Keresés

Részletes keresés

Tupoljev48 Creative Commons License 2008.01.13 0 0 11504

Végül is dörzsizek az Opti Free-vel is. Attól a plusz másfél perctől nem dől össze a világ.

Egyébként az első tapasztalataim elég jók az Opti Free-vel. Mostanában gyakran előfordult, hogy ha sokat használtam a lencsét, akkor estére bepirosodott a szemem. Ehhez képest tegnap 18 órai bentlét után sem volt ilyen gond, a szemem sem volt kiszáradva.

 

Ha maradnak a jó tapasztalatok, akkor lehet, hogy leváltom a CyCleant.

 

A SUV55 szilikon hidrogél lencse? (Bocs, ha hülye a kérdés).

Előzmény: Törölt nick (11500)
Missteria Creative Commons License 2008.01.12 0 0 11503
és oasyst?
Előzmény: Agyagbagoly (11502)
Agyagbagoly Creative Commons License 2008.01.12 0 0 11502
Arról az oldalról Biofinity-t nem lehet rendelni, sajnos. Most még, legalábbis.
Előzmény: Törölt nick (11501)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.11 0 0 11501
biofinity-t mennyiért lehet így venni?
Előzmény: Kekalga (11495)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.11 0 0 11500
Én valahol anno azt olvastam, hogy a silicon hydrogél lencséknél fontosabb a dörzsölés, mint a régebbieknél, ezek mellett a no rub cuccokkal is, mert valami lerakódásra hajlamosabbak. Pontosan már nem emlékszem, meg nem vagyok szakember. Egyébként gondolom itt is arról van szó, hogy vannak különböző elképzelések azzal kapcsolatban, hogy mik azok az értékek amik már megfelelőek.
Tupoljev48 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 11499

Ok, csak akkor miért írják rá nagy betűkkel a dobozra, hogy nem kell dörzsölni?

 

Tegyük fel, hogy nem dörzsöli valaki, lesz valami szembetegsége, ami erre vezethető vissza ----> a gatyát is leperelheti a gyártóról. Persze nem nálunk, hanem nyugaton.

Ráadásul ezt az Opti Free-t az USA-ban gyártják. Ott meg aztán ez hatványozottan igaz.

Vagy rosszul okoskodok?

Előzmény: McLaca (11498)
McLaca Creative Commons License 2008.01.11 0 0 11498

Nagyon hasonló ápoló valóban. És kell dörzsölni. Én a CyClean-hez is sima tokot használok, a tekergetés szerintem nem tisztít eléggé, én dörzsölök, ahogy illik.

 

Üdv!

Előzmény: Tupoljev48 (11491)
_MrB_ Creative Commons License 2008.01.10 0 0 11497
Ölég régi dolog pedig... Más kérdés, hogy nekem nem. ~ : D
Előzmény: Missteria (11496)
Missteria Creative Commons License 2008.01.10 0 0 11496
http://www.fittonline.hu/home/98-itt-az-uj-orulet-a-szemekszer-piercing

Tejóéégg hová süllyed ez a vilááágggg
Kekalga Creative Commons License 2008.01.10 0 0 11495
Szallitas: 19.97$. Nyilvan nem 1 dobozt erdemes rendelni. 100$ felett ingyenes a szallitas, ha van kuponod (de van amikor ajandek vagy kedvezmeny jar a kuponert). Kuponokat havonta kuldok ki hirlevelben.

kontaktlencse blog
Előzmény: Törölt nick (11493)
Rasha Creative Commons License 2008.01.09 0 0 11494
Sziasztok,

eladó három doboz Bausch&Lomb SoftLens one day kontaktlencse (30 db / doboz). Dobozonként 5.000 Ft-ért odaadom. Természetesen bontatlanok a dobozok.
-3.25
BC 8.6
átmérő 14.2
szavatosság: 2010. májusig

Az ok, amiért már nem kell nekem: megműttettem a szemem, így már jól látok.

Kekalga Creative Commons License 2008.01.09 0 0 11492
WiZARD!

A blogom pont ezzel foglalkozik és még segítséget is ad a külföldi kontaktlencse rendeléshez:

http://lencsemester.hu/blog

Vagy csatoltam közvetlen linket is. Remélem ez volt a kérdés és segítettem.
Előzmény: WiZARD (11488)
Tupoljev48 Creative Commons License 2008.01.08 0 0 11491

Sziasztok!

 

Nem kaptam ma CyCleant és az eladó rámsózott egy flaska Opti Freet, mondván ugyanolyan jó.

 

A dobozon ott virít, hogy "no rub". Használati utasításban ezt nem emlegetik.

Viszont rémlik, mintha téma lett volna itt régen, hogy a "no rub" ápolókat is kell dörzsölni. Most akkor hogy?

(Ha kell, az fura lesz, mert amitóa van CyClean, azóta azt veszem és csak fél percet tekergetem ese, oszt annyi... már azt sem tudom, hogyan kell dörzsölni... :D)

_MrB_ Creative Commons License 2008.01.08 0 0 11490
Az a furcsa, hogy BIO-t nem kell. Sőt, kontaktológusom aszondja, soknap bentlét után is rendesen nedves volt a BIO felszíne, még OXnál is előfordultak kisebb száraz foltok, pedig azt naponta kiszedtem, pucoltam.
Előzmény: McLaca (11487)
WiZARD Creative Commons License 2008.01.07 0 0 11488
külföldről honnan érdemes lencsét rendelni, ami olcsó, és szállít ide a balkánra?
McLaca Creative Commons License 2008.01.07 0 0 11487

Ahogy mondod.

De van, akinek két hét után ki kell vennie egyszer megpucolni, mert sok a fehérje a könnyében és egyszerűen nem lát tisztán át tőle a lencsén.

 

Üdv!

Előzmény: Törölt nick (11486)
McLaca Creative Commons License 2008.01.06 0 0 11485

Ha holnap reggelre nem kerül "alapállapotba" a szemed (tehát olyan lesz, mint régen), akkor nem árt egy dokival megnézetni.

Szerintem a száraz lencsével lekaptad a corneahámot, vagy egy részét.

 

Üdv!

Előzmény: milendee (11484)
milendee Creative Commons License 2008.01.06 0 0 11484

sziasztok, hadd írjam le tapasztalataimat.

 

én 5 évig soflence 66-ot használtam, ez megszűnt, helyette 59-es van (ez a víz arányát vagyis a nedvességáteresztő képességét jelöli), ettől az alacsonyabb számtól nem száradki olyan hamar a szem, persze egy picit előbb ki is kell venni, mondjuk 12 órás használat javasolt.

ehhez bármilyen folyadék jó, én optifree-t veszek mellé.

 

azért találtam most ide, mert képes voltam (életemben másodszor) bent hagyni a lencsét éjszakára. reggel arra ébredtem, hogy szór a szemem közepe! és minden tejfehér, akárcsak egy párás ablak. kivettem a lencséket, a fehérség maradt...

 

azóta eltelt fél óra, kcisit enyhült. remélem nem ért maradandó kérosodás. az első alkalommal egy ofotért diáklencsét hagytam bent, attól nem lettek ilyen tüneteim.

 

ha valaki meg tud nyugtatni,kérem, tegye.

 

üdv:

milendee

McLaca Creative Commons License 2008.01.05 0 0 11483

Valószínűleg nem lesz bajod tőle, ha eddig nem lett, de a lencséd sem volt maradéktalanul fertőtlenítve és tisztítva.

Amint felbontod az ápolót, már nem steril, és elindul a kémiai bomlás folyamata, a gyártó pedig 6 hónapig tudja garantálni, hogy hatásos lesz a lötty.

Ha előfordul, hogy ennyi ideig kell tárolni az ápolót használaton kívül, inkább tedd be a hűtőbe, azzal kicsit lehet nyújtani a folyamaton.

 

Üdv!

Kitty Creative Commons License 2007.12.30 0 0 11481
Köszönöm, azt hiszem én is rendelni fogok.
Előzmény: Kata1987 (11479)
Lola9 Creative Commons License 2007.12.30 0 0 11480
Sziasztok
A segítségeteket szeretném kérni, ugyanis megbízható kontaktológust keresnék Budapesten (XIV ker vagy ahhoz közel)
Úgy kb egy éve hordok lencsét és egy Ofotértes kontaktológusnál voltam, de nem igazán volt szimpatikus így úgy döntöttem, hogy szeretnék valakit kereseni aki rendesen tájékoztat, különböző lehetőségeket ad és rendesen elmagyarázza, hogy mit miért és nem csak a kezembe nyom egy tájékoztatót.
Előre is köszönöm a segítségét annak aki veszi a fáradtságot, hogy válaszoljon :)
Kata1987 Creative Commons License 2007.12.30 0 0 11479

Tórukus színes kontaktlencsét csak külföldön lehet kapni, vagy jó nagy felárral elegáns helyeken, ahová ők is ugyanúgy külföldről rendelnék be. Én is amerikából rendeltem színeset, sokkal olcsóbb, és nem csak az. Én negyed évente kifizetem a vizsgálat árát, aztán megrendelem netről a lecséimet, nem csak a kínálat jóval nagyobb de még szállítási költséggel együtt is olcsóbb mint itthon. Legfeljebb annyi a hátránya, hogy egy hónap mire megérkezik (de az is csak a tórikus miatt, ami itthon is ennyi idő...) Szóval egyszóval nevetséges ami itt folyik!

 

McLaca Creative Commons License 2007.12.30 0 0 11478

Olyan lencsével lehet helyettesíteni, amit látott a szemeden a kontaktológusod! (Avagy ő illesztette Neked.)

Saját szakálladra ne találd ki, hogy melyik a Neked jó lencse!

 

Üdv!

Előzmény: ultrasilk 55 (11476)
Kitty Creative Commons License 2007.12.29 0 0 11477
Freshlook Colorblends Toric lencsét szeretnék, tudja valaki, hogy kis hazánkban kapható-e, ha igen, hol vehetnék belőle?
ultrasilk 55 Creative Commons License 2007.12.29 0 0 11476

Sziasztok!

Mivel lehet helyettesíteni az ULTRA SILK 55 lencsét, melyiket lehetne helyette rendelni a netről?

Egyik webboltban sem láttam ezt a fajtát. A Softles 59 pl jó lenne?

Előre is köszi.

McLaca Creative Commons License 2007.12.29 0 0 11475

Előfordulhat, hogy nem sikerült tökéletesen reprodukálni a szemüveges képet. Én is jobban látok szemüveggel, mint lencsével - épp a cilinder miatt.

Vannak lencsék, amik a cilindert nagyon jól korrigálják alap dioptriával is (pl. Sauflon UV55, Frequency 55, és társai), mások gyakorlatilag semmit (Air Optix - ezt hordom most).

Tanácsot adni ebben nehéz, igazából a kontaktológusod fogja tudni megmondani, mit remélhetsz, de valószínűleg jobb lesz a -1,25D-s lencse, mint a -1-es.

 

Apropó, ha már cilinder: tórikus OX-ról vélemények, tapasztalatok? Volt korábban a topicban egy kérdésem ezzel kapcsolatban, de nem érkezett válasz. :(

 

Üdv!

WiZARD Creative Commons License 2007.12.29 0 0 11474
az lehet, hogy kontaktlencsével nem sikerül elérni azt a látásminőséget, mint szemüveggel?
persze nem próbálkozok túlságosan rég óta, lehet hogy csak keveset láttam...

-1,25 és -1 dioptria + némi cilinder van a szemüvegemben, ezzel "tökéletesen" látok
a cilinder pontos mértékét nem tudom, de aránylag kevés/kicsi.

először kaptam BL Purevision lencsét, a szemész ajánlására mindkét szememre szimpla -1 dioptriásat. ezzel el is voltam kb 1.5 évig, nagyjából jól láttam. szinte csak ezt hordtam, és szemüveget soha. de kényelem (estére piros lett a szemem, kiszáradt...) szempontjából nem volt az igazi. (minden éjszakára kivettem. kb 2x aludtam benne, 1x tökéletes volt másnap, 1x meg nagyon szar)
ekkor lett JJ Acuvue advance, szintén -1 mindkét szememre. száradás/pirosodás ezzel megoldódott, kényelmesebb volt. viszont rosszabbul láttam vele mint BL lencsével. és kb ezzel egy időben 1-1 szemgyulladásnak köszönhetően egyre többet szemüvegeztem. szemüveggel változatlanul "tökéletes" minden...
ekkor jött -1,25 + -1 dioptria az Acuvue lencséből, kicsit jobb lett, de a szemüveg még mindig jobb.
mondta szemész, hogy akkor próbáljuk meg a cilinderes lencsét. megmérte géppel, hogy kb mi kellene, majd próbakerettel beállítottuk "tökéletesre". persze nekem csak -0,5 cilinder kellene, de -0,75 a legkisebb a lencsénél... próbakerettel kipróbáltam, ez is jobbnak tűnt, mint ha nincs cilinder.
megjött a próbalencse (JJ Acuvue cilinderes változata), de mint hogy próbalencse, -1,25 nincs belőle, csak -1... (persze hogy még szebb legyen a dolog, nem állt jól az egyik szememen a próbalencse sehogy se, 20 fokkal mindig elfordult. kaptam így másikat, amibe ez a 20 fok bele van számolva, ez így elvileg ok...)
most 2 napja ezt használom, jobb mint a szimpla -1,25 -1 Acuvue, de a szemüveges szintet ez se éri el. nagyjából a -1 -1 BL Purevisionnal láttam hasonlóan. persze a képi emlékezet tudom, hogy elég gyengus...
tudom, ha megvenném a "végleges" lencsét, és lenne -1,25 az picit javítana....

bármi 5let/javaslat?

(remélem érthetően sikerült leírnom a dolgokat)
McLaca Creative Commons License 2007.12.23 0 0 11473

Maximum kényelmi változás lehet. De elvileg (a lencse görbületének méréséből kiindulva) a szaruhártyád függvényében nagyobb átmérőjű lencséből esetleg laposabb lencse kell.

 

Üdv!

Előzmény: robi (11471)
_MrB_ Creative Commons License 2007.12.23 0 0 11472
Kontaktológusodat nem is akarod megkérdezni róla?
Előzmény: robi (11471)
robi Creative Commons License 2007.12.23 0 0 11471
sziasztok,

kontaktlencsékkel kapcsolatban érdeklődnék.jelenleg 8.6-os görbületű, 14.2-es átmérőjű lencsét hordok. ha változtatok pl. 14,5-ös átmérőjűre az befolyásol valamit? lehet abból probléma?
tud valaki itt válaszolni?

köszi, Robi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!