Keresés

Részletes keresés

Rencsa-baba Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6126
Ááááá kész ma nagyon elfáradtam a melóba....
stangli2 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6125

Nekem a cipőfűző a mániájuk, ágyra felugrálni nincs lehetőségük..

Én még nem találkoztam bolhával nyúlban, bár valószinüleg azért mert még sosem kerestem. Vakarózni szoktak, de nem tudom hogy meddig normális a dolog.. Mindenesetre ha bolhás és felugrál az ágyra, akkor előbb-utóbb határozottan bizonyságot szerzel róla..

Előzmény: pandaka (6120)
stangli2 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6124

Az én tapasztalatom szerint, ha folyamatosan van elöttük fű, akkor nem zabálnak be belőle. Az enyémek csak a frisset eszik meg, én vizesen is adom..

Persze a fokozatosság elvét lehet, hogy érdemes betartani a nyulaknál is..

Előzmény: Purcsimanó (6110)
AlbrechtD Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6123

Szia!

 

Az enyemek is felugranak az agyra, ha fekszem akkor ram is :) nekem az anyagszalat, ami kilog a polobol szoktak leragni, de en azt nem banom :DD en akkor mindig simizni szoktam öket :)

 

A pellet az egy alomfajta (gondolom tudod hogy van több fele alom: macskaalom, forgacs, szalma, stb)... a pellet lehet szalma, fa, forgacs... es össze van tömöritve ilyen vekony darabokka, es ha nedvesseg eri akkor elporlad... 300%-os a nedvszivo ereje es a szagokat is megtartja.. igy nez ki: http://www.termo-eko.pl/wp-content/uploads/2009/09/pellets.jpg

 

fressnapban is lehet kapni, vagy sztem mar minden allatkereskedesbe... nagyon gazdasagos sztem es tenyleg nincs nalunk  büdös 3 nyul mellett, amik egy szobaban vannak... sztem probald ki, hatha bejön... es probald ki a wc-s dolgot is, megkönnyiti a dolgokat nagyon :)

 

nekem is szoktak vakarozni neha, sztem egy bizonyos szinten normalis... azt a nem normalis ha allandoan, vagy mondjuk fut, es hirtelen megall vakarozni, vagy eves közben hirtelen neki all huzamosabb ideig vakarozni... egyebkent sztem minden allat vakarozik, hisz nekik is viszkedhet vmi :)

 

 

Előzmény: pandaka (6120)
stangli2 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6122
Ha a nyúl taknyos, annak biztos tünete, hogy tüsszög. Inkább hallgasd őket és ne nézd!:-) Ha már annyira taknyosak, hogy az orruk is váladékos akkor szinte folyamatosan tüsszögnek.
Előzmény: Moncsi077 (6100)
Gupppy Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6121
Nálam is kinn voltak 2 évig télen -nyáron, sosem volt semmi bajuk..:) Most egy magyar óriás növendék van kinn a pipik között, viszont most fű egy szál sincs..:DDDD
pandaka Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6120

Sziasztok!

Köszönöm, hogy írtatok!

A törpe nyuszi kifejezést én is kétlem, mert nekem is volt már törpenyulam és az felnőttként volt ekkora:-)

Köszönöm a szagra való tanácsoket, megfogadom majd!

Olyan aranyos ez a nyúl ,hogy szerintem vagy megtartjuk vagy pedig olya helyre ajándékozom, ahol nem kerül vissza  a ketrecbe.

Normális, hogy felugrik az ágyra és húzgálja a pólómat?

Mi az a pellet?

A nyusziknál normális a vakarózás vagy bolhás? Nézegettem a bundáját, tisztának láttam!

Fülét tisztának látom, de azóta is lóg!

Köszönöm!

Ja és a gyerkőc mellette, 19 hónapos!
Előzmény: AlbrechtD (5989)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6119
Én is kiszoktam rakni őket.Sőt nyárra szoktam csinálni kifutót.ÉS azt mindig arébb rakom,igy nem kell füvet nyirni,bár erre mondták már hogy szerezzek be birkát...:D
MOst is csinálunk majd,veszek ponthegesztett rácsot csinálunk keretet és Mehetnek is.Mivel egybe nem rakhatom a nyulakat.Igy mindig 1 órára van kint 1 nyuszika.Csak vigyázni kell az ilyen keretekkel,Mert jártam már ugy is hogy mire mentem ki addigra akkor lukat ásottt a nyul.Hogy már majdnem belefért.Még hogy nem a keret szélén.Hanem középen.....:D
karibaba Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6118

Szegény ti. :o((( Nincs annál rosszabb, ha a gyerkôc beteg... :o((( Mielôbbi gyógyilást neki!

A nyuszilegeltetés jó ötlet, kislányom is nagyon élvezi! :o)

 

 

Előzmény: Purcsimanó (6117)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6117
A kis ezüst színű nyuszikát kiraktam a fotózás erejéig,Úgy falta a füvet,mint ha soha nem evett volna:)))Gyorsan vissza is tettem a helyére.....óvatosnak kell lennem,nehogy kinyírjam őket ahogy a szomszédom anyja.Halálra etetett egy anyanyulat 12 kicsit hagyva maga után két hetesek voltak:(((((Igaz ő ölszám adta neki a kákicsot,talán még harmatos is volt.Előtte meg nem kapott egy szál füvet sem.Találtam a padláson egy jó kis ketrec félét amiben el lehetnének egy picit.....kitenném a fűbe és csámcsoghatnának kedvükre:))))Talán pici fiam is jobb kedvre derülne tőle.Éppen az előbb mondta szegénykém,:Anya nem tudok meggyógyulni......
Előzmény: karibaba (6116)
karibaba Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6116
Két hete, ha az idôjárás engedi, mi is kirakjuk ôket egy legelés erejéig, igaz a kisebb, már lenyírt fübe, mert a 30 centis alja sokszor még délután sem száraz. Legelésznek kicsit, napoznak, ugrándoznak, eddig senkinek nem lett baja. :o) (Igaz "hülyére" sem tudják zabálni magukat + vigyázunk, hogy száraz legyen a fü.)
Előzmény: Purcsimanó (6110)
karibaba Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6115
Képeket oGvetlen hozz! Kecskékrôl is!!! ;o)
Előzmény: san72 (6107)
san72 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6114
Látom készül a nyúlházad.Gratulálok.Ott lesz ahol a lucerna volt?
Előzmény: nddori (6111)
san72 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6113
Nekem régebben a süldők mindig kifutóban voltak,annyit legeltek amennyit akartak,és semmi bajuk nem volt.Végül is ez áll a legközelebb a természetes életmódjukhoz.
Előzmény: Purcsimanó (6110)
san72 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6112
Valamikor a hét végén megyek értük.A kisfiamnak nagyon bejöttek a nyuszik.Állandóan simizné,meg etetné őket:-)Anyukádat rá tudtad már venni a kecske-nyúl cserére?:-))Eszembe jutott valami:Mi a Dórival nyúltenyésztők vagyunk.Ő régóta,én péntek óta:-))))
Előzmény: nddori (6109)
nddori Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6111
Nekem voltak kint, amíg nem volt ilyen sár, nem lett semmi bajuk, pedig nálam füvet se kapnak egyébként. 3 növendékem kint volt egész délután, de inkább szaladgáltak, aztán meg pihentek, nem nagyon ették a füvet.
Előzmény: Purcsimanó (6110)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6110
Hoztak hozzám pannon fehér nyuszót pároztatni!!!Remélem láthatom majd a kicsiket,kíváncsi leszek milyen utódok fognak születni,mint külsőre mint pedig nagyságra...

Kikérném a véleményetek!!!Kora tavasz óta kapnak a nyulaim füvet,eleinte keveset most már többet.Arra gondoltam ,délutánonként amikor már felszárad a harmat kitenném őket a fűbe legelészni....nem okozok vele gondot nekik?Úgy értem nem fognak felfújódni ha sokat kajálnak????
Előzmény: karibaba (6106)
nddori Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6109
Örülök, hogy jól vannak!
Mi van a kecskékkel?
Előzmény: san72 (6107)
nddori Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6108
Ne tedd össze az anyjukkal! Valószínűleg jól elverné őket!
Előzmény: Moncsi077 (6105)
san72 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6107
sziasztok.Végre megérkeztek a nyulaim Dóritól:-)))).Pénteken hoztuk haza őket,már kezdik megszokni az új helyüket.
Előzmény: nddori (6102)
karibaba Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6106

Sziasztok!

 

Nagyon klassz képeket tettetek fel, látom több helyen is nyúl-lak készítés folyik! :o) Lassan én is befejezem, már csak két ajtó ill. tetô kell....(ha lett volna alapanyagom szerintem el is készült volna.)

 

Nyúlméret: nekem -mint tudjátok- az ôsanyám, Desszert, 2 kilogrammos kistestü keveréknyúl. 3 alom volt eddig tôle, 3 különbözô baktól. A bakok 4-5 kilós háztáji keverékek voltak. A született utódokból jópár nálunk cseperedett fel, hát azt kell, hogy mondjam: hiába volt a bakok kétszeres (vagy nagyobb) tömege, az utódok alig lettek nagyobbak Desszertnél, de voltak/vannak olyanok is, akik kicsik maradtak.

Tehát 2 kilós anya X 4,5 kg-os bak= 2-2,5 kilós utódok.

Mondjuk szerintem a húsfajtáknál, vagy jó húskihozatalú keverékeknél müködhet a dolog, hallottam (olvashattunk itt is) olyan "repecteket", hogy újzélandi fehér X óriás kosorrú, vagy újzélandi fehér X német óriás...(gondolom keverékeknél ugyanígy)

 

Kísérletezni, próbálkozni lehet, hajrá! :o))

 

Én mindenesetre hamarosan beújítok 2 nagytestü anyának valót, mert a "békacomb-ropogtatás" mellett nem ártana nyulat is enni! ;o)))))))

 

 

 

 

Moncsi077 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6105
Igeen :)
Tök arik lettek :))
Ha nagyobbak lesznek, egybe lehet engedni az anyjukkal? Apum szerint bántani fogja őket külön ketrecet csináljunk nekik is.
M.
Előzmény: nddori (6102)
förike Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6104
Jó reggelt mindenkinek! Itt esik az eső!:=((((((((( Az egyik Magyar Óriásom már építi a fészkét!!!!
Purcsimanó Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6103
Semmi gond!Én csak arra gondoltam,hogy blueursus-nak is keverék és fajtatiszta nyulai vannak....talán szívesen venné,ha megosztom vele a tapasztalataimat....nem okoskodni akartam:))))
Előzmény: nddori (6098)
nddori Creative Commons License 2010.04.18 0 0 6102
Jól megnőttek! :)
Előzmény: Moncsi077 (6101)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 6101
A neveltjeim :))))
Moncsi077 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 6100
Sziasztok,

Szerintem semmi baja nincs a fekete nőstényemnek.. egyik nap írtam hogy tejszerű vmi volt az orrán.. de sztem igazából nem az orra folyt, kiköpött úgy nézett ki, mintha egy tejes vödörböl ivott volna.. aztán rákerestem a neten, hogy tejszerű, meg nyúl és kiadta, hogy a vizeletük szokott ilyen lenni.. de az nem probléma, sztem ez lehetett, és beleszagolt, mert se előtt se azóta nem volt az orra olyan.. Azóta is él és virul, szép fényes a szőre is, tök jól van.. SZal én erre tippelnék.. Lehet hogy igazam van?? mert amit írt vmelyikőtök, azt a betegséget, amire nincs orvosság, és pusztulás az eredmény, az nem úgy tűnik, hogy bekövetkezne.. (szerencsére)
A kicsiket meg ma kivittem, és ették a lóherét meg a füvet.. Úgy örülök, már ideje lenne, hogy mást is egyenek mint szopit :D
Üdv,
M.
stangli2 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 6099

A genetika elég érdekes dolog, a nagykönyv szerint ugye a bak tulajdonságai dominálnak jobban, de nekem törpe anyától és közép apától törpe gyerekek születtek. A szin öröklés meg meglepő dolgokat produkál, nekem a csupa szürke szülőktől szokott egy-két fehér is lenni, a vadaséknál meg volt mindenféle, de ők már nincsenek..(kell a helyük..)

Az alomszámot én sem szoktam "bántani" mert nincs hozzá szivem, de megfigyelhető, hogy a kissebb alomszámú nyúlfiak sokkal dagibbak és gyorsabban nőnek, így nem szoktam bosszankodni, ha csak hármat fial az anya. Mostanában elég változékonyan alakul az alomlétszám, télen szinte csak két-négy egyedből állt, most meg hetet ellett az egyik, a másikat nem tudom, mert a patkányok számolták meg őket..:-(

nddori Creative Commons License 2010.04.18 0 0 6098
Bocsi, kicsit zűrös volt a reggel...
Előzmény: Purcsimanó (6095)
blueursus Creative Commons License 2010.04.18 0 0 6097

 

A mai nap eredménye.

A ketrecforgatás meg marad holnapra.Éjjelre meg megyek dolgozóba. :(((

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!