Keresés

Részletes keresés

Flanell Creative Commons License 2009.06.27 0 0 288
Sziasztok!

Bomann CB 593 kenyérsütő használati utasítására lenne szükségem.
(Állítólag ugyanaz a Clatronic BBA 2605 is, tehát az is jó lenne.)
Ha valaki beszkennelné és elküldené nekem, megköszönném.
digicat Creative Commons License 2009.06.19 0 0 287
Elrontani nem tudod, nyugodtan próbálkozz ;-)
A programok nevét meg tudod nézni szótárban (pl. Vollkorn = teljes kiőrlésű), de az első egy "Normal" nevű szokott lenni, ami normál-nak felel meg. A Hell, Dunkel, Mittel pedig a sütési erősség: világos, sötét, közepes.
Előzmény: bogdanedit75 (286)
bogdanedit75 Creative Commons License 2009.06.19 0 0 286
Szia:)


azt olvasom hogy neked az a Severin típusú kenyérsütőd van amilyen nekem:$
igazából bajban vagyok hisz nekem csak a német nyelvű használati utasítása van meg így nem tudom/nem merem használni :(:(szeretnélek megkérni ha megtennéd nekem azt a szívességet hogy bescanneled és elküldöd azt nagyon nagyon meg köszönném!!!!!!a tesómtól kaptam ö is használtan vette nekünk mert a 3 gyerek mellett jol jön a friss kenyér de nem találok sehol leírást a használathoz pedig egy csomó helyen kerestem már:$
de ha már neked nem kell hisz ismered akkor szívesen megvenném tőled!!!!
mielőbbi válaszodat előre is köszi:Edit:)
Előzmény: bucli (232)
bogdanedit75 Creative Commons License 2009.06.06 0 0 285
Szia:)


azt olvasom hogy neked az a Severin típusú kenyérsütőd van amilyen nekem:$
igazából bajban vagyok hisz nekem csak a német nyelvű használati utasítása van meg így nem tudom/nem merem használni :(:(szeretnélek megkérni ha megtennéd nekem azt a szívességet hogy bescanneled és elküldöd azt nagyon nagyon meg köszönném!!!!!!a tesómtól kaptam ö is használtan vette nekünk mert a 3 gyerek mellett jol jön a friss kenyér de nem találok sehol leírást a használathoz pedig egy csomó helyen kerestem már:$
de ha már neked nem kell hisz ismered akkor szívesen megvenném tőled!!!!
mielöbbi válaszodat előre is köszi:Edit:)
TTNora Creative Commons License 2009.05.26 0 0 284

Szia! Nekem egy három és fél éves Trion "márkájú" - igazából névtelen - metro áruházból kapott legolcsóbb gépem van, de a teflon bevonatának kutya baja.

Szigorúan kézzel mosogatom el mindig, nem dörzsölöm a szivacs durvább oldalával, hagyom jól kiázni és utána kilötybötyölöm.

Előzmény: sinensis (283)
sinensis Creative Commons License 2009.05.26 0 0 283
sziasztok

létezik e olyan kenyérsütőgép amelyik nem teflon bevonatos?
vagy melyik az a fajta amelyikről nem jön le a bevonat?
mert adalék anyag helyett a teflont esszük?

én fél éves használat után most vettem észre hogy hiányzik róla,és vannak olyan vélemények hogy a teflon egyáltalán nem egészséges,.

köszönöm a válaszokat előre is.
galagonya83 Creative Commons License 2009.04.26 0 0 282
Nimbusz XBM-538 kenyérsütő gép

Nekem is hasznos volt olvasni a tapasztalataitokat így én is megosztok az enyémeket! Sejtésem szerint nem sokban vagy talán semmiben nem különbözik a Clatronic és Hausmeister hasonló gépeitől (kizárólag az importős és annak neve a különbség, mindegyik made in China)). Én a Saturn-ban találtam meg pár hónapja a legjobb áron. Szerintem nagyon jó gép, jók a programjai és nagy kenyeret, kis kenyeret egyaránt lehet vele sütni.

Teljes kiőrlésű kenyér sütésére használom ezt a kétlapátos gépet már több mint két hónapja, és eddig még egyszer sem kellett csalódnom az eredményben. A régi gépemmel sokkal bizonytalanabb volt az eredmény mert nem volt a programban előmelegítés. Egyetlen hátránya (nem tudom a többi masina hogyan van ezzel), de elég hangos így a reggeli friss kenyérillatról sajna nekem le kellett mondanom, vagy kelhetem a dagasztásra fél 4 kor :) Ettől függetlenül tudom ajánlani. Az időzítés is remekül működik és sütés után van egy óránk, hogy kivegyük a gépből, semmi baja nem lesz a kenyérnek.

Én a következő recept alapján dolgozok és már cukorbeteg hozzátartozónk is ezt fogyasztja:

program: 5 whole weat (teljes kiőrlésű), méret: 2 LB (90 dkg vagyis a kisebbik), szín: közepes

3,5 dl víz
1 kk cukor
1,5 kk só
kb. 10 dkg fehér búzaliszt
40 dkg egyéb teljes kiőrlésű liszt (teljes kiőrlésű búza (legolcsóbb a Spar -ban), tönkölybúza, rozs, graham búza)
7 g szárított instant élesztő (Dr. 5ker)
magvak, fűszerek (pl.: 3 ek lenmag, 3 ek búzacsira, 3-4 ek rozs, zab pehely (0,25 dl vízzel több kell), frissen őrölt koriander, 3 kk egész kömény, rozmaring)

Jobb lesz az állaga ha teszünk bele legalább 1 ek étolajat vagy olivaolajat.

Az így elkészített kenyér kb 75 dkg, és kb 250 forintba kerül, de egészséges és nincs benne semmilyen adalék!

Jó sütögetést!
Don Palesz Creative Commons License 2009.04.23 0 0 281
Üdv!

Nemrég vettem anyámnak egy kenyérsütőgépet, néhányszor már sütött is vele, de nem túl jók a tapasztalatok. Először is volt, hogy nem sül meg teljesen a kenyér, a másik meg, hogy el kezd kelni a tészta, de aztán valamiért összeesik. Remélem nem kell visszavinni a gépet...
lkcar Creative Commons License 2009.03.13 0 0 280
Szia

Megnyugtató - köszi.

Előzmény: digicat (279)
digicat Creative Commons License 2009.03.08 0 0 279
"Nincs rajta ez a klasszikus rész, melyen a szervizesemények vezethetőek."
Nen izgulj, a garancialevélre nincs formai megkötés, a vásárlás idejét kell igazolni, és erre sok esetben elég a blokk is, ha azon egyértelműen azonosítható a termék és a vásárlás dátuma. Az általad hiányolt papír is csak a blokkal együtt lenne érvényes.
Előzmény: lkcar (278)
lkcar Creative Commons License 2009.03.08 0 0 278
Sziasztok,

Sikerült beruháznom egy kenyérsütő gépre, valóban "csuda klassz dolog" :-)

Ugyan az első sütés nem úgy sikerült ahogy terveztem, mivel késő olvastam el, hogy van élesztő a lisztben, és a teteje beesett, de a második tökéletes lett, BL-55 felhasználásával :-)

Az eszköz:
Moulinex Home Bread XXL OW500030
http://www.moulinex.hu/moulinex/prodhu.aspx?k=86&i=8603
Most az Auc... ban 20eft ért megvehető.
Egy a probléma vele az éjszaka csendjét eléggé megtöri a hangja...

Eléggé fura, nem adtak hozzá/vagy csak én nem kaptam :-) / klasszikus jótállási papirt, csak a service papirt pecsételtéke le, melyen rengeteg szervizfelvevőhely van, kösztük természetesen a magyarországi. Nincs rajta ez a klasszikus rész, melyen a szervizesemények vezethetőek.

L.
szabobe2000 Creative Commons License 2009.02.18 0 0 277
Azt már rég elolvastam, de nálam nem az a baj, a lapát forog, teljesen könnyen forgatható a tengelyen, az edény alatti rész is forog magára, csak valami miatt nem tudja megforgatni a lapátot, vagy ha forgatja is egy kicsit, mikor ellenállásba ütközik, megáll. Ez szerintem nem ugyanaz az eset.
Előzmény: digicat (276)
digicat Creative Commons License 2009.02.18 0 0 276
Olvass bele a topikba mielőtt kérdezel. Konkrétan a kérdésed előtt kettővel van válasz (272), még lapozni sem kell.
Előzmény: szabobe2000 (275)
szabobe2000 Creative Commons License 2009.02.18 0 0 275
Sziasztok, 1 kérdésem van: AFK kenyérsütőnk van, kétlapátos, 2 éve van meg, és most jelentkezett nála az első igazi probléma: nem akarnak a lapátok forogni, illetve elindulnak nagy nehezen, de a legkisebb ellenállástól is megállnak, így nem képesek megdagasztani a kenyeret, még kézi segítséggel sem. Vajon lehet ezen segíteni, vagy új gép vásárlásán kell gondolkoznunk? Előre is köszönöm a válaszokat, B.
anyta414 Creative Commons License 2009.02.10 0 0 274

Sziasztok!

Egy nagy kéréssel fordulok hozzátok,kaptam egyELTA125BA tipusu kenyérsütögépet,de használati utmutató nem volt hozzá.Ha van valakinek hasonló gépe megköszönném,ha elküldené az utmutatot vagy megirná,hol találhatnák hozzá leírást.Elöre is köszönöm Anita

csupros Creative Commons License 2009.01.28 0 0 272
Szia

Nem sokszor írok csak inkább olvasgatok .
Viszont szeretnék egy

BEVÁLT tanácsot adni MINDENKINEK .

Az ilyen nehezen forgó lapáttal nem ajánlom használni a gépet.
Aránylag rövid időn belül meg szorul .
Az a baj ilyenkor ,hogy a lapáttengelye alatt van egy szimering
és oda betud jutni a kovász és ott csak rakódik-rakódik és egyszer
csak meg áll a tudománya.Füstbe ment kenyérsütés.

Rakjatok a sütő formába kb. 1 cm-nyi étolajat.
Dcl-ben nem tudom ki fejezni mert nem szoktam mérni.
Az a lényege a dolognak,hogy lepje el középen a szimeringet
a tengely körül. Hagyjátok legalább 1 éjszakán át hogy ázzon.
Elméletileg és nálam gyakorlatilag működik a dolog.
Ha szükséges ismételjétek meg az áztatást.

Nálam ezek után a tengelyt forgatni tudom kézzel
(nem a forgató kőrömmel ) belül a tengelyt.

Én ezt az atrakciót megszoktam ismételni hetente 1 x .

Remélem meg mentek mindenkit ezzel az egyszerű trükkel a felesleges pénz kidobástól, na meg a szervizbe járkálástól.

( Kíváncsi vagyok a fejleményekre)

Üdv mindenkinek:fehérnyuszi

kszenon Creative Commons License 2009.01.06 0 0 271
Kösz a tanácsot Robin! Felhívtam a szervizt, 4k a tál. Szerintem utoljára még megpróbálom. A szervizes azt javasolta, hogy a gépben lévő kis fém füleket addig hajlítgassam, amíg jó nem lesz. Faxa...
(mellesleg szvsz. Digicat Vazul.at kommentjére írt)
Előzmény: Törölt nick (270)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.06 0 0 270
Digicatnek igaza van, a gépeket túlnyomórészt Kínában és Tajvanban gyártják, lehet bennük selejtes, sajnos simán kirakhatták a polcra, hogy megvedd...
Nem tudom, én is mernék-e most kenyérsütőt venni, nekem már 3-4 éve van kettő, és azok jól működnek. Sajnos nem sokkal utánuk kezdtek kijövögetni a teflontledobó szériák, már nem tesztelik, csak nyomják ki a piacra a termékeket, akkora a verseny. :( Ha egyáltalán nem jön be a cucc, és nincs újat venni, meg dagasztani sem akarsz, még mindig ott a dagasztás nélküli tészta ;)
Előzmény: kszenon (264)
Vazul.at Creative Commons License 2009.01.06 0 0 269

Köszi!

 

Megtaláltam, van is nekik 4000 Ft-ért!

 

Üdv!

 

-- Vazul

Előzmény: digicat (268)
digicat Creative Commons License 2009.01.05 0 0 268
A topikban van alkatrészbolt cím, náluk kérdezz rá. Szerintem jobban jársz egy új géppel.
Előzmény: Vazul.at (267)
Vazul.at Creative Commons License 2009.01.04 0 0 267

Sziasztok!

 

Van egy már jópár éves kenyérsütőgépünk, Clatronic BBA 2605. A teflon tál kanál részénél valami tömítés kimehetett, mert nagyon nehezen forog már, félek, hogy leég a gép. Kéne egy új tál, de nem tudom ilyet lehet-e valahol szerezni.

Tudtok esetleg ajánlani valamit, hogy hol nézzek utána?

Kinézetre olyan, mint a Hauser BM 660, vagy a Hausemeister HM 1000.

 

Üdv!

 

-- Vazul

AliceCsodaországban01 Creative Commons License 2009.01.03 0 0 266
Én karácsonyra kaptam egy TESCO akciós gépet, már negyedik napja házi kenyeret eszünk, imádom. 6990 ft volt, de szvsz. bőven megérte az árát.

(Az áramdíjat leszámítva) kiszámoltam, hogy kb a harmadába kerül a kenyér, és legalább tudom, hogy mit eszünk...:-)
digicat Creative Commons License 2009.01.03 0 0 265
Optimista vagy, ha név alapján azt gondolod Franciaországban vagy Németországban gyártottak valamit :-)
Ráadásul ugyanazt a gépet több névvel is árusítják (a "márkásakat" is). Pl. az én Clatronic, német feliratos sütőmet legalább 3 másik névvel láttam már magyarországi üzletekben, más nyelvű feliratokkal is.
Előzmény: kszenon (264)
kszenon Creative Commons License 2009.01.03 0 0 264
Azért ez mégis furcsa, hogy ilyet terveznek egyáltalán. Mondjuk eleve ott rontottam el, hogy francia terméket vásároltam...
Köszönöm a tanácsot, nem bántom a szervizest, de lelki szemeimmel látom ahogy mondja a teflontál árát. Lassan több mint 30k-ban áll a 21k-s gép, és még így sem működik. Ha belegondolok abba, hogy egy Hauser 11k, és a németek talán egy fokkal jobban oldják meg a dolgot. Talán kéne löknöm egy levelet a Fogyasztóvédőknek, mert ezek szerint mindegyik ilyen. Ez meg így elég durva..
Előzmény: úrnő (262)
soonó Creative Commons License 2009.01.02 0 0 263
Szia! Én itt még nagyon új vagyok. Ma délelőtt fedeztem fel ezt a topicot! Nekem Hauser BM 801-es kenyérsütőgépem van. Ha azt beszkennelem nem lesz kicsit könnyebb a helyzeted? Nem tudom mennyi a különbség a két gép között, de szerintem nem lehet túl sok.
Előzmény: bisti81 (255)
úrnő Creative Commons License 2009.01.02 0 0 262
Hahó!
Nekem 2000-es moulinexem van, szintén most karácsonyi darab.
A tál nekem sem jön úgy ki, ahogy a leírásban van: mármint a fel- és hátrahúzással. Ezért két falapáttal nyúlunk alá a peremnél és így egyszerűen kijön.

A szakszervizes nem tehet a problémádról, ha valakinek, hát a gyártónak (konstruktőrnek) kéne a fejébe húzni a cuccost.

Egyébként jó kenyeret lehet sütni vele, az enyémmel legalábbis, úgyhogy NE ADD FEL!
Előzmény: kszenon (261)
kszenon Creative Commons License 2009.01.02 0 0 261
BUÉK!
Én is karácsonyra vettem egy OW3000 Moulinexet. Az Au**an áruházban vásároltam karácsony előtt. Ajándéknak szántam, így csak egy hétre vásárlás után derült ki a turpisság: A felső "betekintő ablaka" hálósra volt törve.
Vissza áruház - ott tájékoztatnak, hogy 3 napon belül kellett volna jönni. így sajnos buktam. Szakszervizbe el, tető megvesz 3,5e Ft.
Utólag rájöttem, hogy a gyári csomagolás nem védi a gépet megfelelően, ezért a legkisebb erőhatástól bereped az üveg...
Első kenyérsütési próbálkozáskor, mikor megpróbáltam kivenni-betenni a teflon tálat, az elhajlott a füleknél, a teflon elkezdett repedni, peregni. Egyszerűen beragadt.
Tekintettel arra, hogy nem szeretnék teflonos kenyeret enni, két választásom maradt:
Vissza szakszerviz-adjanak egy új tálat x ezerért, és legyenek szívesek megmutatni az újon a ki-behelyezést. Ha ezt nem tudják produkálni, pénz vissza.
2. Kérdés nélkül ráhúzom az egészet a szakszervizes fejére.
Kérlek segítsetek a döntésben.

Üdv:
hg.
digicat Creative Commons License 2008.12.31 0 0 260
Ha típust is írnál akkor talán lehetne válaszolni, nincs mindenki napirenden a Tesco (egyáltalán melyik Tesco a sok közül?) kínálatával.
Előzmény: Fruzsi58 (259)
Fruzsi58 Creative Commons License 2008.12.31 0 0 259
Tervezem, hogy vásárolok egy ilyen gépet. Jelenleg a TESCO-ban kapható kétféle gép között őrlődök. Érdeklődnék hogy van-e esetleg valakinek ilyenje, vagy esetleg tudja-e valaki hogy melyiket érdemes választani (az inox vagy a műanyag borításút). Előre is köszönöm.
Sunny30 Creative Commons License 2008.12.29 0 0 258

Sziasztok!

Most induló kenyérsütő fórum, ahol tematikusan vannak a receptek, a hozzászólások külön topicban lesznek, privát üzit lehet küldeni, bele tudsz szólni a fórum szerkesztésébe.

Én már belefáradtam a receptek visszakeresésébe a sima fórumokon. Ha van kedvetek regisztráljatok, bővítsétek az oldalt.

www.kenyersuto.forumx.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!