Keresés

Részletes keresés

kisbé Creative Commons License 2004.06.02 0 0 226
Helló mindenki!

Na, úgy néz ki, hogy mi megyünk. Barban találtunk egy ócsó(nak tűnő) apartmant, ahol voltak már ismerősök, és dícsérték nagyon. Ott 4 napot töltünk, és onnantól amerre látunk, leginkább felfelé a hegyekbe. Kérdés: mennyire lehet hirtelenjében szállást szerezni arrafelé? Úgy értem egy éjszakára, akár sátorral is.

köszi

kisb

wizi Creative Commons License 2004.06.02 0 0 225
Az utak viszonylag jók, bár az autópálya sokat romlott. A hegyekben a kőomlás rendszeres, egy haverom a feleségével ott maradt egy ilyenben. Mocival estek, de kocsival is érhet meglepetés, szóval ésszel a sziklák között. A rendőrök pofátlanul ott büntetnek ahol érnek. Bármiért. Alkudni lehet :-). Ha 4-gyel megúszod az már ok. Lézerrel lődöznek messziről. Ez persze Szerbia, Montenegró már "ligh"-tosabb.
Előzmény: orbanati (224)
orbanati Creative Commons License 2004.06.01 0 0 224
Sziasztok!

Ki mit tud az utak minőségéről, illetve a rendőrök külföldiekhez való hozzáállásáról?
(Tényleg megbüntetnek ha kell, ha nem? Mennyire?)
Mi ugyanis motorral mennénk - nagy Bandit :)
(K)Ati

mammamija Creative Commons License 2004.06.01 0 0 223
Jajjjjjjj! Még szállásunk sincs, és bárhol nézegetek 5 személyes alig-alig található. Az időpont is kérdéses, két gyerek kétféle táborát, a lánynál a "nehéz napokat" stb. kell egyeztetni...Már látom az lesz, elindulunk és helyben keresünk szállást. De nehéz 5-nek:(
Előzmény: BlueBird (222)
BlueBird Creative Commons License 2004.05.28 0 0 222
Látom, hogy nem igazán érkezett válasz erre, bocs a rövidség miatt, tehát, az a legegyszerűbb, ha mindenhová viszitek a törülközőt és a fürdőruhát és délelőtt várost néztek utána meg pancsoltok : )
Pl. a Kotori öböl nagyon alkalmas erre, de nem Kotor városánál, hanem Perastban, gyönyörű tiszta ott az öböl vize. Tehát: először Kotor (fel a hegyre, jót izzad, gyönyörködik a kilátásban, jeges limonádét iszik mikor leér, megnézi a várost, esetleg az éppen odaérkező bazi nagy hajót, utána Perastban áthajózik az egyik szigetre, aztán fürdés). Búvárszemüveget is vigyetek!
A gyerek meg Budvában csujjogathat a diszkóban, de számítson rá, hogy olyan negyed/fél 3 magasságában lámpaoltás van.

Jó utat : )

Előzmény: mammamija (216)
orbiter Creative Commons License 2004.05.28 0 0 221
Kempingezés Montenegróban:
http://www.ittjartam.hu/client/xp.php?id=9&backpage=1
liberális Jankó Creative Commons License 2004.05.27 0 0 220
Sziasztok!

Az odautazással kapcsolatban mindenkinek ajánlom, hogy a Szabadkáról este 7kor induló vonaton van autószállító kocsi is! A vonat hállófülkéi 4 személyesek, és nagyon kényelmesek, a jegy ára baráti. A pontos árakat a http://www.yurail.co.yu/putnicki-saobracaj/tarifska-ponudau.htm-on találhatjátok meg, de az én kalkulációm szerint az odavissza út ára 4 személyre autószállítással együtt és a két hálókocsi pótjeggyel egy személyre kb. 16000 Ft. Ez nagyon megéri, mert cserébe az ember spórol egy napot, és a benzin költség is legalább 40ezer lenne.

Más téma!

Tud valaki segíteni nekem abban, hogy hol tudnék foglalni apartmant a Kotori öbölben, és azonbelül leginkább Perastban? Nagyon fontos lenne!

Jankó

Előzmény: téeszelnök (207)
hajnal.efraim Creative Commons License 2004.05.22 0 0 219
to lalilalila.....

Hi.A katolikus plébániára hol foglaltál szállást?
Az ott van a temető környékén, ahol annyi apácát látni?
Engem nagyon érdekelne az a cím. Esetleg ha nem publikus priviben megírhatnád.(hajnal.efraim@freemail.hu) Előre is köszi.
Herceg Novit mindenkinek ajánlom. Itt lehet látni(ha nagyon akarsz találsz) nyílt tengert, diszkót(Igaluban) + mindent.A kék barlangok megtekintése kötelező!!!!Búvár maszkot vinni, tanfolyamot is lehet csinálni 50 euroért és 20m-re levisznek. Legalábbis ennyibe került múlt évben.

Előzmény: Törölt nick (218)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.20 0 0 218
Mi 8 napot leszünk,ebből 2 nap utazás. első nap Dubrovnikig megyünk, kempingbe, másnap megyünk Ulcinjba, ha nem tetszik a szállás, majd ott keresünk másikat. Simán lehet találni ott is szállást, nekünk is ez az első, hogy foglalunk, mert kisgyerekekkel megyünk.De ha nem fog tecceni, akkor ott hagyom és keresek másikat. Eddig még mindig jókat találtunk itt is és Ho-ban is. 2éve Herceg Noviban voltunk a katolikus plébánián 5!!Euróért,hűvös szobákkal,tengerre néző kb. 30 méteres terasszal, eddig az volt a legjobb. Én is nyílt tengerre akarok menni, a Kotori öbölben már voltunk 2 éve. Pálmafák mindenhol vannak. Erre is voltunk már 4-5éve, de Ulcinjig nem jöttünk le. Minden nap másik strandra megyünk,3-4kor ebéd utána városnézés. 6nap-6város: Ulcinj,SvetiStefan,Budva2x,Bar,Kotor?,talánAlbánia. ha diszkózni akartok, akkor Budva!!
Előzmény: mammamija (216)
hnéb Creative Commons License 2004.05.20 0 0 217
Azt szeretném megkérdezni,hogy volt-e valaki Ulcinjban az Otran apartman házban.Azért kérdezem, mert azt az információt kaptam,hogy nagyon lerobbant állapotban van.Ha volt valaki akkor szívessen venném ha írna nekem róla,mert gyerekkel mennénk és azért nem mindegymilyen a hely.Az email címem /blucia30@freemail.hu/
Köszönöm.hnéb
Előzmény: Kőkapu (165)
mammamija Creative Commons License 2004.05.20 0 0 216
3lali! Nagggggyon jól néz ki!!!:)Én még mindíg sz@rakodok, várnám a beszámolókat, tapasztalatokat, de még mindenki itthon van:(A párom pálmafákat akar látni, ezért vizslatom Sutomore környékét, én nyílt tengert akarok látni (ne legyen előtte sziget), a gyerek csujjogatni akar a diszkóban, és persze ami belefér a 10 napba mindent megnézni.
Ti hogy csináljátok az országnézést? Reggel strand, délután csavargás??? Hogy lehet beosztani úgy az időt, hogy ne csak "döglés a parton" élményekkel jöjjünk haza. Egyáltalán délután lehet menni kirándulgatni, nem lesz nagyon meleg???
Írjatok, írjatok, írjatok!!!!
:)
Előzmény: Törölt nick (214)
Kareszcom Creative Commons License 2004.05.19 0 0 215
jeee
Előzmény: Törölt nick (172)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.19 0 0 214
Én itt foglaltam júli végére:

http://www.villa-primafila.de/

Előzmény: mammamija (213)
mammamija Creative Commons License 2004.05.17 0 0 213
Köszi, aranyos vagy, de már beírták. Sőt én meg is kérdeztem, hogy ezt odaát is tudják vajon???
Azzal együtt nagyon halódik a topic... Nekünk még mindíg nincs szállásunk, a Winterman-ék kutyaólakat hirdetnek (igaz nagyon olcsón). Lehet, hogy mégiscsak marad az ottani szálláskeresés. Két gyerekkel elég húzós lesz, de még meglátjuk.... Te mikor indulsz?
Előzmény: A püspök inasa (212)
A püspök inasa Creative Commons License 2004.05.17 0 0 212
Nem tudom beírta-e már valaki, mert nem tudom megnézni valamilyen ok miatt az előző hozzászólásokat, de infó mindenkinek:
A bosnyák konzulátus tájékoztatása szerint 2004. május 15.-től újra életbe lépett a vízummentesség a magyar állampolgárok számára Bosznia-Hercegovinába.
Úgyhogy lehet arra menni. Elég az útlevél és kész.
Előzmény: Törölt nick (163)
mammamija Creative Commons License 2004.05.14 0 0 211
Jó hír, de vajjjjjon ezt odaát is tudják????
Előzmény: ToMy_ (210)
ToMy_ Creative Commons License 2004.05.14 0 0 210
alpesi válasz erre | adatok | e-mail 2004-05-13 19:48:46 (7081)

Friss információ. A követségtől kaptam a következő drótpostát.
"Tisztelt Uram!

Tájékoztatom, hogy a legfrissebb információ szerint Bosznia és Hercegovina
Minisztertanácsa tegnapi ülésén elfogadta a Külügyminisztérium javaslatát,
miszerint az Európa Unió 9 új tagállama polgáraival szemben BiH a nyári
turista időszakra - május 15. és szeptember 30. között - egyoldalúan
felfüggesztette a vízumkényszert. (Szlovéniával szemben már korábban
eltörölték a vízumkényszert.)

Kérem a fenti tájékoztatás szíves tudomásul vételét,

tisztelettel Taba Lajos konzul"


Bosznián átutazással kapcsolatosan volt ez a Horvátországos fórumban.

T.

mammamija Creative Commons License 2004.05.12 0 0 209
Hali.
Én is olvastam a Külügyminisztérium honlapját, és én úgy értelmezem, hogy csak akkor kell bármilyen szállásigazolás, ha pl. üzleti partnerként valakivel tárgyalsz (akkor kell az ottani üzletpartner faxa), és ha valaki meghív saját magához. Túristaként csak sima vízum kell.
Előzmény: A püspök inasa (206)
mammamija Creative Commons License 2004.05.11 0 0 208
Csak tudnám mik azok az "EU-s dolgok" ami miatt bevezették a vízumot.
És ha mondjuk rászánnánk két napot az odautazásra akkor nem lehetne végig a horvát tengerparton menni és Dubrovnikból hajóval? Vagy valahonnan hajóval illetve komppal??
Ha jól látom a térképen a horvát tengerparti részbe is "belóg" egy kicsit Bosznia-Hercegovina, akkor is kell vízum, ha csak azon a kicsi részen mész át?
téeszelnök Creative Commons License 2004.05.11 0 0 207
Én is június 16-án verettem volna le. Mondom ránézek erre a vízum dologra. Ez nagy szívás! Egyébként, ha vissza is akarsz jönni, akkor szerintem 57 EUR / fő.
Szerbián át meg ott van Koszovó....
ráb.sztunk
Előzmény: A püspök inasa (206)
A püspök inasa Creative Commons License 2004.05.11 0 0 206
Továbbra is ezzel a Boszniával sz*rakodok.
Most beszéltem a nagykövetséggel, azt mondják, hogy idén először nem törlik el nyárra a vízumkényszert az Eu-dolgok miatt.
A vízumra 3 hetet kell várni, 36 euróba kerül fejenként, vízumkérő formanyomtatványt kell kitölteni, kell az útlevél, egy fénykép, plusz a szállásigazolás. Na ez az utolsó a gond.
Honnan a tökömből szerzek én boszniai szállásigazolást. Öt utazási irodát hívtam fel, de mindegyik hóthülyének nézett, hogy én Boszniában akarok velük szállást foglaltatni.
Azt mondták, ilyennel egy utazási iroda sem foglalkozik Magyarországon.

Sőt azt is mondták, hogy hagyjam a francba, Bosznia nem ér meg ennyi macerát. Csak az a baj, ha én már egyszer eldöntöttem, akkor végig is akarom csinálni, ha minél több falba ütközöm annál jobban.
Ha vki. tud áthidaló megoldást, szívesen venném a tanácsát.

mammamija Creative Commons License 2004.05.10 0 0 205
Nekem is írt valaki e-mailt, hogy ne menjek utazási irodával, és ő majd ad címet... ez uszkve egy hónapja volt, a cím azóta sem jött meg:(
Előzmény: Kareszcom (204)
Kareszcom Creative Commons License 2004.05.06 0 0 204
Utazási irodán keresztül kétszer annyiba kerül minden. "Montenegribe" el lehet menni spontán is, nincs még annyira felkapva, hogy ne találjunk helyet. Válogatni lehet a jobbnál jobb helyek között. Mi tavaly augusztusban voltunk, 4 személy, klímás vacsi új apartmanban, autóval, kirándulásokkal együtt 2 hét 200.000-ből megvolt.
Bátraké a világ
Előzmény: Törölt nick (172)
kisbé Creative Commons License 2004.05.03 0 0 203
helló mindenki!

Raftingolni volt már valaki a Tarán? Úgy tervezzük az utat, hogy néhány napot a hegyekben is töltsünk, és mindenképpen aktív programokat szeretnék. Tudtok esetleg abban segíteni, hogy milyen lehetőségek vannak, illetve hogyan lehet ezt előre leszervezni?

köszi

kisbé

Kőkapu Creative Commons License 2004.04.26 0 0 202
200 :-))
A püspök inasa Creative Commons License 2004.04.26 0 0 201
Neked mennyi idő alatt válaszolt a követség az íméledre?
Öt napja írtam nekik, de még nem reagáltak.
Végülis ráérek, nem azt mondom, csak kiváncsi vagyok.
Előzmény: Törölt nick (190)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.22 0 0 200
Csak a város nevét írd be.
Előzmény: mammamija (199)
mammamija Creative Commons License 2004.04.22 0 0 199
Akkor valamit nem jól csinálok. Beírom a Budapest-Budva útvonalat, megjelölöm az országot,megjelölöm a dátumot és kiírja, hogy csináljak új keresést. (Lehet, hogy az a baj, hogy Budvához nem tudok irányítószámot, és címet írni????)
Előzmény: Törölt nick (198)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.21 0 0 198
mammamija
melyik útvonaltervezőt használod?
a viamichelin ismeri.
Előzmény: mammamija (196)
Kőkapu Creative Commons License 2004.04.21 0 0 197
Sziasztok!

Útikönyv: hát, szerintem elég gyengusz, és nem csak a Lonely Planethez képest...
Mondjuk én azért megvettem, hogy legyen mit nézegetni nyaralás előtt :-)))
Sok újat nem tudtam meg belőle. Ha jól emlékszem cseh fordítás, és ami külön nem tetszik, hogy itt-ott elég reklám szagú (Adria Toursos nyomulás), és én nem szeretem az ilyet.
Na mindegy.

Vonatúttal kapcsolatban. Igazából nem tudom mennyire helytállóak az infóim, mert én az Adria Tourssal voltam, és az utasaik külön kocsiban utaznak. Amikor először megláttam a vonatot, azt hittem elájulok, mert hát azért elég balkániasan néz ki :-) De azért nem vészes. Egyébként tiszta volt, az ágynemű is, meg minden. Annyit mondtak nekünk, hogy vagy ne húzzuk le az ablakot, vagy ne pakoljunk az ablak közelébe táskákat, mert állomásokon kilophatják. Miután felszálltunk a vonatra, a kocsi mindkét oldalát lezárták, így nem tudtunk szétnézni a vonaton, és a mi kocsinkba sem jöttek idegenek. Július elején utaztunk, rengeteg utazó volt, csomó állomás tömve volt emberekkel, akik erre a vonatra akartak felszállni. Este indult úgy 6 körül, és reggel 9 körül van Barban.
No, de ami a lényeg: az út gyönyörű!!! A vonat rengeteg alagúton megy át, olyan is volt amiben öt percig ment. Este amikor lefeküdtünk még sík terepen járunk, de reggelre már a hegyek közt jártunk. Fantasztikus volt! Visszafelé útban pedig este indul vissza a vonat, és félelmetes amikor a sötétben látni lehet a jócskán alattunk haladú autók lámpáját.
Jaj, már alig várom az idei utat :-))))

Előzmény: photograph (191)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!