Keresés

Részletes keresés

sziszkaanyo Creative Commons License 2012.07.01 0 0 15569

Jövő héten jön haza a párom Hollandiából, lesz nála szabadhely! Ha valaki szeretne beülni, írjon!

 

Nagy a pangás itt, hiába, itt a nyár a jó idő...:)

wyckey Creative Commons License 2012.06.26 0 0 15568

Elküldtem az emailt! Remélem hamarosan együtt járunk iskolába! :D

Előzmény: jewel1979 (15565)
Holland munka Creative Commons License 2012.06.26 0 0 15567

Sziasztok!

 

Keresünk (Artiflex B.V. Holland munkaerő közvetítő iroda) profi Armaflex szigetelőket Hollandiába. Csöveket, tartályokat, légtechnikai berendezéseket kell szigetelni.

 

Feltétel:

- több éves szakmai tapasztalat referenciával

- VCA/SCC bizonyítvány

- erős alap angol/német/holland nyelvtudás

 

Előny:

- SOFI szám

- hollandiai munkatapasztalat

- jogosítvány

- saját autó

 

Szállást biztosítunk, kiutazás önköltséges.

 

Ha valakit érdekel, küldjön önéletrajzot az a.csipke@artiflex.com e-mail címre.

Cees Smits Creative Commons License 2012.06.26 0 0 15566

Kedves Fórumozók.

Sürgősen keresünk Szobafestő szakembereket Hollandiába azonnali munkakezdéssel!

Feltétel:

Jó angol vagy német nyelvtudás,

Saját jármű (kiutazáshoz),

Szakmai tapasztalat.

 

Fizetés: 9 € nettó / óra; levonás: betegbiztosítás: 18-20 € hetente.

Szállás: ingyenesen biztosított a munkaadó által.

Munkakezdés: azonnal.

 

Elérhetőség:

Kapcsolattartó: Cees Smits.

Telefon: 00.36.84.358.107. vagy 00.36.303.888.228.

E-mail: honned@gmail.com

jewel1979 Creative Commons License 2012.06.25 0 0 15565
Azt megköszönném, nekem is jó lenne tulajdonképpen den bosch... Én
Most is járok tanárhoz, de saját zsebből, jó lenne valami támogatás. Köszi előre is!
Előzmény: wyckey (15562)
lajci Creative Commons License 2012.06.25 0 0 15564

Junius 30-án indulok ki hollandiába 23 órai indulásal Debrecen-Passau-Groningen útvonalon ,3fő túdok még elvinni útvonal egy kicst módosúlhat,költség 50€/fő Jelenkezni lajos321@gmail.com, vagy +31631780150 sms 

Zsena24 Creative Commons License 2012.06.25 0 0 15563

Sziasztok! 

Valaki tudna nekem segíteni? 
Breda-ban szeretnék valami munkát találni! Augusztus 10.én megy a gépem, szállásom már megvan Bredában, de munka még sajnos semmi nincs kilátásban! 
Az angol megyeget:D de elsőre jó lenne akár takarítói, éttermi, hotel munka, amihez kevesebb angol igényeltetik! 

Köszönöm előre is a kommenteket, meg a segítséget!  

Üdv: Zsanett 

ui: Jelenleg CNC üzemben dolgozok, esztergályos, marós gépkezelőként (belső képzéssel) mellette levelezőin főiskolán tanulok, érettségi van, pedagógus asszisztensi bizonyítványom, egyetemi fsz képzésem (gyerekkekel is foglalkoztam nevelőtanárként, korrepetátorként). Dolgoztam Budapesten a Sofitel szállodában pultos, felszolgálóként 1 évet, és kisebb nyár munkákból eladói tapasztalattal is rendelkezem! Kérésre angol, magyar, holland nyelvű önéletrajzot küldök: tamazsan@page.hu 
_________________
Zsena

wyckey Creative Commons License 2012.06.25 0 0 15562

palanta_ - :D Valószínűleg!

 

jewel:  Ne haragudj, nem láttam azt a hozzászólásodat a boltról! Azt hittem nehéz lesz megtalálni, de a nagy táskával mászkáló magyarok látványa megnyugtatott :D Mindig meglepődöm milyen sokan vagyunk itt mi, magyarok, de én meg senkit sem ismerek :D

A gementében nem voltak a helyzet magaslatán, átirányítottak egy céghez (?), ők tovább egy tanárhoz, a tanár vissza a céghez, végül a gemene fizet... :D Jó kis kör volt. Szóval egyértelműen a pasas intézte ezt el nekem, mégha az előző kettő szervezet nem is akart segíteni először. A főiskolán tanít, ha gondolod adok elérhetőséget! A tanfolyamtársaim többsége mind így van ott, mint én, hogy ő intézte el nekik.

Mindenki a saját tempójában tanul és mindenki művelt. Szóval olyan csoportba tesznek, ahova illesz, korrektek.

Megnézem nyilvános-e az e-mailcímed, ha igen, akkor írok majd!

Előzmény: jewel1979 (15559)
palanta_ Creative Commons License 2012.06.24 0 0 15561

az az "ott" nem tudom, hogy keveredett bele...

Előzmény: palanta_ (15560)
palanta_ Creative Commons License 2012.06.24 0 0 15560

emlékeim szerint bármelyik holland szakos egyetemista képes 8 órán át ott hollandot tanulni. vizsgaidőszak idején szerintem többet is :DDD

Előzmény: wyckey (15558)
jewel1979 Creative Commons License 2012.06.24 0 0 15559
Tök jó, gratulálok! Megkérdezhetem, hogy milyen módon jelentkeztél és pontosan hol erre a tanfolyamra? Bementél a gementébe, vagy a volksuniversiteitbe, vagy hol? Köszi előre is.
A bolt tényleg jó, ez a helmondi bolt, erről írtam én is pár hozzászólással lejjebb, csak megerősíteni tudom, hogy szuper.
Előzmény: wyckey (15558)
wyckey Creative Commons License 2012.06.24 0 0 15558

Azt azért megnézném, hogy ki tud napi 8 órában hollandot tanulni megállás nélkül :D

Most én is tanfolyamra járok Den Bosch-ba egy főiskolában, 150 órát kaptam szinte ingyen (10%-át kell majd kifizetnem a tanfolyamnak, ha befejezem). A1-et kértem, de azt mondta a tanár, hogy A2 lesz belőle, de nyáron is tudok magamtól tanulni, használhatom a programot, könyv, minden nálam van, hollandokkal élek, kijavít, gyakorolni is tudok, szóval szerintem kezdetnek nekem jó lesz ez a 150 óra, aztán feltornázom magamtól, mint ahogy az angollal is csináltam anno.

Ezt csak azért írom, mert van ilyen lehetőség, szerintem mindenkinek jár (mai napig nem értem miért kaptam meg, mert uniós országból jöttem, mindenki azt mondta nekem nem jár semmi....). Szóval aki szeretne tanulni, lehet!

 

Amúgy Eindhoven mellett van egy magyar bolt, ma voltam ott, van hústól kezdve minden. Én a tejtermékekre vetettem rá magam, tegnap találtam meg őket facebook-on, csak ajánlani tudom :) Eddig csak a hágairól tudtam, de sosem voltam ott, mert messze van, ez legalább elérhető közelségben van nekünk is (többen is vagyunk Den Bosch környékéről, ha jól tudom).

 

Hirtelen ennyi "hasznos" információ jutott eszembe, gondoltam megosztom veletek :)

 

 

Előzmény: palanta_ (15557)
palanta_ Creative Commons License 2012.06.21 0 0 15557

én majdnem tanítottam egy ilyen közvetítő cégnél :D

 

a dolog ott bukott meg, hogy nem tudtak annyit adni, amennyit kértem. hogy napi 8 órában miért éri meg az általam mondott árnál alacsonyabbért tanítani hollandot, rejtély.

 

node...  ha 8 héten át napi 8 órában tanulsz egy nyelvet, az 320 óra, avval már egész jól el lehet sajátítani egy nyelvet.

 

ettől függetlenül ugye kizárt, hogy ennyi órát adjanak... a Code Nederlands-ból kellett volna tanítani. a reális ugye a heti kétszer másfél óra. eljutunk majdnem a harmadik leckéig. már el fogja tudni mondani, hogy hogy hívják, és tízig számolni... na???

 

 

...és ha te ennyi idő alatt nem tanulsz meg pörfekt hollandul, akkor kedves RodeTulp, vess magadra! :D

Előzmény: RodeTulp (15553)
bolond38 Creative Commons License 2012.06.20 0 0 15556

Sziaszto! Eindhovenben Szoba kiadó egy párnak vagy két lánynak. A házban van internet, 2wc ,1fürdő ! Az ára 250euró havonta fejenként tehát 500 euró 1 szoba. A szoba üres , a konyha fel van szerelve de hűtő kapacitás az korlátozott tehát az jó ha van az új lakóknak amit tudnak hozni. Mosógép van( Új)!Csak magyarok laknak itt!Ha érdekel,szeretettel várunk!!!!Tel:0626647082

jewel1979 Creative Commons License 2012.06.20 0 0 15555
Rákérdeztem, mit csinál az ismerős csaj holland nélkül: ágyat húz, mosdat, ágytálazik, felügyel, ilyesmi. A kevés holland tudása meg ahhoz kell, hogy a pár alap mondatot megtanulta ezzel kapcsolatban meg ki tudja tölteni a jelenléti íveket. Mindig van velük igazi holland nővér is a műszakban. De ők folyamatosan tanulnak tovább hollandul, mert itt akarnak maradni.
Előzmény: sziszkaanyo (15554)
sziszkaanyo Creative Commons License 2012.06.20 0 0 15554

RodeTulp! Jó volt a hozzászólásod! 16 éve vagy kint? akkor te már jól beszélheted a nyelvet! a 8 hetet én is nevetségesnek tartom! én most angolra jártam és volt előtte alap azért, tehát nem ismeretlen nyelvnek vágtam neki, mégis van még mit tanulnom bőven!

Előzmény: RodeTulp (15553)
RodeTulp Creative Commons License 2012.06.19 0 0 15553

"A Holland nyelv elsajátítása 8 hetes tanulás keretében történik."

 

Bruhahaha!!!!!

Régóta olvasom ezt a fórumot, de eddig ez a legjobb mondat itt! Veri az "E-korszak" sületlenségeit is talán!!!

Most már tudom, mekkora elefánt vagyok, aki nem tud tanulni, mert nekem - bár azt mondják, nagyon jól beszélem - 16 év után se jutna eszembe, hogy azt állítsam, ELSAJÁTÍTOTTAM a holland nyelvet...

De most már tudom, miért, azért, mert nem erre a tanfolyamra iratkoztam be!!!!

Előzmény: Cees Smits (15545)
jewel1979 Creative Commons License 2012.06.19 0 0 15552
Hát nem tudom. Nekem van egy ismerősöm, ő valóban közvetítő által jött ki, valóban holland zorghotelben dolgozik, teljes munkaidőben, műszakpótlékkal. Közösen bérel szobát egy barátnőjével, nem beszél hollandul, de most tanul. Én nem tudom, mi viszi rá a holland egészségügyet, hogy ilyen feltételekkel alkalmazzon bárkit is, én se szívesen lennék beteg olyan helyen, ahol nem tudok beszélni az ápolónővel, mert nem értjük egymást, de ilyen van, létezik és nem kamu, ez biztos.
Előzmény: mirla (15549)
sziszkaanyo Creative Commons License 2012.06.19 0 0 15551

Én is csatlakozom! Sajnos a közvetítők a valóságot nem kissé kiszinezve próbálnak embereket toborozni! És persze halálnyugodtam elvannak, hogy ők mekkorát segítenek! Csak azt nem fogják fel, illetve nem akarják felfogni, hogy ezzel családok életével játszanak!

Mi is póruljártunk, és ki tudja még hányan futnak bele!:(

Nagyon körül kell szaglászni, mielőtt beleugrik az ember!

Előzmény: mirla (15549)
sziszkaanyo Creative Commons License 2012.06.19 0 0 15550

Na jól leírtam a véleményemet erről a közvetítős témáról,erre elszál az üzenet!:(

mirla Creative Commons License 2012.06.19 0 0 15549

Akkor csatlakoznék én is Tipetupához aggályaim kifejezésében, azok érdekében, akik esetleg erre jelentkeznének.

Kb. egy éve, hogy egy hasonló hirdetésre jelentkezett hölggyel privát felvettem a kapcsolatot emailben. Ő elküldte nekem az összes infót, bérekkel, juttatásokkal, legalábbis, ami rendelkezésére állt. A szabadságolás, munkába járás (útiköltség), műszakpótlékok, stb. kérdésekre a közvetítő iroda SEMMILYEN infót nem tudott adni, csak ködösítettek és ígérgettek. Mihelyt feltette a hölgy az én konkrét kérdéseimet, nem tudták. Így pedig nem lehet külföldre indulni.

A rendelkezésre álló adatokból kiderült, hogy a minimálbért kapnák, amiből a hölgy itteni tartózkodási költségeit ugyan finanszírozni tudta volna kedvező szállás- és étkezési lehetőséggel, de félretenni, hazajárni, ne adj Isten az otthoni svájci frank alapú hiteltörlesztéshez hozzájárulni már nem tudott volna.

Családi élet szétszakadva, gyerekei otthagyva, itt egyedül próbál helytállni, beilleszkedni, naponta óriási stresszt vállalva a munkahelyen a - miért is?!?!?!

A tanfolyam elvégzése után semmilyen konkrét álláslehetőséget nem tudtak mondani. (rákérdeztem, melyik kórház, milyen funkció, hol lesz a szállása, mennyibe fog kerülni, mire és mennyi pótlékot kaphat, stb. NEM TUDTÁK!!!) Fel akartam ugyanis hívni direktbe a kórházat, megtudni, hogy tényleg foglalkoztatnak-e magyar ápolónőket....

Így viszont nem lehet ígérgetésekre beugrani, mire papírra, szerződésre kerül a dolog, egészen más lehet a helyzet.

Lehet, hogy ez az iroda felkészültebb, nem tudom, de kétlem. Ha ezt olvassák, CÁFOLJANAK MEG!!!

Teljesen egyetértek, nevetséges 8 hetes nyelvi tanfolyam után kiereszteni az embereket, menjetek, dolgozzatok, kommunikáljatok! NEM FOGNAK TUDNI!!! A kórházi munkához szigorú előírások vannak, óriási a munkatempó, mindent, az utolsó paracetamolt is le kell adminisztrálni, tehát írni is kell tudni, nemcsak beszélni, de még egy öreg, dement, pelenkás öregasszony az öregek házában is megérdemli, hogy megértsék, amit mond....

Az itt villogtatott bérezési sáv az nagyjából igaz, bizonyos szintű ápolói munkára, évtizedek hollandiai gyakorlata után. Csakhogy ezt a magyar importált ápolónő nem fogja megkapni....

Aki erre jelentkezik, miután elvégzi a tanfolyamot, az tuti, hogy a minimálbért kapja, hiszen másképp nem éri meg nekik, hogy külföldről idehozzák a népet, tanfolyamot szervezzenek, betanítsák, ügyeit intézzék, stb.

 

Senkinek nem akarom az álmait széttaposni, csak a figyelmét felhívni mindarra, amit a vágy és lelkesedés egy új egzisztenciáért elhomályosítana.

Nem szabad figyelmen kívül hagyni azt sem, hogy miért van olyan nagy hiány itt az ápolói szakmában. Azért, mert abból a pénzből, amit kapnak, egyedül nem lehet megélni, és akkora a leterhelés, hogy egy idő után mindenki kidől... sajnos...

Előzmény: Tipetupa (15547)
martini07 Creative Commons License 2012.06.19 0 0 15548

Sziasztok!
Magyar autoszerelőt keresek leginkább Zwolle környékéről.Esetleg ha valaki tudna akkor legyen szíves jelezze itt vagy emailben: zsezsenl@gmail.com
Köszii

Tipetupa Creative Commons License 2012.06.19 0 0 15547

Napok óta agyalok, hogy megszólaljak-e, vagy maradjak ki inkább, ne szítsak vitát?

Nekem ez tetszik a hirdetésben:

"A Holland nyelv elsajátítása 8 hetes tanulás keretében történik. Sikeres vizsga után teljes munkadidős foglalkoztatás"

És tévedések elkerülése végett nem a leendő jelentkezők képességei felől vannak kétségeim. De gőzöm sincs mekkora zseninek kéne ahhoz lenni, hogy 8 hét alatt valaki _bármilyen_ nyelven meg tudjon úgy tanulni, hogy utána nővérként dolgozhasson.
TÉNY, soha életemben nem jártam itt öregek otthonában, tehát _lehet_, hogy egy alapfokú szókészlettel is lehet ott teljes munkát végezni. De nekem erős kétségeim vannak, hogy valóban nővéri munkáról lehet szó.

 

És HA jól emlékszem, akkor ez a hirdető írt már ide olyat is, hogy holland nyelvtudás nélkül buszsofőrnek jelentkezzenek munkavállalók. Az is érdekes volt.

(Vajon miért kell a holland nyelvet Holland-nak írni?)

Előzmény: palanta_ (15546)
palanta_ Creative Commons License 2012.06.19 0 0 15546

szerinted mennyire legyen az ember elővigyázatos, ha ehhez sem cégnév, sem céges email nem kapcsolódik, csak egy becenevet tartalmazó, ingyenesen bármikor kreálható emailcím van feltüntetve?

Előzmény: Cees Smits (15545)
Cees Smits Creative Commons License 2012.06.19 0 0 15545

Kedves "Hollandiai Magyarok"!

Megrendelőnk hollandiai vezetőséggel működő cég, a mi cégünk magyarországi (Siófok) székhelyű.

Ha valaki állást keres, olvassa el az alábbi hirdetésünket.

Az egészségügy mellett cégünk az építőiparral is foglalkozik, aktuális hirdetésinket megosztjuk majd veletek is.

 

Ápolók, Ápolónők FIGYELEM!

Várjuk minden kedves egészségügyben dolgozó jelentkezését, akik ki szeretnék próbálni magukat külföldön.

Ebben nyújtunk segítséget, hogy megtapasztalhassák a külföldi munkavállalás pozitívumait.

Ha eltökélt, vállalkozó szellemű és elhívatott ápoló, ápolónő, ITT A HELYE NÁLUNK!

Hollandiába keresünk ápolókat idős otthonokba, fekvőbeteg intézetekbe.

Tudnivalók a munkával kapcsolatban:

Fizetés: 1670 € - 2660 €, kezdő, havi alapfizetés, plusz egyéb pótlékok.

Feltételek:

-Szakirányú végzettség (OKJ 54), vagy utolsó 5 évben, egészségügyben eltöltött 3 év MESZK tagsággal, érvényes működési engedéllyel.

-Szakmai tapasztalat.

-Minimális Angol vagy Német nyelvtudás (vagy bármilyen iskolában elsajátított nyelv).

A Holland nyelv elsajátítása 8 hetes tanulás keretében történik. Sikeres vizsga után teljes munkadidős foglalkoztatás.

Kezdés tervezett időpontja: 2012.07.16.

8 hetes turnusokban folyik az oktatás, szükség esetén jelenlegi tanulóinktól tájékozódhatnak.

Továbbá ezúton szeretnénk felhívni mindenki figyelmét, hogy a tanfolyammal kapcsolatban találkozót szervezünk.

Hollandiából érkezik hozzánk a holland megrendelő és Ő szeretne találkozni a lehetséges pályázókkal.

Találkozó időpontja: 2012.07.05-06.

Amennyiben érdekli ajánlatunk, hívja a 00.36.84.558.028-as telefonszámot (hétköznap 9:00-18:00 között), vagy küldje el fényképes, magyar nyelvű részletes, szakmai önéletrajzát a következő e-mail címre: brigi.apolo.st@gmail.com

FORDULJON HOZZÁNK BIZALOMMAL!

 

 

75AP47 Creative Commons License 2012.06.18 0 0 15544

Szia JuditNL!

 

Kedvesemmel kacérkodunk egy váltáson, és ő ápolónő jelenleg. Meg tudnánk ezt beszélni emailben?

Előzmény: JuditNL (15524)
Cees Smits Creative Commons License 2012.06.18 0 0 15543

Üdv.

Segítségre lenne szükségünk, egy kedves ismerősünk, Hollandiában tartózkodik és a napokban szeretne hazautazni és csatlakozna utitársként, ha valaki most jönne haza autóval. Aki tud segíteni hívjon minket vagy írjon! Előre is köszönjük! Tel: 06.84.558.027 vagy e-mail: honned@gmail.com

bolond38 Creative Commons License 2012.06.17 0 0 15542

Szép napot mindenkinek! Eindhovenben Szoba kiadó egy párnak vagy két lánynak. A házban van internet, 2wc ,1fürdő ! Az ára 250euró havonta fejenként tehát 500 euró 1 szoba. A szoba üres , a konyha fel van szerelve de hűtő kapacitás az korlátozott tehát az jó ha van az új lakóknak amit tudnak hozni. Mosógép van( Új)!Csak magyarok laknak itt!Ha érdekel,szeretettel várunk!!!!Tel:0626647082

Noora22 Creative Commons License 2012.06.17 0 0 15541

Kedves Judith
Szia! A nevem Andrea Amszterdamban elek es dolgozok mint nanny jelenleg.Olvastam a hirdetesed az apolonoi munkarol, engem nagyon erdekelne.Altalanos apolono es altalanos asszisztens vagyok, es mar nagyon regota keresek " igazi" munkat, nem csak gyermekfelugyelet, nanny amiket eddig csinaltam.Angolul tarsalgasi szinten beszelek hollandul csak alapfokon.Melyik varosban lennenek ezek a munkat? Mint irtam Amszterdamban elek, ezert ez is erdekelne.
Varom valaszod
Udvozlettel
Andrea

Előzmény: JuditNL (15525)
flash.gordon Creative Commons License 2012.06.16 0 0 15540

Sziasztok

 

Hollandiában hol tudok ingyenesen meghírdetni házat eladásra?

 

A válaszokért előre is köszi. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!