Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2008.02.27 0 0 239
Hat ezzel nem ertek egyet - mert az ollot sokat lehet hasznalni - es hasznalom is.
A kenyervago kesem is hullamos - igaz a paradicsomot nem hullamos eluvel vagom.

Nekem is van blokk - de nem egy fajta keseim vannak, ures blokkot vettem, es a kedvenc keseimet vettem bele.
Nem tudok sokat kolteni egyszerre - igy igazan azokat veszem meg, ami hianyzik, jo lenne ha lenne - es az ara is elfogadhato (lehetoleg arengedmennyel).

Nekem bevaltak a fem nyelu kesek is. . .
Jo elmenni a boltba, megfogni, erezni a keseket - no meg azt is, mit is akarok vagni vele, mennyi a penzem ra.

Tobb markam van, es nem igazan veszem eszre, hogy egyik-masik gyengebb vagy jobb lenne.

J.A. Henckels (tobb fele), Wusthof, Cuisinart.
A kenyer kesemet kulonosen szeretem . . .

Előzmény: zabadakk (237)
mzsf Creative Commons License 2008.02.27 0 0 238
végre egy kis mozgás a topicban! mit tudtok az Icel késekről?
zabadakk Creative Commons License 2008.02.27 0 0 237

Én is egy késblokk vásárlása előtt vagyok

 

Biztosan blokkot akarsz venni? Mindig van bennük semmire sem használható kés, például hullámos élű kenyérkés és szintén hullámos paradicsomkés. Ezen kívül a húsvágó olló sem igazán használható, legalábbis azon az áron, amennyibe kerül, szerintem nagyon nem éri meg megvenni. a Wüsthofnak van 3 késes szettje, amiben 20 cm-es szakácskés, 16 cm-es szeletelő és 9 cm-es utility (egyenes hámozó) kés van, mindez kb. 36 eFt-ért. Vagy van egy 4-es szett, amiben 23cm-es konyhakés, 20cm-es szeletelő, 10 cm-es utility és egy fenőacél van, 41500 körül. Fontold meg, mert egy mágneses késtartóval (kb. 2000-ért vasértben) nagyon praktikus összeállítás lehet.

Előzmény: omega14 (235)
zabadakk Creative Commons License 2008.02.27 0 0 236

 

Nem javaslom a fémnyelű divatcikkeket, mert jóval csúszósabb a foggantyúja, főleg ha már egy kicsit vizes, vagy zsíros a használójának keze.

 

Amennyiben valakinek az a szíve vágya, hogy legyen egy olyan kése, amire mindig is vágyott, ami tökéletes és kevés utánélezést kíván, akkor mindenképpen kovácsoltvas kést vegyen. Az a néhány ezer forint már nem tétel ilyenkor, hiszen örökéletű darabot kap az ember.

 

A Wüsthof kiváló termék és kb. annyiért lehet az Extrametálnál megvenni, mintha külföldről hozatod és kifizeted a postaköltséget. Kb. 2 hónapon keresztül böngésztem a web-en és már egészen biztos vagyok abban, hogy a hazai beszerzése a legelőnyösebb.

 

A Zwilling - Henkels esetén már nem ennyire fényes a helyzet, mert igazi Zwilling képviselet még nincs és ahol kapni lehet, ott elég drágán kínálják. De, van egy tippem. A www.kesedenyollo.com portálon a Henkles késeket kedvezményesen kínálták az utóbbi időben. Itt vettem a ovácsoltvas professional S sorozatból egy 20cm-es konyhakést, egy 20cm-es szeletelőkést és egy 10cm-es zöldségkést. Mindegyik hibátlan, kiváló termék. Most éppen átrendezik az oldalt, de a kapcsolat fejezetben van egy telefonszám, ahol lehet egyeztetni.

 

Figyelmetekbe ajánlom még a www.szemesbolt.hu oldalt is, ahol főleg két fajta az érdekes: a CS Premium (kovácsoltvas, olcsó, nincs annyira felpolírozva mint a drága kések, de nagyon jó anyagból készül, mindennapi használatra, nem divat célra ideális) és a Felix Solingen, amelyek versenytársai a Wüsthofnak és Zwillingnek.

 

A CS Premium-ból vettem 20cm-es szeleelőt és 9cm-es általános kést. Ez utóbbival álom a krumplihámozás, a szeletelő pedig szinte minden másra is jó. Ha valaki csak ismerkedni akar a jó késekkel és nincs meggyőződve arról, hogy a Tramontinán túl is van világ, akkor ezekkel könnyen és olcsón meggyőződhet a jó kések fontosságáról.

 

 

Előzmény: Tomsimpson (233)
omega14 Creative Commons License 2008.02.27 0 0 235

Szia, ha a Wüsthof-ot választod a fémnyél miatt nem kell aggódni nem fog lejönni.

Én is egy késblokk vásárlása előtt vagyok bár én Zwillinget választottam de ezek a márkák maximálisan megbízhatóak és nagyon jó minőségűek.

 

Egyébként ha dillemád van melyiket válaszd akkor inkább az döntsön hogy melyiknek milyen a fogása, a súlya vagy súlypontja megfelel-e aztán hajrá. Én is fémnyelűt akartam régen de ahogy fogdostam őket engem zavar a fémnyél, nincs olyan jó fogása meg a hőérzete sem az igazi, inkább csak  "design"

 

Az olcsóbb kategóriában még a hengereltek közt is vannak jó kések bár ennek ellenére nekem is a kovácsolt késekhez húz a szívem. :-)

Előzmény: Tomsimpson (233)
mzsf Creative Commons License 2008.02.27 0 0 234
sziasztok! az előzőhöz még annyit tennék hozzá, hogy ha a wüsthof minőséget más olcsóbb márka is tudja, akkor legyetek szívesek azt is leírni. nekem is a wüsthof tetszik, de sajnos a pénztárca nagy úr. tegnap Berghoff késeket találtam jó olcsóbban, de egyáltalán nem ismerem a márkát. előre is köszi a hozzászólásokat!
Előzmény: Tomsimpson (233)
Tomsimpson Creative Commons License 2008.02.27 0 0 233

Sziasztok!

Véletlenül találtam erre a fórumra de nagyon örülök neki.

Így legalább nem öncélú eladóktól, hanem valódi szakértőktől kérhetek

egy his segítséget.

Szeretnék venni egy kést (wüsthof 23 cm, klasszikus szakács kés), ezt gyártják

hagyományos, meg acél markolattal is.

Nekem az acél jobban tetszik, de nem tudok róla semmit (hogy van rárögzítve,

mennyire megbízható, stb).

Szóval ha gyengébb konstrukció, vagy bármiben alulmarad a régebbivel szemben, akkor inkább azt választom.

Légyszi írjátok meg a véleményeteket, sajna nincs túl sok lóvém,

nem szeretnék rosszul dönteni.

Minden jószándékú választ előre is tisztelettel megköszönök!

omega14 Creative Commons License 2008.02.04 0 0 232

Sziasztok, találtam egy jó kis német oldalt főleg konyhakések és néhány egyéb "Solingeni" gyártóval.

 

http://www.schneidwaren-solingen.de/herstueb.htm?uid=1833611665#H1

 

 

 

Boarhunter Creative Commons License 2008.01.16 0 0 231
B+, még hány nicken teszed be ugyanazt a hirdetést?
És miért vagy lusta esetleg néhány árat is benyomni...pl. bárdét, csontfűrészét meg ilyesmi...
Előzmény: dickmaster (230)
dickmaster Creative Commons License 2008.01.16 0 0 230
Föleg hentesek figyelem!!!Dick kések eladók joval áron alul!!!csontozo kések szeletelök stb!mind vadi uj!Érdeklödni e-mailben!CIm:inferno006@hotmail.com
-sanci- Creative Commons License 2008.01.10 0 0 229

Sziasztok!

Hátha érdekel valakit, tegnap benéztem ide késügyileg:

http://www.verbeelen.hu/

Zwilling kések -20% kedvezménnyel kaphatók:

Elsősorban a four star család képviselteti magát+van jópár készlet is.

Üdv

Sanci

hupike Creative Commons License 2007.12.06 0 0 228

Szia.

Nem tudnál a nesspressoba be nézni?

Ne haragudj rám.

köszönöm

Előzmény: zabadakk (226)
r400 Creative Commons License 2007.11.20 0 0 227

Dick kések eladók joval áron alul!!!csontozo kések szeletelök stb!mind vadi uj!Érdeklödni e-mailben!CIm:inferno006@hotmail.com

zabadakk Creative Commons License 2007.11.20 0 0 226

 

Csontoskarabély, mondd, honnan rendelted meg a Calphalon késeket?

 

Előzmény: Csontoskarabély (197)
Yamamoto-ros Creative Commons License 2007.10.23 0 0 225

Húúúú!

Micsoda pörgés van itt!

Mi van mindenki a karácsonyra készül a konyhában???

Sziasztok

Yamamoto-ros Creative Commons License 2007.10.11 0 0 224

Sziasztok

Új vagyok itt,  és egy kis segítséget kérnék!

Dick, vagy valami jó minőségű fenőacélt keresek!

Ha valakinek van otthon egy felesleges akkor gondoljon rám, természetesen nem ingyen szeretném! Tudom, hogy az örök élet a konyhámban!

Köszike

                       luci-szeged@vipmail.hu

KőnigZ Creative Commons License 2007.09.28 0 0 223
(Már beírtam egyszer a Mesterkonyha topikba, de azóta sem vátozott a véleményem. Nemrég lenyúlta egy évek óta Németországban élő haverom, amíg én az üstben a hagymát kevergettem. Némi húskockázás után ilyet szólt: Nem is gondoltam, hogy a kések között is olyan különbségek vannak, mint a kocsiknál. Ezzel vágni olyan, mint amikor először ültem Mercedesben! ;-)

Íme:

http://wmf.de/produkt_detail.asp?nv_id=337&se_id=96&va_id=11450&sp_id=1&sid=469386577606201200720382312

Kb. "ötévesen" került a konyhafiókba a családi mutyiból és egy idő után észrevettem, hogy állandóan ezt használom: bikanyúzástól a halfilézésig (főleg, ha mindkét e célra szolgáló Marttiini otthon felejtődik...) szinte mindenre jó, köszönhetően az elvékonyodó kovácsolt pengének, a parabolikus hajlási ívnek, stb.

...és még valamit!

Csak több évi használat után tűnt föl (...törölgetés közben:)), hogy a pengén van egy megkopott céglogó és egy kódszám! Ennyit a marketingről...

Jellemző a WMF-re, hogy e fölfedezés után kb. egy perc alatt ki lehetett goooglizni a teljes "családfát" és a többit.

Előzmény: füvész (218)
radler1 Creative Commons License 2007.09.26 0 0 222
Dick kédsek!
radler1 Creative Commons License 2007.09.26 0 0 221

Dick kések eladók!Érdeklödni e-mailben!CIm:inferno006@citromail.hu

Boarhunter Creative Commons License 2007.09.13 0 0 220
Ne kímélj bennünket a részletektől, néhány képet és árat tegyél már fel légyszives, itt nem offtopic.
Előzmény: radler1 (219)
radler1 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 219
Vannak külömbözö méretü dick késeim eladók áron alul!akit érdekel az irjon e-mailt!:inferno006@citromail.hu(Mindegyik kés vadi új!)
füvész Creative Commons License 2007.07.31 0 0 218

Sziasztok !

 

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok.

 

Választanom kellene két kés között, amik lényegében csak a gyártóban különböznek. Az egyik Wenger a másik Victorinox. Mind a kettő egyforma hosszú flexibilis csontozókés. Sajnos kipróbálni nem tudom és úgy kellene válsztanom a két kés közül. Kinek milyen tapasztalata van esetleg a két gyártó közül. Válaszaitokat előre is köszönöm.

 

üdv füvész

 

ZsuR Creative Commons License 2007.05.11 0 0 217
Annuert mar kocsit lehet kapni. . igaz, kicsit rogyottat, de kocsit. . .
Előzmény: Törölt nick (216)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.10 0 0 216
"egdrágább késeket ilyen technológiával. A legdrágább amit csinál, az 1450 dollár árban van,"

Körül kell nézni a http://www.korin.com/ oldalon. Van olyan Masamoto kés aminek az ára 2890$ az ára!
Előzmény: Csontoskarabély (192)
ZsuR Creative Commons License 2007.05.01 0 0 215
Hat ez az! Draga! Nem eleg megvenni a draga kest, akkor meg a karbantartasa is. . .

En nem vallalkozom fenokoves elezesre - esert vettem gepet.
Előzmény: yi-dvags (214)
yi-dvags Creative Commons License 2007.05.01 0 0 214
azért annyira nem kicsi, Óbudán elég sokan laknak :)

voltam egyébként az Extrametálnál, ahol viszont nem vállalnak élezésre értékesebb japán késeket, nehogy tönkretegyék az élét.

megnyugtatásul közölte, hogy jövő héten jön spéci japán fenőköve, két csepp olajat kell rácseppenteni, úgy használandó. az ára potom 20 ezer Ft, gondolkodtam is, ne rendeljek-e mindjárt vagy tizet :)

viccet félretéve, lehet valahol normális áron megfelelő fenőkövet kapni?
Előzmény: ZsuR (212)
Adams666 Creative Commons License 2007.04.27 0 0 213
Sziasztok!

Épp konyhakést akartam venni, amikor rátaláltam erre nagyon jó a topikra!

Azt szeretném megkérdezni a hozzá értőktől, hogy: jó lehet ez a kovácsolt kés 3 eFt-ért:

http://szemesbolt.hu/?p=productsMore&iProduct=434&sName=Szak%E1cs-k%E9s-CS-premium-(003104)

Vagy pedig vegyek inkább hengerelt Victorinoxot vagy Icel-t?

A segítséget előre is köszönöm!

Ádám
ZsuR Creative Commons License 2007.04.25 0 0 212
Nahat! Kicsi a vilag! En is obudai vagyok. . .
Előzmény: yi-dvags (211)
yi-dvags Creative Commons License 2007.04.25 0 0 211
ez a Flóriános köszörűs jó ötlet, ismerem, óbudai vagyok ugyanis.
az itteni Auchanban van egy extrametál üzlet, ők elvinnék köszörültetni (4 nap határidővel), ha jól láttam, a topikban már volt szó a cégről, és nem negatív értelemben.

no, mindenesetre köszönöm a segítséget, asszem, most már elboldogulok :)
Előzmény: ZsuR (210)
ZsuR Creative Commons License 2007.04.25 0 0 210
Igen, tudom, Mo-n talan nem lehet ugyanezt kapni - de ha latsz valami ilyent, mas markat, erdemes megvenni. . .

Elotte egy kis kezi volt, amiben a kest csak at kellett huzni - az is jo volt sokaig, de jott az amikor koszorules kellett. . .akkor mar nem volt jo.

Probald ki a koszorust egy kevsbe draga kessel - ha az jo, valoszinu a masik is az lesz.

Nekem a Florianban volt egy jo koszorusom - Obuda - az mindent jol elezett, borvago ollotol a kisbardig.
Előzmény: yi-dvags (209)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!