lemondtam, mert 24000-Ft az ára.Helyette teflonost vettem. Az egyik talp 12000.-Ft volt, m.nyelvű haszn. útmutatót nem adtak hozzá, anélkül pedig nem tudom használni.

Mit varrsz mostanában?

Előzmény: arcencil (274)
katbo Creative Commons License 2008.03.31 0 0 279
Engem is nagyon érdekelne, csak ezen a multiply-on csúszik mindig el a dolog.
Előzmény: arcencil (275)
idi4 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 278
Engem is nagyon érdekelne.Csak nemtudom hogy amit említesz 20 számot az mind gyerek?ha nem nagyon megnézném.
Előzmény: arcencil (275)
dalia Creative Commons License 2008.03.31 0 0 277
arcencil, engem nagyon érdekelne, megosztod velem az elérhetőségét?

köszi

d.
Előzmény: arcencil (275)
ki1csoda Creative Commons License 2008.03.31 0 0 276

Arci, engem tutira erdekel, mive nem tudom megrendelni, mert ugye egy evig kellene egy helyen lakni...na ez nehez:-) nekem asszem van multily-os cimem, de nem tudom a Tiedet.....vagy mi. Nincs veletlen meg az utolso felnott szam?

 

Ok, muszlin tuti megoldasa itt bebukva, de tanulok es a kovetkezo (amikor ugye lelotok) jobb lesz:-)

Előzmény: arcencil (275)
arcencil Creative Commons License 2008.03.31 0 0 275

Lányok csak próbaképp feltettem a multiply-ra az Ottobre gyerekmagazin 2006/01 számát. Nekem elektronikus formában megvan vagy 20 Ottobre magazin szabásmintástól.

Mivel ennek az újságnak kisebb a szabásmintaíve mint a Burdáé, színesek a vonalai és jobban átlátható ezért jól scannelhető és használható. Én egy orosz fórumról töltöttem le.

Persze kell egy kicsit kirakósozni a kinyomtatott szabásmintaívvel, de egész jó mulatság ;-)))) Aztán csak össze kell ragasztani celluxal.

 

No szóval a képek között vannak a fotók. A leírások és a szabásminták pedig a videók között egyben. Most *arj kiterjesztésű csomagolt fájl-ként tettem fel, ez azért jobb mert a zip vagy a rar nem sokat tömörít csak arra jó, hogy összetegyük egy cumóba a fájlokat.  Az *arj-vel viszont a felére lehet venni a kiterjesztést.

Nagyon egyszerű a használata, a blog részbe leírtam, hogy miként kell kicsomagolni :-)

 

Ha van rá igény fel tudom tenni a többi Ottobre számot is. Most direkt egy tavaszit választottam.

 

Bocsi, ha kicsit off voltam. További szép tavaszi napot!!!!! Juhéjjjjj

arcencil Creative Commons License 2008.03.31 0 0 274
Jolcsi! És te is csak a bobinra cseppentesz a tűlemezt levéve, felülről? A tiéd is kattogott??
Előzmény: jolcsi2sk (269)
arcencil Creative Commons License 2008.03.31 0 0 273
Kicsoda! A multiply-on teljesen jól látszik a kép és a metodika. Főképp a harmadikon, a rajzos részen lehet követni az eldolgozást. Tényleg nem lockolt, de itt az a lényeg, ugyanis a több lépéses varrásban teljesen "eltünteti" a varrásráhagyást. Így nagyon esztétikus lesz.
Előzmény: ki1csoda (266)
arcencil Creative Commons License 2008.03.31 0 0 272
Elena, köszi! Akkor nem én képzelődöm... :-) Szerintem is nagyon szembetűnő az eddigi halk menettel szemben a kattogás... Holnap vagy holnapután beviszem megnézetni, aztán írok, hogy mi újság!
Előzmény: elena2 (267)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.31 0 0 271
Idi, átmentek végül a könyv részletei? A szálvezetőmet még mindig tartogatom ám, hátha a Te ötleted kevésbé macerás, mint reszelgetni.. : D Nem árulod el? :D

Arcikám, a válaszom elúszott, de igyekszem majd..
Előzmény: idi4 (270)
idi4 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 270
A voile nem függöny anyag?nekem függönyöm van belőle,múlthéten varrtam.Ruhának is használják?
Előzmény: Sondra* (268)
jolcsi2sk Creative Commons License 2008.03.31 0 0 269

Kicsoda a muszlinnál a bélés visszája legyen befelé. A muszlinnák a varr.ráhagyása lock szélességű legyen, ha nem tisztázod el, kifoszlik. A gépemen van ilyen progr., hogy hengerszegély. Ezzel nagyon szépen lehet a muszlint beszegni. Ha neked nincs ilyen progr.a gépeden, akkor keskenylock,  ezt behajtod, és levarrod. Így a felhajtás kb.2mm-es lesz.

Ne ijedjetek meg, ha egy kicsit hangosabb a gép.  Kb. 2 hete olajoztam, és tegnap vettem észre, hogy ismét olyan halk, mint újkorában.

Előzmény: ki1csoda (266)
Sondra* Creative Commons License 2008.03.31 0 0 268

Kicsoda, most meg tuzetesebben megneztem: az alsoszoknya az egyik zsorzsettszoknyamon tenyleg ugy van varrva, hogy szint-szinre varrtak aztan beforditottak, igy a beles es a kulso szoknya varrasai egymast "nezik". De ez a szoknya nagy mintas igy nem latszik. Valszeg, ha neked 6 varras van, akkor ez nem nyero... talan jobb befele iranyitani az alsoszoknya varrasait is.

De most irok egy meg jobb, meg laposabb megoldast:

A masikon szoknyan igazabol nem is ertheto melyik az alsoszoknya szine meg visszaja, mert olyan lapos, lockfele oltessel van az egyetlen helyen hatul osszevarrva. Huu, most hianyzik a szakzsargon, amit en nem igazan ismerek (irulo-pirulo smiley)... szoval nem egymassal szemben van osszevarrva a ket resz, hanem egymasra csusztatva, szeles, lapos lockszeru oltessel. Igy aztan egyaltalan nem latszik at.

Az aljuk meg (kulso szoknyaknak) mindegyiknek kivetel nelkul suru lockkal van eltisztazva, hullamosra megnyujtva az anyag szelet, ami nekem nagyon tetszik. Az alsoszoknyak nincsenek visszahajta csak lockolva, persze nyujtas nelkul.

Gondoltam, hogy a lojetek le inkabb lesz a dolog vege... ugyanigy voltam a selyemszoknyaval en is... :-D Bar meg ketszer-haromszor azert belevagtam ilyen foszlos-csuszos anyagokba: egy dupla retegu voile (ezt hogy hivjak magyarul?) kismamanadrag, es egy szinten dupla kismama tubusruha eseteben... de minden alkalommal megfogadtam, hogy ez volt az utolso. Ezert van meg vagy 4-5 voile anyagom a szekrenyben, megvarratlanul...

Előzmény: ki1csoda (266)
elena2 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 267
Sziasztok, szép vasárnap délutánt mindenkinek!
Arci, egy időben vettük a gépünket. Az enyém is kattog a bobbinnál, úgy két hete, megtisztítottam, beolajoztam, de a kattogás maradt, és egyáltalán nem tetszik. Biztos, hogy nem normális dolog rajta, mert korábban olyan halkan működött, mint egy kisangyal.
Jövő héten nem lesz időm elvinni a VCG-be, ha esetleg Te előbb elviszed, légy szíves írd meg mit mondtak!
Előzmény: arcencil (263)
ki1csoda Creative Commons License 2008.03.30 0 0 266

Arci, en meg tegnap meg mikor irtam, neki is alltam es befejeztem a szoknyat....de csak lock meg varras:-(  az a baj, hogy ezt a kepet nem latom pontosan, hogy mit is csinal, de tuti nem lockolt:-) en meg ugy latom hogy ez a franya muszlin mar attol foszlik, ha ranezek. Legkozelebb ha kiejetem azt  a szot, hogy muszlin, lojjetek le!

Meg az sem vilagos, hogy ugye a belest muszaj a visszajaval a szoknya visszajahoz varrni es igy kicsit latszik a varrat...ha jol ertem Sondra, ezt mondtad;-) itt most nem veszes, mert 6 darabos a szoknya, eleg lebegos, de teoretikusan mit kellene ezzel csinalni. A belest sem akarom ezert felhajtani, csak lelockolom, egyekent sem lenne vilagos merre hajtsam:-)

Szoval mar csak a szoknya alja van, mert meg gondolkodom, hogy legyen egy fodor az aljan esetleg.

Aztan gyorsan osszevarrom meg a polot is, amit tegnap kiszabtam, csak ugye a lockban cernat kell cserelni, es mig a fodor kerdes nem dol el....hmmm

na megyek:-)

Előzmény: arcencil (260)
Sütibácsi Creative Commons License 2008.03.30 0 0 265
Nem kopik a gép olyan könnyen. Kint a cégnél a gyorsvarrókat se olajozzák, mégis megy mind. Bár a hangjuk hasonlít a traktoréra. Akkor kapnak olajat ha én rakok bele meg megolajozok mindent.

Szoktam olajozni ott ahova az orsótokot betesze, na az elméletileg egy állórészből és egy forgórészből áll, a belső része áll és kívül forog rajta egy rész, és a két rész közé szoktam olajat cseppenteni, de utánna bekell varrni a gépet, mert olajat vehet fel a tű vagy cérna és összerondítja az anyagot. Remélem érthetően magyaráztam. :D
jolcsi2sk Creative Commons License 2008.03.30 0 0 264

A tűlemez alá és a tűrúdra kell 1-2csepp. Arci ugyan mi tudna elkopni a gépben? Én majd mielőtt betölti a harmadik évét, akkor fogom vinni.

Sondra  én is örülök, hogy itt vagy!

Előzmény: arcencil (263)
arcencil Creative Commons License 2008.03.30 0 0 263

Levettem a tűlemezt és cseppentettem. Kicsit jobb, de még mindig nem okés. Szerintetek mennyi idő után kell elvinni egy kis lélekápolásra a szerelőhöz? Nem szeretném, ha valami elkopna benne...

arcencil Creative Commons License 2008.03.30 0 0 262
Lányok, ezt a csoda Pfaff gépet hol kell olajozni??? Kicsit kattog a bobin, kitisztogatni kitisztogattam, de nem tudom hová kell cseppenteni. Help!
arcencil Creative Commons License 2008.03.29 0 0 261

Feltettem a multira is a fotók közé. Ott a "zoom in"-el olvasható, mert itt sajnos lekicsinyíti a rendszer.

 

Már látom, hogy mi lesz a másik könyv amit be fogok scannelni.... Ebben tényleg nagyon profi módszerek vannak.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!