Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.06.25 0 0 270
Helló!

Mi bevállaljuk Ulcinjt, először szétnézünk a városba, megnézzük tüzetesen a szállást és majd utána döntünk maradunk-e. Ha valami nem teccik visszább megyünk északra. Strandolni úgyis máshova megyünk, Kotortól Ulcinjig minden nap máshova. Albániát is tervezzük egy napra.
A Kotori öböl tisztaságilag nagyon rendben van, tavaly voltunk ott. Minden nap pljeskavicát meg paszulyt zabáltunk , de nem étteremben hanem nyitott sütödében, senkinek semmi baja se volt.
Ha valaki hazaér nagyon várom a beszámolókat főleg Ulcinjról. Üdv.

Előzmény: mammamija (264)
Kőkapu Creative Commons License 2004.06.25 0 0 269
Valutaváltóknál, mi úgy találtuk, hogy a Váci utcai váltóknál elég jó árfolyamok vannak, és a Ferenciek terén lévő IBUSZ is jó. Az Ibusznál most 256 ft az eladási árfolyam (a honlap szerint).
Előzmény: mammamija (262)
BlueBird Creative Commons License 2004.06.25 0 0 268
Budvában sem volt túl tiszta, kivéve kora reggel (7-8 körül). Amit tudok ajánlani: a Jaz-öböl, Budvától pár km-re. Meg a kotori-öböl is elég tisztának tűnt.
Előzmény: Szeder Bandee (265)
Kőkapu Creative Commons License 2004.06.25 0 0 267
Ja-ja, Ulcinjról tavaly a mi útitársaink is nagyon sok rosszat mondtak, meg hogy az első héten végig betegeskedtek.
Mi Tivatban voltunk, és őszintén szólva eszembe sem jutott, hogy a kólába tett töménytelen jégkockától bármi bajom lehetne, nem is volt :-))

Immodium helyett egyébként Sulfaguanidint ajánlok, mert az nem "fogja" ugyan meg olyan hírtelen a hasat, viszont bélfertőtlenítő is.

Mi 10-én indulunk Becicibe. Kicsit sajnálom, hogy csak hotelbe tudunk menni, de a vonat miatt muszáj az Adria Tourshoz ragaszkodnunk. Mondjuk, különösebb problémánk tavaly sem volt velük, úgyhogy ez nem is gond.

Ulcinjba egy fakultatív kirándulást tervezünk, mert azért kíváncsiak vagyunk a városra.
Ééés, egy két napos kirándulásra is akarunk menni Albániába!

:-)))

Remélem, az idő is jó lesz...

Előzmény: Szeder Bandee (265)
kiggyo Creative Commons License 2004.06.25 0 0 266
Tavaly feketén váltottam eurót, és a határ után asszem eszéken kunát, ugyanis úgy tudtuk hogy euróval mindenhol lehet fizetni, aztán kiderült hogy kunával jobban járunk. Na mindegy, még jobban is váltották mint mo-on.
Itthon asszem az exlusive change jól vált, de oda kell figyelni, mert a cora-ban levő, a fenti váltóhelyre hasonlító helyen meg iszonyat árréssel dolgoztak. Splitben váltottam forintot kunára, teljesen korrekt volt. Úgy vettem észre, hogy kint hasonló (és korrekt) áron váltanak, nem tapasztaltam lehúzást. Hiába, sokat kell még a kis országunknak tanulni...

Az utazás után visszalátogatok és mesélek.

üdv:
kiggyo

Előzmény: mammamija (262)
Szeder Bandee Creative Commons License 2004.06.25 0 0 265
Jaja, én voltam! :)
Bárhova mentek, Immodiumot vigyetek ipari mennyiségben! Inkább legyen több, mint kevesebb.

Budvában csak kb. 3 órát voltunk, de nagyon szép volt. Ottani tengerpartról nem tudok nyilatkozni.

Ha rám hallgatsz, akkor kihagyod Ulcinjt.

Előzmény: mammamija (264)
mammamija Creative Commons License 2004.06.25 0 0 264
Te írtad tavaly a szemben úszó szárnyasbetétet????:-DDDDD
Asszem lalilaliék mennek oda a villa primafila-ba. A panzió nagyon rendben van, szép és a tulajok Némeországban élnek. Hát igen, mégiscsak az albán határnál van....
Mi középen leszünk, és megnéztem volna a "gyógyító homok" miatt Ulcinj-t, de inkább északra Budvára, a kotori-öbölre koncenrálunk. Meg megnézném a Durmitort is közelebbről... attól függ milyen lesz az idő.. Nagyon kevés iroda foglalkozik montenegro-i utakkal, és nagyon sekélyes a kínálat. Az Adriatoursnál tavaly sokkal több ajánlat volt pl. Ezért mennek sokan egyénileg, ottani foglalással. Szóval Ulcinj ne tervezzek.
Előzmény: Szeder Bandee (263)
Szeder Bandee Creative Commons License 2004.06.25 0 0 263
Ulcinj-ról NAGYON NYOMATÉKOSAN lebeszélnék mindenkit (ld. tavaly augusztusi hozzászólásaim).

Aki oda foglalt szállást, az:

a.) Hallgasson rám, és azonnal cserélje Budvára vagy valami északabbi helyre

b.) viselje a következményeket, de írja le a tapasztalatokat (hadd röhögjek.) :)

Úgy t?nik, hogy az idegenforgalmi piac valamennyire öntisztító, úgyhogy a Montenegro Tours nem élte meg a 2. szezonját. :)

mammamija Creative Commons License 2004.06.25 0 0 262
Mi akkor jövünk haza 16-17 tájban két hetet maradunk... Remélem nyaralás után visszalátogatsz a topicba és elolvasod az utiélményeket!!! Persze várjuk a tiedet is!!!!!Nézegettem a valutaárfolyamokat, de sehol sem találok összehasonlító táblázatot hol olcsóbb.... Mondják a Nyugati pu-i váltót sokan. Te hol váltasz???
Előzmény: kiggyo (261)
kiggyo Creative Commons License 2004.06.25 0 0 261
Júli 18-án szombat hajnalban indulunk, és köv. vasárnap jövünk. Pihenni megyek, a templomokat, német turistákat, nyüzsgést erősen kerülve sokat úszni, erdőben sétálni, sok sört inni szándékozom. Azért tetsztett tavaly annyira zigovoscse, mert alig volt ott valaki. Asszonynépség (oldalkocsi)+haveri kör+oldalkocsik megyünk 8-an 2 kocsival.
Előzmény: mammamija (260)
mammamija Creative Commons License 2004.06.25 0 0 260
Ti mikor mentek? és mennyi időre? Sütkérezős típus vagy, vagy mendegélős, városnézős????
Előzmény: kiggyo (259)
kiggyo Creative Commons License 2004.06.25 0 0 259
szia!

az általad leírt komfortfokozat alapján mondtam hogy sok a 4 ágyas garázsért 50 euró. Biztos vagyok benne hogy 5-6 eu-ért is találsz ott jobbakat is, de legyen 10. Annyiért tuti.
Magyarország meg külön fogalom. Az egyik haverom most van veszprémben 6700ft/2fő/nap árért nyaralni! Azt mondja hogy csak 15 km a Balaton. Tavaly Horvátországban 12Eu-ért a parton laktunk fullos franciaágyas apartmanban!

Azért örülök hogy összejön nektek is, én is már nagyon várom hogy indulhassunk. Lehet hogy hagyom magam rábeszélődni és bosznián keresztül megyek.

Üdv:
kiggyo

Előzmény: mammamija (258)
mammamija Creative Commons License 2004.06.25 0 0 258
Köszi De Niro!
Örömmel jelentem, hogy mégiscsak lett szállásunk, a négyágyas ház mellettiben, ugyanannyiért.
kiggyo írta, hogy bazi sok. Miért sok 10 euró/nap/fő???? 2600 Ft-ért itthon még sufniban sem alhatnánk egy jobb helyen, és még mindíg megvan a lehetőség hogy ha nem tetszik odébb állunk.
Az volt a fontos, hogy az utazás után valahol aludni tudjunk, a többi majd ott kiderül.

A Splites dolog akkor lenne jó, ha ott is eltöltenénk egy éjszakát.... egyelőre ledöngetünk és passz...
Már alig várom. Mához egy hétre éjfél körül indulunk....:)

Törölt nick Creative Commons License 2004.06.24 0 0 257
Szia!

Budapestről a második útvonal időben is és km-ben is rövidebb. Kiggyo Szegedről írta, onnan más. Egész pontosan Szerbián át 950 km és 16 óra volt nekünk, Bosznián át 850 km és 13 óra volt (de ebben benne van két megállás Sarajevoban és Mostarban plussz egy kis elkavarás figyelmetlenség miatt).

Szerbián át a távon kívül az útépítések és a domborzat miatt is hosszabb idő.

A Split-es verzión mi is elgondolkodtunk. Arra kb. 1000-1100 km lehet. Arra úgy érdemes menni, ha van időtök szétnézni Dél-Dalmáciában is. Nekünk nem volt, így a legrövidebb úton letéptünk.

Előzmény: mammamija (256)
mammamija Creative Commons License 2004.06.24 0 0 256
Szia!
Miért rövidebb időben a második útvonal, ha km-ben hosszabb a táv?

Nagy hülyeség lenne, ha Horvátországon keresztül Splitig autópályán mennénk, és onnan tovább?
Mennyivel lenne hosszabb az út szerinted?

Előzmény: Törölt nick (255)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.23 0 0 255
Nekünk irodán keresztül (Adria Tours), innen foglalt, tuti, olcsó szállásunk volt. Ahogy néztem a net-en annyira üresek, hogy a szállásunkat most ultra-last-minute-ben kínálják.

Az utazásról pedig: mint említettem korábban, Bosznián át 5 órával volt kevesebb, mint Szerbián át (Budapestről).

Előzmény: mammamija (249)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.23 0 0 254
Vasárnap hajnalban indultunk. Nem volt egyáltalán nagy forgalom, csak az útépítések miatt és a hegyvidék miatt volt gáz.

Podgoricában megbüntettek, mert 60 helyett 76-tal mentem. Persze olyan helyen, ahol nem volt kint lakott terület végét jelző tábla, így fogalmam sem volt, hogy honnan lehet már 80-nal menni. Pusztát láttam magam körül, így gyorsítottam.
15 EURO-ra alkudtam le a büntetést arra hivatkozva, hogy diák vagyok. Persze papírt nem kaptam róla, ment zsebbe...

Előzmény: kiggyo (252)
ixi Creative Commons License 2004.06.23 0 0 253
Beográdban én mindig eltévedek, de ettől függetlenül azt ajánlom, hogy menjetek tovább Nis felé és a kragujeváci kijárattól menjetek Cacaknak. Hosszabb valamivel de sokkal gyorsabb és átrobogsz Beográdon. A rendőrök ott szivatnak ahol csak tudnak, ne reménykedj, alkudj pofátlanul mert zsebre dolgoznak. A hegyekben vigyázz, mert sokat esett és ilyenkor sok a kőomlás.
Előzmény: kiggyo (252)
kiggyo Creative Commons License 2004.06.23 0 0 252
hát most nem vidítottál fel túlzottan...

Az a baj, hogy a második az rendesen kerülő szegedről. Milyen nap mentél? Mi szombat hajnalban (1-2 óra) akarunk indulni, mert állítólag este jól lehet haladni, és rendőr sincs, belgrádig meg kivilágosodik, a kanyargós úton már nem sötétben botorkálunk.

Mennyire bunkóztak a rendőrök? Büntettek? Minden infó érdekel!

üdv:
kiggyo

Előzmény: Törölt nick (248)
kiggyo Creative Commons License 2004.06.23 0 0 251
Azért ilyen könnyen ne add fel! Tuti biztos lesz szállás, tavaly horvátországban is annyi szabad volt mint az állat. Minden kiadó ilyenkor, alkudni is lehet. Szerintem a haverod féle szállás az bazi sokba kerül. (bár a külföldiek szerint a magyarok 1 nap alatt akarnak meggazdagodni, lehet hogy igaz?)

üdv:
kiggyo

Előzmény: mammamija (249)
kisbé Creative Commons License 2004.06.23 0 0 250
Ez azért nagyon extrémnek hangzik... Megy egy mél.
Előzmény: mammamija (249)
mammamija Creative Commons License 2004.06.23 0 0 249
Nekünk szép lassan kezd dugába dőlni a montenegroi nyaralásunk...( Egy kollégám ottani barátai adnak ki szobát 50 euró/napra. Mivel egy másik kollégám már volt ott rákérdeztem a szállás állapotára. Kiderült, hogy egy garázsból alakították ki, a nappaliban van egy kihúzhatós kanapé (2 személyes), de ha kihúzod se ki, se be, a másik "szobában" egy franciaágy. Tehát összesen 4 személy fér el, és azok sem kényelmesen. Mikor mondtam, hogy öten mennénk, azt üzente vissza, akkor is 50 euró, és hogy hol alszik az ötödik ember az le van sz@rva.
A barátom az istennek sem akar Szerbián átmenni, maradna a Bosznia-Hercegovinán való átutazás. 17 órás menetidővel kellene számolni.
Megnéztem a neten a szállodákat is full-ra tele vannak. A 10 eu-s szállás pedig csak egy álom marad:(
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.22 0 0 248
Mi a múlt héten voltunk Montenegroban. Odafelé az első útvonaladon mentünk, vissza a másodikon.

A második sokkal jobb. Igaz többször kell átkelni országhatárokon, de a leghosszabb várakozás is 5 perc volt (vasárnap, napközben). Az út végig szinte völgyben megy, nem kanyarog lehet normálisan előzni. Érdemes megnézni Mostart, a lebombázott híd újjáépítése lassan befejeződik. Nekünk 2 óra pihenéssel 13 óra alatt sikerült végig menni (a Kotori-öbölig).

Az első úton a menetidő 16 óra volt, az út tele szintkülönbséggel Uzice után, ráadásul még útépítés is van a hegyekben, formgalomirányítás nélkül. A szétvert úton egy sáv járható és állhatsz neki tolatgatni meg félre állni a szakadék szélén, ha jönnek szembe. Brutális mennyiségű rendőr van. Olvastam itt a fórumban, hogy lesznek, de ez minden képzeletet felül múl. Város kezdte és vége táblák sok helyen nincsenek így fogalmad sincs, hogy hol mennyivel mehetsz. Ez az útvonal szebb a hegyek miatt, de akkor sem ajánlom!!

Előzmény: kiggyo (247)
kiggyo Creative Commons License 2004.06.22 0 0 247
Sajna nem tudom hogy honnan indul, ha de a volán honlapján biztos fenn van. (Bár szegeden szinte minden busz a Mars térről indul)

Ja, és találtam két alternatívát kocsival, nem is rossz, tavaly a másodikon mentünk horvátba:

1: Röszke - Szabadka - Novi Sad - Belgrad - Cacak - Uzice - Bijelo Polje - Podgorica - Budva (780 km)

2: Udvar (Mohács) - Eszék - Velika Kopanica - Sarajevo - Mostar - Metkovic - Dubrovnik - Budva (885 km)

Előzmény: kisbé (246)
kisbé Creative Commons License 2004.06.22 0 0 246
Kiggyó, nem tudod véletlenül, Szegeden a Mars térről mennek a szabadkai buszok? (Ugyanis mi Szabadkáról megyünk vonattal, csak előtte muszáj lesz megállni Szegeden is, - a csapat fele szívében szegedi, nosztalgiakávé a sörkertben, meg ilyenek)

Ja, és tegnap kiderült, hogy nem 19 euró a szállás, hanem 16...

Előzmény: kiggyo (245)
kiggyo Creative Commons License 2004.06.22 0 0 245
Ja, majd elfelejtettem:

Szegedről indulunk, melyik útvonalat ajánljátok? Ha egy-két nagyobb városnevet tudna mondani aki már járt arra, az jól jönne!

Köszi

Előzmény: Törölt nick (242)
kiggyo Creative Commons License 2004.06.22 0 0 244
Köszi, amúgy úgy szoktam elindulni, hogy viszek sátrat is, így nem érhet meglepetés. Megnézzük Montenegrót, vszínűleg kotor környékén kezdünk, aztán majd alakul a helyszínen.
Előzmény: Törölt nick (242)
_csogi_ Creative Commons License 2004.06.21 0 0 243
Sziasztok!

Itt az 1:100000-es térkép letölthetö ingyen is (pobrezi-coast), összerakjátok, kinyomtatjátok.

http://mapy.mk.cvut.cz/data/Jugoslavie-Yugoslavia/Cerna%20Hora/

Egyébként augusztusban mi is mennénk Montenegróba, kiáncsian várom a leírásokat, beszámolókat. Kértem több magánszállásról is ajánlatot, egyenlöre 12-15 euro körül mozognak az árak, nyilván a helyszínen olcsóbb, de nem tudom érdemes-e 16 órányi utazás fáradalmait még szálláskereséssel is megspékelni egy ismeretlen helyen.

Törölt nick Creative Commons License 2004.06.21 0 0 242
kiggyo !!

biztos lesz szállás 10Eur körül, nyugodtan indulj el! A szálláskeresés uaz, mint Ho-ban, csak még több van. A konyha tisztaságával kezd, ha az jó akkor nem lehet gáz. Általában azért szép tiszták.
Mi juli 25-én megyünk ulcinjba.

Előzmény: kiggyo (235)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.21 0 0 241
Helló!!
Én vettem Montenegró-tengerpart térképet, csak a tengerparti rész van rajta, 1:100.000, élég részletes, a strandok is rajta vannak meg az odavezető düllőutak. Nagyon jó, csak drága, 2.600.- volt.
Előzmény: kisbé (240)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!