Keresés

Részletes keresés

nyúlelemér Creative Commons License 2015.03.03 0 0 16792

335/2009 korm. rendeletben szerepel mint, Psoriasisos és enteropathiás arthropathiák.

Szerintem ma a végére járok.

Előzmény: mr.mzsa (16783)
B.GY Creative Commons License 2015.03.03 0 0 16791

Tavaly karácsonykor:) Csak elcsúszott a buli.Szerintem elfelejtettük,hogy hideg van olyankor.Nyáron még a sör is jobban esik :)

Előzmény: Mackóbogár (16790)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.03.03 0 0 16790

ez jó, karácsonykor :-))) De melyik évben ültök össze "búfelejteni" ? :-)

Előzmény: B.GY (16789)
B.GY Creative Commons License 2015.03.02 0 0 16789

Egyszer már megbeszéltük,hogy karácsony körül összeülünk meginni valamit.A 9.ker-be nem szívesen megyek,sok a bennszülött:)Tavasszal jó lesz,akkor nem fázunk meg,ha elesünk részegen:)

Előzmény: zoliee81 (16788)
zoliee81 Creative Commons License 2015.03.02 0 0 16788

Egyszer összeülhetnénk sörözni.. Tudok egy jó helyet a IX. Tüzoltó utcában... :)

Tavasszal?

Előzmény: B.GY (16778)
B.GY Creative Commons License 2015.03.02 0 0 16787

Na ebben az esetben is kiderült,hogy van akinek használ valami van akinek nem:) Én nem nagyon járok strandra,így nem néznek.Én fiú vagyok.A lányokat zavarja ha nézik:)

Előzmény: Mackóbogár (16786)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.03.02 0 0 16786

nekem használt anno a Tomesa, teljesen eltűnt az összes pötty rólam, persze aztán visszajött (arra már nem emlékszem, mennyi idő után). Amúgy nyáron egy sima pár napos nyaralás/strandolás/napozás is jótékony hatású, csak azt a pár napot kell átvészelni az elején, mikor bámulnak a népek, hogy mi a francot keresek egy medencében ezzel a bőrrel :-(((( Kb. mintha lepra lenne.

Előzmény: B.GY (16784)
B.GY Creative Commons License 2015.03.02 0 0 16785

A szteroidos krémekre meg rá van írva,hogy nem szabad lefedni. Az a baj,hogy nekem mindenhol van.Be kellene bugyolálni,mint egy múmiát.Akkor hogyan lélegzik a bőröm éjjel?

Előzmény: babboo (16780)
B.GY Creative Commons License 2015.03.02 0 0 16784

Elvileg 25 alkalmat támogat a TB. Az biztos,hogy mindennap nem tudok odamenni,mert 5-ig dolgozom.Kedden meg csütörtökön vannak 7-ig.Ha csak egy kis ideig elmúlik már az is jó.Azt írták a honlapon,hogy fél év tünetmentesség lehet. Én már használtam dermovatot,diprosalicot,elocomot,flucinart,lorindent de mindegyik csak pár hétig használt.A psoratinex ami jó nekem,csak az hosszútávon megfizethetetlen.Vettem himalája sót tavaly nyáron,ültem muternál a kádban hetekig az sem használt.Kecsketejszappanal fürdök hónapok óta de semmi reakció.Eszem a ként 3 hónapja.Szerintem csodák nincsenek:)

Előzmény: babboo (16779)
mr.mzsa Creative Commons License 2015.03.02 0 0 16783

Engem is érdekel(ne).

Előzmény: nyúlelemér (16781)
Octi19 Creative Commons License 2015.03.02 0 0 16782

Na, ez engem is érdekelne! Vannak bajaim az ízületeimmel és ha nem is adókedvezmény formájában, de például parkolás, vagy autóvásárlás ügyileg jó lenne... (vannak márkák amik akár 15-20% kedvezményt is adnak mozgásszervi bántalmak esetén)

 

Persze, ahol ilyesmire ennyit adnak, ott hasonló kedvezményt adnak másra is, mert már be van építve a listaárba és ez inkább marketingpolitika mint részvét a betegekkel szemben...

Előzmény: nyúlelemér (16781)
nyúlelemér Creative Commons License 2015.03.02 0 0 16781

Csak egy gyors kérdés.

Mit tudtok a pikkelysömörhöz kapcsolódó izületigyulladás adó kedvezményéről, hogy kell ezt intézni.

Válaszokat előre is köszönöm.

babboo Creative Commons License 2015.03.02 0 0 16780

Igazából sós fürdő UV lámpával kombinálva. Ennyi. Nem tartós az eredménye, de mondom, nekem egyáltalán semmi nem történt.

A szteroiddal kapcsolatban: már sokszor leírtam itt, hogy hogy használom. Ezzel a módszerrel nem szokja meg a bőr, nem lesz hatástalan egy idő után, nem is vékonyodik el. Ezt csinálom több, mint harminc éve. 4-5 éjszakára bekenem a foltokat, betekerem magam folpackkal és így alszom. Utána még pár napig egyre halványodik, majd eltűnik. Ezt havonta egyszer kell csak megcsinálni, utána nyugi van pár hétig. Később már elég csak 2 éjszaka. Már évek óta a Dermovate-ot használom, nem lett hatástalan. Nincs semmi mellékhatás sem.

babboo Creative Commons License 2015.03.02 0 0 16779

Én voltam a Tomesában. 20, vagy 25 alkalmat támogat a TB., már nem emlékszem. A többit neked kell(ene) fizetni. Kb. 50 alkalom lenne hatásos. Kúra után ugyanúgy visszajön, ha esetleg elmúlt volna. Szerintem ezért teljesen fölösleges ezt a tortúrát végigcsinálni. Először kapsz egy időpontot vizsgálatra. Tökre örülsz, hogy hamar mehetsz. Aztán ott kiderül, hogy majd értesítenek, ha lesz hely. 2-3 hónapot kell várni. Aztán a hétvégék kivételével minden nap, egy hónapon keresztül odamászkálni úgy, hogy teljesen bizonytalan az eredmény.

B.GY Creative Commons License 2015.03.02 0 0 16778

Tényleg mások vagyunk.Én soha nem stresszelek.Úgy vagyok vele,hogy ami nem oldódik meg magától,azzal nem érdemes foglalkozni:) Nekem mindegy a tél vagy nyár.A napon sem javul a bőröm,csak a fejemen.1-2 sört megiszok naponta néha egy kis pálinkát,de azt is egyre ritkábban.Ugyanolyan ha iszok ha nem.Kenem néha a szteroidos patikai krémmel,de már az sem hatásos,csak nem viszket annyira.A Natvicoval is kenem,de a körömvirágtól bevörösödik,aztán reggelre kifehéredik és viszket. Ma megettem egy pár kocka csokit,és szinte égett a bőröm utána.Ki tudja már mi használ és mi nem :) Tomesát képtelenség felhívni,nem veszik fel a megadott mobilszámot.Jövőhéten elmetrózom a Hattyú utcába,és megnézem hogy mi van a telefonjukkal:)

Előzmény: zoliee81 (16777)
zoliee81 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 16777

Érdekes hogy mennyire másképp működünk, ha megiszom egy üveg pálinkát, akkor sem mutat a rohadék változást. De a stressz simán előszedi. Meg az időjárás... A Tél nálam gyilkos, nyáron még a bogyókat sem szedem...

Előzmény: Octi19 (16776)
Octi19 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 16776

Gyanítom, ez a krém egy szteroidos krém volt... nos, ezekkel az a baj, hogy csak egy darabig hatásosak, azután váltani kell, és miután a váltó krém sem hatásos, akkor ismét. Nekem a legjobban az elocom-os szalicilsavas krém jött be, szinte csak a fejemen kell váltogatni a Diprosalic oldattal kb.: 2 havonta.

 

Sajnos nekem sem múlt el a PS, mondjuk a fogammal ismét gondjaim vannak, tehát a második műtét sem sikerült és ki kell húzni a fogat... :-(

A PS nem vészes, a fentebb említett krémmel egészen jól kordában tartható, csak a kezemet szedi szét a krém, de arra meg kézkrémet használok. Pár hete viszont csináltunk a sógorommal egy csúnya elferdülést... ketten megittunk egy üveg Chivas Regal-t meg még kb.: 4-5dl pálinkát és másnapra szinte kivirágoztam!!!

Néha 1-1 sör vagy Cider, esetleg 1-1 korty pálinka belefér, arra nincs különösebb reakció, de a komolyabb mennyiségnek drasztikus a hatása és nem csak a megszokott módon... :-) ...még szerencse, hogy minőségi és nem mennyiségi ivó vagyok!

Előzmény: Ficzek Úr (16775)
Ficzek Úr Creative Commons License 2015.03.01 0 0 16775

Sziasztok! Kaptam a dokitól egy erős krémet,amitől jelentős javulást értem el sok folt esetében. Aztán jött az influenza. Onnantól kezdve reszeltek az egésznek,sőt,elkezdett romlani a helyzet ami azóta is tart. Az addig jó kenőcs szinte sz@rt se ér. Úgy gondolom - bár szerintem semmi újat nem írok - hogy az immunrendszer állapota jelentősen befolyásolja hogy a sömör mennyire van belobbanva. Bár a betegség óta a cigit is letettem és kisebb foltok elkezdtek elmúlni mindenféle kenés nélkül,sajnos újak jönnek elő amikkel nem tudok mit kezdeni. valami megbízható immunerősítő kellene,talán akkor javulna a helyzet. Sajnos az orvos már csak gyógyszerben lesz hajlandó gondolkodni,főleg ha meglátja a "változásokat". Ő azt mondta hogy vannak új gyógyszerek is,mert én mondtam neki hogy nem szeretném a szokásos szereket szedni a mellékhatások miatt. Kíváncsi leszek hogy mit fog megetetni velem. Üdv: Ficzek

Mackóbogár Creative Commons License 2015.02.28 0 0 16774

ja, tényleg, olvastam is a honlapon a 6-8 hetet :-( rövid az agyam :-)))))) 

Előzmény: B.GY (16773)
B.GY Creative Commons License 2015.02.27 0 0 16773

Állítólag 8 hét után kezd látszani valami javulás.3 hete használom,még nem csinált semmit:)

Előzmény: Mackóbogár (16772)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.02.27 0 0 16772

nos, milyen a natvico krém ?

Előzmény: B.GY (16689)
dajcsesz Creative Commons License 2015.02.25 0 0 16771

Szia!

 

30 éve jelent meg először rajtam e kórság. Történelme során elég sok mindent kipróbáltam, néha egész jó erdménnyel (PUVA, MTX...). Az elmúlt időszakban viszont annyira berobbant, hogy a korábbi kb 10 %-os testfelület érintettség most már több mint 50-60 %-ot érint. Szakemebr, góckutatás....gyulladt mandula, eltávolítása javasolt. 46 éves vagyok, 50. életéig javasolt a mandula eltávolítása.

Műtétre előjegyeztek, de nem vagyok teljesen nyugodt.

Kérdésem: Te hány évesen élted túl a mandula eltávolítást?

Altatásban vagy helyi érzéstelenítésben végezték? Mennyi mideig tartott, mit éreztél? Milyen volt a felépülésed? Egyáltalán hogyan élted meg?

 

Előzmény: zolcsika82 (16759)
Medve Úúúúr Creative Commons License 2015.02.25 0 0 16770

Sziasztok!

 

Pár hónapja néztem a személyi adókedvezmény kapcsán a súlyos fogyatékosságnak minősülő betegségekről szóló korm. rendeletet, ahol emlékeim szerint láttam a pszori egyes izületi betegségeit a felsorolásban, mint adókedvezményre jogosító betegséget. Most viszont sehol nem találom. Tudtok erről valami pontosabbat? Valóban kikerült ez a betegség ebből a körből? Érvényesítette már valaki? Mi a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?  

rókafegyver Creative Commons License 2015.02.24 0 0 16769

Minden ember cipel valamilyen keresztet. Van akinek nem látszik, a miénk meg néha nagyon, néha kicsit, esetleg egy ideig egyáltalán nem látszik. Ettől még szerencsésebbek vagyunk sok millió mozgássérült, vagy mentálisan sérült embertársunknál. Cserélnének velünk. Na ezt tartsd szem előtt és élvezd az életet a családoddal.

Előzmény: babboo (16763)
babboo Creative Commons License 2015.02.23 0 0 16768

Na, az tök jó!:-) Mi is szoktunk, de kicsit melegebb időben. Addig marad a futkározás.

Előzmény: zoliee81 (16767)
zoliee81 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 16767

Szombaton vettem kettő bicajt, egyet a Mamának, egyet nekem. Mostantól tavasztól őszig tekerünk, lehetőleg minden nap...

Előzmény: babboo (16765)
Ramm. Creative Commons License 2015.02.21 0 0 16766

Eljön az idő amikor mindenki megérti.Ez van.

Előzmény: babboo (16763)
babboo Creative Commons License 2015.02.18 0 0 16765

:-))))) Há' ja. Értem én, csak nem fogom fel.:-)))))

Előzmény: zoliee81 (16764)
zoliee81 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 16764

Bakker Henci...

 

Negatív hullámokat generálsz, érzem a CSÍ-dben...

Befelé pislogsz, és böki a szempilla a szemedet. Ennyi. :)

Teccikérteni?

Előzmény: babboo (16763)
babboo Creative Commons License 2015.02.18 0 0 16763

Mi van a gyerekekkel, akiknek 3-4 éves korukban jelenik meg? Ők sem fordulnak befelé? Tömik magukba a káros orvosságokat, stresszelnek, nem meditálnak? Nehogy azt írd, hogy karmikus, hogy a szülők problémáit viszik tovább, mert a kardomba dőlök! Annyira egysíkúan látod ezeket a dolgokat! Már a face-n is kiakasztottad a társaságot ezzel a hozzáállással. Itt vagyok például én. Egyáltalán nem stresszelek. Tök biztonságban élek, minden kerek nálam. A pohár nekem mindig félig tele van. Imádom a családom és ők is engem. Sok barátom van, akik szeretnek, elfogadnak úgy, ahogy vagyok. Egészségesen élek, rendszeresen sportolok. Az anyagi javak nem nagyon érdekelnek. Pont elég, annyi, amennyi van. Nem vagyunk gazdagok, de szegények se. Mindig nagyon szerencsésnek érezzük magunkat. A férjemnek is és nekem is ez az alap hozzáállás. Emiatt nem éljük meg stresszesen az életet, amit imádunk. A legnagyobb ajándéknak tekintjük, hogy megadatott nekünk. Sokat meditálok, olvasok, kirándulok. Csak egy kis hiba csúszott ebbe a rózsaszín álomba. Ez a kibaszott sömör.

Előzmény: Ramm. (16730)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!