Keresés

Részletes keresés

förike Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6134
Úgy bizony!
Előzmény: blueursus (6133)
blueursus Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6133

Mint a jó pálinka?

Házi-vegyes? :D

Előzmény: förike (6131)
blueursus Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6132

 

Ő pedig Apa! Na őt legalább tudom mi. :D

 

förike Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6131
Házi.
Előzmény: blueursus (6129)
blueursus Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6130

 

Ő meg a másik kérdőjel!(F-nyúl)

Szerintem a kettő nem ugyanaz a fajta, már csak azért sem mert máshonnan van, de a fejformájuk is más.

blueursus Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6129

 

Meg tudjátok mondani Ő milyen fajta?(A-Nyúl)

blueursus Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6128

 

A kis kedvencünk! csak ezen a lábán van "zokni".

Moncsi077 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6127
Szia

Természetesen nem tüsszög, akkor én sem feltételezném, hogy nem náthás.. és ahogy mondtam egyszer volt az szutty az orrán, de akkor sem úgy tűnt, hogy abból folyt volna hanem mintha összekente volna magát vmivel.. Sztem semmi baja. :))
Előzmény: stangli2 (6122)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6126
Ááááá kész ma nagyon elfáradtam a melóba....
stangli2 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6125

Nekem a cipőfűző a mániájuk, ágyra felugrálni nincs lehetőségük..

Én még nem találkoztam bolhával nyúlban, bár valószinüleg azért mert még sosem kerestem. Vakarózni szoktak, de nem tudom hogy meddig normális a dolog.. Mindenesetre ha bolhás és felugrál az ágyra, akkor előbb-utóbb határozottan bizonyságot szerzel róla..

Előzmény: pandaka (6120)
stangli2 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6124

Az én tapasztalatom szerint, ha folyamatosan van elöttük fű, akkor nem zabálnak be belőle. Az enyémek csak a frisset eszik meg, én vizesen is adom..

Persze a fokozatosság elvét lehet, hogy érdemes betartani a nyulaknál is..

Előzmény: Purcsimanó (6110)
AlbrechtD Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6123

Szia!

 

Az enyemek is felugranak az agyra, ha fekszem akkor ram is :) nekem az anyagszalat, ami kilog a polobol szoktak leragni, de en azt nem banom :DD en akkor mindig simizni szoktam öket :)

 

A pellet az egy alomfajta (gondolom tudod hogy van több fele alom: macskaalom, forgacs, szalma, stb)... a pellet lehet szalma, fa, forgacs... es össze van tömöritve ilyen vekony darabokka, es ha nedvesseg eri akkor elporlad... 300%-os a nedvszivo ereje es a szagokat is megtartja.. igy nez ki: http://www.termo-eko.pl/wp-content/uploads/2009/09/pellets.jpg

 

fressnapban is lehet kapni, vagy sztem mar minden allatkereskedesbe... nagyon gazdasagos sztem es tenyleg nincs nalunk  büdös 3 nyul mellett, amik egy szobaban vannak... sztem probald ki, hatha bejön... es probald ki a wc-s dolgot is, megkönnyiti a dolgokat nagyon :)

 

nekem is szoktak vakarozni neha, sztem egy bizonyos szinten normalis... azt a nem normalis ha allandoan, vagy mondjuk fut, es hirtelen megall vakarozni, vagy eves közben hirtelen neki all huzamosabb ideig vakarozni... egyebkent sztem minden allat vakarozik, hisz nekik is viszkedhet vmi :)

 

 

Előzmény: pandaka (6120)
stangli2 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6122
Ha a nyúl taknyos, annak biztos tünete, hogy tüsszög. Inkább hallgasd őket és ne nézd!:-) Ha már annyira taknyosak, hogy az orruk is váladékos akkor szinte folyamatosan tüsszögnek.
Előzmény: Moncsi077 (6100)
Gupppy Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6121
Nálam is kinn voltak 2 évig télen -nyáron, sosem volt semmi bajuk..:) Most egy magyar óriás növendék van kinn a pipik között, viszont most fű egy szál sincs..:DDDD
pandaka Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6120

Sziasztok!

Köszönöm, hogy írtatok!

A törpe nyuszi kifejezést én is kétlem, mert nekem is volt már törpenyulam és az felnőttként volt ekkora:-)

Köszönöm a szagra való tanácsoket, megfogadom majd!

Olyan aranyos ez a nyúl ,hogy szerintem vagy megtartjuk vagy pedig olya helyre ajándékozom, ahol nem kerül vissza  a ketrecbe.

Normális, hogy felugrik az ágyra és húzgálja a pólómat?

Mi az a pellet?

A nyusziknál normális a vakarózás vagy bolhás? Nézegettem a bundáját, tisztának láttam!

Fülét tisztának látom, de azóta is lóg!

Köszönöm!

Ja és a gyerkőc mellette, 19 hónapos!
Előzmény: AlbrechtD (5989)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6119
Én is kiszoktam rakni őket.Sőt nyárra szoktam csinálni kifutót.ÉS azt mindig arébb rakom,igy nem kell füvet nyirni,bár erre mondták már hogy szerezzek be birkát...:D
MOst is csinálunk majd,veszek ponthegesztett rácsot csinálunk keretet és Mehetnek is.Mivel egybe nem rakhatom a nyulakat.Igy mindig 1 órára van kint 1 nyuszika.Csak vigyázni kell az ilyen keretekkel,Mert jártam már ugy is hogy mire mentem ki addigra akkor lukat ásottt a nyul.Hogy már majdnem belefért.Még hogy nem a keret szélén.Hanem középen.....:D
karibaba Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6118

Szegény ti. :o((( Nincs annál rosszabb, ha a gyerkôc beteg... :o((( Mielôbbi gyógyilást neki!

A nyuszilegeltetés jó ötlet, kislányom is nagyon élvezi! :o)

 

 

Előzmény: Purcsimanó (6117)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6117
A kis ezüst színű nyuszikát kiraktam a fotózás erejéig,Úgy falta a füvet,mint ha soha nem evett volna:)))Gyorsan vissza is tettem a helyére.....óvatosnak kell lennem,nehogy kinyírjam őket ahogy a szomszédom anyja.Halálra etetett egy anyanyulat 12 kicsit hagyva maga után két hetesek voltak:(((((Igaz ő ölszám adta neki a kákicsot,talán még harmatos is volt.Előtte meg nem kapott egy szál füvet sem.Találtam a padláson egy jó kis ketrec félét amiben el lehetnének egy picit.....kitenném a fűbe és csámcsoghatnának kedvükre:))))Talán pici fiam is jobb kedvre derülne tőle.Éppen az előbb mondta szegénykém,:Anya nem tudok meggyógyulni......
Előzmény: karibaba (6116)
karibaba Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6116
Két hete, ha az idôjárás engedi, mi is kirakjuk ôket egy legelés erejéig, igaz a kisebb, már lenyírt fübe, mert a 30 centis alja sokszor még délután sem száraz. Legelésznek kicsit, napoznak, ugrándoznak, eddig senkinek nem lett baja. :o) (Igaz "hülyére" sem tudják zabálni magukat + vigyázunk, hogy száraz legyen a fü.)
Előzmény: Purcsimanó (6110)
karibaba Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6115
Képeket oGvetlen hozz! Kecskékrôl is!!! ;o)
Előzmény: san72 (6107)
san72 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6114
Látom készül a nyúlházad.Gratulálok.Ott lesz ahol a lucerna volt?
Előzmény: nddori (6111)
san72 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6113
Nekem régebben a süldők mindig kifutóban voltak,annyit legeltek amennyit akartak,és semmi bajuk nem volt.Végül is ez áll a legközelebb a természetes életmódjukhoz.
Előzmény: Purcsimanó (6110)
san72 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6112
Valamikor a hét végén megyek értük.A kisfiamnak nagyon bejöttek a nyuszik.Állandóan simizné,meg etetné őket:-)Anyukádat rá tudtad már venni a kecske-nyúl cserére?:-))Eszembe jutott valami:Mi a Dórival nyúltenyésztők vagyunk.Ő régóta,én péntek óta:-))))
Előzmény: nddori (6109)
nddori Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6111
Nekem voltak kint, amíg nem volt ilyen sár, nem lett semmi bajuk, pedig nálam füvet se kapnak egyébként. 3 növendékem kint volt egész délután, de inkább szaladgáltak, aztán meg pihentek, nem nagyon ették a füvet.
Előzmény: Purcsimanó (6110)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6110
Hoztak hozzám pannon fehér nyuszót pároztatni!!!Remélem láthatom majd a kicsiket,kíváncsi leszek milyen utódok fognak születni,mint külsőre mint pedig nagyságra...

Kikérném a véleményetek!!!Kora tavasz óta kapnak a nyulaim füvet,eleinte keveset most már többet.Arra gondoltam ,délutánonként amikor már felszárad a harmat kitenném őket a fűbe legelészni....nem okozok vele gondot nekik?Úgy értem nem fognak felfújódni ha sokat kajálnak????
Előzmény: karibaba (6106)
nddori Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6109
Örülök, hogy jól vannak!
Mi van a kecskékkel?
Előzmény: san72 (6107)
nddori Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6108
Ne tedd össze az anyjukkal! Valószínűleg jól elverné őket!
Előzmény: Moncsi077 (6105)
san72 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6107
sziasztok.Végre megérkeztek a nyulaim Dóritól:-)))).Pénteken hoztuk haza őket,már kezdik megszokni az új helyüket.
Előzmény: nddori (6102)
karibaba Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6106

Sziasztok!

 

Nagyon klassz képeket tettetek fel, látom több helyen is nyúl-lak készítés folyik! :o) Lassan én is befejezem, már csak két ajtó ill. tetô kell....(ha lett volna alapanyagom szerintem el is készült volna.)

 

Nyúlméret: nekem -mint tudjátok- az ôsanyám, Desszert, 2 kilogrammos kistestü keveréknyúl. 3 alom volt eddig tôle, 3 különbözô baktól. A bakok 4-5 kilós háztáji keverékek voltak. A született utódokból jópár nálunk cseperedett fel, hát azt kell, hogy mondjam: hiába volt a bakok kétszeres (vagy nagyobb) tömege, az utódok alig lettek nagyobbak Desszertnél, de voltak/vannak olyanok is, akik kicsik maradtak.

Tehát 2 kilós anya X 4,5 kg-os bak= 2-2,5 kilós utódok.

Mondjuk szerintem a húsfajtáknál, vagy jó húskihozatalú keverékeknél müködhet a dolog, hallottam (olvashattunk itt is) olyan "repecteket", hogy újzélandi fehér X óriás kosorrú, vagy újzélandi fehér X német óriás...(gondolom keverékeknél ugyanígy)

 

Kísérletezni, próbálkozni lehet, hajrá! :o))

 

Én mindenesetre hamarosan beújítok 2 nagytestü anyának valót, mert a "békacomb-ropogtatás" mellett nem ártana nyulat is enni! ;o)))))))

 

 

 

 

Moncsi077 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6105
Igeen :)
Tök arik lettek :))
Ha nagyobbak lesznek, egybe lehet engedni az anyjukkal? Apum szerint bántani fogja őket külön ketrecet csináljunk nekik is.
M.
Előzmény: nddori (6102)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!